Genesis

Genesis https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527279/bmid_genesis-6565928846861.jpg 5 997 997

Robert Hunter série

< 12. díl

Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art , Levné knihy

Genesis , 2022

postrach
17.04.2023 4 z 5

I mistr tesař se někdy utne.Ubírám hvězdu za zbytečný počet stran a natahování.Všeho moc škodíTo vysvětlení a závěr se povedl.

MirKop
17.04.2023 5 z 5

Návrat krále drsných a brutálních krimi v plné parádě. Chris nechává ostatní spisovatele krimi žánru za sebou o 3 parníky...nikdo na něj prostě nemá. Hodnocení každé knížky je toho důkazem. Mistr svého díla se ani tentokrát neutnul.

Fenomenální, dokonalé, čtivé, drsné, gradující...

Robert a Carlos mi moc chyběli a opět naprosto famózní!

3 roky jsem se těšil na novou knížku a stálo to opět za to!

heavy66
17.04.2023 4 z 5

V pořadí dvanáctý mega-giga-brutal případ, a na Robertovi a Garciovi je vidět mírná únava. Hoši jedou sotva na 80%. Hledání vraha básníka s nejasnou motivací se táhne a vázne na nedostatku stop. Kde jsou doby, kdy pachatelé Robertovi zatelefonovali a řekli jasně, co chtějí udělat!
CC je asi také unavený, protože použil stejné téma jako v......, nechci spoilovat, znalci vědí, ostatní si mohou znalosti jednoduše doplnit!

TeaPeter
16.04.2023 4 z 5

Opět kniha plná neotřelých nápadů. Trochu mě překvapilo, když se ukázalo, odkud se vzal název knihy - Američané mívají nápady, které člověk chápe jen těžko. Možná to je tím, jak hluboko jsou v nich vrostlé různé varianty protestantského křesťanství.
Po plném počtu hvězdiček tentokrát nesáhnu kvůli pro mě těžko stravitelnému konci. Dozvěděli jsme se sice, kdo to udělal, ale těžko se věří tomu, že by to tak fyzicky opravdu mohlo být. Stejně tak je to u toho proč. Ano, na začátku bylo něco ostudného. Bohužel v době sdílení kdečeho s kdekým nikoli nepředstavitelného. Nicméně výsledná reakce po takové době a u člověka, který se podobnými problémy léta zabývá profesionálně, opravdu překvapí. Nejspíš ale právě ta kvalifikace tomu celému propůjčila tu mrazivou zvrácenost a metodičnost.
A řečnická otázka na závěr. Co myslíte, zavolá Denise?

Evka27
15.04.2023 4 z 5

Další skvělý Carter! Jako pozornou čtenářku mě rozladila záměna Toma za Troye (kap.61 ekniha). Nevím jestli je na vině nepozornost překladatelky?

TerkaPS
14.04.2023 5 z 5

Tak to byla opět jízda!!! Pokaždé, když otvírám novou knihu z téhle série, jsem přesvědčená, že autor už mě nemůže ničím více šokujícím překvapit... Ale on to pokaždé dokáže.
Opět napínavé od začátku až do konce, byly chvíle, kdy jsem musela knížku na pár minut odložit, abych vstřebala to, co jsem právě přečetla, nadechla se a zase pokračovala. Dokonale promyšlené, dokonale popsané, přes všechny popisované hrůzy s hlubší myšlenkou nutící k zamyšlení - zvláště v této době.
Knihy s Robertem Hunterem jsou návykové, jen mě občas napadne zneklidňující myšlenka, kdo je víc zvrhlejší - jestli autor, který je toto schopný vymyslet nebo já, která to tak nadšeně hltá :-).

Minnie85
13.04.2023 5 z 5

Knihy z téhle série mě nikdy nepřestanou překvapovat a fascinovat. Je pravda, že nejsou určeny pro slabé a citlivé jedince, ale každá, včetně této poslední, je originální. Zvrácenost a brutalita vražd, kdy až do posledních stránek netušíte, kdo je páchá, je prostě dechberoucí.

Nikusscha
12.04.2023 5 z 5

Novinka!
CHRIS CARTER - GENESIS
Detektivka/ krimi/ thriller
5*****

,, Jako příslušníci útvaru UNTČ Losangeleského policejního sboru už Hunter i Garcia stíhali vrahy, jejichž krutost jakoby nepatřila do tohoto světa. Tenhle pachatel však všechny překonal. "

Chris Carter je knižní Bůh, protože jinak si to nedovedu vysvětlit. Je to již jeho 12 dílo, ale to co opět vytvořil je něco neskutečného.

