Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lids...celý text

A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/306865/dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 4.9131

Dvůr trnů a růží (2.)

A Court of Mist and Fury (2016)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

Ráčkajda
včera

První díl byl naprosto skvělý, nemohla jsem se dočkat druhého. Musím říct, že prvních cca 200 stránek jsem se celkem nudila, ale potom jsem se nemohla odtrhnout. Bylo to fantastické. A stejně asi jako každá, která to četla.....miluju Rhysanda i jeho úzký kruh:-). Nezbývá než netrpělivě vyhlížet třetí díl.

Dragita
včera

Dočetla jsem a oči mám jako tenisáky. Tohle bylo skvěle vymyšlené, srdcervoucí, místy kruté, smutné i nádherné. I když jsem měla během čtení pár výtek, je to podle mě nejlepší kniha od Maas. Úžasné zápletky, životy, oběti, chyby... a ten konec! Doufám, že trojku pak přeloží rychle.

Pedruska01
předevčírem

Tak tohle byl mazec - což je vlastně jen slabej odvar toho, co to skutečně je! Moje první reakce, kdy jsem si šla celá nedočkavá do knihkupectví pro tuto knihu byla: proboha, to je hrozná bible! Pak už to ale jelo. Ta kniha mě dokázala okamžitě strhnout, hned jak jsem jí nalistovala. Stránky lítaly ani nevím jak. Již v prvním díle mi autorka vytřela zrak a nastavila si laťku pekelně vysoko - nezklamala. Ta tu laťku žene snad ještě výš. Byla jsem snad v první třetině knihy, když už jsem si říkala, že pět hvězd je sakra málo! Pane jo! I kdyby to bylo deset hvězd, byl by to pro tento příběh snad výsměch.
Četlo se to samo, a opravdu, jak jsem se na začátku děsila tloušťky knihy, teď, když mám dočteno bych jí klidně ještě nějaká ta kila přidala! :D Hrozně těžko se budu loučit a čekat neskutečně nekonečnou dobu na pokračování, které fakt potřebuju akutně a dokonce životně mít! Už v prvním díle se mi Rhys líbil - ta jeho jistá frajeřina, byla to osobnost. Měla jsem jistou romantickou představu a nevěřila jsem, že by autorka šla tímto směrem - aleluja! Díky za to. Hrozně mile mě překvapila, že jsem snad po celou dobu těch 655 stránek měla úsměv na tváři jako idiot! :D Byla to fakt jízda a já se do toho "chlapa"/víly zamilovala snad ještě víc! Vlastně všechny důležité postavy jako Casse, Mor a Aze jsem si fakt moc oblíbila. O Tamlinovi... tak nějak pořádně si nejsem jistá, co si myslet. Zda si ho mám znechutit jako Feyre anebo ospravedlňovat, že je jen zaslepený láskou, a tím majetnický sobec. Toť otazníček.
Děj je maximálně natřískaný akcí - není stránka, kdy by se něco nedělo a člověk by nebyl napnutej jak kšanda. :D Prostě, jak ta kniha poprvé šokuje, už z toho čtenáře až do konce nepustí. Nebudu protahovat tenhle výlev, protože by to stejnak nestačilo - bylo to naprosto fantastické, unikátní dílo a já před tou ženskou, co to vymyslela a dala na papír smekám a klaním se! Je neuvěřitelná. Geniální. Ohodnotila bych to bezpočtem hvězd... asi jako mají na Nočním dvoře. :)

Jandýs

Tuhle knihu jsem v knihkupectví brala z regálu pro děcka :-D :-D erotický fantasy. To je vše, co jsem na tom nepochopila :-)))))
... jinak souhlasím s komentem S.moniky níže. :-) vše tu bylo už napsané :-)

S.monika

Prvním "Dvorem" si mě Maasová získala. Umí napsat rozporuplné, zajímavé postavy. Knihy jsou neskutečně čtivé a čtou se tak rychle, že prostě nevěříte, že šest set stran máte za tři dny přelouskané. Děj je ve finále jaksi na druhé koleji a zásadní scény ubíhají rychle a nejsou podle mého názoru tak propracovány/prožity jako třeba popisy koupelí a dobrého jídla. Nicméně!! Tohle nic nemění na faktu, že Maasová vás upoutá a nepustí než drtíte stránky a říkáte si, co bude ksakru dál. Mám pocit, abych si neprotiřečila, ale kniha mě celkem dějem neuchvátila. Chápu všechny pocitové zvraty, kterými si postavy prošly, a spíše si nechám finální názor, až vyjde trojka a já uvidím, kam to celé směřuje. Bojím se až moc velkého, finálního klišé a velkých gest.
Ale i tak tohle je jedno z nejlépe napsaných YA fantasy, které jsem četla.

