Genesis

Genesis https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527279/bmid_genesis-6565928846861.jpg 5 997 997

Robert Hunter série

< 12. díl

Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art , Levné knihy

Genesis , 2022

Misan1993
26.03.2023 5 z 5

Opět naprostá bomba, která předchází dlouhému a těžkému čekání na další knihu. Nezná někdo něco podobného?? ;)

marekB78
26.03.2023 5 z 5

Prostě super. Knížky od Cartera nemají chybu. Vtáhne vás do děje hned od první stránky, takže musíte číst a číst, abyste zjistili, kdo za tím stojí a proč :) Budu se netrpělivě těšit na další knihu :)

Arkagas
26.03.2023 5 z 5

Co napsat ke knize, na kterou se těšíte od jejího oznámení. Genesis je sice typická Carterovka a přesto je jiná. Všichni kdo Chrise sledujeme víme, čím si prošel a co málem zapříčinilo konec jeho spisovatelské kariéry. A přesto všechno se nám ukázal opět ve své nejlepší formě - brutální, krvavý, a přesto lidský a s poselstvím. Ani v Genesis nechybí vraždy, které jsou na pokraji lidského chápání, ale proč tentokrát "Mentor" vraždí tak, jak vraždí je koneckonců naprosto pochopitelné a uvěřitelné. I to je to, co mám na Chrisových knihách ráda - jsou znepokojivé, šokující a přesto lidské.
O to víc, že Chris sériové vrahy sám vyslýchal a myslím, že do značné míry čerpá z toho, co v životě zažil.
Když se v knize dostaneme k tomu, proč se jmenuje zrovna Genesis, upřímně mi spadla brada :-D. Člověk tak nějak čeká biblické vysvětlení a ono hele, zase všechno jinak.
Děkuju Chrisovi, že to nevzdal, že napsal další skvělou knihu, která Vás nenechá klidnými a těším se na další...Mám chuť si dát rereading všech jeho knih a nejspíš to ještě letos udělám. :)

Moje hodnocení: 10/10

hana4834
26.03.2023 4 z 5

Zase super příběh jen jsem zvyklá na víc krve a strachu při čtení

Trustty
25.03.2023 5 z 5

Po dlouhé době něco pořádného ke čtení :).
Díky Chrisovi jsem vzala po pár měsících knihu do rukou.
Moc pěkné, povedené. Jak jsme u Cartera zvyklí.
Doporučuji

Jandýs
25.03.2023 5 z 5

Hned ze zacatku me dojalo venovani, pak uz jsem propadla pripadu a misty cetla s vytrestenyma ocima. Opet strhujici , napinavy dej az do poslednich chvil. Vynikajici cteni

Petronela16
24.03.2023 5 z 5

Samozrejme, akonáhle bola nová kniha od Cartera k "mání", už aj som sa tešila na tento skvelý knižný pokrm .A že to bol pokrm hodný 5* ! Predjedlo, hlavné jedlo, zákusok všetko v jednom. Veľmi som si užila tento diel, aj keď musím podotknúť, že kto nemôže brutal scény, radšej nech s čítaním ani nezačína.Nuz, holt sú jedlá, ktoré ani ja nejem, ale od Cartera by bola dupľa dobrá.Musime si počkať.

Xancikx
23.03.2023 5 z 5

Chvilicku jsem měla pocit, ze to za 5 nebude, protože podobný motiv už tu v minulosti byl. Jenže ve výsledku Chris opet překonal sám sebe a připravil neskutečnou a jak je u nej zvykem, tak i psychicky náročnou jízdu. Hlavně v závěru. A ano. I já se přidávám k těm, co vraha nakonec trochu litovali, i když jsem si byla v průběhu jistá, ze určitě ne.
Malý SPOILER: kdyby Pedro držel hubu, mohli všichni žít.

NachlJ
23.03.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem vyhlížela hned jak jsem zjistila že má vyjít. Upřímně jsem se jí nemohla dočkat.
Myslím si že je to jedna z jeho nejlepších knih i když oni jsou všechny skvělý.
Při přečtení první kapitoly jsem se chtěla jít zamknout protože jsem se poprvé opravdu bála. Jsem ráda že spisovatel nemotá do příběhu moc postav že se v tom čtenář v pohodě vyzná. Brutalita vražd a to celkové popsání a jak to nakonec do sebe zapadlo bylo skvělé.
Člověk by si řekl že když se mu líbí takováto brutalita v knihách že musí být asi trochu mešuge ale co, mě se opravdu další kniha líbila a myslím že moje babička bude taky spokojená.

