Dobrý ročník

Dobrý ročník https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20781/dobry-rocnik-20781.jpg 4 256 82

Max Skinner má už po krk intrik londýnského finančního světa, a tak využije možnosti přestěhovat se do slunné Francie. Cožpak může být něco lepšího než život v Provenci, kde zdědil po svém strýci venkovský dům? Brzy ovšem Max zjistí, že nic není tak, jak si představoval. Krásnou idylu mu totiž překazí nebezpeční podvodníci, kteří pančují víno. A na scéně se nečekaně objeví krásná mladá Američanka Christie, která má na část dědictví také nárok. Jediný, kdo může Maxovi v tuto chvíli pomoci, je londýnský přítel Charlie, velký znalec vína.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Olympia

A Good Year , 2004

TeaPeter
06.08.2016 3 z 5

Ke knize jsem se dostal nedlouho po shlédnutí stejnojmenného filmu, takže se neubráním srovnání. V ději knihy mě zaujaly tři roviny - vzpomínky, romance a zločin. Na jednu knihu nevelkého rozsahu je to až dost. Vzpomínek nebylo mnoho, romance byla nezřetelná a zločin takový mdlý. Ve filmovém zpracování byly první dvě roviny rozvinuty a zločin upozaděn. A bylo to dobře. Zatímco z knihy mám rozporuplné pocity, tak film mě opravdu pohladil po duši. Je to jeden z velice velice mála případů, kdy u mě vítězí filmové zpracování.

Jeanie
27.06.2016 4 z 5

Příběhy z francouzského venkova mě budou bavit vždycky. Četní je to pohodové, perfektní na dovolenou třeba k moři.

hanča34
11.05.2016 5 z 5

Můj oblíbený Mayle mně nezklamal.I když jsem první viděla film a děj se lišil, byla jsem i tak nadšená. Sice Rok v Provenci ničím nenahradíš, přesto jsem si libovala. Kdo chce poznat Mayleho, musí si přečíst Provence.

petra4080
27.04.2016 3 z 5

Bohužel jedna z horších knih Petera Mayle :-( Kniha neurazí, nenadchne. Za mě zklamání.

Imor
18.06.2015 4 z 5

Pohodové čtení, vyvolávající - chuť na dobré víno :-)
- myšlenku, že takové dědictví by nebylo špatné :)

vikaa
22.05.2015 3 z 5

První kniha od Mayleho, kterou jsem četla a pocity z ní mám poněkud smíšené. Začátek mi přišel docela nudný, potom už se to trošku zlepšilo. Myslím, že film Dobrý ročník se povedl víc, přestože příběh byl poněkud odlišný. Možná jsem ale od knihy čekala víc a proto jsem byla trošku zklamaná. Knížce podle mě chyběl narozdíl od filmu sex-appeal Russella Crowe:-)

orson
23.03.2015 4 z 5

Poklidné pohodové čtení, moc se neliší od neméně příjemného filmu, jen zápletka byla trochu jiná.

tinka1974
24.11.2014 4 z 5

jiné než film, ale tahé hezké. Doporučuji

bbara155
12.09.2014 4 z 5

Podle anotace jsem očekávala detektivku, ale je to spíš poklidný, mírně vtipný příběh ze slunné Francie. Kdo čeká napětí, bude zklamán, kdo nečeká nic, tomu by se knížka mohla líbit. Anotace je zavádějící nejen snahou udělat z knihy za každou cenu detektivku, ale i větou: "Krásnou idylu mu totiž překazí nebezpeční podvodníci, kteří pančují víno." Podvodníci tam sice jsou, nejsou ovšem nebezpeční a víno nepančují. Požitek z pěkného příběhu mi kazily občasné pravopisné chyby.

Esie
10.09.2014 3 z 5

Je to takové pohodové čtení na víkend. Není to nic přeborného, ale neurazí. Vlastně kniha celkem slušně splnila co jsem od ní očekávala.

3nitka
23.06.2014 4 z 5

Pripájam sa k ostatným, pohodová kniha, ako stvorená na záhradu, pohodlné kreslo a pohár vína. Čistý relax.

Azirafal
30.04.2014 5 z 5

Výborná knížka po skvělém filmu, nebo výborný film po skvělé knížce? Oboje úžasné.

janach
30.10.2013 5 z 5

Příjemná, odpočinková knížka, duch i nálada filmu natočeného podle knihy je stejný jako knížka sama - pohodový, úsměvný.

ladyfromskye
29.05.2013 4 z 5

Hezká oddychovka, třeba zrovna na léto. I jsem se místy upřímně zasmála. Film jsem viděla už kdysi dávno, přesto jsem si zapamatovala scénu, ve které jsem zjistila, k čemu je dobrá levandule :-). Také Maxovy vzpomínky na strýce, které se filmem potulovaly, byly moc hezké a chvílemi v knížce chyběly.

witko
05.04.2013 3 z 5

Dobrá odpočinková kniha. Vínko k ruce a dobrá pohodička...

mcleod
08.12.2012 5 z 5

Zřejmě nejlepší román (povídky z Provence nepočítám) od Petera Mayleho, nejsilnější jak příběhem, tak atmosférou. Krásná, pohodová, provoněná a prosluněná atmosféra Provence jako by se k zimním večerům přímo vybízela. A námět bankéře z Londýna, co se vykašle na svoji práci a styl života a raději se nastěhuje do starého rozsáhlého domu v Provence s vinicí, kde pěstuje víno a prožívá pohodové krásné chvíle plného života, mi připadá hrozně kouzelný.

Selinute
31.10.2012 3 z 5

Knížka lepší průměr. Filmové zpracování pro mě hodně hodně dobré. Ale úplně nejlepší je navštívit alespoň některá místa osobně. Posedět si například v restauraci v Gordes, kde obsluovala Fanny Chenal a ve stínu starých platanů, při víně nebo dobré kávě, si vychutnat to, co se nám snažil Mayle svou knížkou ukázat. Krásu, vůni a malebnost Provence.

Barbastelle
21.08.2012 3 z 5

Tedy nic moc. Měla jsem nutkání to odložit hnedka po prvních pár stránkách. Prostě mě to nějak nezaujalo. Nakonec jsem to dočetla, nějak mi přišlo, že byla kniha oproti filmu docela jiná, ale bylo mi to v podstatě fuk. Ani jedno ani druhé mě neuchvátilo natolik, aby mi z toho něco utkvělo v paměti. Jsou lepší knížky, nevím, jestli se pustím do něčeho jiného od tohohle autora.00

minirock
17.04.2012 4 z 5

Knížka se od filmu dějem trošku liší a souhlasím s tím, že film byl o kapánek lepší hlavně díky hereckému představiteli Maxe R. Croweovi. Mě ale kniha nezklamala, bylo to příjemné čtení u kterého jsem se nenudil a díky p. Maylemu se opět o něco snížily mé zásoby červeného .... .

Verrrunka
06.11.2011 4 z 5

Pro mě velmi příjemná záležitost, která se četla s lehkostí a probudila ve mně snad všechny smysly. Představovala jsem si, že jsem také v Provance a večeřím spolu s ostatními, účastním se ochutnávek vína a nakonec mi spadne celá vinice do klína i s Maxem O:-)