cecik

Konečně se mi trochu utřídily myšleny, no a, jak to jen říct.. Nenávidím autorku. Nenávidím ji, a miluji. Mám strach si přečíst jinou knihu podobného žánru, námětu, bojím se přečíst jakoukoliv romantiku, protože příběh Rhyse, on samotný, mě naprosto uchvátil. Něco takového jsem naposledy prožívala při trilogii Čas čarodějnic, a nečekala jsem, že bych tento pocit mohla cítit znovu. A jsem jen ráda, že děj a námět se dost liší, i když ta podstata zůstala. Nenávidím ji a miluji! Rhysanda i ji. To je to, co člověk hledá, a ví, že dál už nemusí. Že už nemá cenu číst něco dalšího, když nalezl to nejlepší. Stejně jako nalezl lásku v životě. Nenávidím a miluji! Co si jen počnu.. To, co udělal v této knize, v knize předešlé. Bojím se jen toho, co udělá v té příští. Moc se bojím. Nenávidím ji za to, že je to jen kniha a ne život. Nenávidím ho, že je jen postava a ne živá bytost. Nenávidím knihu za to, že ji moc chci spálit, ale nemůžu, byla by to vražda, z vášně. Všechno další bude jen bláto a vzduch, ztracený čas, protože tahle kniha je VŠECHNO.

stepka3765

Sice je to děsně tlustá kniha, ale četlo se to rychlosti blesku. Takových zvratů! Dočetla jsem poslední stránku a nemohla jsem uvěřit,že už je konec. Kde je další díl? Já snad začnu číst knihy i v angličtině, jen abych věděla, jak to bude pokračovat.
Doporučuji!!

eva4036

Jedním slovem WOW. Jsem z knížky přímo unešená. Autorka mě přímo překvapila, jak děj měl najednou takový spád. Když jsem četla recenze, než jsem začala knížku číst, tak si hodně lidí stěžovalo, jak jim v tomto díle Tamlin moc vadí. Abych pravdu řekla mě nevadil, já ho přímo začala nesnášet za to, co provedl Feyre a kdyby jen jí. Měla jsem ho v prvním díle ráda, ale po tomhle... připadal mi zde jen, jako slepě zamilovaný hlupák, který myslí jen na sebe. Stejně tak mě zklamal i Lucien s tím jak se zachoval.
Dost jsem si oblíbila Rhysanda. A kdo by si ho taky neoblíbil :D a stejně tak jeho přátelé, kteří mi byli sympatičtí už od první chvíle, kdy se v knížce objevili.
Dvůr mlhy a hněvu je pro mě rozhodně lepší než první díl a zoufale se nemůžu dočkat až vyjde další díl, abych si ho mohla přečíst a je mi jedno, že to bude v angličtině, protože kdybych měla čekat na překlad, tak se asi zblázním.

Naugrim

Musím uznat že je to velmi zajímavá kniha, každopádně mám k ní zásadní výhrady. Největším problémem je fakt že kniha kompletně KOPÍRUJE děj Empire of storm. Dobře, chápu že autorka píše dvě série současně, ale Caleana i Feyre jsou téměř totožné, jak tragickou minulostí, tak povahovými rysy. Jakožto věrný čtenář surové fantasy jsem nebyla úplně unešena ze všech těch přecitlivělých sexuálních scén a hlavně toho, jako Maas všechno ve svých knihách hrozně přehání. Takže ano, štvalo mě "Matko boží" v každé třetí větě. Abych ale jenom nekritizovala, kniha je napsaná neuvěřitelně čtivě, stihla jsem ji za den a jsem dost zvědavá na poslední díl.
takže abych to shrnula "Nadprůměrně poutavé podprůměrné fantasy." Hodnotím jako lepší průměr.

