Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3141 3141

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

Gabri-88
18.10.2019 5 z 5

Ráda bych poděkovala autorovi za tuhle psycho jízdu. Jak je možný, že mě i v desátým dílu dokáže takhle vcucnout do děje? Mám nějakou tu připomínku.
1. Jo, cos to některým postavám udělal? Není ti to blbý?
Že se pan Nesbo nesdráhá hlavním hrdinům provést různý hrůzy, už jsme si asi všichni zvykli.. teda vlastně, ne, já ne! Úděl BL mě fakt bolel. Ano, přiznávám se, asi se mi z těch emocí i na chvíli zamlžily brejle.
2. Tvůj humor, Jo, ten teda jako opravdu žeru. A po té co jsem koukala na tvý rozhovory, mi to i připadá vážně autentický. Poměr psycho jízda a vtípky se opravdu povedlo vyvážit.
Závěrem bych řekla, že těším na díl jedenáctý, ale nechám si to všechno v sobě pěkně uležet, abych se na to ještě víc těšila!

...Opravdu zaplatí životem za to, že v Hongkongu odmítl nabídku na hodinu jógy zdarma? ... :-)

Anie.M
28.09.2019 3 z 5

dobrá severská detektivka. ale mám oblíbenější, nebyla to úplná jednohubka na pár večerů a občas jsem musela přemýšlet kdo s kým proč a jak. samozřejmě mě to neodradí od dalšího dílu.

Ajrad1981
20.09.2019 4 z 5

Jsem celkem ráda, že oproti minulému dílu zase mohu přidat hvězdičku, nicméně na plný počet to stejně není, něco mi tam nesedí. Nebo si za to můžu sama, protože jsem na začátku knihy zase sedla na lep, přestože autora znám dlouho (přesněji 9 dílů) a stávat by se to nemělo? Nicméně na konci jsem si dala pozor, nachytat se nenechala, ale to čekání na vysvětlení pak nějak nemělo šťávu.
Postava Silje mi tam přišla navíc (nebo minimálně její návštěva na Holmenkollenu určitě), myslím, že bez ní by se to obešlo, pokud ji tedy autor nehodlá použít někdy příště. A v druhé polovině knihy jsem nespokojeně brblala, že se někam vytratil Valentin, mohl se tam motat víc, abych na konci konstatovala, že se přece jen nevypařil (teda pokud se nepletu).
Otevřené konce mi nevadí, spíš naopak, tenhle se ovšem netýká přímo Harryho, což ale rozhodně není ke škodě. Jen by mě zajímalo, jestli se s tím bude nějak operovat příště. Na to si ovšem počkám, ráda si nechávám mezi jednotlivými díly sérií několikaknihovou přestávku a moje zvědavost není tak velká, abych toto porušila.

Yorika
10.09.2019 4 z 5

Tak to už je na mě moc.
Zápletka je tak komplikovaná, že by to už nevyřešil snad ani Harry Hole....

Karola050716
23.08.2019 4 z 5

Je to hodně napínavé, v jeden moment se nabízí řada možných pachatelů, takže jsem fakt nevěděla...ale já prostě nemůžu číst knížku, kde se někdo motá okolo malých holčiček, byť to není ústřední linka příběhu...

Kristy78
15.08.2019 4 z 5

Opět neskutečná zápletka, kdy člověk do konce neví, kdo je vlastně vrahem a ještě skvělý popis na konci, kdy člověk tápe, zda Harry opravdu přežil nebo ne ;)

Jůšo
05.08.2019 5 z 5

Než jsem se od přečtení Přízraku dostala k Policii, uplynula poměrně dlouhá doba a měla jsem trošku strach, jestli se můj vkus ohledně stylu psaní trošku nezměnil, ale naštěstí se tak nestalo. Do knihy jsem se začetla bez potíží a dokázala mě pohltit stejně jako předchozí díly. Tohle zkrátka nikdy neomrzí a pět hvězdiček je samozřejmostí.

