Divoká říše

Divoká říše https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498966/bmid_divoka-rise-5ar-498966.jpg 4 626 626

Divoká říše série

Romantická i akční fantasy z dystopické Budapešti, kterou rozdělila válka lidí a víl. Poté, co bariéra mezi Zemí a Nezemí padla ve vílích válkách, balancuje Budapešť na okraji propasti. Nenávist mezi vílami a lidmi sílí a hrozí výbuchem násilí. Devatenáctiletá lidská zlodějka Brexley vyrůstala mezi smetánkou, ale skončí v obávaném žaláři. A právě tady potká ďábelsky okouzlujícího Warwicka Farkase. Je přesně tak arogantní a krutý, jak se povídá, ale Brexley nemůže popřít, že ji to k němu táhne. A že za to možná zaplatí životem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Savage Lands , 2020

DannyLady
11.06.2023 4 z 5

Páni, nešla sem do knihy s velkým očekáváním a asi i proto se mi nakonec tolik líbila. Přečteno za 2 odpoledne jedním dechem. Nechávám si jednu hvězdičku do zásoby na další díly. Hlavní hrdinka je mi sympatická, příběh je rychlý a poutavý. Už se těším na další díly.

okeey
09.06.2023 5 z 5

Už delší dobu jsem nečetla fantasy a Divoká říše byla jasná volba. Rozhodně to stálo za to. Budapešť, podzemní vězení, kde nic není fér a bojujete o holý život. Jenže Brexley rychle zjistí, že vězení vládne Warwick Farkas, kterého zná pouze z legend a historek, o nichž si myslela, že to jsou jen povídačky. Warwick má ale neskutečný vliv na lidi a každý se ho bojí, dokonce i hlídači. A to by nebyl ten správný příběh, aby se linky Warwicka a Brexley neprotly, že?
Kniha, která má neskutečný spád, je neuvěřitelně čtivá a je zasazena do prostředí, které jste ještě nepoznali, dystopická Budapešť po válce lidí a víl. Je to temné, je to sexy a chceš to číst! Nemůžu jinak než doporučit a nutně potřebuju další díl a fofrem!

lucie8854
09.06.2023 3 z 5

Takto to bylo bohužel velké zklamání. Upřímně nechápu vysoká hodnocení zde a hype okolo knihy. O divoké říši a světě jako takovém a jeho fungování jsme se nedozvěděli prakticky nic. Hlavní hrdinka je prostě ve všem nejlepší a celkově mi nebyla moc sympatická, uvidím jestli se dokopu přečíst si pokračování.

Dela90
08.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Brexley skončí díky svému chtíči v Domě smrti. Obávanému žaláři. Ve vězení fungují tvrdá pravidla a ten kdo je poruší, tvrdě za ně zaplatí. Ať už rány bičem, rvačkou, dírou nebo dokonce smrtí v boji. Brexley vyložene přitahuje problém a ten největší problém široko daleko je Warwick Farkas. Žijící legenda a hodně nebezpečná legenda. Jakmile se ve věznici provalí, kdo ve skutečnosti je. Má na zádech terč a nějakým zvláštním způsobem ji to začne táhnout právě k Warwickovi, zaplatí za to životem?
Woow! Když jsem brala knížku do rukou, netušila jsem, že to bude takové drsné a krvavé. Kniha rozhodně není pro slabé povahy. Je plná násilí, vražd a boje.

Děj se odehrává v dystopické Budapešti. Jsou tu lidé, víly, vlkodlaci, druidi, démoni a pak jsou tu legendy. Jednou z nich je i Warwick Farkas, který si odpykává trest v Domě smrti. Kromě toho má výhradní postavení a všichni vězni se ho bojí nebo z něj mají alespoň respekt. Když se Brex dostane díky své vlastní chybě do tohoto vězení musí se naučit pravidla, které zde vládnout. Ze začátku si nedokáže ani sednou na toaletu, aniž by vedle sebe měla někoho druhého. Postupem času, jak je více a více otupělá zjišťuje, že to co pro ni bylo dříve nepřijatelné, teď bere jako samozřejmost.
Zde vidíme, jak se člověk pod vlivem vězení změní, Brex změnily okolnosti, byla mnohokrát zbičovaná a zbitá v boji v hrách. Jenže jakoby snad byla i jiná. Divoká, nespoutaná. Byla neskutečně silná, vždy mi přišlo, že jí jakoby přeplo a najednu byla jako zvíře, které baží po krvi a touze zvítězit.

