Divoká říše

Divoká říše https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498966/bmid_divoka-rise-5ar-498966.jpg 4 626 626

Divoká říše série

Romantická i akční fantasy z dystopické Budapešti, kterou rozdělila válka lidí a víl. Poté, co bariéra mezi Zemí a Nezemí padla ve vílích válkách, balancuje Budapešť na okraji propasti. Nenávist mezi vílami a lidmi sílí a hrozí výbuchem násilí. Devatenáctiletá lidská zlodějka Brexley vyrůstala mezi smetánkou, ale skončí v obávaném žaláři. A právě tady potká ďábelsky okouzlujícího Warwicka Farkase. Je přesně tak arogantní a krutý, jak se povídá, ale Brexley nemůže popřít, že ji to k němu táhne. A že za to možná zaplatí životem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Savage Lands , 2020

Kate3003
31.10.2022 4 z 5

V první řadě bych chtěla poděkovat @humbook a @humbook_blogeri za poskytnutí e-knihy.
Kniha mě nalákala už anotací, protože kombinace víl a prostředí Budapešti zněla opravdu zajímavě.
Souhlasím s tím, že kniha je pro fanoušky Massové. Opravdu jsem z knihy cítila podobný styl, ale bez táhlých začátků s kterými mám u Massové trochu problém. Styl psaní mi sedl a poměrně krátké kapitoly se dobře četli.
Hlavní hrdinka Brex mi byla sympatická a přestože na začátku působí jako overpowered dokonalá hrdinka, která si ráda hraje na Robina Hooda v průběhu knihy se ukáže, že i ona je vlastně “jen” človek a má i nějaké slabší stránky. Které ovšem kompenzuje svou nebojácností. Rozhodně obdivuji jak se Brex vypořádá se vším co jí potkalo.
Oproti tomu Caden mě v průběhu čtení svým chováním dost zklamal a to mi na začátku přišel fajn. A Warwick to je prostě typický alfasamec jakého známe už od Massové. Chvíli ho nesnášíte, ale nakonec vám stejně přijde boží. Líbila se mi ta chemie mezi ním a Brex. Velmi se mi zamlouvali i některé vedlejší postavy, které dodávali celému příběhu jiskru.
Rozhodně musím ocenit skvělé popisy prostředí. Opravdu jsem si velmi detailně dokázala představit místa, na kterých se příběh odehrával a na některých bych se opravdu nechtěla ocitnout. Přestože se našlo pár pasáží, které nebyli až tak záživné celkově jsem si čtení užila. Svět byl velmi dobře zpracovaný a promyšlený. No a konec mě naprosto dostal. Čekala jsem hodně, ale něco takového vůbec. Pokud vyjdou i další díly rozhodně mám v plánu si je přečíst.
A obálka od @adela.stopka se také povedla a jsem zvědavá jak vypadá naživo.

#humbookblogeri #spoluprace

MaláKnihomolka
31.10.2022 5 z 5

ᴢᴀ ᴘᴏsᴋʏᴛɴᴜᴛɪ́ ᴇᴋɴɪʜʏ ᴋ ʀᴇᴄᴇɴᴢɪ ᴅᴇ̌ᴋᴜᴊᴜ @ʜᴜᴍʙᴏᴏᴋ ᴀ @ʜᴜᴍʙᴏᴏᴋ_ʙʟᴏɢᴇʀɪ.

