Dvojí život

Dvojí život https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296358/mid_dvoji-zivot-0rf-296358.jpg 5 333 124

Když Tara a Emerson najdou dopis jejich blízké přítelkyně Noelle, která se dobrovolně rozhodla opustit tento svět, uvědomí si, že celé roky vedla druhý život, o kterém ony ani Noellini nejbližší neměli ani tušení. Proč se rozhodla odejít? Vždyť dávala lidem život – pracovala léta jako porodní asistentka a zdála se všem okolo spokojená a šťastná. Co ji vedlo k tomu, aby dlouhá léta tajila, že byla náhradní matkou jiným párům? A mohla tahle podoba jejího pokání napravit pocity viny? Kniha rozplétá soukromá dramata čtyř žen a jejich rodinných tajemství, která měla zůstat navždy skryta.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Midwife´s Confession , 2011

Aneleh
28.05.2019 5 z 5

Nádherná kniha, která nutí k zamyšlení a úplně vás pohltí - ostatně jako všechny příběhy od této spisovatelky. Je psána z pohledu všech zúčastněných, což dává skvěle nahlédnout do jejich myšlení a pohnutek. Bylo mi až líto ji odložit a zanechala ve mně mnoho emocí.

akdar72
16.02.2019 5 z 5

Krásný příběh, tak neuvěřitelně uvěřitelný...

harena
15.01.2019 4 z 5

Kniha je čtivá, dojemná, ale až přehnaně neuvěřitelná. Ale nakonec je pravda, že i život předvádí někdy neuvěřitelné kotrmelce. Kdo vlastně jsem, kam patřím, to je otázka, se kterou se musejí dvě 16-ti leté dívky ke konci poprat. Každá kapitola je psána jednou z pěti hrdinek, vypráví o životě a vztazích v rodině, o přátelství a o tom, že i když si myslíme, že někoho známe téměř celý život, může nás ještě pořádně překvapit.

melien
12.01.2019 5 z 5

Opravdu zajímavý příběh o přátelství, lásce a tajemstvích, která ukrýváme, před s svým okolím. Naprosto úžasně vykresleny příběh. Knihu rozhodně doporučuji přečíst.

hagenka3
24.11.2018

Ahoj, ještě jednou prosím pokud někdo tuto knihu vlastníte , měla bych velký zájem ji koupit nebo vyměnit za jinou někdo m ji zcizil a já ji musím vrátit do knihovna děkuji předem za odpověď

Květ
20.11.2018 5 z 5

Výborný román na téma dvojího života, aneb, co ve skutečnosti nevíte o své nejbližší kamarádce... Vyprávění tří přítelkyň čtenáře brzy vtáhne do děje, každá kapitola je psána z jiného úhlu pohledu, přítomnost střídá minulost a o odhalování tajemství není nouze. I když jsem si správně tipla, jak příběh dopadne, nic to nemění na tom, že závěr byl strhující a četl se jedním dechem. Knížka, která rozhodně nenudí a skvěle graduje. Určitě se podívám i po dalších knihách této autorky, protože píše skvěle. Můžu doporučit.

dendishek
08.11.2018 5 z 5

Smekám před autorkou, že dokázala vytvořit tak srdcervoucí příběh tří blízkých přítelkyň, jejich dětí a jedné šílené tragédie. Zatím mámou nejsem, ale i tak jsem se prala se šíleným smutkem, který mě četbou doprovázel. Myslím si, že přelom Noellina života nastal ve chvíli, kdy jí převládla touha po Samovi, a poté karma zafungovala opravdu rychle. O tom by mohla vyprávět Noellina záda, její závislost na uklidňujících medikamentech, které vyústili... no, však víme. Pořád jsem uvažovala, která z holčiček to bude - Grace nebo Jenny. A na konci jsem opravdu koukala. WAU efekt mě bude ještě nějakou dobu pronásledovat.

Prateri
04.11.2018 5 z 5

Souhlasím s každým, kdo knihu opětihvězdičkoval. Další můj komentář je zbytečný.
Maminky, dcery, sestry, přítelkyně, to je kniha pro vás.
Kniha o tajemství, o lásce mezi vámi. Lásce, která rozzáří život, ale je tu jedno ale - lásku však provází i bolest - a tu způsobí ta odkrytá tajemství.

knihovnička007
30.10.2018 5 z 5

Neskutečná jízda až do konce!!
Co to bylo? Takový žánr nečtu, ale v neděli se ke mně kniha přicucla a i když chodím do práce, přečetla jsem za dva dny!
Myslím, že tuhle knihu budu mít dlouho v hlavě.
Kniha i děj mne překvapily ☺ nečekala jsem, že čtení této knihy bude tak skvělé.
Nedokázala jsem přestat číst, hltala jsem stránku za stránkou a konec mne rozsekal.
Kniha je skvěle napsaná, krátké kapitoly (ale zde u mne neplatilo "jen do konce kapitoly")...

Ze začátku mi dělalo problémy zapamatovat si jména a ujasnit si, kdo ke komu patří, ale pak se příběh rozjel a nebyl k zastavení. Připadalo, že sedím v rychlíku a koukám se z okna na rozmazané obrázky :)
Příběh o mateřské lásce, sourozenecké lásce, neopětovné lásce, přátelské lásce. O tajemství, ztrátě, pokání.
Silná, krásní kniha.