Jakoby začínala cítit něco Warwickovi. Jak to, že ona i on nemají svou vlastní auru?
A co se stane, když spolu nastoupí v hrách, kdo z nich půjde smrti vstříc a kdo zvítězí?

Knížku jsem hltala od začátku až do konce. Divoká říše je nesmírně čtivá, byť se odehrává právě ve vězení. Řekla bych, že to byla příjemná změna, přes všechny zámky, paláce a různá města.

O Warwickovi jsem nevěděla co si myslet, byl nečitelný a když už to začalo být na dobré cestě, tak mě tak naštval, že jsem měla chuť ho chytit pod krkem a nakopat mezi nohy!

V tomhle světě je nejlepší nevěřit vůbec nikomu, ten konec mě totálně odrovnal. Aneb nenávidím otevřené konce, a fakt doufám, že brzy vyjde 2.díl, nebo umřu zvědavostí!

Tohle chcete číst i za ten šílený konec, to fakt stojí!
Díky holkám za společné čtení v rámci #ukolovskasaduli

adela.hol
07.06.2023 5 z 5

Knihu jsem měla v knihovně už nějaký ten pátek a ke čtení jsem se nakonec dostala díky společnému čtení. Teď mě mrzí, že jsem se ke knize nedostala už dřív, ale zároveň jsem ráda, že mi to chvíli trvalo, protože i tak čekání na druhý díl bude utrpení.

Kniha se odehrává v dystopické Budapešti, která byla rozdělena po válce mezi lidmi a vílami. Hlavní hrdinkou je devatenáctiletá Brexley, která po smrti otci žije s rodinou svého nejlepšího kamaráda Cadena. Ten je ale pro ni mnohem víc, a když už se oba osmělí k tomu si odhalit své city, plány jim překazí Ištván, Cadenův otec. Pro větší dobro se má Brexley obětovat a vzít si toho, koho jí Ištván určil.
Brexley ale není jen "princezna" z vyšší smetánky. Je to také zlodějka, která krade proto, že může a proto, že chce v žilách cítit příval adrenalinu. Cadena tak přemluví, aby naposledy společně ten adrenalin prožili. A opravdu se jí to splní. Stane se to naposledy. Brexley je chycena a zavřena do obávaného vězení, do kterého kdo se dostal, už se nikdy nedostal ven.
Vězení je drsné, surové, temné, plné násilí, mučení a strachu. Kdo chce přežít, nesmí si dovolit žádné odmlouvání. To je totiž ihned krutě potrestáno. Ve vězení je také Warwick Farkas, před kterým se všichni vězni poslušně rozchází, jen aby se na ně náhodou nepodíval, a který na Brexley působí tak, jak ještě nikdo předtím. Proč právě na ni? Co mají ti dva společného?

Kniha byla čtivá, plná akce, která nenechala vydechnout. Ze scén ve vězení mrazilo, ze scén mezi Brexley a Warwickem sálala chemie na kilometry. A to byl teprve nevinný začátek. Co bude v dalších dílech?
Nechyběly postavy, které i v té hrůze dokázaly příběh odlehčit humorem, jako například Opie a Mrňouska. Také tu samozřejmě byly nečekané zápletky a hlavně konec, po kterém byste ihned potřebovali další díl. Doufám, že bude přeložen, co nejdřív.

