Smrtící portrét

Smrtící portrét https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1706/bmid_smrtici-smrtici-portret-kMw-1706.jpg 5 156 19

Eva Dallasová série

Umírají mladí, krásní a nevinní lidé, těla naaranžována do uměleckých pozic… Eva Dallasová se vydává po stopách vraha… Léto roku 2059 dusí New York ve žhavém sevření a reportérce Nadine Furstové přijde fotografie mladé, půvabné dívky, naaranžované v ladné póze, která by byla velmi působivá a umělecká, kdyby ovšem mladá žena nebyla zachycena v okamžiku své smrti… Případu se jako obvykle ujímá poručík Eva Dallasová, policejní vyšetřovatelka. Záhy dochází k dalším vraždám, obětmi jsou opět mladí, krásní a nevinní lidé, všichni vyfotografováni v momentě, kdy se světlo z jejich očí právě vytratilo. Vyšetřování Evě komplikuje i skutečnost, že její manžel, Roarke, prožívá velké trápení týkající se jeho minulosti v Irsku. Než se vše rozplete, do osidel vraha málem upadne i téměř novopečený strážník Troy Trueheart. I v tomto svazku detektivních příběhů z budoucnosti se setkáme s celou řadou známých postav, počínaje Peabodyovou, která se má stát také detektivem, přes Feeneyho a McNaba až k upjatému majordomovi Summersetovi. Ten si před odjezdem na dovolenou zlomí nohu a pár žeber a naruší tak poklidný chod Roarkovy domácnosti. Vydání první.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Columbus (ČR)

Portrait in Death , 2003

jarkaska
12.04.2022 5 z 5

Opět další ze skvělých dílů této série. Eva řeší svůj případ a Roarke se dozvídá o své minulosti. Prostě paráda.

Iva B.
28.01.2022 5 z 5

Abych se přiznala, tak nějak nevím, co bych ještě měla psát nového, protože se u každé přečtené knížky opakuju a tady to opět nebude jinak. Skvělý díl plný akce a napětí, nechybí ani vtipné momenty. Zkrátka, co jsem čekala, jsem taky dostala. Doporučuji, kdo ještě s touto serii nezačal. Jděte do toho.

lucakuca
19.12.2021 4 z 5

Jak řekla Peabodyová: " Jsem celá napjatá a špicuji své zvoněnívzdorné uši," jistotu mám, já oběť nebudu. Díky za ty dary.
Umírají mladí (uf jsem v rozpuku k popuku), krásní (hm) a nevinní (uf já zlodušnice veliká).
Proto fandím drsné D a vtipné P, že v blízké budoucnosti, už kol roku 2053, budu v noci v klidu spát. Čtivé.

georginaa
23.10.2021 5 z 5

Opět velice akční příběh zvláštních vražd. Eva se tentokrát musí potýkat s problémy jak v práci, tak i doma s Rourkem. Nečekané zvraty tak naruší celý Evin život. Jenže to by nebyla ona aby se pořádně nezakousla do případu a vše vyřešila.

FairyD.
07.05.2020 5 z 5

Pre mňa určite jedna z najlepších časti série, okrem dokonalej vraždy sa Roark konečné dozvedá o svojej rodine a nadviaže s ňou kontakt. Tejto časti nechýbajú emóciami vypäté situácie čo jej pridáva na kráse.

bekule
06.02.2020 5 z 5

5,5
Možná nejlepší, určitě však nejemočnější ,nejdojemnější díl celé série. Tento díl zamával s celou Evinou rodinou, nejvíc Roarkem ale i Summersetem a mimo otřesy nezůstal ani Galahad. Tentokrát se bez slz neobešly dojemné momenty z Irska a Řacha a Evin ohleduplný přístup k němu mě rozbrečel definitivně. Poprvé Yancy a opět Brian.
....................................................................................Výzva2020/17

leonessa
22.07.2019 5 z 5

Zase jedna z úžasných. Stojí za přečtení, už jen protože odhalí část minulosti tajemného Roarke. ????

