Dům na Riviéře

Dům na Riviéře https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491952/bmid_dum-na-riviere-zKS-491952.jpg 4 217 217

Paříž, 1939: Nacisté si myslí, že Éliane nerozumí německy. Domnívají se, že pro ně pouze katalogizuje umělecká díla a netuší, že kradou národní poklady do svých soukromých sbírek. Jenže to se mýlí. Dívka pečlivě dešifruje jejich poznámky a předává informace odboji. Éliane však rozehrála nebezpečnou hru. Odváží se svěřit svá tajemství muži, kterého kdysi milovala? Nezradí ji znovu? Nemá šanci to s jistotou zjistit… dokud ji večírek v úchvatné vile na Francouzské Riviéře nevystaví zcela nové úrovni nebezpečí. Současnost: Remy Langová chce zapomenout na tragédii, kvůli níž se její život ocitl v troskách, a proto se vydává do domu na Riviéře, který za záhadných okolností zdědila. Během třídění knih objevuje evidenci uměleckých děl ukradených během druhé světové války. V šoku zjišťuje, že její součástí je i obraz, který už od dětství visí na stěně jejího pokoje. Kdo vlastně byli její předci? Neskrývá dům na Riviéře větší tajemství, než jakému je Remy schopná čelit?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Metafora

The Riviera House , 2021

katallinka
30.07.2022 5 z 5

Tohle bylo zase tak smutné a krásné čtení v jednom! Myslela jsem, že nic se nemůže vyrovnat Skříni plné Diora, ale takhle kniha byla stejně dobrá. Tentokrát se mi moc líbilo, že zde nebyli jen kladní hrdinové a všichni měli obavy z toho, co je čeká po válce. O to více byla kniha reálná. Většinou moc nemusím linky z přítomnosti, ale tady se moc povedla.

josska
27.07.2022 5 z 5

Moje druhá kniha autorky a opět skvělá,prolínání minulosti a součastnosti mě baví,,je čtivě napsaná,,ten konec mě teda dostal,husí kuže,ještě mě čeká Pařížská švadlena..

zandu
25.07.2022 5 z 5

Na začátku jsem se nemohla začíst a chtěla jsem tuto knihu odložit! Ještě že jsem pár stránek vydržela, protože najednou mě příběh vtáhl a já hltala stránku za stránkou.
Dle mého názoru je to zatím naprosto nej kniha této spisovatelky. A že obě předchozí byly také skvělé. Ale tato je překonala.

Sabča92
18.07.2022 5 z 5

Natasha Lester se nesmazatelně zapsala do mého srdce knihou Pařížská švadlena. Každou její knihu hltám ihned po vydání, a u její novinky nešlo o výjimku. Natasha má neuvěřitelný talent pro spojení dvou časových linek. Jedna se vždy odehrává za války, druhá v současnosti objevuje tajemné ozvěny minulosti. Natasha Lester umí opravdu mimořádně skvěle psát. Od jejích románů se nedá za žádnou cenu odejít. To je jeden z důvodů, proč její knihy přečtu za pár dní i napříč tomu, že se vždy jedná o rozsáhlé romány. Největší důraz je tu kladen na linku v minulosti, kdy tentokrát opouštíme lesklý svět módy, ale zaměřujeme se na umění. Konkrétně na to malířské. V současné lince tu máme hrdinku po třicítce, Remy, která tragicky přišla o svého manžela a dcerku. Ani dva roky po oné tragédii se s tím stále nedokázala vyrovnat. A tentokrát musím říct, že mě daleko víc zajímala přítomná linka s Remy.
Remy a Éliane jsou nové hrdinky tohoto rozsáhlého románu. Obě jsou to velmi silné hrdinky, do jejichž životů zasáhla tragédie. Jejich srdce zasáhla i láska, každou jinak. A druhá linka s Remy a Adamem si mě získala. Obě ztracené duše se postupně učili sebe mít rádi. Historická linka příběhu statečné Éliane mě bavila. Ačkoliv už jsem nějaký ten román z válečné doby přečetla, Natasha mě pokaždé dokáže něčím novým překvapit. O tom, že nacisté zabavovali majetek jsem samozřejmě věděla, ale že i samotná Mona Lisa byla jimi málem zajata, jsem netušila.
Dům na Riviéře je dalším skvělým autorčiným románem, který mě chytil za srdce. Linka z minulosti se sice jednu dobu trošku táhla, ale za to v jejím finále mi zlomila srdce. Kniha plná bolesti, osudovosti o silných a odvážných hrdinech.
Hodnotím: 4,5/5

