Genesis

Genesis https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527279/bmid_genesis-6565928846861.jpg 5 997 997

Robert Hunter série

< 12. díl

Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art , Levné knihy

Genesis , 2022

LP113
05.04.2023 5 z 5

Nemůžu jinak, než opět skvělé. Tady teda krev stříká ze stránek, že mi teda chvílemi moje představivost obracela žaludek. Jediné co mě jako asi vážně vytáčí, ikdyž pro někoho asi prkotina, ale to jejich zvedaní rukou jako že to vzdávají, nebo klopení očí, toho je tam moc. Nevím zda je to překladem nebo to tam vážně je, ale prostě mi to vadí. O tom jak je kapitánka natvrdlá ani nemluvím. Jinak samozřejmě určitě doporučiji, čte se to výborně.

anetka.repova
05.04.2023 5 z 5

Na další díl od mého milovaného autora jsem čekala pěkně dlouho. Čekání se vyplatilo.

Jakmile kniha vyšla, hned jsem si ji pořídila a pustila se do čtení. Hltala jsem stránku za stránkou.
Chris Carter je můj nejoblíbenější spisovatel, co se detektivek týče. Není to ovšem čtení pro slabé povahy.

Opět se tu setkáváme s detektivem Robertem Hunterem a jeho parťákem Carlosem Garciou, kdy musí vyřešit sérii vražd, kde pachatel za sebou zanechává spolu s mrtvolu část textu (básně, písně). Je natolik pozorný, že po něm nezůstane na místě činu žádný důkaz, který by ho usvědčil.

Hunterovi a jeho týmu se dlouhou dobu nedaří vraha dostihnout. Postupem času začnou na povrch vyplouvat nové skutečnosti a Robert si pomalu začíná dávat dvě a dvě dohromady.
Líbí se mi popis jednotlivých fázi vyšetřování, jak všechno začne pomalu dávat smysl. Líbí se mi, části z pohledu oběti nebo samotného vraha jen by mi nevadilo, kdyby byly delší.

Co přiměje vraha páchat tak brutální zločiny?
Proč několik hodin po vraždě posílá nejbližším oběti videa, na kterých je natočený způsob jakým je zabíjel?
Proč se vrah kochá jejich strachem?

Carter každou svou další knihou stupňuje brutalitu jednotlivých vražd.
Člověk si říká, že už ho nemůže nic překvapit a opak je pravdou.

Miluju jeho příběhy a těším se na další.

Kdo autora ještě nezná, doufám, že vás není mnoho, tak doporučuji. Tohoto autora si nesmíte nechat ujít. Stane se vaší drogou, na které budete závislí.

monte
05.04.2023 5 z 5

Carter je pro mě mistr detektivky. Brutální, ale velice čtivá.
Dlouhé čekání se vyplatilo. Jen mě mrzí, že jsem knihu rychle "zhltla" a teď nastane opět dlouhé čekání na další díl.

Twinny
04.04.2023 5 z 5

Carterovy knížky patří mezi moje nejoblíbenější. Moje komfortní zóna mezi detektivkami. Moc jsem se těšila a že jsem měla na co. Skvělý a propracovaný příběh. Byla to fakt jízda, nešlo se odtrhnout.

Lukáš987
02.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Jsem jediný kdo s touto knihou nebyl úplně spokojen? Carter patří mezi mé favority.Psáno nejbrutálnější Hunterův případ. Ale přišlo mi že je to spojení jeho knih (Sochař smrti, Jeden za druhým, Hovor se smrtí). Přečteno jedním dechem a scény popsány opět bravurně a zasazení skutečných sériových vrahů Samův syn, BTM a Grim sleeper, to se musí nechat . + Spoiler jedna zbytečná kapitola když je Jo u psycholožky. Tady jsem musel ubrat hvězdičku.

sépie
02.04.2023 2 z 5

No, tak moc jsem se těšila, ale nějak to nebylo ono. Některé dialogy mi přišli i trochu směšné v tom smyslu, že takto by to Hunter neřekl. Garcia byl stále někde v pozadí, kapitánka jak kdyby byla po lobotomii a všemu se diví. Jsem docela zklamaná.

LenkaMacak
01.04.2023 5 z 5

Carter opět nezklamal, kniha se velmi dobře četla, nechtělo se mi od ní odtrhnout a děj hezky plynul. Možná už jsem otrlá, ale násilí v knize mě ani nepřekvapilo a ani mi nepřišlo horší ve srovnání s ostatními knihami. Proto mi v knize začíná vadit opakující se zdůrazňování, že tento pachatel je horší a brutálnější, než ti předchozí. Každopádně se moc těším na další díl! 5/5*

Dolik13
01.04.2023 2 z 5

Pro mě velké zklamání. Cartera považuju za brilantního tvůrce thilleru a všechny jeho předchozí knihy jsem přečetl a byl jsem buď nadšený, nebo spokojený. Tentokrát už ale přichází zklamání a proč?