pavels36
30.07.2019 4 z 5

Čím víc autor knih přidává tím se zápletky množí.Doporučuji

Pavla79
17.07.2019 4 z 5

Čtu HH díly po sobě a vždy k tomu mám rozečtených víc žánrů najednou, takže mi čtení jedné knihy trvá všeobecně déle. Avšak tento díl trval až příliš dlouho, že jsem se v něm chvílemi ztrácela. Nevím, zdali je to tím, že celá série je už sakra dlouhá, nebo tím (samozřejmě jak u koho), že si člověk chce přečíst i jiné knihy, jiné žánry a proto na HH zbývá čím dál méně času, a nebo...právě proto. Každopádně nadále zůstávám věrnou fanynkou HH / JoN. V tomto dílu jsem uvítala, že HH nemusel mít devět životů , i když scéna s ledničkou ;), oplakala a rozdýchala smutné rozloučení s jedním z hl. hrdinů, ale vlastně se mi líbilo, že se JoN nebál do toho říznout - doslova, nevadil mi ani rychlý sled rozluštění, ba možná naopak, a nevadil mi ani ten zvláštně začínající "happyend". Těším se na konečně poslední díl - zatím. :) HH 12 kdykoli s nadšením uvítám...., teda doufám, že po HH 11 bude ještě v co doufat. ;)
Edit: už vidím "připravuje se" - HH 12 Nůž v 2019. :)
Spoiler:
Co mi ale docela vadilo, byla ta uměle vytvořená napětí do dalších kapitol...jestli si vybavuji správně, začalo to, kdo na hlídaném smrtelném lůžku je?, podrobně si další již nepamatuji, ale ke konci..., je ta spálená dívka jeho dcera?, je řezník bývalý policista, co mu zemřela dcera a čeká na místě vraždy?, myslí to pošahaná studentka vážně a proč má ruce za zády? A samozřejmě na úplném konci v kostele, je HH v rakvi, nebo před oltářem?... Víc, než aby mě to napnulo, mi to vadilo. Kromě Beáty z toho žádná šokující událost nakonec nebyla a bylo toho nějak moc.

Pekik
13.07.2019 3 z 5

Klasická severská detektivka. Jednoduše psané, přesná dávka napětí i překvapení. Bohužel tak nějak stále vše dokola, podle jedné šablony.

Miky88
03.07.2019 5 z 5

Kniha byla hodně povedená, ale měla pár "pro mě osobních" zklamání - např. Beáta... Tu jsem měla vážně ráda. Jinak příběh super, nepřišlo mi to zase tak překombinovaný a rozhodně nejsem z těch co si nepřejí Harryho štěstí. Naopak. Ale zároveň si myslím, že by už pomalu měl být konec sérii s HH, protože do budoucna by to opravdu bylo už hodně překombinované.

JustWomen
06.06.2019 5 z 5

Wow, bylo tam všechno, vraždy, napětí, sex, romantika... ani jsem to od HH nečekala. Už si začínám zvykat na Nesbovy hry, kdy si myslíš, že čteš o někom a brečíš a nakonec je to úplně jinak. Možná to nebylo úplně dokonalé. ale pro mě top. U této knihy byla už opravdu výhodou znalost předchozích autorových knih.

daliboroslav
28.05.2019 4 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Zajimavy pribeh. Velice silne zvraty i momenty. Severske detektivky nejsou uplne moje salka kavy, ale rozhodne mohu doporucit.

Alfondra
18.05.2019

Nesbo nezklamal. Čtu tak, jak autor píše, nepreskakuji.

Vilma232
18.04.2019 4 z 5

Pro mě - sázka na jistotu. Zase mě párkrát nachytal. Ale co je hlavní - Harry přežil, série může pokračovat.

Petruse21
13.04.2019 3 z 5

Čtu sérii Nesba za sebou a musím říct, že je to bohužel na stejné brdo. V Policii mi navíc přišel moc rychlý konec. Stovky stran vražd a vyřešení na pár stránkách.

Atlantis
18.03.2019 5 z 5

Přízrak je pro mě vrcholem Harryho série a i po přečtení Policie jím zůstává. Policie je ale na velice těsném druhém místě.
Celkově jde o lehce zvláštní díl. Polovinu knihu sledujeme směsici policistů, kteří krouží kolem ústředního případu, což se v minulosti nedělo. A za mě jde o vítané zpestření.
Nejspíš SPOILER: Paradoxně po Harryho návratu kniha zakopnu a ztratí na chvíli spád a celkové tempo se jaksi rozpadne.
Ano, Nesbo je grafoman a některé scény by mohly být výrazně osekané, ale i tak jde o výborný díl a doufám, že Žízeň udrží nastavenou laťku.

animovanej medv
15.03.2019 5 z 5

Tak jo, po Leopardovi to byla změna k lepšímu. Je zábavné nechat se pořád tahat za nos a je zábavné se snažit dělat jakože už jste autora prohlédli a už se znovu nachytat nenecháte a je také zábavné se zase a znovu smát tomu, jak je autor stále o dost kroků před vámi. Je to fajn kniha.

Jancajanc
11.03.2019 5 z 5

Za mě rozhodně nejlepší díl s HH!

marcipa
10.03.2019 5 z 5

Jen mne na autorovi mrzí, že kromě Haryho Holea ostatní policisté umírají jak na běžícím pásu..

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960