Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3547 737

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

maisim
15.04.2017 5 z 5

Sarah se v tomto díle neskutečně překonala. Nejen že vlastně obyčejnému ději dodala obrovskou šťávu, ale vůbec...... Natože se první díl u mně moc nechytil, tento mi přirostl k srdci.
Dokonce překonal první tři díly s.trůnu a možná se vyrovnal čtvrtému (a to jsem si myslela že už je nic nepřekoná). Sarah má neskutečně bujnou představivost. Strašně ráda jsem si dokola četla flirtování mezi Rysandrem a Feyre a všechno co se kolem nich točilo ;) . Kniha se četla sama. Rozhodně všem doporučuji, i těm co se 1.díl vůbec nelíbil, toto vám zpraví chuť. Moc se těším na další díly a nevim jestli to do vydání vydržím a nezblázním se.

Nikolaoss
15.04.2017 5 z 5

Dávám deset hvězdiček z pěti :) Tak nádherný příběh! Taková změna, která se s Feyre udála. No a Rhys... může být úžasnější hlavní hrdina? Další důkaz toho, že stokrát napsané téma lze uchopit jinak. Ještě, že je zítra volno, abych dohnala to nevyspání, ale kniha odložit prostě nešla. Čekání na další díl bude hrozné.

alexvera
14.04.2017 5 z 5

Úžasné a ten konec ... celkově mnohem lepší a akčnější než předchozí díl. Jen naprosto nutně a co nejdřív potřebuji třetí díl.

Samira
13.04.2017 5 z 5

Nebudu lhát, těšila jsem se - strašně! Očekávala jsem - hodně! Přesto jsem zaskočená a mám silný pocit, že se mi to muselo pouze zdát. Protože takový příběh, vývoj, postavy, přesah, charaktery, sny a neskutečnou lásku bych si vybrala mezi všemi. Nádhera!!!

Autorka otevřela pomyslné dveře a příběh, který se zdál jednoduchý, dostal zcela jiný rozměr a hlavně nekonečný prostor.
Nejraději bych si sedla se čtenáři, kteří už měli tu čest a hodiny rozebírala dojmy, ale oni ví. Těm, co ji ještě neotevřeli přeji krásný zážitek a hodně sil při dospávání spánkového deficitu, můj je značný. Ale stál za to!

Chci se hned vrátit na "Dvůr snů", zvláště po tak infarktovém finále, ale budu se muset obrnit, do dalšího dílu je hodně daleko.

Naprosto úžasné, doporučuji!

Recenze v záložkách

nikol1324
13.04.2017 5 z 5

Jsem sice na začátku,ale myslím, že jsem pochopila smysl téhle série. Myslím, že Tamlin není to ,,zvíře, které má Freyre zachránit

gabca200
13.04.2017 5 z 5

Co dodat ?SKVĚLÁ kniha od skvělé autorky.Ale nic jiného jsem ani od Sarah nečekala.Snad jen,že budu netrpělivě čekat na další díl této skvělé série :)

Lutzinka
13.04.2017 5 z 5

B.O.M.B.A - Nic jiného se na to nedá napsat! První díl je oproti tomuhle hodně slabej čajíček! Nikdy jsem Tamlinovi nepřišla na chuť a od první chvíle je pro mě šampionem Rhys, kterého jsem s každou přečtenou stránkou víc a víc zbožňovala.

Tenhle díl měl všechno, co k autorce patří - nečekané zvraty, humor, napětí, naději, propracovaný originální svět a lásku.
Ta se může změnit v nenávist, stejně tak jako to může být i obráceně... narozdíl od Chaolovy a Calaeniny proměny, tady jsem to mu věřila, protože podle mě Sarah roste s každým dílem, a díky bohu za to. :-)

Dvůr mlhy a hněvu je tak skvělá knížka, že to asi budu číst pořád dokola, dokud nevyjde další díl...

Ni_kita
13.04.2017 5 z 5

A je to tady zase, já prostě neznám slova, který bych mohla použit v souvisloti s touhle knihou, aby byly schopný dostatečně vyjádřit můj úžas, protože jako, KDO BY TOHLE SAKRA ČEKAL?! :D
Věděla jsem že tenhle díl bude něco (jakože fakt něco!) ale pořád jsem nebyla připravená na tohle... Nedokážu si představit co na nás čeká ve třetím díle, ale ten rok (odhaduju to tak na rok...) do vydání u nás, bude vážně peklo, obzvláť s tou mojí tendencí, číst ty knihy pořád dokola... :D

Andy0892
11.04.2017 5 z 5

Někdo by se měl nad počtem hvězd zamyslet - možná by bylo dobré udělovat hvězdy za příběh, za postavy, za zvraty a návraty... :) A tahle kniha by jich měla celý kopec. Celou temnou oblohu posetou hvězdami.

Nevím, kde spisovatelka bere ještě tolik inspirace (po velmi dobré sérii Skleněný trůn). Už tam občas překračovala hranice, ale tohle.... Občas jsem měla pocit, že jsem v oddělení červené knihovny, přesto nemůžu než hodnotit kladně. Protože jen málokterá kniha mě donutí číst se zatajeným dechem, až do posledního písmena.

kklepkaa
11.04.2017 5 z 5

Tak tohle bylo vážně neskutečné! Jednička byla pouhým úvodem. Ani jsem nedoufala, že by mohl druhý díl pokořit ten první, ale Sarah se to podařilo a já jen zírám, kam svůj příběh posunula.

