Čmeláci v srdci

Čmeláci v srdci https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261951/bmid_cmelaci-v-srdci-7e4-261951.png 4 230 65

Hamburg série

„Hele, láska tě nesmí vodrovnat,“ moudře radí Leně taxikář Knut. To se sice moc snadno řekne, ale mnohem hůř udělá, obzvlášť když je její snoubenec pěkná nula a ona sama zničehonic přijde kvůli hloupé chybě o práci. Na sebelítost jí však nezbývá čas. Lena je nucena změnit svůj život od základů. Nastěhuje se do neuspořádaného bytu ke své nejlepší kamarádce, což ji, milovnici pořádku, pořádně vyvádí z rovnováhy. Navíc Leně leze na nervy spolubydlící Ben! Je totiž neuvěřitelně arogantní a k tomu sukničkář. Ale když na něj pomyslí, srdce jí okamžitě začne bít rychleji.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Omega

Hummeln im Herzen: Roman , 2014

jasmína
03.03.2017 1 z 5

Začátek se zdál tak fajn, ale co to jako bylo potom ? Chudák holka, nic netušila, ale vše tak předvídatelné, prostě vše, knihu jsem po 100 straně přeskočila, zda to bude tak, jak si myslím, a bohužel ano :(

Tak takto prosím ne !!

arket
20.01.2017 5 z 5

Už dlouho jsem se takhle u knihy nezasmála. Opravdu povedený příběh s pěkným koncem.

alzbeta4340
27.11.2016 5 z 5

Tak tohle se moc povedlo! Příběh na pomezí společenského románu a romance v pro mě nezvyklých německých reáliích. Co je ale důležité - je to prostě skvěle napsáno. Když se Lena s Benem dohadovali, tak jsem je úplně viděla před sebou.
Výborná oddechovka, kterou doporučuji všem.

antonin0999
30.10.2016 2 z 5

Nečetl jsem popravdě mnoho knih, které nejen, že by byly předvídatelné, ale ještě v tom tlačily na pilu. Na scéně se pohybují nepříliš sympatické postavy, možná je moderním trendem literatury pro ženy hrdinky trochu polidštit. Kladem budiž to, že je kniha psána čtivým stylem a koncem se nesnaží rozflákat čtenářčino srdce za každou cenu. To asi ti čmeláci.

cmelda87
08.10.2016 5 z 5

Za mě: Pěkná knížka, příjemné čtení! :-)
Ano povětšinou hlavní hrdinka působí, že se neustále točí v ufňukaném kruhu, ale díky tomu má čtenář možnost sledovat její postupnou změnu a dozrávání. Tímto zároveň tento příběh reálně vykresluje životní příhody, které mohou potkat kdykoliv, kohokoliv z nás. Několikrát mě u toho napadlo: " Ano, to znám , nebo jsem to taky zažila (rakovina, atd). A občas to člověka mezi řádky, přivede k myšlence: "Jak bych se k tomu postavil/a já?"
Ale taky tam byly i veselé příhody, kterým jsem se fakt od srdce zasmála - Lenin pohovor, maminčin boj se zmrzlou kachnou!, atd ... :-D
Z postav si mě nejvíc získal Ben :-) a Otta.
A že je celou dobu jasné, jak příběh dopadne? To je snad u většiny románového čtení ;-)

Hakl54
29.09.2016 2 z 5

Knížka mě zklamala, takové tlachání o ničem s tím, že od začátku víme jak to dopadne. Některé situace mi připadaly až trapně neskutečné.

Stafflu
29.09.2016 5 z 5

Tato kniha se mi vryla do srdce svým příběhem
Oddechla jsem si u ní i se občas zasmála všem můžu jen doporučit

klara2793
01.06.2016 4 z 5

Milá kniha :) překvapilo mě, že i když se tam nedočkáme extra překvapivých zvratů v ději a na můj vkus by mohla být mužská postava více rozebraná, nemohla jsem se od knihy odtrhnout a přečetla ji na dvakrát :)
Doporučuji na odlehčení, pro relax četbu :) :) :)
Několikrát jsem se od srdce zasmála a nakonec i slzička dojetí ukápla...

kikies
30.05.2016 4 z 5

Báječná knížka :-) Je to lehoučké romantické dílko s naprosto jasně převídatelným koncem, ale podle mě velice vtipné a hrozně mě to bavilo :-) Klidně bych zvládla pokračování ;-)

Janeee
14.05.2016 4 z 5

Velmi milá, vtipná knížka. Krásně napsáno a krásný příběh. Předposlední kapitola byla velmi dojemná.... ;-)

Paja85
13.05.2016 4 z 5

Strasne jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdama. 4 hvězdy za pěkný konec. Jinak musím říct že jsem čekala proste o malinko víc. Trochu mi naivita hlavni hrdinky připomínala Bridget Jones. Příjemna oddychovka

sarkajohanka
05.04.2016 4 z 5

Velmi čtivá knížka, která má jeden z klasických dějů. Nicméně na začátku jsem měla šok, jak se člověku opravdu může zhroutit celý život. Vtipně podané vyprávění.
Co mě mrzelo, byly časté překlepy, které mi čtení zdržovaly.

ji7967
20.03.2016 4 z 5

Milá knížka, oddychovka, občas hodně vtipná, ale i smutná. Vývoj příběhu je natolik předvídatelný, že mě při čtení bavilo, jak jsem dopředu vše uhodla a udělala si z toho zábavu :-) Vidím to, jako dobrou předlohu pro romantickou komedii. Nenáročné a přitom příjemné čtení pro ženy. Pokud máte za sebou nějakou těžkou knihu jako já - a chcete si odfrknout něčím dobře napsaným a přitom "netěžkým", pak je to určitě dobrá volba.

Danago
26.02.2016 2 z 5

Oddechovka, nic moc pro mě.

bailandi
23.02.2016 5 z 5

Skvěle napsáno, příběh ze života :-)

fruitbueno
19.02.2016 3 z 5

Příběh smolařky, která mávnutím ruky ztratí všechno (snoubence, práci, půdu pod nohama), ale kterou zpátky do života přinese kouzelný dědeček, nová láska a změna osobnosti. Ač od začátku knihy budete vědět, jaký bude mít děj a konec, stejně vás četba bude bavit. Bohužel se ale nemůžu zbavit dojmu, že do dvou týdnů po knize neštěkne pes.

Tyto
14.02.2016 5 z 5

Opět se mi potvrdilo pravidlo, že když vůbec nic moc nečekám, ale dám knize přesto šanci jen kvůli obálce na které mě něco zaujme, tak se to vyplatí. Nemám moc v oblibě "lehké žensko-dívčí čtení" u kterých od prvních stránek vím jak dopadne..., ale tohle dílko mi přesto sedlo až dokonce a jak zde již je napsáno i mě mrzelo, že to končí....za mě by se mohli, broučci, "kočkovati" klidně déle.

TerkaM
24.01.2016 5 z 5

Velmi krásná kniha, která srší vtipem a občas si při jejím čtení člověk popláče. :) Už teď se mi po ní stýská a štve mě, že jsem ji tak rychle přečetla. :) Delší recenze v záložkách. :)

Sandruše
29.12.2015 2 z 5

Sladké, jemné a hřejivé jako lžička medu rozpouštějící se na jazyku...

Lenča89
22.12.2015 5 z 5