Věrka256

Takže už mám dočteno a jediné jak to popsat jednou větou je: Já tu SJM tak nenávidím až ji zbožňuju!!! Ona vytvoří tak úchvatné světy a já o příbězích z nich můžu pouze číst.
POZOR: tenhle komentář bude obsahovat spojlery!
Musím podotknout že Tamlina jsem malá radši jako začarovaného blázna. Tehdy byl fajn i Lucien jenže v tomhle díle se oba jaksi vybarvili a já​ je začala nenávidět. Rysh mi že začátku (této knihy) připadal jako Rampelnik že seriálu Bylo nebylo. Ale pak se z něj vyklubal chlap kterého by asi každá holka chtěla. Pak ti z jeho nejbližšího kruhu byli naprosto dokonalí! Všechny jsem si oblíbila, ale Tamlina bych teď nejraději praštila lopatou a pak ho někde daleko zakopala. Stal se z něj vazne parchant.
Jinak knížka naprosto dokonalá a jediné co můžu vytknout je že ve třetí části příliš často používala Feyre ve svých myšlenkách ,,Můj druh" ale to je jen menší detail. Tenhle díl si zamiluje snad naprosto každý.
P.S.: už u komentáře Dvůr trnu a růží jsem chtěla pochválit znaky dvorů v mapě Prythianu.

sarahmoon

Myslím, že nám nezbývá nic jiného, než se sklonit před obrovským uměním PANÍ autorky a být neskutečně vděční, že se nám do rukou dostala tato úžasná kniha.
... Kdykoliv jsem procházela kolem knihovničky a zahlédla DVŮR TRNŮ A RŮŽÍ, přejel mi po zádech mráz a na tváři se mi usadil radostný úsměv... ten pocit, že jsem přečetla tuto skvělou knihu a "brzy" přečtu další další. Jsem ráda, že už je to tu. :o)

Sarah vážně nepíše nic jen tak, dává mi pocit, že každá věta ač čtenáři zpočátku nedává smysl, nebo mu připadne zbytečná, má vždy své opodstatnění.

SPOILER!!!
No musím přiznat, že mé pocity jsou smíšené (šťastné, ale rozpačité), nikoliv však z knihy, ale ze vztahu, který se tam vyvíjí. Líbil se mi vztah mezi Tamlinem a Feyre.
Konec prvního dílu ... a já byla neskutečně spokojená...
Malá část mě vycítila, nebo si spíše tajně přála, aby prostor, který byl Rhysandovi slíben v druhem díle, stál za to... Opět mě Sarah nezklamala! To pouto mezi Rhysandem a Feyre je velmi silné a neobyčejné.
Budou muka, čekat až vyjde třetí díl .... a mi konečně zjistíme, jak to Feyre zvládá být znovu blízko Tamlina.
Prosím nenechte nás čekat dlouho. :o) Trpím už teď.

Toffec

Přečteno 2x za sebou, nějak se z toho pořád nemohu vzpamatovat :) už se těším na další.

Kamik77

Jéééé už nechte Tamlina být .. Sarah z nich určitě nakonec udělá přátelé :-) (a kdyby ne doufám, že ho Feyre nezařízne :-) to by se už musela zbláznit)
Každopádně mně moc líbit, těšit na další díl a doporučovat u knihy poslouchat Thomase Bergersena a jeho úžasné album Illusions.

kaca3606

Přesně tak, Boží!!! :D kniha plná nečekaných událostí. Moc moc moc se mi líbila. Nevím co napsat, prostě fakt Dobrá .Chvilkami mi přišlo ,že něco podobného už jsem v nějaké jiné knize četla, erotické sceny jsem vůbec nečekala, a občas to bylo kapánek preslazené :D ale vážně dobrý příběh

Dceradábla

Naprosto BOOOOŽŽŽŽÍÍÍÍ nemám co dodat !! Zvlášť to co se stalo mezi Feyre a Rhysem ♥ Casse,Mor,Amren, Aze taky jsem si je velmi užila :) Kdo mě ,ale hodně zklamal byl Tamlin. V prvním díle jsem si ho oblíbila, v druhém byl pro mě hroznej zmetek :( a Lucien, řaději nebudu rozebírat.
Ze začátku jsem Rhyse moc nemusela, ale pak mi ho bylo postupem času i docela líto ...

Sapy

Četla jsem ji v angličtině, po dočtení jsem několikrát pročítala oblíbené pasáže. Četla jsem ji v češtině a jsem si jistá, že ji budu číst ještě hodněkrát. Mohla by mít 1000 stran, mohla by jich mít ještě 3x tolik a stejně bych ji nikdy nechtěla odložit a nikdy nechtěla dočíst.

