Temnější než noc

Temnější než noc https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46721/temnejsi-nez-noc-46721.jpg 4 162 40

Frank Quinn série

Nad New Yorkem se vznáší temný stín sériového vraha. Již několikrát se nepozorovaně vkradl do bytu svých příštích obětí, vyčkal na příhodný okamžik a vykonal pečlivě připravený hrůzný čin. Na místě činu nikdy nezanechal žádnou směrodatnou stopu, jen cynický dárek pro zavražděné manželské páry. Pro bývalého policistu Franka Quinna je tento případ poslední příležitostí, jak si napravit pošramocenou profesní pověst. Do pátrání proto vloží všechny své schopnosti i zkušenosti, ale tajemný zabiják mu stále uniká. Jak se zdá, pokud chce Quinn ukončit vrahovu krvavou sérii, bude muset zjistit nejen to, kým je geniální pachatel nyní, ale i to, kým byl dřív. A bude to muset udělat co nejrychleji, protože v městě s osmi miliony obyvatel se může kdokoli stát další obětí – anebo být sám vrahem… Tato kniha také patří do série Noc, 4. díl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Darker Than Night , 2004

Libby
03.11.2017 2 z 5

Myslím si, že tato kniha má příliš vysoké hodnocení nezaslouženě. Kniha je z počátku dobrá. Pak přijdou na řadu vyšetřovatelé a to je naprosté fiasko. Vrah si vesele vraždí a i když to v knize napsáno není, z obsahu vyplývá, že za sebou nechává spoustu a spoustu stop, které vyšetřovatelům nestojí za prošetření. Hlavně, že se chtějí pachateli dostat do hlavy... Bylo toho víc, co mi vadilo a nesedělo. K velikánům jako je např. Nesbo, Olsen, Flyn, Brown má tento autor hodně daleko.

KaiShun
08.10.2017 4 z 5

75proc. , ten závěr byl úplná blbost.

Peslik
23.05.2017 4 z 5

99% knihy bylo super, čtivé, napínavé, plné života a smrti a pak přišel konec....ten mě rozsekal. Měla jsem pocit, že na posledních 20-ti stránkách je najednou moc informací, moc zvratů. Vrah byl úplně mimo moje chápání, holt si nebudu dělat ukvapení závěry a počkám vždy na poslední stránky. Jinak dobrý. Přečtu si další díly :-)

moudivlacek
18.03.2017 5 z 5

První setkání s autorem a za mne musím říci, že opravdu povedené. Je to autor, který umí napnout čtenáře téměř až do konce příběhu. Většinou vraha dokážu určit, tentokrát jsem se tak mýlila.
Prostě je v knize vše, co od tohoto žánru očekávat.
Jediné, čím jsem si byla jistá od začátku bylo - nevinnost Franka, věděla jsem, že je v tom nevinně.
A jeho pomocníci byli skvělí, těším se na další díl série a doufám, že tam s Frankem bude i dvojice z prvního dílu.

sipkulka
21.01.2017 4 z 5

Hodně zajímavá knížka, ale bylo tam pár věcí co mi nesedělo. Třeba věčně mladý malíř.,..

Aymira
08.11.2016 5 z 5

Sériový vrah. Proti němu policajt, který dostal od života druhou šanci. Moje první kniha od Lutze, o kterém jsem předtím nic nevěděla. Měla jsem z toho obavy, ale nakonec se ukázalo, že zbytečne. Ze začátku jsem bojovala s množstvím postav, ale i přesto je příběh čtivý a plný napětí. Prolíná se s vyprávěním starým několik let, které me osobne velmi bavilo - dalo tušit, že skonci v něco temného. Závěr me však překvapil... a poslední odstavec vyděsil. Víc ale nechci budoucím čtenářům prozrazovat.

PetK
19.08.2016 4 z 5

Přemýšlím, co mě na knížce rušilo a proč se mi nechce dát plný počet... Četlo se to dobře, jen občas jsem úplně nechápala některé vnitřní pochody pachatele. Taky hlavní postavy mi připadaly méně propracované než u jiných knih podobného typu. Ale pořád solidní čtení.

trudoš
03.05.2016 3 z 5

Solidní thriller moderního rázu - rychlé střihy, bestiální vraždy, náhled do mysli psychopata. Bohužel, děj mi přišel zbytečně natahovaný, a přestože se John Lutz snaží všemožně kličkovat, jeho návnady jsou natolik průhledné, až je trochu tristní, že detektivům trvá tak dlouho je odhalit. Ale ono se zas není čemu divit, když jejich vyšetřování je založeno na metodě „Počkáme na další vraždu a uvidíme, jestli nám vrah tentokrát zanechá stopu.“ Výjimkou není ani hlavní hrdina Frank Quinn, který si moje sympatie sice rychle získal pohnutou minulostí, ale faktem je, že jeho detekční schopnosti končí u role figurky pachtící se po herním plánu dle představ autora. Nemluvě o komplikovaně (a přitom prvoplánově) budovaných vztazích, bez kterých by se zápletka klidně obešla.
Ale podobný mínusy se rychle mění v plus, máte-li chuť na trocha napínavého čtení s nějakou tou morbiditou. Protože jak je to jednoduše nalajnované, tak to rychle šlape a malé šedé buňky si mohou vzít v klidu dovolenou.

pepa4081
23.01.2016 3 z 5

Další napínavá detektivka s (bývalým) kapitánem Quinem a spol. Konec mě docela překvapil. Doporučuji.