Januli
22.03.2023 4 z 5

Začátek knihy mě dostal a přiznám se, že jsem se bála:-) opravdu další díl, který mě moc bavil. Robert Hunter je můj hrdina a už chci další díl. Ale ale něco trošku chybělo na pátou hvězdu. Nebo přebývalo?

janicka12362
21.03.2023 5 z 5

Boží, mám všechny knihy od Cartera i od Keplera.

Ctenar1202
21.03.2023 5 z 5

Jaká Genesis byla? Fenomenální. Chris to opět dokázal a se čtenářem si hraje jako kočka s myší. Odhalit vraha se mi v jeho knihách nikdy nepovedlo.

V knize se opět setkáváme s Robertem Hunterem a Carlosem Garciou. Parťáky z ÚNTČ a nerozlučnou dvojkou. Tentokrát jsou povoláni k nejděsivějšímu místu vraždy, které kdy viděli. A nezůstane jen u jednoho místa. Robert i Carlos vědí, že je čeká náročné období vyšetřování a hledání vraha, který své oběti brutálně usmrcuje a zanechává na místě činu vzkaz...

Čekala jsem hodně, ale popisy místa činu byly opravdu zrůdné, do nejmenších detailů a mně se tak několikrát sevřel žaludek. Navíc si Chris skvěle pohrál s psychologií postav, což celý příběh vyšvihlo ještě výš, protože tak nečteme jen o krvi. Celou dobu jsem se snažila přijít na to, kdo za všechny vraždy může a samozřejmě na to nepřišla, protože když už si říkáte, že možná tušíte, tak vás Chris vyvede z omylu a přijde další zvrat a vám se opět tají dech napětím a hrůzou. Příběh je tak dokonale propracovaný, napsaný a vylíčený, že máte pocit, jako kdybyste stáli Robertovi po boku. Já opravdu netuším, jak to ten Chris dělá :D asi talent od Boha.

Kniha je opravdu brutální, takže ji nedoporučuju číst citlivějším povahám. A pokud toužíte po tom si přečíst skvělý thriller, tak Genesis doporučuji. Je to další z jeho naprosto dokonalých knížek. A ač je nejobsáhlejší (432 stran), tak bych ji klidně brala ještě delší. Kéž by autor napsal další knihu...

Janniska
21.03.2023 4 z 5

Já Vám nevím.Chyběl mi tam ten dřívější drajf jako čte se to dobře,známé postavy,brutalita a zápletkaprostě to něco jsem tam marně hledala.Možná je laťka příliš vysoko.Počkám si na další.

klokan.1905

Genesis...
Dostala se Vám do rukou tato, případně jiná kniha od Chrise Cartera? Jestliže jste citlivější povahy a vadí Vám násilí - například detailně popsané způsoby provedení vražd, tak v tom případě knihu okamžitě odložte...
V opačném případě Vás mohu ubezpečit, že nevím o lepší četbě pro milovníky thrillerového žánru... Jak tak koukám na hodnocení jeho knih, tak takových nadšenců z jeho knih je mezi námi dost...
K samotné knize... Jedná se o dvanácté pokračování ze série Robert Hunter... Musím zmínit, že Chris Carter mi udělal radost už jenom tím, že se jedná o nejobsáhlejší jeho knihu... Natáhl to na plných 432 stran... Po přečtení mohu konstatovat, že je to málo... Příště chci ještě víc... ;-)
Čekají na Vás lekce strachu, bolesti a smrti...
S Robertem Hunterem a Carlosem Garciou jsem strávil už hromadu času... Přesně nevím kolik, ale stran to bylo doposud 4252... Nelituji jediné stránky...
Chcete poznat knihy thrillerového boha? V tom případě sáhněte po knihách Chrise Cartera... Varuji Vás... Vypracujete si na nich stejnou závislost jako já... Chci další díl, teď hned!!! ;-)

anetttik
21.03.2023 5 z 5

Po předchozí trochu méně povedené knize opět klasický Carter. Napínavé, brutální a zábavné, trochu delší, ale na spádu to neubírá.

lenuskav
20.03.2023 5 z 5

Carter je bůh, jinak to nevidím. Dokonalost

beata-betsy2310
20.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Keď zomriete, prestanete existovať a rovnako všetky vaše emócie... všetko vnímanie. Už necítite bolesť... ani lásku, ani hnev, ani ľútosť, ani previnilosť, ani hanbu... Akonáhle ste mŕtvy, utrpenie končí. Trpia tí, ktorí tu po vás zastanú.

