Genesis

Genesis https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527279/bmid_genesis-6565928846861.jpg 5 994 994

Robert Hunter série

< 12. díl

Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art , Levné knihy

Genesis , 2022

Nikusha
17.03.2023 5 z 5

Ne nadarmo má Chris takovou fanouškovskou základnu. Dokáže každou knihu potáhnout černým sametem, vtisknout do každého písmenka napětí, atmosféru. Nečtete, spíše si promítáte obsah před sebou jako v imaginárním kině. Nechápu jak to dělá. A to, že je surová, prostě k panu Carterovi patří. Každá jeho kniha byla pro mně čtenářský zážitek a ráda si každou další koupím, přečtu a nechám.

uzivatel42014
17.03.2023 5 z 5

Dneska doctena a wow opět Carter nezklamal napínavý od začátku až do konce

ELENtheKNIHOMOL
16.03.2023 5 z 5

Proboha! Chris to zase dokázal!

Každá kniha,kterou tenhle chlap napíše,je podle mě jeho nejlepší.
Nevím jak to dělá, ale vždy dokáže s každou knihou překonat má očekávání a jeho příběhy mají trvale vysokou úroveň.
Žádný jiný krimi thriller se Chrisi Carterovi prostě nemůže ani zdaleka vyrovnat.
Podle anotace je Robert povolán na nejkrutější místo činu, jaké kdy navštívil, což je vzhledem k jeho předchozím případům těžko uvěřitelné. Ale je to tak... z některých scén mi můj žaludek dělal v břiše kotrmelce.
Tento autor má dar zaujmout vás už první kapitolou a vaši naprostou pozornost si podrží až do samého konce.
Vrah v této knize byl určitě jedním z nejsadističtějších vrahů o kterých jsem četla. Opět tu máme vysokou míru násilí,disciplinovaného pachatele,který po sobě nezanechává žádné důkazy a vychutnává si strach svých obětí.
Chris si jede stále to svoje,ale pořád mu to vychází.
Bylo to děsivě skutečné.
Robert Hunter je postava,kterou už vnímám jako by byla skutečná osoba,jen velmi málo autorů dokáže oživit postavu tak,jak to dokáže Chris Carter s Robertem.
Skvěle napsaná kniha,dobrá zápletka s mnoha zvraty a odbočkami,které vás udrží v nevědomosti téměř do konce.
Já tedy zase selhala a nepřišla jsem na to kdo za tím stojí.Je to i proto,že Chris nám nikdy nedává žádná vodítka jako ostatní autoři,takže závěr je vždy velké překvapení.
Doporučuji!

Katulinka69
16.03.2023 5 z 5

Já vůbec nevím co napsat, to snad ani nejde. Tak krásně nechutně, srozumitelně, uvěřitelné.... no prostě bravurně dokáže psát málokdo a Carter to umí prostě za 10 hvězd.

Tammy11
16.03.2023 5 z 5

Waw!!! Chris Carter je prostě jednička! Přečetla jsem vše, co od něho vyšlo a myslela jsem si, že už moc nemá čím překvapit. To jsem se teda šeredně spletla. Genesis jsem četla doslova se zatajeným dechem, napětí od první do poslední stránky. Konec naprosto nečekaný. Smekám!!!

Denisa232623
16.03.2023 5 z 5

Další pecka od Cartera.. Musím říct, že to byl první díl kde jsem měla malinko problém s některým násilím co mentor prováděl na obětech a to jsem si říkala, že už mě nic nerozhází.. Každopádně i přes zbytečně vleklé pasáže s vysvětlováním nejde knihu jen tak odložit. Další bravůrně vymyšlený příběh a já jen s úžasem zírala jak to vše dokázal Carter pospojovat a vytvořit tak další skvělou knihu.

Mikuše-Ivet
14.03.2023 5 z 5

Po dílů napsáno krví, jsem se hodně bála, že to bude mírné zklamání, ale opak je pravdou... Chris Carter je zpátky.... Doufám, že už přemýšlí nad dalším případem pro Roberta a Carlose...

TVer
14.03.2023 5 z 5

Další skvělá kniha od autora. Líbilo se mi to napětí, vše. I když popisy vražd byli někdy moc drsné, i tak to byla skvělá kniha.
Konec mě úplně zaskočil.
Zároveň ale tak nezůstala ani jediná otázka nezodpovězena.

Aivlis
14.03.2023 5 z 5

Kniha je podľa mňa viac rozvláčna, než ostatné, ale nijak jej to neškodí. Autor dávkuje ako obvykle parádnu dávku napätia, strachu, adrenalínu. Bola blbosť začať čítať knihu večer potme, po tretej kapitole som musela Genesis odložiť a pokračovala som až ráno, lebo za svetla som hrdinka! Pokúšala som si odvodiť vraha a hlavne motív, a to na základe názvu - Genesis. Znamená to zrodenie, je to prvá kniha v biblii a z toho som vychádzala. Hľadala som náboženského fanatika a zistila som, že som úplne mimo. Carter vie prekvapiť. A nie raz. Zase som si vydedukovala záver, že muselo ísť o dlhodobú šikanu, ktorá zaútočí na psychiku a človeka doženie až k likvidácii seba samého. Nie, Carter si to urobil po svojom a spúšťačom sebevraždy bol v podstate jeden jediný čin, ale bola to nálož. Trošku zlomyseľne ma teší, že aj Hunter rozmýšľal rovnako :-) Pár vecí ma v knihe zarážalo, ale nechám si to pre seba, pretože by som tým hodne napovedala a to nie je fér pre tých, ktorí sa na Genesis chystajú. Dávam plný počet, jednak mám spisovateľa rada a v každej knihe ma prekvapí schopnosťou vymyslieť a vystavať príbeh, ktorý ma drží a nepustí.

danica6371
13.03.2023 5 z 5

Jako vždy, poutavé od začátku až do konce.... škoda, že ty knihy nemají jednou tolik stran, vždy je hrozně rychle přečtu a je mi líto, že nemám nic dalšího :-)

WaN635
13.03.2023 5 z 5

Bylo to děsivé, bylo to zvrácené....., ale na druhou stranu velmi čtivé.
Když se člověk začte, nechce knihu odložit, i přesto, že se zde autor opět vyřádil. Já osobně sympatie ani jiné pohnutky k vrahovi necítila, z empatické osoby se stala odporná, krutá bytost.
Huntera i Garciu mám ráda, líbí se mi jejich myšlenkové pochody, to jak jsou spolu už sehraní a nezbývá mi než čekat na další případ UNTČ.

