Policie

Policie
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3145 3145

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

nicolettkaa
07.03.2019 4 z 5

POZOR SPOILERY!
Nepřijde vám, že když Harry nepije nebo není na opiu, že už s ním není taková zábava? Nechat zabít jednu z hlavních postav a ještě takovým způsobem! To mě fakt naštvalo a pořád nemůžu přijít na to proč? (Během psaní komentáře mi došlo proč.) Konec s Aurorou byl také drsný (pokračování příště?). Jinak děj odsýpal, četlo se to opravdu dobře a velmi rychle. Konečně dostala "krapet" za vyučenou i dvojice postav, které mi neskutečně lezou na nervy. Teď na chvíli pauza a vrhnu se na poslední díl.

S vrahem mě Nesbo opět nachytal! A já mu na to zcela ochotně skočila :D

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako Kniha o vašem oblíbeném místě, zemi.

petronella1
24.02.2019 5 z 5

Pro mě po Sněhulákovi zatím druhá nejlepší. Byla jsem docela zklamaná, když jsem 200 stran před koncem odhalila vraha, abych byla vzápětí vyvedena z omylu a pak ještě jednou. Prostě výborná kniha

annettka1098
23.02.2019 5 z 5

Bravurní kousek! Dělí se o první místo se Sněhulákem. Nepochopila jsem sice, proč tomu/těm kdo viděli vraha nebyla poskytnuta ochrana, ale je pravda, že by tam pak chybělo to napětí. V jednu chvíli jsme za tuhle nedomyšlenost byla dost naštvaná. Určitě jsem zvědavá na pokračování.

peta5472
21.02.2019 5 z 5

Napínavá až do poslední stránky. Než začneš číst, přešti si devátý díl, ať jsi v obraze.

elena2054
18.02.2019 5 z 5

Pozor spoiler!
Pane Nesbø, já Vás za BL nenávidím. To jste nemusel.
Kniha je skvělá. I přes hodně dějových linek jsem se ve čtení neztrácela. To je ale možná i tím, že jsem knihu přečetla za sobotu a neděli.
Kniha se dobře čte a pěkně "odsejpá". Začátek bez Harryho byl pro mne zvláštní a pěkně mě popletl, avšak díky Beátě, která mi byla s Harrym nejbližší, se to dalo snést.
Od třetiny knihy jsem měla tip na pachatele, avšak po odhalení toho skutečného jsem musela uznat, že mě Nesbø pěkně vypekl.
U této knihy je téměř nutná znalost předchozích knih a předpokládám, že Žízeň bude pokračováním.
Z mého pohledu jsou nejlepší díly (v tomto pořadí) Červenka, Levhart, Policie, Sněhulák.
Na závěr komentáře dvě malé výtky :
1) poprvé jsem měla pocit, že by knize prospělo méně stránek, že byla trochu uměle natahována
2) ta akce s lednicí podle mě už byla ze žánru sci-fi
Přesto hodnotím plným počtem. :)

Marta08
14.02.2019 5 z 5

Váhám , co bych k této knize napsala. Nejvýstižnější budou nejspíš smíšené pocity, které si z ní odnáším. Všechna pozitiva, která byla zmíněna ostatními komentujícími, vnímám také. Tentokrát mi však spousta věcí vadila. Bylo to překombinované, příliš mnoho slepých dějových linek a postava Harryho? Jako kdyby to byl někdo úplně jiný než postava z předchozích knih. Následují SPOILERY
Dříve měl Harry alespoň nějaké zásady a špetku morálky..Jen velmi těžko vydýchávám, že Olegovi odpustil vraždu, pokus o jeho vraždu a vysmátá Ráchel jako vražedkyně už je prostě moc... Co mě dále přišlo nadbytečné, byla linka s Valentinem. Beátin osud mě zasáhnul a chtěla jsem v ten moment knihu odložit. Hodnotím na 4/5 protože se to čte výborně, ale je to už přespříliš brutální. Po přečtení Žízně musím zvýšit hodnocení na 5 hvězd, protože přes všechny nedostatky je příběh lepší než v navazující žízni.

Horselen
10.02.2019 5 z 5

Tohle byl jedním slovem nářez. Už proto, co vrah prováděl svým obětem a kolik jich bylo.
Hned ze začátku jsem se zhrozila, že by snad vyšetřování probíhalo bez Harryho Holea. Naprosto mě odrovalo, co se stalo s mojí oblíbenou postavou a rozčílilo, že konec byl tak otevřený.
Na závěr dodám, že smekám klobouk před překladatelkou a všemi, kdo se na této knize podíleli, jen těch slovních obratů, co se v knize objevilo...

Ilirea25
06.02.2019 5 z 5

Naprosto, naprosto skvělé. Po Levhartovi jsem si myslela, že lepší kniha není, ale zase jsem byla vyvedena z omylu. Jako halo, naprosto jsem čuměla, ke konci jsem ani nedýchala. Konec si obrečela, ani nevím, jestli radostí nebo smutkem. Miluji HH a nedokážu pochopit, že mi už zbývá poslední kniha a rozloučím se s HH. Jakoby nějaká část ve mě pomalu smutkem umírala.

