Levhart

Levhart https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197211/mid_levhart-azo-197211.jpg 5 3453 3453

Harry Hole série

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Panserhjerte , 2009

krtik
05.01.2014 5 z 5

Nesbø stále vyníkající, ikdyž ze série knih s charismatickým Harry Holem je podle mě pořád nejlepší Sněhulák. Levhart je čtivý, napínavý, ale konec snad až příliš natahovaný a děj lehce překombinovaný... Přesto stále špička.

Listicka3253
05.01.2014 5 z 5

Nemuzu jinak nez dat knize opet plny pocet hvezdicek. Strhujici, dech berouci dej, ktery vas nuti cist dal a dal. Mam jen dve malinkate pripominky - ke konci se mi pribeh zdal uz malinko prekombinovany a musela jsem se opravdu uz pozastavovat na dusevnim zdravim autora, protoze takove brutalnosti, ktere se v knize vyskytuji, muze snad vymyslet jen psychopat:-)

davaprd
05.01.2014 4 z 5

na detektivku hodně dlouhý příběh s množstvím zvratů a trošku vyšuměným závěrem, ale celkově se mi knížka moc líbila a doporučuji.

januchka
04.01.2014 1 z 5

Příliš rozsáhlé, zdlouhavé. Oproti jiným severským autorům (Lars Kepler, Stieg Larsson) mne kniha docela zklamala.
Druhá polovina je čtivá. Doufám, že Sněhulák bude o dost lepší.

slaava
02.01.2014 5 z 5

Zatím nejzamotanější kniha ze série, přesto si zachovala vysokou kvalitu. Sněhuláka sice z pomyslného vrcholu nesesadila, určitě ale stojí za přečtení!

Ula
01.01.2014 3 z 5

Netušila jsem o čem kniha je, tak jsem si ji přibalila na běžky a četla na horské chatě... moc jsem se nevyspala a osazenstvu jsem se raději představovala pod jiným jménem :-)

Janasei
01.01.2014

Souhlasím s jedním zdejším názorem - zbytečně rozsáhlé a překombinované, nicméně se to určitě dá číst. Psát tento člověk umí, přečetla jsem to na "jedno zasednutí"..., jsou ale knihy,které si ráda přečtu vícekrát, tato mi stačí jednou..

paisr
30.12.2013 5 z 5

Perfektní, přidal o jednu hvězdičku víc do hodnocení!

dalia1769
30.12.2013 5 z 5

Další výborný příběh s Harrym Holem, osobně se mi líbil víc než Sněhulák. Rozhodně doporučuji, čte se jedním dechem!

Norimberk
30.12.2013 4 z 5

Zbytečně rozsáhlé a překombinované. Každopádně napětí si udržuje celou dobu. Předchozí kousky jsou asi lepší, ale i tato kniha má vysokou kvalitu.

kindlic
29.12.2013 5 z 5

Od Nordic Crime-fiction k svetovému thrilleru :)

lenkavildomcova
27.12.2013 5 z 5

úžasná... skvělá... těším se na další

vorenus
26.12.2013 5 z 5

Tento autor mě nikdy nemůže zklamat!A vražedná zbraň je vskutku originální a neotřelá.Prostě, co kniha to šperk a Nesbo je mistr řemesla a každý příběh vybrousí doslova do geniality!!

helmiczka
25.12.2013 3 z 5

Mám trochu rozporuplné pocity. Spasiteľ a Snehuliak sa mi páčili o niečo viac, ale stále sa jedná o kvalitné dielo. Pravdepodobne to bol najbrutálnejší Nesbø, ale nie najoriginálnejší.
Samozrejme zápletka samotná nemala chybu, ale inak ... je to "len" ďalšia kniha zo série. Je možné, že tí, ktorí ešte nečítali Spasiteľa alebo Snehuliaka, budú spokojnejší :)

Melaanie
24.12.2013 5 z 5

Tohle byla moje první knížka od tohoto autora, moc se mi líbila, jen jsem si musela zvyknout na to docela dlouhé popisování postav, děje a prostředí. Ale už se chystám na další, tak doufám, že se mi bude líbit jako tato.

Hella
23.12.2013 5 z 5

Levhart = absolutní žánrová dokonalost. Od první stránky vás chytne a nejste schopni knihu odložit, dokud ji fakt nedočtete (jako já za den a půl... a všechny ostatní povinnosti stály :-) ). Bomba - ještě lepší než Sněhulák a Spasitel (kteréžto jsem dosud považovala za nejlepší Nesboovky).

adelajonakova
21.12.2013 5 z 5

Wauuu!! Jsem naprosto okouzlená stylem, kterým je tato kniha napsaná .... a Harry Holem :)

Eevina
17.12.2013 5 z 5

Nu, musím říct, že Sněhulák se mi líbil o trošičku ale jenom o trošičku víc, ale i tak je tato kniha skvělá a geniální. Pomalu mi dochází slova chvály, jak se rozplývám nad každou Nesbovo knihou. Takže jenom prostě: úžasný, skvělý, geniální.

vysypanel
15.12.2013 5 z 5

Je to hodně dobré. Zápletka zajímavá.Nesbo se zlepšuje - Harry vypadá, že už mele z posledního...

Jodie
12.12.2013 5 z 5

Nakonec musím dát pět hvězd, nevím proč, ale Levhart se mi líbil víc než Sněhulák, od kterého jsem měla asi moc velká očekávání. Dokonce mi ani ten konec nepřišel dlouhý a zbytečný, mám ráda, když se příběh takhle ukončí a neskončí náhle po rozuzlení zápletky.

Afrika norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960