ᴛᴀᴛᴏ ᴋɴɪʜᴀ ᴍᴇ̌ ʟᴀ́ᴋᴀʟᴀ ᴜᴢ̌ ᴊᴇɴ sᴠᴏᴜ ᴘᴇ̌ᴋɴᴏᴜ ᴏʙᴀ́ʟᴋᴏᴜ ᴀ ᴀɴᴏᴛᴀᴄɪ́, ᴋᴛᴇʀᴀ́ ᴢɴᴇ̌ʟᴀ ᴘʀᴏ ᴍᴇ̌ ᴅᴏᴄᴇʟᴀ sʟɪʙɴᴇ̌. ᴀ ᴛᴇᴅ̌ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ ʀ̌ɪ́ᴄᴛ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏʜʟᴇ ʙʏʟᴏ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ sᴋᴠᴇ̌ʟᴇ́.
ᴘᴏᴘʀᴀᴠᴅᴇ̌ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴇᴋ ʙʏʟ ғᴀᴊɴ, ʙʀᴇxʟᴇʏ ᴊᴇ ᴛʏᴘ ʜʀᴅɪɴᴋʏ, ᴋᴛᴇʀᴏᴜ ᴍᴀ́ᴍ ᴠᴢ̌ᴅʏᴄᴋʏ ʀᴀ́ᴅᴀ. ɴᴇʙᴏᴊɪ́ sᴇ ʙᴏᴊᴏᴠᴀᴛ, ɴᴇᴊᴅᴇ ᴛᴏᴜ sɴᴀᴅɴᴏᴜ ᴄᴇsᴛᴏᴜ ᴀ sɴᴀᴢ̌ɪ́ sᴇ ᴘʀ̌ᴇᴢ̌ɪ́ᴛ ɪ ᴋᴅʏᴢ̌ ᴍᴜsɪ́ ᴏᴅsᴛᴏᴜᴘɪᴛ ᴏᴅ ᴛᴏʜᴏ, ᴄᴏ ᴊɪ́ ᴄᴇʟʏ́ ᴢ̌ɪᴠᴏᴛ ᴘʀ̌ɪšʟᴏ ʙᴇ̌ᴢ̌ɴᴇ́ ᴀ ɴᴏʀᴍᴀ́ʟɴɪ́. ᴄᴀᴅᴇɴ ᴛᴜ ʙʏʟ ᴊᴇɴ ᴢᴘᴏᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴀ ᴛᴇɴ ʙʏʟ sᴘɪ́š ᴏᴄʜᴏᴛɴʏ́ sᴇ ᴘᴏᴅʀ̌ɪ́ᴅɪᴛ, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ᴊsᴇᴍ ᴢᴠᴇ̌ᴅᴀᴠᴀ́ ᴊᴇsᴛʟɪ ɴᴀ́ᴍ ʜᴏ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴘʀ̌ᴇᴅsᴛᴀᴠɪ́ ᴠɪ́ᴄ ᴀ ᴢᴅᴀ sᴇ ᴢᴍᴇ̌ɴɪ́. ᴏᴠšᴇᴍ ᴢᴘᴇ̌ᴛ ᴋ ᴘʀ̌ᴇᴅᴄʜᴏᴢɪ́ ᴍʏšʟᴇɴᴄᴇ… ɴᴇᴊᴠɪ́ᴄ ᴍᴇ̌ "ʙᴀᴠɪʟᴏ" ᴋᴅʏᴢ̌ sᴇ ʙʀᴇx ᴅᴏsᴛᴀʟᴀ ᴅᴏ ʜᴀʟᴀ́ʟʜᴀ́ᴢᴜ. ᴛᴀᴍ ᴛᴏ ᴢᴀᴄ̌ᴀʟᴏ ʙʏ́ᴛ ᴠšᴇᴄʜɴᴏ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ sᴜʀᴏᴠᴇ́, ʜʀᴏᴢɴᴇ́ ᴀ ᴘʟɴᴇ́ ɴᴀ́sɪʟɪ́. ɴᴇᴢᴀ́ʟᴇᴢ̌ᴇʟᴏ ᴢᴅᴀ ᴊsᴛᴇ ᴄ̌ʟᴏᴠᴇ̌ᴋ, ᴠɪ́ʟᴀ ɴᴇʙᴏ ᴄᴏᴋᴏʟɪᴠ ᴊɪɴᴇ́ʜᴏ, s ɴɪᴋʏ́ᴍ sᴇ ᴛᴀᴍ ɴᴇᴍᴀᴢʟɪʟɪ. ᴛᴀᴋʏ ᴛᴏ ʙʏʟᴏ ᴀsɪ ᴘᴏᴘʀᴠᴇ́, ᴋᴅʏ ᴊsᴇᴍ ᴄ̌ᴇᴛʟᴀ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴛᴀᴋ sᴜʀᴏᴠᴇ́ʜᴏ ᴀ ᴏsᴏʙɴᴇ̌ ʙʏᴄʜ ᴋɴɪʜᴜ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ɪʟᴀ ᴜᴢ̌ sᴛᴀʀšɪ́ᴍ ᴄ̌ᴛᴇɴᴀ́ʀ̌ᴜ̊ᴍ.
ɴᴇᴊᴠᴇ̌ᴛšɪ́ ʙᴏᴏᴍ ᴠšᴀᴋ ᴢᴀᴢ̌ɪᴊᴇᴛᴇ ɴᴀ ᴋᴏɴᴄɪ. ᴛᴏ ᴊsᴇᴍ ᴍᴇ̌ʟᴀ ᴠ ʜʟᴀᴠᴇ̌ ᴘʀᴀ́ᴢᴅɴᴏ ᴀ ᴊᴇɴ sɪ ʀ̌ɪ́ᴋᴀʟᴀ: „ᴄᴏ ᴛᴏ sᴀᴋʀᴀ ᴍᴇ̌ʟᴏ ʙʏ́ᴛ?!“. ᴍʏsʟᴇʟᴀ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴊᴀᴋ ᴜᴢ̌ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴘʀ̌ᴇᴅᴠɪ́ᴅᴀᴛᴇʟɴʏ́ ᴀ ɴᴀ ᴋᴏɴᴄɪ ᴠᴀ́ᴍ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴘʀ̌ᴇᴅᴠᴇᴅᴇ ᴢ̌ᴇ ɴᴇ. ᴅᴏᴜғᴀ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ɴᴀ ᴅʀᴜʜʏ́ ᴅɪ́ʟ ɴᴇʙᴜᴅᴇᴍᴇ ᴄ̌ᴇᴋᴀᴛ ᴅʟᴏᴜʜᴏ, ᴘᴏᴛʀ̌ᴇʙᴜᴊᴜ ᴠᴇ̌ᴅᴇ̌ᴛ ᴄᴏ ʙᴜᴅᴇ ᴅᴀ́ʟ.