U srdce mě chytlo i věnování, kdo si přečte, kdo ví, jaké to je bojovat s vlastní hlavou, bude vědět......

Lenama18
12.03.2023 5 z 5

Konečně jsem se dočkala dalšího dílu, Chris patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům, a opět mě kniha nezklamala. Rozuzlení celého případů bylo super, až mi bylo vraha chvilkama i líto.

Garfi
12.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem přečetla za den. Má všechny atributy klasického "Cartera" a je určitě lepší, než předchozí detektivka, ale trpí určitými neduhy. Jak zde již bylo zmíněno, příběh je trochu moc natahovaný. Závěr přitažený za vlasy(vrah ovládá kravmagu, suprově střílí, celá situace v letadle atd). Rovněž motiv vraha, šikana na střední není nijak originální motiv, byť ho Carter pojal neotřele. Jinak nevím, zda Carter nezapomněl na jednu ze svých vlastních knih, ve kterých vrah přednášel online smrt obětí, když v Genesis detektivové neustále žásnou a tvrdí, že horší videa, než ta co vrah posílá pozůstalým nikdy neviděli... Motiv vraha je pochopitelný, až mi skoro bylo líto, že nestihl vše, co zamýšlel...

Sati
12.03.2023 5 z 5

Já nemám slov, tolik napětí, tolik zvratů, dočteno a momentálně nevím co se životem. 10/5*

Latimer
12.03.2023 4 z 5

Poprvé u meho oblíbeného Cartera nedám plný počet. Do knihy je násilím zapletená BLM, aby uspokojil poptavku. Popisů pokoje, míst atd je více, než jsem u něj zvyklá. Celkově mi kniha přijde natažená. Osobitý styl Cartera ztratil touto knihou své rysy. Jakoby až moc tlačil na pilu, aby splnil očekávání úplně všem. V této knize přidal na popisech vražd a utrpení. Také se mnohem obsáhleji věnuje psychologií. Možná až o kousek více, než je to nutné. Konec se mi vůbec nelíbil. Natažený.

vera4669
11.03.2023 4 z 5

Nějak nemohu dát plný počet.. Ze začátku plno nadšení a říkala jsem si, že po pro mě nevydařené knize Napsáno krví se nám vrací starý dobrý Carter tak postupem času mě kniha nebavila. Kdyby byla o půlku kratší, asi by to ani nevadilo. Zdlouhavé vyšetřování, které vlastně začne až ke konci,.. Brutalita mi nevadí, tady mi to přišlo i trošku na sílu.
Příběh nebyl nic moc zajímavý.. Co se nedá upřít je styl psaní, který je čtivý a Carter ve mě vždy vzbudí zvědavost a přečtu si další knihu, ale prostě už je to slabota oproti jeho dřívější tvorbě

marion111
07.03.2023 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc těšila. Ale - nevím, přestavá mě bavit ta zvyšující se brutalita a detailní popis utrpení obětí.
Z tohoto důvodu jsem přestala číst knihy od Grahama Mastertona,už se mi ty jeho knihy zdaly úchylné a zvrácené.
Tak snad Chris Carter nepůjde stejnou cestou. Mám ráda napínavé detektivky, ale nemusí tam být na třetině stránek podrobný popis rozšrotovanych lidských těl.

karantena
01.03.2023

Tak tohle bylo něco!Knihu jsem četla na samotě na chatě u lesa a hlídala psa,který se bojí i svého prdu.Jako fakt jsem byla po...a zjistila jsem,že se mi vrátil zlozvyk z dětství a každý večer jsem koukala pod postel i do skříně jestli tam není vrah.Když mi o půlnoci cinknul telefon se zprávou,to už bylo na mě moc.No naštěstí to byl muž.A teď ke knize.Je drsná,má spád,čtivá,prostě vše co od Chrise Cartera očekáváte.Nedoporučuji slabším povahám,neboť autor nás ani tentokrát nešetřil a kniha vám pěkně zabrnká na nervy.Tentokrát zašel autor až do podrobností zrůdnosti.Knihu doporučuji,protože tohle byla fakt jízda.

Jeanine8
28.02.2023 5 z 5

Pan Carter je prostě mistrem ve svém oboru.....Prvních 150 stran jsem skoro nedýchala! Napětí po celou dobu......Nechápu, kde v sobě stále bere tyhle nápady...S pachatelem jsem nakonec soucítila, to mě trochu děsí :-) Postava Roberta Huntera nemá chybu, ale jeho osobní život je smutný a ponurý, to si fakt nezaslouží!

tulip131
26.02.2023 5 z 5

Opět jízda, Carlos, Robert a kapitána vedli vyšetřování, které mělo základ v minulosti a vyplavalo na hladinu, pak se začaly dít věci. Hon na vraha nebyl tak jasný, několikrát došlo k "záměně". Jestlipak přeživším do pak došlo?

Chris Carter
brazilská, 1965