aquaver
31.05.2023 5 z 5

Od knihy jsem měla celkem vysoká očekávání a naštěstí mě nečekalo zklamání. Jako fanoušek Maasové jsem byla zvědavá jestli to je opravdu jejím knihám podobný... No za mě rozhodně Maasová pořád vede (především moje srdcovka - Skleněný trůn) Jen tedy fakt nechápu proč pořád dělám tu chybu, že se pustím do začínajících nebo nedokončených sérií.. ale asi to bude tím že to prostě nevydržím :D Nemůžu se dočkat pokračování.

slepÝVoko
25.05.2023 4 z 5

Čtení jsem si užívala. Prostředí vězení bylo zajímavé a čtivé. Ale neřekla bych, že tam bylo něco úplně nového nebo jiného. Každopádně se těším na další díl!

klarat13
24.05.2023 4 z 5

Líbilo se mi prostředí Budapešti i vězení. Příběh, který mě nenechal vydechnout a musela jsem číst dál a dál. Těším se na další díl.

xTýnuše
08.05.2023 2 z 5

No musím říct, že se mi hrozně dlouho nestalo, že by mě takhle kniha zklamala, ještě když byla všude opěvovaná.
Hlavní hrdinka je hrozná drsňačka, která POZOR není jako ostatní - to v knize uslyšíte hned několikrát. I po naprosto zničující situaci, kdy by se jiný normální člověk sesypal, ona myslí na sex, protože z Warwicka se jí prostě zrychluje tep! Dokonce i když hlavní postavu postřelí do nohy a ona jen tak tak vyvázne smrti, myslí na to, že cítí jeho erekci. A ano, slovo erekce se v knize objeví MNOHOKRÁT.
Ne ale opravdu, kniha byla čtivá, o tom žádná, ale i po 300 stránkách, kdy se stalo vlastně spoustu věcí, mi přišlo, že v knize se nic neděje. Jiný autor by to dokázal asi lépe prodat. Naopak mi někdy přišlo, že autorka se to snažila za každou cenu nahustit nějakou tou rvačkou, která se pak vlastně děla v každé kapitole.
Podtrženo sečteno - jen Maasová může napsat knihu s masakrem a do toho chytře zakomponovat nějakou tu erotiku, jak se říká, když dva dělají totéž není to totéž.
Z toho důvodu dávám knize dvě hvězdičky.

Konfu97
03.05.2023 5 z 5

Syrový, krutý, úžasný...

Asi takhle bych popsala tento příběh. Slyšela jsem na tuhle knihu jen samou chválu, proto jsem byla opravdu zvědavá. A rozhodně musím souhlasit. Snad ještě nikdy jsem takhle krutý příběh ze světa víl nečetla.

Hlavní hrdinka je vychovaná na úrovni a když se dostane do nejhoršího vězení smrti, snaží se přežít. Hlavní mužská postava je pořádný morous a namyšlenec (aspoň za mě :D) Moc knih odehrávajících se ve vězení jsem nečetla, ale musím říct, že zde je celý pobyt hlavní hrdinky popsán tak dobře, že jsem měla chvílemi husí kůži.

Romantická linka je zde pouze okrajově, spíše jen naznačená. Ale rozhodně to ničemu nevadilo.

Rozhodně to není příběh pro každého. Ale fanouškům S.J.Maas a Jaye Kristoffa bych knihu opravdu doporučila. :) Jsem zvědavá jak se bude příběh vyvíjet dál.

Ainyska
30.04.2023 3 z 5

Autorce nelze upřít, že napsala velmi čtivou knihu. Bohužel příběh byl takový....., prostě nic moc extra. Určitě se pustím do druhého dílu, ale s né moc velkým očekáváním. Je to taková oddechová, nenáročná kniha. Žádné složité fantasy.

