Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju? https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342404/bmid_vis-ze-te-miluju-8BG-342404.png 4 1125 248

DIMILY série

Na léto v Kalifornii se Eden vůbec netěší. Strávit ho má totiž v nové rodině svého otce, kterého už tři roky neviděla. Prázdniny by měla prožít s třemi nevlastními bratry a novou „matkou“ – lidmi, které vůbec nezná a ani netouží poznat. Na největší komunikační problémy naráží s Tylerem, nejstarším z bratrů. Nevyzná se v jeho divoké povaze, nemůže vystát jeho drzý pohled a ego vyšší než kopce v Beverly Hills. Pořád na něj ale někde naráží a čím víc poznává jeho svět nekonečných večírků a her, při kterých se porušují pravidla, tím víc jí zajímá. Začíná ztrácet hlavu pro lásku, která je zakázaná… DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Did I Mention I Love You? , 2015

knihomolka78
15.04.2020 3 z 5

Nápad dobrý, zpracování nic moc, přišlo mi, že autorka ne příliš povedeně napodobuje příběh Royalů. Postava Eden je jako dvojí osobnost, která na jednu stranu není typ povrchních holek, na druhou stranu se přesně tak chová. Co vidí na Tylerovi, který se k ní chová příšerně, je agresivní a neustále je pod vlivem všeho možného, nechápu. Možná to jeho krásné tělo bere jako výzvu k jeho spasení...? Tyler má sice své důvody, proč se chová jako blb, ale stejně se Eden divím. V druhé půlce aspoň docházelo k několika zvratům, tak se to dalo číst. Aspoň, že se nakonec Tayler nechá přesvědčit k rozumnému závěru.

KnihomolkaKatka
14.04.2020 4 z 5

Tahle knížka mě mile překvapila! Chtěla jsem něco jednoduchého a romantického a přesně to jsem dostala. Je to strašně milé čtení, ale řeší se tam i jedna vážná věc - nebudu více prozrazovat, abych nespoilerovala.
Kniha se hodně dobře čte a určitě se chystám na další díly. Začala jsem v sobotu a dočetla jsem nyní, minutu po půlnoci. Fakt doporučuju!

zaandulee
05.04.2020 4 z 5

Kniha se mi opravdu dobře četla, zhltla jsem ji za 2 dny. Měla jsem vysoké nároky ohledně postav a příběhu kvůli knižní sérii After, kterou jsem četla již několikrát a zamilovala si ji. Nemůžu říci, že mě kniha nějak moc nadchla, ale bylo to příjemné čtení. Přesně v žánru, který jsem hledala. Doporučuji tedy přečíst, pokud už znáte After sérii celou skoro zpaměti :D a chcete si přečíst nějakou novou knihu s podobným námětem.

burousek
04.04.2020 5 z 5

Krásná. Jako všechny tyto knihy.

vlkove
17.03.2020 1 z 5

Nepropracované a unavující, tak bych knihu popsala. Pokud hledáte něco podobného ale lépe napsaného, tak doporučuji sérii Rosemary Beach od Abbi Glines.

Zlá-Ňufie
09.03.2020 1 z 5

Tak tohle teda nebylo dobrý..
Já vím, že nejsem cílovka, ale už sem několik takovýhle knih přečetla a tohle je tedy hodně slabý průměr. Přijde mi to jako kombinace Royalu a After....
Postavy nic moc vykreslené, jen večírky a Eden která je na hranici anorexie (čekala bych nějaké řešení?)
A ten epilog po 10 měsících?! No, myslím, že další díly si nepřečtu.
A korunka toho všeho je mizernej překlad, kde je minimalně 5 chyb, věty pak nedávají smysl.

LenysekC
21.02.2020 1 z 5

No... chtěla jsem něco nenáročného, tak bych si asi neměla stěžovat. Ale co je moc, to je moc. Zvládla jsem 99 stran, přičemž obrázek je takovýhle:
Postava Eden je absolutně nepromyšlená. Jednou se straní pipinkovského tlachání a nakupování, pak se půlhodiny vypravuje ven a řeší, že nemá oholené nohy. Jednou je otrávená, že tam musí být, podruhé to tam miluje. Někdy je přechytřelá a někdy mi přijde prostě hloupoučká a naivní ("Tyler zabíjí při zmínce o otci. Někdo mu zakázal hrát fotbal. Někdo, o kom se nechce bavit a je to pro něj autorita. Hm, to bude asi nějakej učitel.")
Tyler má asi své důvody, proč se chová jako blb, ale nedokázal mě zaujmout natolik, abych si musela přečíst, proč.
A vrcholem všeho je stylistika. Autorka asi své čtenáře považuje za podobně tupounké jako Eden, protože všechno opakuje třikrát a nejlíp v jedné větě. Jestli je to chyba překladu, tak to poslední beru zpět, ale dál rozhodně číst nebudu. A fakt nechápu, proč ten humbuk. I nenáročná literatura by měla mít na čtenáře i nějaké jiné nároky něž jen umět číst...