4,5/5 ⭐️

#humbookblogeri #spoluprace

lena.o.knihach
31.10.2022 5 z 5

Brexley Kovácsová je chráněnkou velitele lidských sil Ištvána Markose, zamilovaná do jeho syna Cadena a jedna z nejlepších studentek akademie v Budapešti. Jednoho dne udělá chybu a dostane se do spárů nelítostných víl.

O Warwicku Farkasovi kolují mýty a legendy. Někdo těm historkám vůbec nevěří, jiní mají z obávaného Vlka strach a nikdy by se s ním nechtěli střetnout.

Jsou tu víly, ale i jiné bytosti, které si zamilujete (obzvlášť dvě, které příběh skvěle odlehčují), obyčejní lidé, skvěle popsané prostředí Budapeště, zmínky o Praze, neuvěřitelná chemie mezi hlavními hrdiny, které si nejde nezamilovat, o akci a boje tu nebyla nouze a bylo to čtivé! Já bych brala klidně dalších 200 stran, protože to šíleně uteklo a vůbec jsem se s knihou nechtěla loučit.

Divoká říše je rozhodně pro fanoušky Sarah J. Maas, Jaye Kristoffa a Jennifer L. Armentrout. Pokud milujete víly (ani je nemusíte milovat, protože si je oblíbíte tady, vlastně stačí, když máte rádi fantasy) nebo některou z knih zmíněného autora, neváhejte.

Já jsem moc ráda, že u nás tato - v zahraničí úspěšná šestidílná - série vychází, protože jinak bych se k ní vůbec nedostala a upřímně? To by byla hrozná škoda. Stacey Marie Brown se zařadila mezi mé oblíbené spisovatele!

#spoluprace #humbookblogeri @humbook