Frost

Frost https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338533/bmid_frost-kCB-338533.jpg 3 120 39

Válečný mág Zikmund Frost se místo prohánění sukní musí zase jednou věnovat práci pro Organizaci. Což mimo jiné obnáší eliminaci čarodějů a dalších potvor. Někdo na něj ale přichystal podraz. Zdánlivě běžná akce v brněnském pavilonu Anthropos se proto zvrhne v krvavou lázeň. Aby toho nebylo málo, na scénu přichází opravdu mocný hráč z dávné minulosti. V Býčí skále u Adamova tak po staletích opět zní nejen bušení kladiv, ale i zoufalý křik rituálních lidských obětí. Jisté je, že než Frost zjistí, kdo za tím vším stojí, bude muset vystřílet ještě hodně zásobníků. A taky přivolat posily. Naštěstí ví, kde je hledat. Na historickém pomezí Čech a Moravy stával v bažinách hrad Krotenful. A strážil jej někdo, s kým si skutečně není radno zahrávat.... celý text

ciaram
23.10.2018 3 z 5

Testosteronem nadupaná macho fantasy novela o válečném mágovi. První půlka se četla super, Sigi hláškuje, zabíjí a konverzuje s urputným humpoláctvím. Když jsem se dostala k pasáži o pomstě - tak jsem nějak ztratila nit a nějak to pro mě totálně zabilo vyřešení případu. Přijde mi to jako roztažená povídka, dost věcí je tam zkratkovitých. Škoda, svět nevypadá špatně, jen je otázka, zda ho má autor domyšlený. A fakt mě bavilo, jak autor zakomponoval českou historii do děje. Ve Wolfim jsem sice viděla Oberona z Druida a vůbec byla znát inspirace jinými díly, na odpočinkovou četbu to nebylo špatné. Zejména kvůli nadsázce a černému humoru. Medvídek Pú = jeskynní medvěd; nemít helmu, tak se po medvědově ráně vydá Sigiho mozek "na turistickou prohlídku okolí"; jedna z agentek je tak zrzavá, "že by z ní i liška dostala depku". :o)))) atd.

Veríňák
20.10.2018 1 z 5

Proboha, co jsem si to naprosto náhodně koupila?
V knihkupectví jsem hledala nějakou fantasy, lehce historickou (čekám netrpělivě na vydání nového Červenáka) a Frost byl z Brna, z okolí Býčí skály… pocházím odsud, žiju v Brně, tak jsem si říkala: "Super, to bude fajn." No, bohužel nebylo. Styl psaní jak slohovka třináctiletého kluka, včetně jeho nezrealizovaných tužeb po dokonalých ženách s nimiž je ten nej sex na světě a všechny po prťavém alfa samci válečném mágovi doslova slintají. Sexuální scény k tomuhle žánru patří, ale tady to bohužel vůbec nezapadalo do děje a nemělo žádný smysl.
Mrzí mě to, vážně upřímně, ale je to na jednu hvězdičku, a to vlastně jen za to, že jsem se párkrát zasmála.

Metla
30.09.2018 2 z 5

Odebrat z „Frosta“ veškeré násilí, vulgarismy, porno a více či (častěji) méně povedené hláškování, zůstane několik solidních stránek historických a místopisných údajů. Říkejte mi třeba Prudérie Frigidní, ale tohle je čtení pro chlapy. Samí drsňáci bez morálních zábran, všechny ženy sexuchtivé a lačné mít semenem ulepené veškeré otvory, k tomu množství snadno oddělatelných padouchů, aby hlavní antihrdina se svými společníky nezahálel, když má zrovna volno jeho (samozřejmě nadměrný) penis a mrštný jazyk. Být patnáctiletý hormon, měla bych z „Frosta“ orgasmus – a pravděpodobně ne jeden. Já po téhle četbě potřebuju vykoupat, nikoliv ledovou sprchu, ale pořádně se vydrbat Solvinou. Moc špíny – čímž myslím tělní tekutiny i charakter hlavní postavy… mea culpa, vybrala jsem si špatný titul.
Na můj vkus autor skoro v každém ohledu příliš tlačil na motorovou pilu, jako by chtěl všechny ostatní spisovatele (a čtenáře) akčních braků přesvědčit, že dokáže do tenké knížky nakupit více mrtvol, více vtipů, více sprostých slov, více absurdity a více rozdychtěných krasavic, než kdokoliv jiný v republice.
Frosta jsem si neoblíbila, všechny ty nadržené rajdy jsem vyloženě nenáviděla, z Wolfiho se po nadějném úvodu vyklubal docela trapný mazlíček a ostatní váleční mágové měli málo prostoru. Když zapomenu (ach, kéž by to šlo) na závěrečné puberťácké orgie, vychází mi lehce rozladěných 50% za občasný smích a dějepisnou vložku. Jestli pachuť finále nedokážu brzy spláchnout, půjde hodnocení o hvězdu dolů.

