Tajná služba

Tajná služba https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15474/bmid_tajna-sluzba-Nbj-15474.jpg 5 117 21

Gabriel Allon, umělecký restaurátor a někdejší důstojník Izraelské tajné služby, je povolán ke zdánlivě rutinnímu případu: má odcestovat do Amsterodamu a vyčistit archivy zavražděného holandského odborníka na problematiku terorismu, jenž shodou okolností také působil jako izraelský tajný agent. V Amsterodamu však Allon brzy odhalí spiknutí organizované rozbujelým islámským podhoubím. Veškeré snahy teroristů se upírají na opačnou stranu Lamanšského průlivu — do Londýna -, kde chystají únos dcery amerického velvyslance. Allon se snaží jejich záměr zmařit, ale bohužel se mu to nezdaří. Neúspěch ještě prohloubí skutečnost, že teroristé odhalili jeho identitu. Allonův osud je zpečetěn stejně, jako neúprosný čas odměřuje vteřiny do chvíle, kdy má být demonstrativně popravena unesená dívka.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Secret Servant , 2007

PitoR
12.09.2023 5 z 5

Londonistan!
Mám za sebou siedmu knihu v poradí, v ktorej izraelský agent Gabriel Allon bojuje proti svetovému terorizmu. Tentokrát sú jeho protivníkmi moslimskí radikáli z Egypta. Príbeh začína v holandskom Amsterdame, ale jeho gro sa odohrá v Londýne.

"Londonistan! Briti dovolili, aby sa ich hlavné mesto zmenilo na liaheň, duchovnú mekku a bezpečný prístav islamských teroristov z celého sveta. Teraz je hrozbou pre nás všetkých."

Príbehy Gabriela Allona nie sú iba obyčajné machrovačky o nesmrteľnom agentovi, toto sú knihy na zamyslenie. Aj keď autor tvrdí, že ide o fikciu, jednoznačne sa opiera o fakty a z jeho rozprávania doslova mrazí. A vidím to aj v posledných dňoch na vlastné oči, keď okolo našej firmy prechádzajú tlupy počerných mládencov. Ľudia volajú na príslušné miesta a policajti sú bezmocní. Kam sa to rútime, Európania?! Komu toto vyhovuje?!

Bernard Lewis: "Pri súčasných demografických trendoch moslimovia ovládnu Európu najneskôr do konca 21. storočia."

Na mojej strane maximálna spokojnosť; Daniel Silva je skvelý! A už sa teším na ôsmu knihu v poradí - V tieni Moskvy.

astroweb
05.02.2023 5 z 5

Jeden z nejlepších špionážních autorových románů, které jsem od něj četl a nebylo jich málo.

Marcello_zbb
24.01.2022 5 z 5

Opäť napínavé čítanie z prostredia Izraelskej tajnej služby Mossad. Doporučujem!

Lolila
31.08.2021 5 z 5

Veľmi dobrý špionážny thriller. Od začiatku napínavé so stále aktuálnou témou. Jednoducho D. Silva nesklame....

technolog
08.04.2021 5 z 5

Musím říci, že tyto knihy se čtou jednim dechem. Není obtížné je brát za skutečnost.

iveta0159
01.08.2020 4 z 5

Moje první knížka od tohoto autora. Ze začátku jsem se v tom trošku ztrácela, ale pak se čte jedním dechem.

zdenaR
28.02.2020 4 z 5

Romány od autora jsem četla postupně jeden za druhým v průběhu asi jednoho roku.
Byly velmi čtivé, napínavé, bavily mě jednotlivé zápletky i hlavní hrdina.
Doporučuji kterýkoliv z nich, Silva prostě nezklame :-)))

ALFELUS
04.02.2020 5 z 5

Všechny knihy tohoto autora jsem přečetl jedním dechem a s hlavním hrdinou téměř dýchal. Vynikající

kn23
09.02.2019

Vyborbe ako vzdy a tema dost aktualna

hnusák
18.01.2018 5 z 5

Gabriel Allon umí být pěkné zvíře. Ale kdo s čím zachází, tím také schází, a to platí pro wahhábistické fanatiky dvojnásob. Opět čtivý román jak jinak, než s teroristickými prvky a Ústavem v popředí.

babicka_amalka
18.12.2017 5 z 5

mrazivá vize toho, co je dnes už tragickou skutečností.... doporučuji, zejména všem vyznavačům multi-kulti , kteří se nikdy nepoučí; skvělá kniha;

jajaza
11.11.2017 4 z 5

Z toho až mrazí. Knížka byla napsána před deseti lety, ale téma je více než žhavé. Doporučuji k přečtení.

albert19
02.03.2017 5 z 5

Kdo má rád špionážní zápletky, tak mohu jen doporučit. Zatím co jsem četl ostatní od autora, tak jsem nebyl zklamán.

Kamil2
03.01.2017 5 z 5

Jedním slovem - skvělé.

nafets4758
22.10.2015

Sháním tuto knihu pro přítelkyni, nevíte kde jí sehnat?
děkuji

Rabjohns
16.10.2014 5 z 5

Takhle si představuji typický špionážní román. Skvělé.

MartyJKM
19.08.2013 5 z 5

Napětí až do konce.

Mako123123
01.08.2013 5 z 5

Tak toto bolo naozaj fajn. Velmi dobré ba priam vynikajúce. Neviem prečo som vredy tomuto dal ,,iba,, 4/5 ved teraz sa rozpomínam že to bolo na plný tak mením hodnotenie a dám tomu plný. :) Asi som bol vtedy dosť náročný na Silvu kedže väčšinu jeho kníh som čítal vrýchlosti a nesústredene, tak sa mi to začalo zunovať ale teraz vážne 5/5 :)

technik1965
04.06.2013 5 z 5

Perfektne spracovaná kniha - Daniel Silva ma nesklamal

kidi
12.04.2013

Ano, opravdu dobré čtení a vřele doporučuji

Daniel Silva
americká, 1960