1alena1
24.10.2018 4 z 5

Četla jsem knihu s tím, že je to americká červená knihovna, ale líbila se mi moc. Je to velmi čtivé, je z toho cítit, že láska, přátelství, rodina a zdraví je nejvíc. Kdo neprožil něco zlého, neumí si vážit toho "zdánlivě normálního". Styl psaní, kdy každá kapitola je psaná pohledem jedné z hlavních hrdinek, se mi líbil a dodával příběhu napětí. Doporučuji k přečtení.

evice26
19.10.2018 4 z 5

Při čtení prvních kapitol mi dělalo problém vyznat se v postavách, kdo ke komu patří.
Pak ale děj nabral na obrátkách, postavy se mi přestaly plést, příběh mě úplně pohltil. A závěr? Už jsem si myslela, že vím... konec knihy mě velmi překvapil.

LucyA7
15.10.2018 4 z 5

Byla to moje první knížka od této autorky a dostala se mi do ruky o prázdninách na chatě, kam si ji přivezl někdo z rodiny. Zhltla jsem ji jedním dechem. Připadala mi zajímavější a napínavější než Hluboký hrob od S. Robinsona, která byla avizovaná jako "genealogický thriller". Tak tohle k němu podle mého názoru mělo mnohem blíž.

Zdenas5
11.09.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k autorce a opět nezklamala. Román se četl velmi dobře, byla jsem moc ráda, že Tara našla cestu ke Grace, uvědomila jsem si , jak může být vztah dcery a matky komplikovaný, i když to obě myslí dobře.

a.k
02.09.2018 4 z 5

Porodní asistentka Noell si vezme život a její nejlepší přítelkyně Tara s Emerson začnou pátrat po důvodech, které sebevraždě předcházely. Čím více odhalují informace z kamarádčina života, tím se objevuje více důkazů, že Noell žila úplně jiný život, který před nimi tak úspěšně skrývala.
Když jsem se zorientovala v postavách, četl se román vcelku dobře. Zahrnuje témata přátelství, rodinných vztahů a skrývá nejedno tajemství.
Na můj vkus byl ale děj až příliš překombinovaný a závěr předvídatelný.

Kekik
18.04.2018 5 z 5

Dvojí život v sobě skrývá několik tajemství. Čtenář je postupně odhaluje a sleduje, jak mění životy.
Zpočátku nás příběhem provází 3 ženy- Noelle, Tara a Emerson. Poté se přidají další dvě vypravěčky. Tento způsob vyprávění se mi velmi zalíbil.
Nejsympatičtější a nejbližší osobou mi byla Tara. Moc jsem ji přála, aby si našla cestu ke svojí dceři Grace. Povedlo se ji to ??? Co když je propast mezi nimi způsobená nečím jiným, daleko horším ??? Proč jsou si vlastně tak cizí ???
Emerson a její příběh ovlivnilo mnoho skutečností, o kterých ani neměla tušení. Když zjišťuje fakta o životě Noellin, dotýká se to celé rodiny, ale i její kamarádky Tary.
Noelle tíží rodinné tajemství, ale i pocit viny. Obrovské viny, která ji nakonec dohnala až k sebevraždě. Tímto činem změnila život hned dvěma svým nejbližším kamarádkám: Taře a Emerson. Co po její smrti odhalily a jakou roli v příběhu představuje Anna ???
DOPORUČUJI !!!

Šmoulinka1980
17.04.2018 5 z 5

Je to moje první kniha od této autorky, ale určitě ne poslední! Je to opravdu dechberoucí příběh tří kamarádek a jejich životů. Zaujala mě anotace knihy, ale v samotném příběhu je toho mnohem více. Obracíte stránky jednu za druhou a děj je plný šokujících překvapení. Otevírat 13.komnatu je vždy velmi bolestné a ne každý k tomu má odvahu a sílu a o tom se přesvědčíme i v tomto příběhu. Je to příběh, který opravdu jen tak nezapomenu. Diane Chamberlain opravdu umí psát!

Evča123441
28.02.2018 5 z 5

Po utajené sestře jsem hned pokračovala touto knihou a byla ještě lepší.Doporučuji.

Martooni
10.02.2018 5 z 5

Úžasná kniha! Krásné napsáno. Precteno jedním dechem.
Knihami dala nejen krásný příběh, ale i hlubší zamyšlení nad sebou. Jako matce dvou malých dcer mi dala skvělý náhled do budoucnosti. Opravdu si važme každé chvíle s našimi dětmi!

martiline
09.02.2018 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem ... nechtěla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jedna z těch, na kterou se nezapomíná ...

kiraa
06.02.2018 3 z 5

Čekala jsem jiný grády. Příběh byl hodně předvídatelný, trochu překroucený (na můj vkus až moc) a jestli většinu dojal, rozlítostnil, či vyvolal jiné bouřlivé emoce, u mě tomu tak nebylo. Prostě objednáte si steak a dostanete fašírku.