cori
26.09.2018 3 z 5

Tématicky se jedná o mix Černého Rogana a Kotletova bratrstva, kdy válečný mág z dob Markomanů chrání své území a potažmo i český stát před jinými mágy. Úvodní bitka v Anthroposu mě bavila. Nechybí hlášky ani sex, ale Kotleta je literárně vyšší level. Autor na sobě ještě musí zapracovat, ale na prvotinu to není špatné.

Na plánku bylo jezírko popsané jako Kouzelná voda. Mám teorii, že kdo ji ochutná, získá schopnost lítat celou noc. Na hajzl.

Klarenc
11.09.2018 5 z 5

jednohubka, která mě vrátila do dob Kulhánka. Frost se s ničím nemaže, jde jasně za svým cílem. Nenáročná oddechovka, co od toho čekat víc? Filozofii?

Fantasysvet
09.03.2018 3 z 5

Příběh sám o sobě není nijak originální. Kdo viděl Mission Impossible, nebo Sky Fall, nebude ani moc překvapený. Stejně tak není překvapením spousta krve, akce a detailně popisovaného sexu. Toho posledně jmenovaného je docela dost a leckoho může odradit. Stejně tak i hovorová čeština, kterou je celý příběh vyprávěn. Humorných hlášek a především humorných scének je v knize tak akorát. Jistě pobaví, ale rozhodně nijak nezdržují. Frost má tedy všechny ingredience klasického splatteru a dává vzpomenout na Kopřivovo Zabíjení.

Co naopak za originální považuji, je skvělý místopis a historické podhoubí, které jsou ve Frostově příběhu zakomponovány. Je vidět, že autor má opravdu hodně načteno, a že ho bavila nejen četba Lovců mamutů, ale i historie jeho rodného kraje. První Frostova mise se tak stává svéráznou exkurzí Moravským krasem a Býčí skálou. Naopak historické okénko, jímž nahlédneme nejen do minulosti bojového mága, ale i do historie autorova rodného kraje, je šikovně zasazen až do poloviny knihy, kdy slovy básníka „umlkly zbraně“ a zdánlivě se nic neděje.

alzbeta4340
27.02.2018 2 z 5

Nalákaly mě brněnské reálie a začátek knihy v Brně mě taky bavil. Pak celý děj pozvolna upadal. Na to, jak je kniha útlá, obsahuje příliš málo dialogů a děje skutečně posouvajícího vpřed a příliš mnoho všeho ostatního. Boje, zbraně, cestování do budoucnosti, nesmrtelnost, skutečnou historii....
Bylo vidět, že autor má plno nápadů, ale není vypsaný. Tak třeba příště. 2,5 hvězdičky

Terva
14.02.2018 2 z 5

Co blbnete,
nestřílejte,
jsou tu vlci!!

Dlouho jsem Frosta odkládal, tušil jsem nějakou nekalotu. A ejhle, měl jsem recht. Je to jakási směs krvavé akce, historie a detailně popisovaného sexu. Je to tak školácky poskládané až je to jednoduché. Hlavního hrdinu Frosta jsem si prostě neoblíbil. Libovej frajer, které už jen z popisu, má jakoukoliv akci předem vyhranou. Příběhu tak chybí napětí a strach o hlavního hrdinu. Čtenář tak musí jen číst, jak to všechno kosí, seká a zabíjí až krev stříká na kameru (stránky) a z akce se tak stává jen jednoduchá procházka rájem. Další, co se mi moc nelíbilo, je detailně popisovaný sex. Což znamená, že tu máte skoro dvě strany porna se vším všudy. Kouření, lízání, polykání...možná by to hodilo na knihu Padesát odstínů Frosta, ale do fantasy se to prostě nehodí.