Stránky jsem doslova hltala, i když jsem si to chtěla vychutnat, ale prostě jinak to nešlo. Samozřejmě, že prim pro mě hrají Feyre a Rhysand. Okouzlení Tamlinem mi poněkud zhořklo. Hned jsem si zamilovala i nové postavy. Noční dvůr byl snad ještě okouzlující, než ten Jarní a rozhodně se budu ještě chvíli tímto světem kochat alespoň ve své mysli. Stalo se toho tolik, že ani nechápu, jak to všechno autorka nacpala do jedné knihy.

Jediné na co teď ale dokážu myslet, jak dlouho budu čekat na další díl a věřím, že to budou hotová muka, děkuji Sarah.

Bella1

fakt pecka!

Arianne
11.04.2017 5 z 5

Neskutecne, naprosto neskutecne. Tech 650 stran uteklo jako nic. Docetla jsem a klepou se mi ruce, chtela bych křičet, smát se a delat stojky, jen abych ze sebe dostala tu emoční nálož, kterou ve me kniha zanechala.
Autorka se nebojí naservírovat čtenáři opak toho, co by čekal, totálně otočit, vyždímat a zase narovnat linii pribehu, tak, aby se láska změnila v nenavist a nenavist v lásku. Ani v zivote neni nic černobílé a o to pribeh nabírá na skutecnosti. Prvni dil byl převyprávěním krasne pohadky okořeněný o hruzu a des. Druhy dil se vydava za hranice pohadky a tvoří pribeh o to pravdivější.
Cekani na závěr bude nekonecne.

natalie2171
10.04.2017 5 z 5

Někdy mě mrzí hodnocení pomocí 5 hvězdiček. Tahle knížka potřebuje pro mě nejméně 10. A to je ksakru co říct.

Jak je možné, že druhý díl byl o pořádný kus lepší, než díl předchozí? Každý asi možná ví. Nejen, že Sarah potopila náš prvotní ship a nahradila ho ještě lepším a přidala k němu ještě další. Sarah nám opět dokázala, že tenhle svět je obrovský, nevyzpytatelný a překrásný.

Nové postavy jsem téměř brala jako svoje vlastní děti a strachovala se o ně každou stránku. Nebudu ani mluvit o Feyre a Rhysandovi, protože to je na každém z nás, aby nad nimi slintal pěkně doma mimo dosah společnosti.

A hned co jsem byla na vrcholu blaha, nás Sarah zase pěkně rychle uzemnila a nejen, že jsem si myslela, že s mým životem byl konec. On opravdu totiž byl. Proklínám a miluju Sarah za svět, který převedla písmem do další úžasné knížky. Jedinou útěchou je 2. květen, kdy vychází poslední díl z pohledu Feyre v anglickém originálu. S lehkým vzrušením musím přemýšlet, o čem asi budou další díly.

Jacinda
10.04.2017 4 z 5

Po klišoidním a prázdném prvním díle je pro mě druhý díl nejenom překvapení, ale také příjemná změna. Feyre (i přes její ufňukanost a nekonečné skuhrání) mám nyní mnohem raději než pizdu Aelin (kterou jsem zas měla radši v porovnání s prvním dílem). Zatímco Trůn upadl to totálních sra**k, Dvůr se naopak vyšvihl. Velmi se mi líbil neklišoidní vývoj v první části a celkově Rhysanda prostě žeru. Kniha bohužel trochu ztrácí vleklým popisem rozhovorů, které děj spíš natahují a trochu mě mrzí i pravá podstata Rhysanda. Jako parchanta jsem ho měla mnohem radši. Snad se u něj nestane stejná hrůza jako u Jeřába. Má k tomu totiž trochu našlápnuto. Jo a na můj vkus trochu moc diamantů.

NicaCola
10.04.2017 5 z 5

Proč může dát jenom pět hvězdiček? Chci dát víc! :D
Když mi kniha dorazila, lekla jsem se, kolik má stránek. Začala jsem číst v pátek odpoledne a teď je pondělí ráno a já se smutným výrazem v očích koukám, že jsem nakonci a další stránky nikde!! :(
Rozhodně se jedná o jednu z mých neojblíbenějších sérií a už se nemůžu dočkat dalšího dílu:) DOPORUČUJU!!!

ZuKo
09.04.2017 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Ten pocit, ze zbývá posledních 50 stránek a chuť odložit knížku aby vydržela ještě pár minut nebo hodin.

Nikaa1
07.04.2017 5 z 5

Mé pocity se ani zdaleka nedají popsat.

Tahle kniha.. Tahle kniha mě donutila se usmívat už od začátku. Donutila mě prožívat pocity Feyre tak, že jsem si na chvíli myslela, že jsou mé. Donutila mě přestat dýchat.
Už v prvním díle se mi nezamlouval Tamlin. A abych řekla pravdu, to, co udělal je neodpustitelné.
Rhysanda, Mor, Amren, Azriela a Cassiana jsem si zamilovala. To, co pro ně udělal Rhysand mě donutilo plakat.
Konec téhle knihy vykouzlil zlomyslný úšklebek na mé tváři. A musím přiznat, že se na další, bohužel poslední, díl těším. Protože, ten poslední díl, bude pecka. Cítím to v kostech.

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986
2015  86%Skleněný trůn
2016  86%Dvůr trnů a růží
2017  94%Dvůr mlhy a hněvu
2016  93%Královna stínů
2020  91%Rod země a krve

Kniha Dvůr mlhy a hněvu je v

Přečtených4 807x
Knihotéce1 192x