Miau50
05.02.2019 2 z 5

Když začaly vycházet knihy o Harrym H., vtáhly mě. Pak jsem si dala na pár let oddech, a začetla se do Policie. Cítím mírné rozčarování. Příběh je roztahaný, zlouni moc zlí, dobráci moc kladní (a zaslouží si umřít, nebo aby jim bylo ublíženo), přílišné napínání a skrývání, které ústí do "všechno je jinak", mi připadá násilné. Harry je taky zjednodušený. Potěšily mě jen některé pasáže, kdy postavy přemítají, či autor popisuje prostředí. Krátce: Jo Nesbø ztrácí v sérii s Holem dech.

kalache
02.02.2019 5 z 5

...vítr bezstarostně s hvízdáním strkal do mraků...je to básník hrůzy,což...

amenufus
28.01.2019 4 z 5

Ty opakující se hrátky se slovy naznačující Harryho smrt, už ne prosím. A bohužel nejslabší byl pro mě závěr. Poslední tečka s Aurorou mě vysloveně naštvala. Naštěstí předchozích 600 stránek se opravdu povedlo!

Lukana82
22.01.2019 5 z 5

Super detektivka, jen jsem se ztrácela v té spoustě jmen. Napínavé od začátku do konce.

Ivan F
20.01.2019 3 z 5

Ani nadšenie, ani sklamanie. Príbeh, ktorý je ako cez kopirák s predchádzajúcimi dielmi, teda schématický a ničím nevybočujúci z rady Holeoviek - to som čakal. Takisto, že nás Nesbø bude ťahať kade-tade a neúspešne zavádzať (tým pádom vieme postupne podozrivých vylučovať) som takisto čakal a nesklamal sa. Avšak celkové morálne vyznenie príbehu je to, že sa dá úplne v pohode žiť s vedomím, že moja manželka je vrahyňa, jej syn ma chcel zabiť (a takmer sa mu to aj podarilo) a v podstate aj ja som vrah (rozumej Harry), tak to už bolo na mňa trochu moc. Dohromady je to pekne a jednoducho napísané, príbeh je pútavý, dobre sa číta, ale ako celok je to prekombinovanosť na entú. Zvládol som desať kníh o Harrym Holeovi, ale pravdepodobne po jedenástej tak skoro nesiahnem. Ako bonus, ktorý nemusel byť, nám Nesbo servíruje prežitie v chladničke, á-la americké filmy z 50tych rokov, kedy bežným amíkom vláda pekne a účelne vymývala mozgy. Mám pocit, že tak trochu sa to prejavilo aj v tejto knihe.

Vlak7
30.12.2018 5 z 5

Napínavé až do konce, super. Kam zmizela Silje???

Alexxxka
29.12.2018 5 z 5

Tak toto nemělo chybu!!! A hurá na Žízeň.

Přehradář
28.12.2018 5 z 5

Pro milovníky detektivek skvělá volba. Byla to první kniha od tohoto autora, která se mi dostala do ruky, delší dobu jsem tento žánr vynechával. Byl to dárek, tak jsem do ní nahlédl a zkusil se trochu začíst a pak jsem již neodolal.

Johhanka79
28.12.2018 5 z 5

Plný počet hvězdiček. Konečně Harry, který není terminátor:-D, klidnější Holleovka, uvěřitelná, příjemně čtivá. Není co dodat a happyend....

VeronikaAug
25.12.2018 5 z 5

Akce, nečekané zvraty, šokující odhalení, vše geniálně zpracované, Nesbo se pro psaní detektivek prostě narodil. Kolikrát mě při čtení přepadne tísnivý pocit pomíjivosti života, protože Nesbovy texty mají takovou jakousi hloubku, která člověka nutí myslet na ty strachy zastrčené až v zadu v mysli. Ale ke knize.
Párkrát jsem se musela podívat pár stránek dopředu, třeba v případě té nešťastné vraždy jedné ze stálic nebo v případě Aurory, téma děti v ohrožení nedávám. Nesbo mě jako vždy svými kličkami obelstil, zvraty jsem nečekala. Nevím, jestli Nesbo považuje Rachel za kladnou postavu v Harryho životě, ale mě neskutečně irituje, jsou s ní samé problémy :-D. Vadí mi, což je možná záměr, protože jsem se doslechla, že v Žízni, kterou začínám číst, se na řadu dostane pubertálně zaláskovaná Katrine. Jsem zvědavá. Policii doporučuji.

reeper
18.12.2018 3 z 5

Policie je v rámci žánru určitě dobra kniha, ale přijde mi hodně překombinovaná. To množství navádění na falešnou stopu je spíše na škodu. Některé postavy mi v příběhu přebývají. Jiné jsou zase "odfláknuté".
Knihy z této série: Sněhulák, Levhart, Nemesis a Červenka se mi líbily více.

Marejka
28.11.2018 5 z 5

Pro mě naprosto nejlepší díl z celé série HH.

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960