Levhart

Levhart https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197211/mid_levhart-azo-197211.jpg 5 3453 3453

Harry Hole série

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Panserhjerte , 2009

michalka S.
05.02.2014 5 z 5

Zase skvela kniha!!!Opět jsem neuhodla kdo je vrah . :-)

střapatá
04.02.2014 4 z 5

Velmi poutavá kniha, avšak Sněhulák se mi líbil více. Není zde tolik zvratů ani překvapivých momentů, přesto se kniha čte téměř jedním dechem. Ale Harry Hole je s tím alkoholem někdy na pěst :)

VladkaBU
01.02.2014 5 z 5

..... tak tohle bylo hezký, od začátku poutavé, čtivé, jako u Sněhuláka. Na str.13 už jsem měla husí kůži. Poslední třetinu knížky jsem přečetla jedním dechem, abych už zjistila, kdo je všechny má takových způsobem na svědomí. Teď už mám srovnání s dalšími knihami od autora a Levhart se Sněhulákem rozhodně vedou.

bonifacka
30.01.2014 5 z 5

Opět parádní počtení, stejně jako u Sněhuláka za 5 hvězd. Harry Hole je neúnavný stejně jako Jessica Fletcherová, ikdyž na emocionální úrovni už mele z posledního. Závěr jako u Sněhuláka opět trochu přehnaný, ale to by nebyl Nesbo... Kniha má šmrnc, děj, napětí a nenechá vás vydechnout.

evasamankova
30.01.2014 5 z 5

Jednoduše výborný thriller. Nesbo se posouvá stále výš, ať už jde o celkový styl vyprávění, zápletky, vedlejší linky, postavy a samozřejmě i způsoby vraždění. Upřímně se těším i bojím (myšleno též pozitivně) co po téhle knize přijde v Přízraku.
Přestože podle mého tato kniha mohla skončit tak o 100 stran dříve, nemůžu jinak, než jí dát plný počet.

Luciga
29.01.2014 4 z 5

Úchvatné čtení... strhující, napínavé, nečekané zvraty, pohlcení dějem až do poslední stránky. Ale pět hvězd přesto knize nedám. Co je moc je moc, celé to bylo nakonec až zbytečně překombinované. Po dočtení převážil skvělý pocit, ale poté co jsem si knihu v sobě "zpracovala", přemýšlela o ní trochu víc jako o celku, mi závěr jednoduše nesedl. Neměla jsem dojem, že mohu Nesboovi tohle rozuzlení/vyřešení případu věřit :o).

Aja12
29.01.2014 5 z 5

Paráda! Ať si říká, kdo chce, co chce, ale Nesbo prostě umí...

Zara
27.01.2014 5 z 5

Nesboeho knihy bych správně měla číst nejméně dvakrát: při prvním čtení člověk hltá text v překotné snaze o absorbování děje a teprve při druhé konzumaci si může vychutnat i stylistickou stránku včetně autorova nezaměnitelného smyslu pro humor.

Chemlona
26.01.2014 5 z 5

" Vrátil se do obývacího pokoje, kráčel ze široka, jakoby si nadělal do kalhot. Což mimochodem prozatím nezkontroloval."

ElenaM
26.01.2014 5 z 5

Nemám slov, co k tomu napsat! Je to dle mého názoru jeho nejlepší kniha a taky nejpropracovanější. Děj je poutavý, pořád se tam něco děje a na rozdíl od knih předchozí i více působí na psychiku čtenáře. Napětí je všudypřítomné. Když už si čtenář myslí, že ví, jak to je, děj se zlomí a zase neví nic. Napínavé do samého konce. Je to zkrátka výborně napsané... Doporučuji.

Aduska81
23.01.2014 5 z 5

Jedním slovem výborná! Poutavý příběh, knihu nešlo odložit, pořád jsem ji musela číst!

Toryco
22.01.2014 5 z 5

Tahle kniha má jedinou chybu, že musí skončit.

Dagmara36
18.01.2014 5 z 5

Stejně jako u Sněhuláka, nešla odložit dokud jsem ji nepřečetla. Skvěle napsáno. Skvěle se čte.

felia
17.01.2014 5 z 5

Levhart je pro mě zatím nejlepší knihou s Harry Holem. Stejně šílená, stejně napínavá, jako ty předchozí, navíc i o trochu obsáhlejší. Po černém metznerovi a rozžhaveném drátu, kterým uříznete prst si autor vymyslel další nereálnou vražednou zbraň. Harry stále neztrácí svou lásku k alkoholu

kokosek
13.01.2014 5 z 5

Tak jsem to dočetl. Jako fakt už toho Nesba nemůžu ani cítit, dyť je to úplný sociopat. On musel mít fakt hnusné dětství a teď se snaží abychom z toho taky něco měli. Fakt ho nemám rád.
No ale ono mu to jde tak dobře.
Sice už Harry začíná být tak trošku Chuck Norris, jenže tak to všichni chtěj, tak proč by jim to autor nedal.

A teď trošku vážne - bylo to moc dobrý čtení, pachatele jsme znali dlouho a i když se to málem zvrtlo, tak nakonec ... za pět hvězdiček.

malen
11.01.2014 5 z 5

Zatím moje 1. knížka od tohoto autora a určitě ne posledni..

Monty
07.01.2014 5 z 5

Další napínavý příběh, při kterém tuhne krev v žilách. Neuvěřitelné, s jakou lehkostí to Jo Nesbo dokáže.

Baiba
07.01.2014 5 z 5

Šílená, adrenalinová jízda. Sněhulák mě sice děsil mnohem více, ale ani tentokrát jsem nemohla popadnout dech - Hongkong, Norsko, Kongo... Chvílemi jsem ale měla pocit, že všech těch akcí a motivací je trochu moc. Že i ta Harryho duševní rozervanost je trochu na hranici karikatury. Ale co, Nesbo si to může dovolit. Skvěle jsem se bavila a vlastně se i něco dozvěděla. Těším se na další.

Andy74
06.01.2014 4 z 5

Koupila jsem si ze zvědavosti ...... nikdy jsem tohoto autora nečetla. Přiznávám, že jsem si ze začátku přeříkávala jména jednotlivých postav, abych si je zapamatovala, ale jakmile jich tam bylo pořád víc a víc, bylo to už jedno :o) Ke konci se případ tak nějak vyjasňoval a rozplétal, ale jejda ...... po chvilce zase všechno jinak! Párkrát jsem se přistihla, že si nahlas říkám:,,Cože?" Mým tipovaným vrahem byl úplně někdo jiný.
V této knize si zahraje malou úlohu i "Sněhulák", tak mě začalo zajímat, co je ten člověk vlastně zač. Trošku je mi líto, že jsem si Sněhuláka nepřečetla jako prvního, budu se asi malinko "vracet".
Děkuji všem čtenářům, kteří se podělili o dojmy z této knihy v recenzi a tím mě malinko "nakopli" k tomu, abych to zkusila přečíst :o)
Nelituji .....

Silvina
05.01.2014 4 z 5

Žádné velké nadšení se nekoná - Sněhulák je sněhulák :-) Ale na čtyři hvězdičky to pořád je...

Afrika norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960