Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3563 737

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

Ditules
23.05.2017 4 z 5

Pomoc, já se v těch postavách přestávám orientovat! Autorka vždycky vyfrkne perfektní a čtivý první díl, a pak nás už zásobuje stovkami stránek a stovkami postav, které nejsem s to zvládnout pojmout. :D

Chladnetka
21.05.2017 5 z 5

Jsem naprosto uchvácena a nadšená!
Byť jsem si knihu šetřila na co nejdelší dobu, tak i přesto jsem došla na její konec. Celá kniha je jedna velká jízda a plná zvratů. Autorka má příběh skvěle vymyšlený a nezapomíná odhalovat odpovědi na otázky, které nám od prvního dílu zasévá do mysli.
Teď už nezbývá než čekat na záverečný díl.

merunka23
21.05.2017 5 z 5

vazne uzasna spoustu akce romantiky krasa uz se tesim na pokracovani

Lilaalil

Nemám slov!!!
Když říkám, že jsem přečetla jedním dechem za pár dní, nelžu. Opravdu,zůstala jsem vzhůru do dvou do rána, abych to dočetla.
Jestli se vám líbil Skleněný trůn, neváhejte.

Mimochodem,
Ohledně Tamlina. ...také nemám slov. Nechápu, jak jsem ho v prvním díle mohla mít ráda. A Rhyse jsem nenáviděla. Teď je to přesně naopak.Docela ironie...:).Rhysanda si totiž zamilujete snadno.

adela3429
20.05.2017 5 z 5

Asi nikdy nepochopím, jak to Sarah dělá, ale zkrátka to nějakým způsobem zvládá. Kniha od knihy lepší a lepší! :)

kalinkacz
20.05.2017 5 z 5

Člověk by ani nevěřil, že by mohla přijít kniha, která se vyrovná nebo jen přiblíží prvnímu dílu... Světe div se, druhý díl byl dvojnásobně lepší, než ten první... Nešlo se odtrhnout od první stránky a u posledních jsem snad ani nedýchala... Tolik pocitů, emocí a otazníků ve mně vyvolalo opravdu málo knih... Takže hurá na další díl!

AničkaŽ
19.05.2017 5 z 5

Souhlasím, že nesouhlasím s označením Young Adults a docela mě překvapilo autorčino vykreslení milostných scén, asi to nebylo nutné. Ale jinak skvělé, VŘELÁ DOPORUČENÍ, její knížky si ve své kategorii (ať už je jakákoli) takovéto hodnocení zkrátka zaslouží, nemůžu se dočkat dalších dílů, jen tak to ale asi nebude.
!!Nicméně PROSÍM, ZEJMÉNA V PŘÍPADĚ NĚKTERÝCH PRVOTNÍCH KOMENTÁŘŮ, pište si co chcete, jen je na místě, abyste přidali/y na začátek hodnocení slovo SPOILER, ráda si čtu reakce na knihu než se na ní vrhnu a tady jsem velkou pointu bohužel pochytila předem a to mě dost mrzelo!!

Anne Leyyd
19.05.2017 2 z 5

MAASOVÁ, MAASOVÁ… PRAŠTIT TĚ MÁLO!

Rozhodně geniální sestavení příběhu, styl psaní poutavý a čtivý. Nové postavy super. Pošťuchování super. Psychologický vývoj super. Rhysand super - celý jeho charakter, příběh, postava, odhalení jeho pravé povahy…

Celý děj bylo radost číst. Závěrečná sekvence byla EPICKÁ a neskutečně zajímavá, dobrodružná, chytře vymyšlená s pořádnými zvraty. Kdyby slavná autorka zůstala u stylu, jakým zatím psala ToG, musela bych skákat blahem 10 metrů nad zemí a volat sláva. Nicméně…

A touhle další částí svého názoru asi některé naštvu nebo přiměju protáčet oči, ALE JE MI TO JEDNO. Po těch nezměrně nadšených reakcích zkrátka musím napsat, jak to vidím, protože tohle očividně neřešila skoro žádná čtenářka nebo jejich minimální menšina, která to nesdělila v názorech či recenzích, které jsem si přečetla.

Na tuhle knihu jsem se opravdu HROZNĚ TĚŠILA, dokonce jsem si znovu přečetla 1. díl, abych si děj osvěžila a mohla napsat názor začerstva a takový, jaký ho skutečně vidím.

Takže výše zmíněné body knihy byly super, JENŽE je tu… katastrofa v podobě autorky, která se zaprodala dnešnímu trendu - naprat explicitní erotiku všude, a to i tam, kde to DO HÁJE především není nutné!!! Ne že by to někde bylo nutné.