LilianaFalcon
10.07.2022 3 z 5

Po Skříni plné Diora jsem měla asi příliš velká očekávání...

helča5
03.07.2022 5 z 5

Od této autorky jsem již četla Pařížskou švadlenu,která se mi líbila,ale Dům na Rivieře je ještě lepší.Nemohla jsem se od knihy odtrhnout,moc by se mi líbilo,kdyby podle této knihy byl natočený seriál,určitě by měl úspěch.Už se těším na Skříň od Diora.

zuzana2599
02.07.2022 5 z 5

Není tajemstvím, že Natasha Lesterová je skvělá vypravěčka. Nepochybovala jsem, že Dům na Riviéře bude čtenářským zážitkem a také tomu tak bylo. Je to nádherně zpracovaný, fascinující příběh, který je založen na skutečných událostech i osudech. Dvě dějové linky, válečná i současná, které se ke konci dokonale propojí. Obě skvělé !
Dům na Riviéře je krásný, silný příběh o lidské odvaze, plný intrik a sebeobětování, příběh o vůli zachránit umělecká díla před nacisty.
Pro mě je to od paní autorky nejlepší knížka, líbila se mi nejvíc ze všech. Na obálce můžu oči nechat a obsah knihy potěšil zase moji duši. Láska ke knihám a k umění je nekonečná, osudová, mimo prostor a čas !!
Dům na Riviéře je moje letní srdcovka !!

ivetdos
17.06.2022 4 z 5

Miluju od autorky Natashy Lester knihu Skříň plná Diora, takže Dům na Riviéře pro mě byl jasnou volbou.
Tentokrát se mě ani jedna milostná linka bohužel tolik nedotkla, ale příběh z minulosti i současnosti je plný zajímavých myšlenek a informací, takže jsem se ani chvilku nenudila. Příběh se vyvíjí velmi pomalu, ale celkem rychle se začtete. Autorka umí výborně psát, takže se snadno ponoříte do příběhu a hltáte každou kapitolu.

Přestože je oproti předešlé knize o něco slabší, i tak musím dát 4 hvězdičky. Knihu doporučuji všem, kterým se líbí například knihy Kathryn Hughes - pomalejší, popisnější s více linkami, které se ovšem na konci protnou a čtenář dostane skvělý zážitek :)

@knihomaniak

Lovana
14.06.2022 5 z 5

Jelikož už jsem četla obě dvě předchozí kníhy, které u nás vyšly, tak hned když jsem zjistila, že autorce bude vycházet třetí kniha, tak jsem věděla, že ji určitě budu chtít číst a byla jsem zvědavá, zda se autorce opět podaří mě rozložit jako v případě Pařížské švadleny, tak zejména Skříně plné Diora. A povedlo se jí to? Ano, povedlo...
Dům na Riviéře je dost podobný předchozím dvěma knihám, ale přesto je jiný - opět máme dvě časové linie příběhu, které se střídají, přičemž jedna je z období 2. světové války a druhá víceméně ze současnosti, opět jsou hlavními hrdinkami ženy, opět se tyto dva příběhy někdy protnou, ale i přesto se Dům na Riviéře od Pařížské švadleny i Skříně plné Diora liší, mimo jiné tím, že tentokrát nejde o módu, ale o obrazy. Opět musím ocenit to, že autorka se nechala inspirovat minulostí, například využila reálné postavy.
Obě časové linie se mi opět líbily, obě hlavní hrdinky jsem si oblíbila a byla jsem velmi zvědavá, jak se jejich životní příběhy protnou. Ze začátku jsem měla malinko problém začíst se do současné linie příběhu, ale to bylo zejména tím, že zrovna linie z minulosti skončila v takovém bodě, že jsem v ní chtěla pokračovat a současnost mě nezajímala... Ale to trvalo jen pár stran a pak už jsem hltala obě časové linie úplně stejně. Klasicky jsem si u knihy pobrečela, knihy této autorky mě nikdy nenechají chladnou, ale přiznám se, že tentokrát jsem byla spíš dojatá a i když došlo i na slzy, tak jich zdaleka nebylo tolik jako u "Švadleny" a "Diora"...
Přesto, že kniha má téměř 500 stran, tak jsem ji přečetla docela rychle a ke konci už jsem ji vůbec nechtěla odložit.
Jediné co mě mrzí je možná malinko uspěchaný konec, ale celkově se mi kniha velmi líbila a už teď se moc těším na další knihu autorku. Celkově ale u mě stále vede Skříň plná Diora.