1. Vadí mi, že Hunter je v každém díle naprosto dokonalý psycholog, řešitel hádanek, policista, krizový intervent, a tak dále. A jeho parťák Garcia, který by měl být na stejný úrovni, je vybarvován jako neschopný, protože všechny hádanky vždy vyřeší Hunter sám, bez pomocí.

2. Stejně tak Kapitánka Blakeová. Ta postava mi nesmírně leze na nervy. Jen pokládá otázky, jak novinářka, neustále se něčemu diví, je šokována a vlastně jediná její funkce velitele slouží v těchto knihách k tomu, že "vše vyřeší s policejním náčelníkem a starostou. Je to jen další postavička, kterou Hunter ve všem přebíjí.

Navíc mi tento díl rozhodně nepřišel nejbrutálnější, jak je avizováno na přebalu knihy a celkově mě zápletka příliš nezaujala. Chyběly překvapivější momenty, nějaké zvraty a ani závěrečné rozuzlení ve mně nevyvolaly pozitivní pocity.

Cartera zbožňuju a budu ho podporovat i dál koupí další knihy, nicméně bych byl rád, kdyby autor už zkusil zvolit jiné téma. Hunter je skvělý a boží, ale po 12 knihách už by bylo dobré přijít s něčím novým.

ZuzanaZ83
01.04.2023 5 z 5

Opět pecka! Standardní Carterovka plná děsivých míst činu. Za hrůznými činy se skrývá dost hrozná souvislost. Skvěle čtivý a propracovaný příběh.
Jsem ráda, že autor i přes svá soukromá dramata nepřestal psát.

Freemantle
01.04.2023 5 z 5

Nekonečné čekání na další knihu je u konce, třikrát "sláva" Carterovi!

Sehrané duo detektivů Huntera a Garcii je zpět a mají před sebou další výzvu - není to nic menšího než dopadnout brutálního vraha. O tom, zda se jim to podaří nebo nepodaří zasvěcený čtenář nemusí pochybovat, otázkou však je, zda si spisovatel udrží stejnou kvalitu jako v předchozích dílech - přece jen se jedná už o dvanáctý díl v sérii. Přiznám se, že u některých dílů (výjimek) jsem nemohl dát nejvyšší hodnocení, něco tam pokulhávalo. Nu a jak to dopadlo s Genesis? Navzdory natahovanému konci hodnotím Genesis takto: precizní, četla se s lehkostí, děj ubíhal a jedna stránka následovala zběsilou rychlostí - klasický Carter a styl psaní, jemuž jsme propadli. Po stylistické stránce shledávám tento díl vypilovaný téměř k samotné dokonalosti, jako by autor "dospíval". Opět a zas jsem nucen mrsknout plných pět hvězd, ať se z toho klidně zduje a egoisticky natřásá! Mé zvrácené a lehce psychopatické srdce by však ocenilo více nechutných a brutálních vražd. Každopádně bravo!

lenka7679
01.04.2023 5 z 5

Rukopis Chrise Cartera je nezaměnitelný. Od začátku jsem do knihy zaplula, jako bych předchozí díl dočetla včera a přivítala se s Garciou a Robertem, jako se starými dobrými známými.
Tento díl je obzvlášť těžký a depresivní, když člověk ví, co se dělo na jeho pozadí. Knihu jsem měla dočtenou, ještě zde nebyl ani jeden komentář, jenže já jsem nemohla napsat své dojmy, bylo jich tak moc, že se nedaly lehce shrnout.
Tím, že mám přečteny všechny knihy, tak jsem si zápletku troufla typnout velmi záhy. Nebudu jmenovat kdy, mohlo by to být bráno jako spoiler. A měla jsem upřímnou radost, že se mi to podařilo.
Příběh je skutečně brutální a rozhodně ho nedoporučuji slabším povahám. Naopak všem, kterým se líbí tvorba Chrise Cartera, tohle musíte mít.

alibaba72
31.03.2023 5 z 5

Chris Carter opět nezklamal :-)