Jeden z nejlepších příběhů, s jakým jsem kdy měla tu čest. Miluji ten svět, ty postavy, tu propracovanost, to mrazení v zádech, které prožívám s každou další kapitolou a zvratem. Smekám imaginární klobouk před Sarah J. Maas až na zem.

markulka

Čím to je, že vždy, když dočtu nějakou knížku od této autorky, se z toho musím tak dlouho vzpamatovávat? Opravdu jedinečný příběh, který byl podle mého názoru po všech stránkách dokonalý. Kniha měla rychlý spád, hlavní postavy si musí zamilovat prostě každý, zápletka napínavá a naprosto jsem se nechala okouzlit Nočním dvorem... Autorka příběh utnula v té nejnapínavější části a mně nezbývá nic jiného, než netrpělivě stalkovat kdy vyjde další díl, protože tato série se začíná stávat dost návykovou drogou! :D

skipiii

Prvním dílem jsem byla nadšená,ale tento díl překonal veškerá má očekávání! Naprosto úžasná kniha s neuvěřitelným dějem, který Vám nedovolí přestat číst. Tato kniha má jen jednu chybu a tou je,že jednoho dne ji dočtete:))

ciaram

S prvním dílem jsem se docela potýkala - měl o dvě stě stránek méně, ale jeho čtení mi trvalo dvakrát tak dlouho (přeháním - nepamatuju si to, ale pamatuju si, jak jsem se miminálně půlku knihy do čtení nutila).
V sérii Skleněný trůn autorka předvedla, že vztahy v knize nejsou tesány do kamene. Takže ani tady jsem nečekala, že by Feyre vydržela celou dobu s Tamlinem. Zvlášť když se v nabídce nacházel osobitý samorost Rhysand. Ale že z lásky prvního dílu udělá až takového vola, to jsem opravdu nečekala. Erotické pasáže mě po "dětském" prvním dílu vysloveně překvapily.
Každopádně druhý díl je dějově vystavěný skvěle. Užívala jsem si i ty ukecanější pasáže a jsem zatraceně zvědavá, kam až autorka nechá Feyre vyvinout.

Mišet

Co dodat....já tu knížku prostě zbožňuji. Na každou další stránku jsem se neskutečně těšila ,celou dobu mě udržovala v napětí,a to tak moc,že jsem chodila spát ve tři ráno a tešila jsem se až ji zase otevřu . Pořád jsem si říkala, že to nemůžu přečíst najednou,protože se zblázním než vyjde další kniha,ale nešlo to jinak... :-). A teď ji budu muset číst pořád dokola než k nám přijde poslední díl .
A Rhysand je ... božský :-)

Pro mě je Sarah jedna z nejlepších spisovatelek tohoto žánru a doufám, že bude mít ještě spoustu knih.

Marry123

Nemám slov můžu jen říct z prvního dílu jsem byla nadšená, ale z druhého jsem byla unešená. Nedovedu si představit jaké pocity zažiju u třetího dílu nicméně už teď se nemůžu dočkat...

venacava

Knihu jsem četla jedním dechem a abych ji nepřečetla za 1 den donutila jsem se ji odložit a pokračovat den další, ale i přestože jsem knihu z donucením odkládala, vydržela mi jen 3 večery. Příběh je skvěle napsán a dějové linky jsou parádní...už teď hořím nedočkavostí jaké bude pokračování a jaký osud čeká všechny postavy knihy a hlavně se těším na nejstarší sestru Nestu.

SPOILER! Jak jsem psala u 1 dílu...láska k Tamlinovi byla rychlá a snadná, takže jsem čekala, že si Feyere získá Noční dvůr a její vladař Rhysand. Obdivuji Feyre co pro své přátelé udělala a těším se na její roli dvojitého agenta. KONEC SPOILERU!

IvankaM

Naprostá dokonalost. Precizní dílo.
Celá recenze: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2017/04/18/Dvůr-mlhy-a-hněvu

violet1313

První díl byl vlastně jen prolog....tahle kniha je neuvěřitelně skvělá! To jakým způsobem se hlavní postavy vyvinuly je dechberoucí, naprosto se nemohu dočkat dalšího dílu a všem knihu doporučuji! Co doproručuji?! Povinně bych ACOTAR každému strčila do ruky!

katallinka

Nádherný, neuvěřitelný, dech beroucí děj. Chtěla bych dát minimálně 10 hvězdiček. Myslela jsem, že první díl nic nepřekoná, ale tenhle byl ještě dvakrát lepší. Prostě nešlo přestat číst a myslet na to, co bude dál. V této sérii platí, že nic není, tak jak to na první pohled vypadá.