Kdyby byl příběh bez tohoto, kdyby napsala milostné scény podobně jako třeba v Půlnoční koruně (nebo třeba jako Erin Morgenstern v Nočním cirkusu či Cassandra Clare v povídce After Bridge), tak bych si tuhle sérii koupila a rozplývala se nad nimi blahem. E. Morgenstern a C. Clare totiž došlo, co Maas nedošlo nebo na to zapomněla. Pokud totiž autor napíše do těchto scén VŠECHNO, zcela je připraví o to kouzlo, tajemno a něco „navíc“ co by erotika měla mít. V životě, ve filmech, v knihách.

Vážně mě NAŠTVALY, ZKLAMALY A ZNECHUTILY všechny rozepsané „milostné“ scény - nepřečetla jsem si je, ale pouze je přeletěla očima, což i tak bylo víc než dost, protože jsem si nechtěla zcela znechutit zbytek knihy i samotné postavy (poučení získané „díky milé“ Paullině Simons).

Pak ty různé erotické narážky (snad aby tam bylo víc „humoru“ nebo co - ačkoliv Maas v celé sérii ToG jasně ukázala, že umí být vtipná i bez toho, jen TADY se jí asi nechtělo víc přemýšlet).

Dvůr nočních můr - co tou fuj-trapnou scénou sledovala? Jaký měla smysl v ději? Jen MĚ (která nenapsala ani jednu knihu) by napadlo minimálně 10 způsobů, jak „odvrátit pozornost“. Vskutku ubohé vylíčení „přeskočení jiskry“ mezi hrdiny. A o té scéně v hostinci raději ani nemluvím. První / druhý polibek TÍMTO stylem? V této scéně Maas z Feyre udělala opravdu lehkou děvu.

Pak konečně něco SKVĚLÉHO - úžasný Rhysův příběh, na který jsem se asi těšila nejvíc. Přesně to, co jsem čekala, jak bolestný a přitom silný bude, jsem od něj dostala. Ta kapitola (+ závěrečné sekvence) asi byla nejlepší z celé knihy - byla jsem z ní fakt nadšená, srdce na maděru a v očích skoro slzy!!!

No a potom přišla studená sprcha v podobě „milostné scény“ - znechucení číslo nevím kolik. Místo toho, aby se autorka to jejich pouto a rodící se vztah snažila opravdu pozvednout, tak z něj zde udělala (kromě pár vzletných vět) něco nechutného, co mi připomínalo rozbory z hodin anatomie.

A na závěr to ještě několikrát „korunovala“ tím hnusným slovem na š, které někteří omezenci používají místo „milovat se“ - OPRAVDU NECHÁPU ty nadšené reakce, nebo to, že se o tom nikdo nezmínil. Když o „tom“ mluvil Rhys v souvislosti s Amaranthou, neměla jsem ani jednu námitku. Ale se svou družkou??? To vážně některá z těch nadšených čtenářek stojí o to, aby s ní muž takhle mluvil? Říct to můj přítel / manžel mě, tak mu takovou natáhnu, že se otočí kolem osy. CO je s váma, holky? To nemáte kapku sebeúcty? To vás to ani trochu neznechutilo? To by vám opravu vyhovovalo a byly jste unešené z chování Feyre?

A nakladatelství CooBoo - SHAME ON YOU!!! - tuhle knihu jako knihu pro „náctileté“??? Jste normální? Nebo nevydat aspoň nějaké upozornění, že je tam obsah hodný minimálně 18 let? Navíc s těmi scénami bych ji já „dovolila“ minimálně od 20. Minimálně.

Takže celkově - příběh úžasně vystavěný, postavy skvělé - nelze si je neoblíbit a nejde, aby se nedostaly čtenáři pod kůži. Závěr dechberoucí. Nicméně díky autorčině naprosto zbytečnému návalu hnusně popsané erotiky, mi požitek z knihy i samotných postav opravdu ZHOŘKL.

Hodnocení tedy rozhodně vidím na 3 hvězdy.

A klidně si myslete, co chcete, ale za tímhle názorem si stojím na 100 %.

nadenka13
18.05.2017

Pro ty , kdo neví . 2.5.2017 vyšel v originále A court of Wings a Ruin jsem se ptala v nakladatelství cooboo tak , že možná letos na podzim česky a budou ještě dva zatím nepojmenované díky .
A skleněný trůn 5) Říše bouří vyšla v originálu 2016 doufám , že letos česky a 6) díl Věž svítání v originálu 5.9.2017 a ještě bude 7 díl v originálu 2018 zatím nepojmenovaný , tak se máme na co těšit jen ty proluky mezi díly no jo

nadenka13
18.05.2017

Nejlepší kniha pro mne od Sarah.J.Maas a to jsem přečetla všechny . těším se na další díly

Voluta852
16.05.2017 5 z 5

Hmmmmm.....Co na to říct???