Sumiko
15.10.2015 4 z 5

Na tuhle knížku jsem četla rozporuplné recenze...hlavně byl kritizován závěr. Mně osobně problém nedělal - bez problémů jsem si do osoby vraha dosadila toho, kdo jím nakonec byl. Nicméně věřím, že to bude "čtenář od čtenáře". Hodně mě na konci zklamal osud Claire a Jubala....ačkoli to nebyli hlavní hrdinové, Claire jsem tak nějak fandila :o(((
Za sebe určitě doporučuji, ale počítejte s tím, že se se mnou nemusíte shodnout...

Veeris
11.03.2015 4 z 5

Souhlasim, ze ten konec byl uplne na *****. Kdyby radsi byl vrahem ten, o kterem se to celou dobu předpokládalo, bylo by to mnohem uveritelnejsi, ale ze to byl ten druhy? Když se ohlidnete zpet na ten dej, tak tam mnoho věci na vraha proste vubec nesedi… Jinak se mi ale Lutzovi knihy čtou dobře. Jen kdyby za kazdou cenu nechtel prekvapit tim, kdo je vrah. Nicméně 4 hvězdičky za to, že kniha nenudí :)

RADOST
15.11.2014 5 z 5

Takový styl detektivek mi vyhovuje-nahlédnutí do života vyšetřovatelů, obětí i pravděpodobného pachatele, překvapivé zjištění v závěru - třešnička na dortu.Čtenář se odreaguje, trochu přemýšlí, trochu se bojí, může četbu odložit, ale na další stránky se těší.

Misha11
31.10.2014 2 z 5

Další knížka od Lutze, která se (na mě) až moc podobá ostatním. Všechny knihy o Quinnovi jsou si dost podobné. Tahle je celkem dobrá, nic extra, ale jedna z lepších ze série. A příliš se mi nelíbí konce Lutzových knih.

soukroma
29.10.2014 3 z 5

Moje první setkání s Lutzem a hned zklamání. Valná část knihy je opakování stále téhož, za pomoci (na úkor čtenářovy pozornosti) přidávání nových a nových postav - policistů, zločinců, doktorů a zejména obětí. A závěr tomu nasadí korunu - zcela nevěrohodné rozuzlení, nepochopitelně pitomé chování policistů i potenciálních obětí. Zkusím ještě dát autorovi šanci, když sklízí takové uznání, ale už jsem ze zhůvěřilostí moderních psychothrillerů amerických autorů chrlících svá díla jak na běžící páse poněkud znechucená.

Vladísek
22.09.2014 5 z 5

Super, jako většina knížek od Lutze.

Radůz
29.06.2014 4 z 5

První kniha, kterou jsem od Lutze četl. Po tom, co jsem o tomto autorovi slyšel, jsem si ale od knihy sliboval víc. Oproti Mrazivé noci, kterou jsem četl jako druhou, mi přišla poněkud slabší. Určitě to ale není špatná kniha.

mi-nul-o
09.11.2013 4 z 5

Knížka napínavá a dobře napsaná jako vždy, ale nezlobte se na mě - ten konec to zkazil, byl trapně překombinovaný a ve mně zůstalo jen zklamání.

mfe
08.04.2013 5 z 5

Lutz je prostě mistr. Jeho knížky jsou perfektní.

Izu
22.11.2012 5 z 5

Po novějších dílech které jsem četla jsem konečně objevila první díl.Byl naprosto skvělý,konec maličko nečekaný.Nejraději mám Pearl :)

Jajulle
03.09.2012 5 z 5

John Lutz opět nezklamal a napsal další super pecku. Jako každou jeho knihu jsem přečetla jedním dechem, on je prostě profík. Tohle dílo patří k mým nejoblíbejnějším. Jediná výtka, trošku mě na konci zklamal osud dvojice Claire a Jabala, ale i tak výborné dílo, poutavé a napínavé jako vždy hned od začátku. Doporučuji

John Lutz
americká, 1939 - 2021
2013  67%Spolubydlící
2010  83%Temnější než noc
2007  79%Noční host
2011  88%Série
2014  83%Zvrat

Kniha Temnější než noc je v