michaela0885

*Může obsahovat spoilery*

Ke Dvoru Růží a trní jsem se dostala přes skleněný trůn. Throne of Glass miluju, ale toto.. toto bylo něco neuvěřitelného a v tuto chvíli cítím, jako by ve mě zela prázdná díra, protože nemůžu číst třetí díl. Dvůr mlhy a hněvu překonal veškeré mé očekávání a na konci, jsem se modlila ke spisovatelce, že jestli jejich pouto zruší, budu ji do smrti nenávidět a už nikdy žádnou knížku si od ní nepřečtu :D To mě přivádí i na další myšlenku, že má v úmyslu sérii o 6 knihách (+2 novely). Původně měla být série o 3 knihách, ale 6? Mám hrozný strach, že se s Feyre a Rysandem něco stane a to by změnilo celé mé vnímání této série knih.

Kniha naprosto úžasná, až se bojím, že mě žádná kniha dlouho neuchvátí jak tato.

jitka1271

Nádherné, úžasné, skvělé. Jak autorka dokáže změnit můj pohled na některé hrdiny a připoutat k někomu v koho bych předem neuvěřila :-D 5 hvězdiček určitě nestačí.

Ree

Ah, Sarah, s Dvorem trnů a růží už jsem se začínala bát, co se z téhle série vyklube, ale Mlhou a hněvem jsi mě naprosto odzbrojila a bát se opravdu nemusím.
U Trnů a růží jsem psala, jak moc nevýrazné hlavní postavy byly. Nevýrazné a otravné. Nakonec se ukázalo, že nevýrazný a hlavně otravný je jenom Tamlin, protože jakmile se Feyre dostala na Noční dvůr, konečně se její osobnost naplno projevila a jsem ráda, že můžu mít hlavní hrdinku ráda. Protože tady jsem ji opravdu milovala.
Začátek, kde ji Tamlin držel v domě a nesměla se pomalu hnout ani na krok, mě překvapil, přestože jsem věděla, jaký vůl měl v tomhle díle být. A světe div se, internet se nemýlil. Tamlin mi lezl na nervy už po pár stránkách a nemohla jsem se dočkat, až se tam objeví Rhys. Ne, opravdu mi nechybělo, že tam většinu knihy Tamlin nebyl. Rhysand a celý Noční dvůr stačil k tomu, aby byla kniha o hodně zábavnější než první díl. Rhysův užší kruh jsem si zamilovala ihned, přestože například Amren se moc neprojevovala.
I v téhle sérii musím obdivovat Sarah, jak to má promyšlené a některé nepatrné narážky a scény z prvního dílu se v druhém díle jeví jako o dost významnější.
Celkově mě kniha bavila možná nejvíce ze všech, které jsem od Sarah četla, a to i přesto, že Skleněný trůn miluju a miluju i postavy v něm. Ale Rhys, Cassian a Mor jsou naprosto dokonalí.
Jenom doufám, že si ve třetím díle Lucien uvědomí, jaký idiot to byl, a vykoupí se. Ať už kvůli samotné Feyre nebo alespoň Elain. A taky očekávám významnou roli pro Nestu, protože ta bude moct svůj hněv krásně ventilovat. Společně s Cassianem. Jsem si jistá, že si jejich scény budu značně užívat.

kneslova

Výborně napsaná kniha, fascinuje mne, kde bere autorka takovou fantasii. Kolik různých tvorů a děj, který by jste rozhodně po přečtení prvního dílu neočekávali...

maisim

Sarah se v tomto díle neskutečně překonala. Nejen že vlastně obyčejnému ději dodala obrovskou šťávu, ale vůbec...... Natože se první díl u mně moc nechytil, tento mi přirostl k srdci.
Dokonce překonal první tři díly s.trůnu a možná se vyrovnal čtvrtému (a to jsem si myslela že už je nic nepřekoná). Sarah má neskutečně bujnou představivost. Strašně ráda jsem si dokola četla flirtování mezi Rysandrem a Feyre a všechno co se kolem nich točilo ;) . Kniha se četla sama. Rozhodně všem doporučuji, i těm co se 1.díl vůbec nelíbil, toto vám zpraví chuť. Moc se těším na další díly a nevim jestli to do vydání vydržím a nezblázním se.