Hodnocení 4,5*/5*

Mlsnákočka
08.06.2022 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala už od samého začátku, i když jsem si zprvu podle obálky myslela, že jde o přeslazený ženský románek. Paní v knihkupectví mě ale rychle vyvedla z omylu a navedla mě, abych neváhala...
Je to opravdu strhující a velmi dobře vystavěný příběh ve dvou časových rovinách: Éliane, jako pařížské špionky a Remy, obchodnicí s historickým oblečením. Často mě až mrazilo z toho, kam až může člověk zajít, aby ve jménu znovunabytí svobody a poražení nenáviděných nacistů ochránil vzácná umělecká díla, sebe i svoji rodinu.
V poznámce autorky mě velmi zaujalo, že Rose Vallandová byla skutečnou hrdinkou, která se zasloužila o záchranu spousty vzácných obrazů a vedla podrobné záznamy o jejich krádežích nacisty. Po válce se zasloužila o to, aby se ztracené obrazy navrátily ke svým majitelům.

ivousekk
01.06.2022 3 z 5

Nebylo to spatne, ale na Skrin to nema. Historicka linka byla skvela, zajimava, napinava, vychazela z realnych situaci. Vztah Eliene a Xaviera byl uveritelny. Ale ta soucasna? Remy mi byla hodne nesympaticka, a co predvadela, to bylo na odbornou pomoc. Zapletka se mi nelibila. Skoda, zbytecne to knize ubralo body.

Markett
30.05.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem!

Přečetla jsem od autorky už dvě předchozí knihy, ze kterých jsem byla moc nadšená... A Dům na Riviéře se též zařadil do řady nejlepších knížek, které jsem kdy přečetla, a autorku zařazuji na svůj seznam velmi oblíbených autorů, protože co knížka, to perla.

U této knihy se mi moc líbily obě dějové linie. První část o Éliene byla nesmírně napínavá, nepředvídatelná a konec mě teda dostal. Tato část knihy byla zároveň i dost dojemná, a člověk si při čtení moc přeje, aby Éliene a Xavier došli krásného konce. Za mě tahle dějová linka určitě sklidila velký úspěch.
Co se týče průběhu ze současnosti, též mě dostal a moc bavil. Chvíli trvalo, než se to pořádně rozjelo a začalo napětí, ale jsem ráda, že jsme Remy a Adama poznali krásně postupně. A oba se mi taky moc líbili, krásně jejich příběh doplňoval celou dějovou linku současnosti.

Co říct takhle na závěr... Jako všechny knihy určitě stojí za přečtení a stejně jako Pařížská švadlena a Skříň plná Diora se mi Dům na Riviéře dostal pod kůži a říkám, že knížky od této autorky opravdu považuji za nejlepší knihy, které jsem měla tu čest si přečíst.
Klobouček dolů, Natasho! :)

Danago
29.05.2022 5 z 5

Toto je moje třetí kniha od autorky a opět nezklamala. Autorka opět vsází na silné ženské hrdinky a propojení románu se skutečnými událostmi. Tentokrát se v lince z minulosti dostáváme do Paříže, kdy je třeba zachránit i drahocenná umělecká díla , národní poklady ze soukromích sbírek. V lince ze současnosti se octneme na Francouzské Riviéře, kde se odehrává také zajímavý, i když mírně předvídatelný příběh. Určitě nic neprozradím tím, že se obě linky na závěr protnou.
Za mě opět krásný poutavý román, tak jak to autorka umí. A jako v obou předchozích knížkách, i zde se autorka lehce dotkne módy a je vidět, že je jí toto téma blízké.
Přesto o módě to rozhodně není.
Za sebe musím říct, že mě bavily obě časové linky stejně , takže jsem byla napnutá, jak to dopadne a jak se to celé spojí.
Moc pěkné čtení pro ženy, i když knihu Skříň plná Diora u mě asi už nic nepřekoná.