Predstavte si, že ste v bezpečí svojho domova, uprostred noci, v teplej posteli, keď vám príde SMS v ktorej Vám niekto z neznámeho čísla pošle správu. Nie jednu, nie dve... V prvej Vám položí otázku na ktorú viete odpoveď len vy. Že by hlúpy fór od niekoho známeho? Následne sa predstaví ako Mentor, svojho druhu učiteľ, ktorý Vám chce dať 3 lekcie:
Prvá lekcia bude o strachu
Druhá lekcia o bolesti
a až konečne pochopíte čo tieto dve lekcie znamenajú poučí vás o smrti.

"Detektív Hunter, veríte, že existuje diabol? Pýtam sa preto, že pokiaľ neveríte... možno zmeníte názor, až sem prídete."
Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia sú povolaní k najdesivejšiemu miestu činu aké za svoju kariéru navštívili. Po návrate z obhliadky miesta vraždy, dostanú od súdnej lekárky správu. V obeti sa našiel odkaz. Jeden verš:
"Pre tieto oči nebude nikdy nikto tak dokonalý ako ty."
Čo to znamená?
Keď čoskoro dôjde k ďalšej vražde, aj keď iným spôsobom a s pokračovaním "básne", Hunterove obavy sa naplnia. Všetko nasvedčuje tomu, že ide o "prácu" sériového vraha.
Robert Hunter a Carlos Garcia idú opäť vytvárať bezpečnejší svet pre všetkých a dolapiť šialenca, ktorý sa živí strachom obetí.
O zápletke sa viac rozpisovať nebudem, kto má tento žáner rád, si príde na svoje.

Neuveriteľne zvrátený psychologický triler, popretkávaný smútkom, pomstou, adrenalínom, s viacerými obeťami a vyšinutým jedincom. Chris Carter je skrátka vynikajúci rozprávač návykových, desivých príbehov, ktoré aj keď sú akokoľvek zvrátené a šokujúce, Vás vtiahnu do deja, a aj keď nechcete, musíte pokračovať v čítaní, pretože musíte vedieť prečo? ako? Príbeh je od prvých strán plný napätia, nie je tu miesto kde si vydýchnete.
No príbeh nesie v sebe aj posolstvo: kam až môže zájsť (pre niekoho) len vtip, ktorý neskôr zničí veľa životov.
Chris Carter opäť dokázal napísať príbeh, ktorý ma chytil a nepustil...

Murasaki
19.03.2023 5 z 5

Dá se snad kniha od Chrise Cartera hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami? U mě tedy ne. Moje nejoblíbenější detektivní duo Robert Hunter a Carlos Garcia jsou zpět a řeší doposud nejbrutálnější případ. Myslela jsem si, že pan Carter už dál zajít nemůže, ale dost jsem se mýlila. A po celou dobu čtení se v příběhu dost odrážela tragédie z jeho osobního života, kdy přišel o svou milovanou ženu. Hodně apeluje na problémy duševního zdraví a následné sebevraždy. V knize je ukryto hodně poselství.
Tento autor má v mém knihomolském srdci speciální místo a doufám, že se ještě někdy dočkáme dalšího příběhu o Robertu Hunterovi.

Ticiana
18.03.2023 5 z 5

Skvělá kniha, ja jsem nějaké tušení měla na základě jednoho komentáře tady. Za mne parádní jízda, na jakou jsme u Cartera zvykli. Mne ty opisy tolik nevadili, pravda je, ze asi moje představivost není úplně vytříbena. Snad prijde další dil.

Olous1
17.03.2023 5 z 5

Wow... vše už tady bylo řečeno, není co dodat. Chris Carter je prostě nejlepší. Tato kniha je zatím nejlepší z celé série. Mimochodem mám jí celou ve své knihovně a jsem za to ráda. Od první stránky vás kniha dostane a nepustí. Prostě skvělé. Podotýkám, že není pro slabé povahy, brutální náloží autor rozhodně nešetřil. Samozřejmě fanoušky Chrise Cartera to neodradí.A pachatel mě překvapil, vůbec jsem neměla tušení kdo to je. Budu se těšit na další díl. Děkuji pane Cartere. Za mě 150%.

Chris Carter
brazilská, 1965