I tento díl se mi moc líbil. Nechyběly originální vraždy a ty detailní propisky- opravdu nic pro slabé povahy!
Už mi jen chybí, kdyby to někdo zfilmoval ať si můžu udělat kompletní repete
Jenom doufám, ze má Chris v rukávu další knížky, protože jsem se na nich stala závislá.

soukroma
12.04.2023 4 z 5

V první půli naprosto obludná a zbytečná brutalita a ohavnosti u tří vražd (přeskakuji) v rytmu strach, bolest, mučení, smrt a posmrtné trauma blízkých. Uprostřed se konečně schyluje k řádnému vyšetřování, překvapivě rychle se najde motiv a hlavně identifikuje pachatel. A na závěr převelice akční scénka s letadla na stojance... Překombinované, nevěrohodné co do pachatele a zejména možností naplánovat - a hlavně provést - tak komplikované zločiny.
Čtivé to je, to ano, autor ví, jak hrát na čtenářskou strunu a uspokojit své skalní obdivovatele. Ale já jej musím velmi střídmě dávkovat a proletět dlouhý text s vynecháváním brutálních a balastních pasáží, jen abych mohla kriticky zkoumat, jaké řešení nám zase naservíruje... 70%

"Jestli doopravdy chcete, aby někdo trpěl, nezabijete jeho - připravíte ho o to, co nejvíc miluje, a necháte ho žít až do smrti s psychickou trýzní, kterou mu ta ztráta přinese."

"Zlo nenosí vždycky ohyzdnou masku. ... Často se skrývá všem na očích ... chodí pod maskou přívětivosti ... spravedlnosti a ochoty."

MamaKnihomolka
11.04.2023 5 z 5

Toto je přesně ten typ knihy, u které aniž bych četla anotaci, automaticky jsem knihu musela mít, protože je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií a o tom se nepřemýšlí, ale koná.
Dvanáctý případ Roberta Huntera a jeho parťáka Carlose Garcii. Je neskutečné, že už dvanáct dílů a stále je to originální čtivé a Robert prostě neomrzí. Kdo má autora načteného, je to vlastně pořád "to samé" brutální ultranásilné vraždy, ale je to boží a já to miluju.

Upozorňuji, že pro slabé povahy celá série není. Možná pár dílů by zvládli, ale tento k nim určitě nepatří. Brutální, krvavé, s utrpením a částmi těl obětí nezvládne každý.
Autor si tentokrát velmi pohrál i s psychikou (stejně jako vrah) a ukázal tím, jak moc je chatrná.

Kdo nezná styl psaní autora, tak jen podotknu, že krátké kapitoly společně s napínavým ukončením dodávají na čtivosti. Tak jsem se do knihy zažrala. Sto stran, ani nemrknete... A konec? Uf !
Líbí se mi, že se člověk i něco dozví. Nejen o vyšetřování, anatomii, ale i o lidské psychice. Jak funguje a jak je křehká.

Lullina
11.04.2023 5 z 5

Jak jinak než hodnocení všemi hvězdami ....Carter je nejlepší spisovatel a Hunter s Garciou nejlepší dvojka...12 kniha přečtená za dva dny a těším se na číslo 13 :-)

Warty
10.04.2023

Opět skvělá jízda od začátku až do konce, Carter je prostě třída.

sramkovamichala
10.04.2023 5 z 5

Opět neskutečně promyšlený příběh. Neměla jsem do poslední chvíle zdání kdo za tím vším stojí.

JitkaHambi
09.04.2023 5 z 5

No prostě úžasný Carter a "jeho" Robert, ach, jak já toho Huntera žeru! :-D
Nemohu dát jinak než plný počet*, tuto sérii miluju a jediné co mi vadí, že zas musím čekat dlouho na nový díl:-D Těším se!!!

Estarossa
08.04.2023 5 z 5

Jediné dvě slova, co mě po přečtení napadají: standardní kvalita.
Všechny díly této série jsou skvělé!

Kačkalka
08.04.2023 5 z 5

I já jsem si říkala u čtení, že popisky jsou brutální, ale já Cartera prostě miluji!!! Pro mě opět úžasná kniha

boeink
08.04.2023 4 z 5

Tentokrát se Chris Carter trochu víc rozepsal, stran nám nadělil o pár desítek víc. Jsou to stránky plné gradujícího napětí, my, milovníci této série jsme si opět přišli na své. Já jsem se ale ke konci nemohla zbavit pocitu, že těch standardních 340 stran by stačilo.

Nermal
08.04.2023 5 z 5

Starý dobrý Chris Carter je zpět! Skvělá terapie na vymytí mozku po romantickém čtení. Tentokrát jsem měl pocit, že není dobré číst si to před spaním, natož při pootevřeném okně. Psycho.
Opravdu to není čtení pro slabé povahy a je fajn mít tu možnost knížku prostě zaklapnout.
Nejen skvělý thriller, ale i působivý příběh, který řadím k těm nejlepším v celé sérii.

PetraBery
07.04.2023 5 z 5

Tato série je sázkou na jistotu. Co jsem očekávala, to jsem i dostala. Brutální, krvavé vraždy a skvělé vyšetřování. Těším se na další setkání s Hunterem a Garciou.

JiříM
05.04.2023 5 z 5

Začínám být alergický na podobné věty na konci kapitol jako třeba "...no to si děláš.. "

Chris Carter
brazilská, 1965