Vjeerus
20.04.2023 4 z 5

Knihu jsem si pořizovala díky jásavým ohlasům na internetu. Obálku to má taky nádhernou, takže jsem věřila, že příběh bude sázka na jistotu. A je to tak na půl. Jsem strašně zmatená, co o knize říct.
Rozhodně se dobře čte. Zhltla jsem ji za pár večerů. Až po dočtení, kdy jsem si řekla, jak wow to bylo, mi došlo, že nevím, co o knize říct. A o čem byla.
Příběh má luxusní prostředí. Ta vězeňská atmosféra byla úžasná a i když je to v poslední době druhá kniha z tohoto prostředí, kterou jsem četla, stále je to velmi originální. Tak kruté a surové. Místo, kde ani lidé, co mají být spojenci, jimi nejsou. Ponížení a mentální nátlak téměř na každé straně.
Postavy byli vlastně taky fajn, já si jejich charaktery vcelku užila, protože na mě nepůsobili ploše, ale největší výtky mám k hlavní hrdince. Je zvláštní, ty signály, že nebude úplně obyčejná jsou tam vcelku často. Ale jí je to fuk, jí to nevrtá v hlavě, neptá se. A s tím se pojí i to, že kniha zaměřená na postavu, co se neptá, tak nám toho řekne strašně málo. Proto asi přišel ten pocit, že vlastně nevím, o čem to bylo.
Chemie mezi hlavními postavami byla zajímavá. Spíše mě bavila, protože mi ty scény přišli hodně absurdní, takže jsem je opravdu brala jako ty úseky s vtipem, který byl založen na zvířecích pudech.
Do dalšího dílu se pustím, protože mě zajímá, kam se příběh posune a doufám, že dostanu cíl příběhu. A jelikož mám ráda, když hlavní postavy trpěj, opravdu jsem zvědavá, jak moc bude hrdinka trpět ve svém novém umístění. Ale asi bych i ocenila pohled na další postavy, abychom se věděli víc o dění.

Luccinda
15.04.2023 5 z 5

Tohle byla naprostá pecka! Akční, drsná vílí fantasy by možná mohla znít jako klišé, ale autorce se podařilo vymyslet opravdu originální svět zasazený do prostředí dystopické Budapešti, která je rozdělena nenávistí mezi lidmi a vílami. Neskutečně mě to bavilo, bylo to akční od začátku až do konce a šíleně návykové. Možná tam mohlo být o něco více romantiky, ale i ta troška, kterou jsme dostali, rozhodně stála za to.

Nejvíc mě dostaly syrové popisy vězení, do kterého se hlavní hrdinka dostala. Kruté a brutální zacházení s vězni, násilí, mučení i psychické týrání. Při čtení mi běhal mráz po zádech, chvilkami jsem měla pocit, že se autorka snad musela inspirovat koncentračními a pracovními tábory, které existovaly za dob druhé světové války. Perfektně to dokreslovalo tíživou a temnou atmosféru celé knihy.

Kikulka97
31.03.2023 2 z 5

Hodně dlouho jsem přemýšlela, jak tuto knihu hodnotit.
Co nemohu popřít je fakt, že autorka píše velmi čtivě, což si myslím, že je hlavní důvod vysokého hodnocení knihy. Co autorce, ale fakt nejde, je napsat postavu s nějakým charakterem (bohužel nepovažuji za charakteristiku postavy neustálou nadrženost v naprosto nelogických situacích či to, že postava je sexy) a napsat fantasy. Tato knížka má k fantasy asi tak daleko jako Věznice Shawshank. Nebýt toho, že vám řeknou, že existují víly (promiňte fae) a tyto víly umí magicky okouzlit drogy, aby byly ještě návykovější, víc se s nadpřirozenem nesetkáte.
Nejlépe hodnotím střed knihy, kdy se setkáváme s "pokusem" o hladové hry a autorka si tam vychutnává popis ponížení hlavní postavy. Celkově mě to vedlo k zamyšlení, co autorku vede k popisování na prvních pohled velmi patologického chování postav... Každopádně za těch 350+ stránek se neudálo nic, co byste si z knihy mohli odnést (ledaže poznatek, že sexuálně vzplanout se dá hlavně, když z někoho tryská krev, anebo že hlavní postava pořád lapá po dechu a neustále se opakuje).
Co mohu ještě podotknout - dobrá reklama a pěkná obálka fungují opravdu skvěle. Myslím, že pokračování si fakt odpustím, protože nepředpokládám, že bych se dočkala toho fantasy světa, případně smysluplné zápletky. To si dám raději re-reading Stmívání, tam ten děj aspoň někam směřoval.