Malá ochutnávka:
Divnej kus republiky, to vám řeknu.
Kolemjdoucí mluvěj všelijak, jen ne česky nebo německy.
Angličtina, polština, ruština, francouzština.
Bohové, kde to jsem!?
Otočím se. Podle cedule na budově fakt v Brně.
Hmm.......

Jedinou kladnou stránkou tohoto příběhu je humor. Opravdu jsem se několikrát od srdce zasmál. Nejkrásnější a nejhumornější je scéna na policejní stanici. To jsem skoro brečel. Dvojici policistů Skácel a Smrk jsem fakt litoval. Pár dalších dobrých hlášek, které jsou rozeseté po celé knize jsem také přivítal s nadšením.

Citát: Chtít umlčet Gotta je utopie........

Když to sečtu kolem a kolem, dvě hvězdy, víc ne. Tohle prostě není příběh, ke kterému by jste se vrátili. Dočíst a zapomenout.

Inu, čaroděj míní, válečný mág mění.

Leachim_
25.12.2017 1 z 5

tenhle clovek cte kazdy rano u snidane velkou knihu megahustejch hlasek, chodi dopoledne do knihovny cist husty knihy od hustejch autoru a sbira husty namety s hustejma tematama... Tak husty, ze hustsi uz mi prijde jen Jupi sirup... Hlavni hrdina se co 5 metru zastavi aby z rukavu vytrousil hustodemonsky krutoprisnou uvahu a snaha zalibit se tak divakovi z toho uplne cisi.

Teron
06.12.2017 2 z 5

Se subžánrem kulhánkovin je problém. Vzhledem ke své dlouhé tradici a bohatému zastoupení už dosahuje od tvůrčího psaní spíše k prostému copywritingu - přidejte klíčová témata, klíčová slova a postupy a máte to v kapse. Plus samozřejmě skutečnost nulového překvapení - magor se schopnostma jde proti dalším magorům se schopnostma, někdo to bohatě cvaká, vydatně se souloží a střílí a odehrává se to v Česku. Zííííííííívvvvvv....

V případě Frosta jsem se na začátku občas i trochu pousmal, ale čím později, tím se to četlo hůř. Za prvé proto, že text postupně sklouzává čím dál víc do samoúčelnosti včetně otravných Frostových promluv za každou cenu, za druhé proto, že jemu ani jeho týmu za celou dobu nehrozí reálné ohrožení. Prostě to někde vykosí, utrousí pár hlášek, přebije, zapálí si, jede jinam a postup opakuje, bez jakýchkoli vážnějších škobrtnutí. Tohle je jako jít v Diablu s postavou na 80tým levelu na Andariel na normální obtížnost. Výsledek je, že si ani nestihnete přečíst jména protivníků, protože padnou na první ránu. Jednou je to sranda, podruhé to uděláte jen z totální nudy, potřetí už je to dětinský...Zííííííívvvvv

Takže sorry, tohle bylo fakt slabý...jedna hvězdička za Wolfiho, druhá za geniální scénku na policejní služebně a závěr s babkou a psem.

Alvari
05.10.2017 1 z 5

Nebylo to vlastně nijak zvlášť zajímavé čtení. Navíc mi to opravdu hodně nesedlo. Ať se jednalo o použití jazyka (hovorová čeština mi rozhodně nevadí, ale tohle mě prostě neoslovilo), samotné hrdiny nebo až občas přílišná snaha plná hlášek, těch bylo až příliš.

buitenlander
25.08.2017 3 z 5

Solidní brak, v tom dobrém slova smyslu. Nečekejte žádné náročné popisy ani vysvětlení, pokud tam trochu je, tak spíš zdržuje, tahle akčňárna se prostě valí. Hlášky to celkem vtipně odlehčovaly, jen někdy už byly tak metaforické, že jsem se sotva chytala.