Zuzanka45
02.02.2020 4 z 5

Určitě budu číst i druhý díl.

MisakiNezumi
29.01.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Po dlouhé době jsem mohla říct, že to je originální romantika. Určitě doporučuji.

Mandal
24.12.2019 2 z 5

Knižka nebyla špatná, ale taky nenadchla. Takový slabší průměr. Nechápu kde nebo kdy vlastně vznikl ten vztah mezi Eden a Tylerem a proč byl "špatný". Občas mi to přišlo, že se to až příliš opakuje, téměř jako seklá kazeta. No přečtu zbylé tři díly a uvidím jestli to bude lepší.

Ella161
21.12.2019 5 z 5

Knihy, všechny 4, se mi velmi líbily. Nečetla jsem je jen jednou a patří mezi mé nejoblíbenější! Určitě doporučuji!

cukrovka
18.12.2019 3 z 5

Určitě nejsem cílovou skupinou a proto mě kniha úplně nenadchla. Vadilo mi to neustálé opíjení a večírky. Nepochopila jsem, proč by vztah mezi Eden a Tylerem měl být špatně. Vždyť o incest se nejedná, nejsou ani vzdálení pokrevní příbuzní.

Selendra
02.12.2019 odpad!

Tedy to je asi poprvé co musím dát takové hodnocení, ale knihu jsem ani nedočetla. Nedalo se to. Vadilo mi to opíjení, vymetání večírků a hulení marihuany. A Eden mě štvala jak nadávala pořád na tátu. Jsem ráda, že jsem si tedy knihu nekoupila.

Ivuska.09
27.11.2019 3 z 5

Hodnocení této knihy je docela rozporuplné. A poslední dobou né moc pozitivní. Já myslím, že mladším (čerstvějším náctiletým) čtenářům se líbit bude a ti starší by po ní prostě sahat neměli - když nejste cílovou kategorií, tak se vám nejspíš líbit nebude. Já ji doporučuji třeba v době čtecí krize, kdy se nedokážete se na čtení moc soustředit, tak tohle vás nejspíš z krize dostane.

hellena1523
21.11.2019 odpad!

Jedním slovem - otřesné!
Špatně napsaná kycovita slatanina s hrdinkou, kterou chcete profackovat.
Ani jako oddechovku nemůžu doporučit.

Anežka524
08.11.2019 1 z 5

Přišlo mi to jako nějaká špatně napsaná fanfikce. Určitě se najde mnoho lepších knih tohoto žánru.

Mellsak285
22.10.2019 3 z 5

Poprvé jsme myslela, že kniha bude něco jak.. hvězdy nám nepřály nebo než jsme tě poznala... Děj knihy se tak pomalu táhl, že jsem to ani nedočetla, ne žebych nechtěla byl to zajímavý příběh... Kdo by nechtěl svého nevlatsního sexi bráchu... Už jen ta představa je..... , no dobře. Ne nebavilo mě to. Pro mou věkovou kategorii, už to rozhodně nebylo, ale věřím, že mezi mladšími si najde místo :)

Peťulka3
27.09.2019 4 z 5

Pohodové čtení na pláž. Příběh dokonale předvídatelný,ale jako oddechovka paráda.

sola_lupa
09.09.2019 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala snad po každé stránce: "Proboha, to je určitě pro mladší čtenáře, než jsem já..." Jenomže potom se celý příběh začal zamotávat čím dál tím víc a víc... A vlastně se ani po poslední stránce stále ještě nerozmotal.
Kniha tedy je pro mladší čtenáře než jsem já, ale rozhodně ji oceňuji. Během čtení mě totiž sevřela ve svých spárech takovým způsobem, že jsem z nich ještě nedokázala uniknout. Rozhodně se těším na druhý díl.

Jeninas
07.09.2019 3 z 5

Takové mladší After. Dávám 2* plus jednu za trefnou obálku. Zápletka pro mě totiž stojí na vodě: hlavní hrdinka zbytečně vyostřuje fakt, že se zamilovala do kluka, se kterým nemá společné geny a nakonec ho kvůli tomu nepodpoří ve chvíli, kdy ji potřebuje. Tvrdí, že ráda čte, zajímá ji psychologie a nesnáší alkohol a Tylera, chová se ale přesně naopak. Když naivně označuje Tiffani za kamarádku, nejradši byste jí jednu lískli. Nakonec je to Tyler, kdo převezme veškerou iniciativu a přiměje vás otevřít si druhý díl. Snad to nebude jen další kolotoč mejdanů s lidmi, kteří se nesnáší. Prostě povrchní kniha o povrchních lidech. Hlavně, aby nikdo nezjistil, jak jsou slabí a ustrašení... Ale špatně se to nečte.