Tucaka
16.05.2017 5 z 5

Na tohle se dá jen říct: ,,SARAH, VAL SEM DALŠÍ DÍL!" (spoilery)
Čtivá, napínává, co dodat. Moje skrytá duše to beztak přála Rhysovi víc než Tamlinovi. Feyre mě ve druhém díly připadala jako nehorázná ,,chudinka". Ano prožila si hrůzy s Amaranthou a má právo se sesypat, ale v polovině knihy jsem už měla chuť řvát: ,,Pane bože tak už se vzchop!" Podle toho, co zažili její přátelé některé věci až moc prožívala.
Tamlin se sice zachoval jako arogantní sobec, ale překvapila mě nenadálá změna tak hlubokých citů Feyre.
Každopádně na další díl budu netrpělivě čekat a určitě DOPOUČUJU!

Ceeca
15.05.2017 5 z 5

knížka se mi líbila, čtivá, napínavá.... fantasy... za mě 5hvězd

Jakahol
15.05.2017 5 z 5

Příběh, postavy, svět, atmosféra.. všechno je naprosto skvělé! Lepší knihu těžko pohledat. Autorka se znovu překonala. Nebudu psát obsáhlý komentář, čtenářům myslím stačí obsáhlost knihy :D Ale opravdu to stojí za to! Do této knihy jsem se zamilovala a věřím, že nebudu jediná :)

kacule167
14.05.2017 5 z 5

NAPROSTO NEJLEPŠÍ KNÍŽKA VŮBEC!!!
Nemohla jsem se ani na chvilku odtrhnout a děj mě tak neuvěřitelně strhával, že jsem ty 3 dny vůbec nevnímala okolí. Teď, po přečtení, na to musím neustále myslet a NEUVĚŘITELNĚ se těším na třetí díl!
Nechápu, jak se autorce povedlo takhle změnit názory úplně všech....ježišmarja já HO prostě MILUJU!

PS: všudemožně jsem hledala, kdy vyjde trojka, ale zatím je Jen zmínka o tom, jestli chceme další díl...my ho ale ne jen chceme...my ho proste POTŘEBUJEME!

simona8831
14.05.2017 5 z 5

Nejlepší a teď se po třech dnech, kdy jsem zhltla obě knihy se jdu konečně vyspat. Pro mě se stala jednou z nejkrásnějších knížek.

Laurel
13.05.2017 5 z 5

I když jsem se snažila číst co nejpomaleji, zhltla jsem knížku strašně rychle. Kam se hrabe první díl! Tahle autorka mě vždycky dokáže dostat do kolen. Prostě ten Rhys! A ten konec! Jdu si sednout do kouta s horkým čajem a velkou depresí z toho, že nemám další díl.

lucka8081
12.05.2017 5 z 5

Nedokážu říct, kdy jsem naposledy četla tak dokonalou knížku. 5 hvězdiček je málo!
Chci další díly :D

AjinQa
11.05.2017 5 z 5

Nevím, jestli slova dokážou vystihnout moje pocity z této knihy, ale pokusím se o to.
Tímto dílem mě autorka uchvátila asi před rokem, kdy jsem se k této sérii konečně dokopala a musím říct, že toho nelituji. Od té doby, co mi tahle kráska dorazila v angličtině, jsem ji přečetla už asi 4x a to při každém dalším čtení, zjišťuji další nové věci, které mi předtím nedošly. Je to prostě briliantně napsané. Pokud se vám první díl nelíbil, věřte mi, tenhle bude. Postavy se od Dvoru trnů a růží drasticky změnily, a to k lepšímu. Každého si tam zamilujete. Děj se teprve tady dá pořádně do pohybu, takže by se podle mně dal předešlý díl považovat za prequel.
Při čtení zažijete opravdu všechno. Budete brečet, smát se či kroutit hlavou nad tím co se to sakra děje - a to v dobrém.
Určitě bych ale podotkla, že Dvůr mlhy a hněvu není pro mladší čtenáře, protože by se dal pomalu považovat za knihu, co patří do červené knihovny.
Nemůžu jinak než doporučit a nazývat tuto knihu mou nejoblíbenější. Teď si půjdu osušit slzy po dočtení třetího dílu. Lidí, těšte se.. 5*!

LucieWiki
09.05.2017 5 z 5

víc, víc, VÍÍÍÍC. Chceme ještě další díly.. a co nejdřív !!!!

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986