lifeoptimist
19.07.2018 5 z 5

Aaaaaa další super zápletka, a také trošku poodhalení minulosti u hlavního hrdiny, začínám být závislák, a nevím jak to zvládnu až mi zkončí dovolená

Jessybelle
31.05.2018 5 z 5

Další super příběh...škoda, že sehnat tyto knihy alespoň k půjčení je nadlidský výkon...zatím mám svůj zdroj, některé se mi podařilo sehnat...ale pak... Asi to začnu číst od začátku.

munka
11.03.2018 5 z 5

Ďalší skvelý príbeh. Nahliadli sme do detstva Roarka a držali mu palce, aby sa vyrovnal so smutnou minulosťou. Veľkou oporou mu bol jeho "poručík" , manželka Eva a nepostrádateľný Summerset. Za mňa jeden za najlepších príbehov, ktorý som zatiaľ z tejto série prečítala. Teším sa na ďalšie príbehy.

Laf
29.12.2017 5 z 5

Opět skvělý zážitek. Výborně napsaný příběh, kterému nic nechybí. :)

TaLu
21.11.2017 5 z 5

Už nevím, jak to napsat, protože bych se opravdu opakovala, pokud znovu napíši, že jsem dočetla jeden z nejlepších dílů ze série Smrtící.
Příběh doslova napěchovaný akcí. Opět naprosto jiné prostředí, jiné motivy vražd, jiné provedení a tentokráte vraha netušíme.
Vyšetřování je komplikované úrazem Summerseta, který místo na dovolené končí na kolečkovém křesle, a nese to opravdu nelibě, což pocítí tentokráte nejen Eva.
A aby toho nebylo málo, Roarke se dozvídá podrobnosti ze svého dětství, které otřesou samými základy jeho pracně vybudovaného života.
V několika pozdějších knihách je zmínka o tom, čím si prošel Řacha, v tomto příběhu je to vysvětleno. Jediným nedostatkem bylo, že jsem knihu četla po kouskách na počítači, či vytisknutých listech, protože tento díl se mi dosud nepodařilo sehnat. Znovu mě udivuje, proč tuto sérii nikdo nevydává znovu. Tento díl by si zasloužil lepší obálku, ale to je tak jediný nedostatek. Doporučuji.

moudivlacek
25.08.2017 5 z 5

Na další díly této série se prostě nelze netěšit. Zde se jedná o vraha, který je trochu jiný, než na jaké je Eva většinou zvyklá. Navíc se Roarke chová divně. A ona se tu projeví jako opravdová manželka, která miluje z celého srdce. A i když to tak zpočátku nevypadá, Roarke to ocení. Je zde odhaleno trochu z jeho minulosti.
Také postava majordoma Summerseta nemá chybu a opravdu se dá říci - co se škádlívá, rádo se mívá. A tak si užijeme skvělých dialogů mezi ním a Evou.
Co dodat - hurá shánět další díl. Doporučuji.

helenkan
21.12.2015 5 z 5

Opět mě naprosto pohltila.Paráda.

mariva
28.10.2014 5 z 5

Nejen další výborná detektivka, ale i zajímavý návrat do Roarkova dětství - jsem zvědavá, jak se budou dál životy hlavních postav vyvíjet.

meinita
04.08.2013 3 z 5

trochu mimo sérii smrtící, trochu růžové místy, asi zatím neslabší ze série

kika 13
03.03.2013 3 z 5

Zajímavé obsahově,jinak se mi to pěkně četlo.

lanusinka
26.10.2012 4 z 5

Celkem klasický příběh Evy Dallasové, i když tentokrát s bližším pohledem na Roarka než obvykle. Ale toho, co dělal korekce pověsit za uši do průvanu, jelikož když věta začínala jednopísmennou spojkou nebo předložkou, evidentně se někam zatoulala velká písmena...

Senza Jenka
03.05.2011 4 z 5

Mám ráda mísení žánrů a tak je fajn, že autorka nepíše pouze detektivky, že je tam něco navíc. Tady bylo ovšem toho sentimentu místy přehnaně. Příběh dobrý.

detektivní a krimi romány

J. D. Robb (p)