Anjesis
14.08.2017 2 z 5

První polovina knihy zaujala, vtipný, i když na můj vkus trochu sebestředný a sexistický hlavní hrdina a zajímavé vedlejší postavy (především ženské), i sympaticky známé české prostředí, nicméně ve chvíli, kdy se začala kromě současnosti a minulosti do příběhu patlat i budoucnost, bylo suše oznámeno, že zatímco si "hrdinové" užívali (ve více smyslech toho slova) na druhé straně časové přesmyčky dva dny zevlingu, uběhly v jejich čase čtyři roky, během nichž Českem prolýtla občanská válka... a celej svět už odmítá jakýkoliv jazyk, kromě angličtiny a jakési jiné hatmatilky, a s nikým okolo to v podstatě ani nehnulo, bylo toho na mě už poněkud moc, a ono řádění, kdy se všichni účastníci rozhodli srovnat se zemí půlku středověkého Česka hypermoderními zbraněmi, čistě aby si jistý cápek mohl pohonit své ego (a opět to vlastně nikomu v podstatě nebylo divný) jsem už fakt nevěděla, co si o panu autorovi má myslet (bez urážky, jde vidět, že ten pán má rozhled a povědomí o spoustě věcí, jenže tady toho do toho příběhu narval prostě moc - spatlat do sebe kombinaci magie, současnosti, co nejvíc detailů z dějepisu, moderní zbraně, mýtickou bestii, cestování časem, dlouhověkost a techniku budoucnosti na méně, než 200 stránkách tak, aby to čtenáře nezahltilo, je fakt těžký). Alespoň, že konec smysl dával, velké plus a jedna z mnou udělených hvězdiček je za již jednou zmiňovaný vtip, jen to chce ještě pilovat... a uvědomit si, že někdy prostě méně může znamenat více ;-)

Polariss
13.08.2017 1 z 5

Hodně slabá česká fantastika. Nebo co to vlastně mělo bejt. Na psaní tohohle žánru by snad měli rozdávat povolenky. Marně čekám na něco českého, co by konečně výrazně vybočilo z řady. Tento rok to zvládla zatím jen jedna kniha a Frost rozhodně nebude tou druhou.

Dragell
05.07.2017 4 z 5

Akční fantasy protkané historickými prvky. Svižné, čtivé, tak akorát teď během letních dnů k vodě. Psáno z pohledu hlavního hrdiny jeho vlastním jazykem - hovorovou češtinou.
Celá kniha je jedno velké dobrodružství plné zbraní, přestřelek a osobitého humoru, který si utahuje snad ze všeho, protože hlavní hrdina je takový ten klasický nepřemožitelný machýrek, co to o sobě ví. Nemluvě o jeho slabosti pro krásné ženy.

milunka21
28.06.2017 5 z 5

Pro mě zase něco nového. Žádná omáčka kolem, jen pořádný příběh a autor čtenáře hodí hned do akce. Za mě skvělá kniha. :-)

Endor
26.06.2017 4 z 5

Oddechové čtení na nedělní odpoledne. Za ty peníze určitě doporučuji.

TheWerewolf
13.05.2017 3 z 5

Byla to jízda, kterou jsem si celou vychutnal. Ale skončila příliš brzy, proto sice dávám pět hvězdiček, ale realističtější by bylo nejspíš 4,5 hvězdičky. Postavy vtipné, Sigi tvrďák a Wolfi láska.
Jinými slovy, berte dokud je.

Marry123
12.05.2017 5 z 5

Zajímavé počtení... lehce erotické zakončení alá Sigi má harém :D Knížka mě bavila, ne jednou jsem se musela zasmát a nejvíc mě asi rozsekala scéna na policejní stanici :D to prostě nevymyslíš. I když mě ty ženské lehce štvaly asi by to bez nich nemělo takovou "šťávu" :D Nicméně Sigi, Wolfi a Temná jsou borci každým coulem :)

magie česká fantasy

Oskar Fuchs (p)