Anahk1
31.03.2023 5 z 5

Tak to čekání na Genesis stálo za to, opět skvělé Carterovské čtení, které nezklamalo.. opět měl příběh vše, co čtenáři Chrise Cartera očekávají.. ikdyž zvrácenost a brutalita dosahovala opravdu vysoko, ale tak to jsme očekávali, že? :-) .. těším se na další případ moc moc moc...

lil320
29.03.2023 3 z 5

Půjdu proti proudu:-) Na knihu jsem se moc těila. Carter je můj top oblíbený spisovatel a jeho knihy Smrti jsou super, četla jsem je všechny.. Genesis je první, která mě nějak nenadchla..Vadilo mi tam x xkrát proklamované absolutní zlo atd. no nevím, ta brutalita byla stejná jako u jeho jiných knih, dokonce upřimně v jiných knihách mě připadala horší. A i to rozuzlení mi připadalo nepravděpodobné. Za mě trochu zklamání. Ne, nebyla to špatná kniha to vůbec ne, ale u Cartera mám latku nasazenou jinak.

Jaruš7
28.03.2023 5 z 5

Kruté myšlenky ztvárněné v pomstychtivé realitě.

Carter nemůže být jiný.
Zrůdnost do nebe volající po hloubce citové pomsty.

Citace:"Jak někoho zabijete a přitom ho ve skutečnosti neusmrtíte?"

Uhrančivě čtivé.

AltaMari
28.03.2023 5 z 5

Jsem jedna ze závislých čtenářek thrillerů pana Cartera a tento díl byl opět dokonale čtivý... napětí, zvraty, jednoduchost, postavy důvěrně známé z předchozích dílů, psychologie, překvapivá zápletka... Co se brutality týče, ano, autor přitvrzuje... kam to zajde příště? Přesto .... honem honem, chci další dávku své drogy :o)))

NicaCola
27.03.2023 5 z 5

Ach. Tolik měsíců jsem se na tuto knihu těšila a najednou... je dočteno :-O Chris mě opět nezklamal, opět dokázal vymyslet nejen "zajímavá" místa činu, ale celkově dokonalý příběh a zápletku, včetně vraha (což já opět jen slepě tápala :-D) A když jsem se dozvěděla ke konci knihy, co její název vlastně představuje, spadla mi brada.
Teď už zbývá dodat jen jediné: ...bude další díl? A kdy? :-D

Šánka
27.03.2023 5 z 5

Pan Carter je thrillerový génius! Tohle bylo skvělé, ale také asi nejdrsnějsí díl celé série. Musím se přiznat, že jsem při popisu první vraždy snad překročila svoji komfortní zónu a málem knihu odložila. Opravdu popisy jsou hodně drsné.
Kdyby mi někdo tak před deseti lety dal tuto knihu, nedočetla bych ji. Kdybych knihu donesla mé mamince, (velké čtenářce), asi bych usilovala o její život. Ale pokud bych si teď nepřečetla další díl této série, přišla bych o naprosto strhující čtení.
Prostě pecka a klidně těch pár popisů vynechejte, zážitek z celého příběhu to neoslabí.

Holly.W
27.03.2023 5 z 5

Konečně jsem se dočkala! A čekání to bylo nekonečně dlouhé. Ale stálo to za to, protože tohle byla jízda! Můj nejoblíbenější knižní hrdina je zpět! Carter je bez debaty nejlepší v tomto žánru a o koňskou délku před ostatními spisovateli detektivek a thrillerů.
Skvělé popisy postav, míst činu, prostě všeho. Psychologický vhled do mysli pachatele, pozůstalých i obětí. Čtěnář si může všechno živě představovat.
Je poznat, že Carter s tímto vším má zkušenosti ze svého bývalého zaměstnání, že pracoval a studoval ty nejhorší zločince na této planetě a s takovým zlem se denodenně setkával.
Detektivní práce detektivů Huntera a Garcii od píky, postupné sbírání drobečků, až se čtenář dozví, kdo je vrah a co za tím vším stojí.
Nalpínavé jako kšandy od začátku až do infarktového konce.
A brutální popis míst činu a obětí je jenom třešničkou na dortu.
Jsem nadšená a unešená! Protože tohle byl zatím můj největší čtenářský zážitek roku, který jen těžko něco překoná.
Prosím prosím, ať čekání na další knihu není tak dlouhé. Budeš mi chybět detektive Roberte Huntere a budu se těšit brzy na počtenou!

Misan1993
26.03.2023 5 z 5

Právě jsem projížděl svá starší hodnocení a zjistil jsem že od té doby co čtu Cartera, přestal jsem dávat knihám 5 hvězd. Respekt tomuto spisovateli.

Chris Carter
brazilská, 1965