*-*Kleny*-*
28.03.2023 2 z 5

Tak nějak celkově se mě to vůbec nedotklo. Vůbec jsem si nenašla vztah k hlavním postavám až na Cadena a Zandera. Bavila mě jen úvodní část, než se Brexley dostane do vězení. Takřka žádný popis světa a z Budapeště žalostně málo míst.
Co mě děsně vytáčelo bylo údajné sexuální jiskření mezi Warwickem a Brexley na každé straně, popisováno pořád těmi samými slovy. Hlavní hrdinka utíká z vězení, jde jí o život, ale při tom jen přemýšlí, jak dostat Warwicka do postele a neustále opěvuje jeho mužnost. Je to takové těžko uvěřitelné a celkově divné.
Uvidíme co další díly.
P.S. Moc se mi nelíbí, kam žánr young adult fantasy v poslední době směřuje a do jaké míry se sexualizuje se stále většími podrobnostmi. Vždyť to je určené mnohdy i pro sotva náctileté.

sebemi
20.03.2023 3 z 5

Jsem z toho trochu rozpolcená, protože se to skvěle čte,ale zároveň si myslím, že ta erotika v některých pasážích byla hodně mimo, jde jim o život a on má erekci,no nevím nevím, to jsem se posmála. Ale jako jo, slupla jsem to.

jennefer
15.03.2023 4 z 5

Syrové. Hm, a vlastně i surové. Škoda, že naivní nezačíná na 's', taky by sedělo. Ale četlo se to dobře, další díly mě neminou.

Karlík27
12.03.2023 5 z 5

WOW tahle knížka je dokonalá. Miluju hlavní postavy a celý příběh. Okamžitě potrebujú další díl!!!

SáraR.
05.03.2023 5 z 5

Úplná dokonalost! Skvěle vymyšlený svět, prostředí k příběhu a vlastně úplně všechno. Hlavní hrdinka my skvěle sedla a o hrdinovi ani nemluvě. Příběh mě hrozně zaujal a poté, co jsme se přesunuli a setkali se s hrdinou, tak jsem se nemohla odtrhnout! Dneska jsem přečetla víc jak 200 stran. Nutně potřebuju další díl!

nada3314
03.03.2023 5 z 5

D O K O N A L Á fantasy! Parádní začátek nové série! A v tomto případě mi vůbec nevadí, že začínám nějakou novou, protože toto opravdu stojí za to! Už dlouho jsem nečetla něco tak dobrého z tohoto žánru. Já moc fantasy nečtu, protože mi vždy strašně trvá, než pochopím, jak funguje celý svět, ale do Divoké říše jsem vplula ani nevím jak. Děj sviští rychlostí blesku, nenašla jsem ani jedno hluché místo. Naprosto jsem se do postav a prostředí zamilovala. Hlavním hrdinům jsem fandila na každé stránce. Ostatní čtenáři mě varovali, že se mám připravit na PECKU, ale toto jsem fakt nečekala!

Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, zapomněla jsem na čas na jídlo na všechny starosti! Jen jsem četla a četla. Totálně jsem se ponořila do tohoto dokonalého světa s úžasnou hrdinkou Brexley. Ta chemie mezi hlavními hrdiny je neskutečná, ten erotický náboj nemá chybu!

Tohle je tak návyková záležitost!

Kdybych uměla anglicky, neváhám a přečtu si všechny díly, které už vyšly, tak se mi po příběhu stýská. V životě bych neřekla, že jsem ochotná si knihu přečíst i v polštině, ale bohužel ani u sousedů, taky ještě pokračování nevyšlo. Jsem smutná a mám pocit, že tuhle knižní kocovinu jen tak něco nezlomí! Boží, skvělé naprosto TOP doporučuji, kudy chodím a kdo ještě váhá s přečtením, tak jděte do toho! Ale varovala jsem Vás