Knižní střípky
22.05.2022 5 z 5

Autorka se stejně jako u předchozích knih, inspirovala skutečnými událostmi a lidmi, o to více čtenáře příběh zasáhne. Opět zde máme silné a zajímavé ženské hrdinky, statečné muže, příběh lásky na pozadí dobových kulis 2.světové války. Obě dvě linky mě bavily snad úplně stejně, což se mi málokdy stává. A i když jsem dokázala vývoj určitých událostí odhadnout, neubralo mi to ani trochu radosti ze čtení tohoto skvělého románu. Opět musím autorce poděkovat za krásný čtenářský zážitek.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

zdehan
22.05.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha kde se prolíná minulost a přítomnost stojí za přečtení.

ydnac
21.05.2022 4 z 5

SVĚT MÁ STÁLE SVÁ MISTROVSKÁ DÍLA. ALE KOLIK LIDÍ VÍ, ZA JAKOU CENU?

Kniha o záchraně obrazů a uměleckých předmětů.
O lásce, obětování se pro druhé.
O ztrátě rodiny.
O zradě.

Děj je ve dvou časových rovinách. Minulost je více napínavá a nebezpečná.
Přítomnost je hodně o vyrovnávání se se životem po tragické nehodě...
Autorka píše moc hezky a její knihy mě baví.
Soucítím s hrdiny jejich příběhů a obdivuji každého, kdo se nebál a přidal se k odboji proti nacistům.

alexis818
09.05.2022 4 z 5

Krásný roman.Moje srdcovka je Skříň plná Diora a jen proto nedávám 5 bodů,ale jinak je to opravdu krásné čtení,autorka prostě umí.

Ivuska.09
07.05.2022 5 z 5

Natasha Lester opět nezklamala. Ona prostě umí psát. Musím říct, že obvykle mě dějová linka odehrávající se v minulosti zaujme o něco méně, než ta ze současnosti. Tady to však bylo dokonce naopak. Tolik jsem potřebovala vědět, co se s hlavními hrdiny stalo! A obě dějové linky se vždy prolínaly v ten správný okamžik. Autorka vše propojila takovým způsobem, abyste se v ději bez problémů orientovali. Bylo to napínavé, emočně náročné, bolestné, ale také krásné. Stojí za přečtení.

VasnivaCtenarka
06.05.2022 4 z 5

Přestože na našem trhu existuje opravdu nepřeberné množství knih, které se tématicky dotýkají 2. světové války, tak tato je výjimečná tím, že popisuje jaké zvěrstva páchali němečtí vojáci nejen na lidech, ale i na uměleckých dílech. Kniha nám tedy přináší další obraz této doby zase z jiného úhlu pohledu. Což může být samo o sobě obohacující a je jen dobře, že se našel autor, který se tohoto tématu dotkl.

Po celou dobu čtení mne na samotném příběhu fascinovalo, jakou práci si musela autorka dát s vyhledáváním informací, aby nám mohla poskytnout tak krásný a uvěřitelný příběh. I na konci knihy uvedla zdroje, které ji inspirovaly pro napsání tohoto příběhu.

Druhá dějová linka – ta ze současnosti – byla poměrně předvídatelná, ale moc hezky zpracovaná, takže jsem si ji užila. V některých momentech možná i více než první dějovou linku z válečné doby. Ta mi totiž občas přišla trošičku táhlejší. Ale občasná táhlost mi rozhodně nijak nekazila dojem ze čtení. Zkrátka se to všechno tak hezky prolínalo, že jsem měla chuť číst dále a dále. Tempo knihy tedy bylo místy trošku pomalejší a to zejména v oné dějové lince z doby války.

480 stran příběhu jsou rozděleny do třinácti částí a 40 kapitol. Každá část knihy nás právě přenese do jiné doby příběhu.

Knize prakticky nemám ani moc co vytknout. Možná lehká předvídatelnost děje v obou dějových liniích. Dějová linka ze současnosti mi přišla trošku více předvídatelná než ta z minulosti, ale i tak mne to bavilo. Vlastně mne to bavilo možná o to více, protože jsem chtěla vědět, jestli jsem charaktery odhadla dobře.

Budete-li mít chuť na příjemné počteníčko, při kterém se dozvíte i něco z minulosti, rozhodně si tuhle knihu přečtěte. Myslím, že budete spokojení.

bookcase
06.05.2022 5 z 5

Doposud pro mě byla jedničkou Pařížská švadlena, ale dojemný, vemlouvavý a na správných místech napínavý Dům na Riviéře jí zdatně šlape na paty. Je protkán láskou k umění a módě a zároveň vzdává hold lidem, kteří riskovali vlastní životy, aby ochránili cenné kulturní dědictví Francie. Australanka Natasha Lesterová se prostě umí dotknout srdcí tím správným způsobem a zanechat ve čtenáři výrazný a nezapomenutelný dojem.