Dobrý ročník

Dobrý ročník https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20781/dobry-rocnik-20781.jpg 4 256 82

Max Skinner má už po krk intrik londýnského finančního světa, a tak využije možnosti přestěhovat se do slunné Francie. Cožpak může být něco lepšího než život v Provenci, kde zdědil po svém strýci venkovský dům? Brzy ovšem Max zjistí, že nic není tak, jak si představoval. Krásnou idylu mu totiž překazí nebezpeční podvodníci, kteří pančují víno. A na scéně se nečekaně objeví krásná mladá Američanka Christie, která má na část dědictví také nárok. Jediný, kdo může Maxovi v tuto chvíli pomoci, je londýnský přítel Charlie, velký znalec vína.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Olympia

A Good Year , 2004

Cathleen
25.09.2011 odpad!

Poprvé co se mi líbil víc film než kniha. Dobrý ročník je jeden z mých nejoblíbenějších filmů,proto jsem od knihy asi čekala moc.
Vůbec se mi nelíbila.

Jíťa
27.03.2011 2 z 5

Navzdory hlubokému zklamání z předešlé čtené knihy od P. Maylea (Rok v Provence), jsem zkusila štěstí a pustila se do Dobrého ročníku. Dvakrát nevstoupíš do téže řeky, říkala jsem si. Jsem to ale naiva, lépe by se v tuto chvíli hodilo přísloví "Jako když hrách na stěnu hází." Tahle kniha byla pro mě naprostou katastrofou. Nehorázně jsem se nudila už od první stránky a pouze s příslibem brzkého konce (ani ne 200 stran) jsem byla ochotná louskat stránku za stránkou. Nevydržela jsem. Upřímně jsem zvažovala, jestli má vůbec cenu toto dílo hodnotit, ale nakonec jsem stylem ne nepodobným skokanu obecnému dospěla k závěrečné stránce. Příběh je nudný a nepodstatný, popisy přírody neosobní, nevzbuzující jakékoli pozitivní emoce, zkrátka ztráta času. Asi si spravím chuť Pagnolem.