Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju? https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342404/bmid_vis-ze-te-miluju-8BG-342404.png 4 1125 1125

DIMILY série

Na léto v Kalifornii se Eden vůbec netěší. Strávit ho má totiž v nové rodině svého otce, kterého už tři roky neviděla. Prázdniny by měla prožít s třemi nevlastními bratry a novou „matkou“ – lidmi, které vůbec nezná a ani netouží poznat. Na největší komunikační problémy naráží s Tylerem, nejstarším z bratrů. Nevyzná se v jeho divoké povaze, nemůže vystát jeho drzý pohled a ego vyšší než kopce v Beverly Hills. Pořád na něj ale někde naráží a čím víc poznává jeho svět nekonečných večírků a her, při kterých se porušují pravidla, tím víc jí zajímá. Začíná ztrácet hlavu pro lásku, která je zakázaná… DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Did I Mention I Love You? , 2015

Kaculman
30.08.2017 3 z 5

Přečteno jedním dechem, ale jeden fakt si odpustit nemůžu. Předstírala jsem že mají hrdinové přes 20 aby mi to zapadalo do logiky věci.

kristyna1301
19.08.2017 3 z 5

Tři hvězdičky a víc prostě nedám! Proč? Prvních asi 130 stran jsem se musela do čtení nutit, což u mě není obvyklé, potom se děj už trošku rozjel, ale i tak občas mi přišly postavy hloupé, a situace ve kterých se nacházely stupidní. Jediné co to trošku zachránilo byl konec. Dalšímu dílu nejspíš dám ještě šanci, snad nezklame a budu moct přidat nějakou tu hvězdu :-)

YA-girl
13.08.2017 1 z 5

Achich, to jsem ale trapně naletěla! Prý "série se ve světě stala fenoménem"... jako... opravdu? Nesympatické, ploché, jednoduché hlavní postavy, jednající tak jaksi nelogicky (nebyla tam ani logika přiměřená jejich věku!), hloupě, trapně... Nebylo to ani vtipné, ani záživné, ani zajímavé, ani napínavé, ani jiskřivě zamilované... ani něčím neobyčejné, ani aspoň obyčejně čtivé... bylo to prostě nijaké... Nebavilo to dokonce ani překladatelku, protože tolik překlepů, to se hned tak nevidí... A další hvězdičku uberu za tu nechutně přehnanou reklamu na obálce i v každém eshopu, prý "mezi nejlepšími pěti YA všech dob v Británii"... jestli je to pravda, tak britské čtenářky lituju :(. Ale tak koukám, že i tady se to některým čtenářkám líbí, tak asi holt vyzkoušejte a uvidíte sami. Za mě ovšem nedoporučuju, ztráta několika hodin života (a to jsem od strany 150 najela na rychločtení a uječené pasáže hlavní hrdinky a jejích kamarádek jsem rovnou přeskakovala).

Ditules
11.08.2017 3 z 5

Hodně mi to připomíná sérii Rosemary beach od Abbi Glines, akorát tahle série je víc pro mladé dívky, takže je místy taková ,,ujančená". Uvidíme, co přinesou další díly.

vlcice326
02.08.2017 5 z 5

Nevím proč se mi líbí knížky, kdy se hlavní hrdinka zamiluje do někoho, kdo by pro ní měl být zakázaný (v tomto případě nevlastní bratr).
Byla fakt skvělá :) ! Láska, špatný vztah s otcem, tajemství Tylera, nové kamarádky a vlastně i nový život, který si Eden ne/užívala.
Jediné, co se mi nelíbilo, bylo to, že Eden se opila, aby si tak trochu získala pozornost Tylera (asi jsem na tohle moc stará :D já bych si takhle o pozornost nikdy neříkala - ach ty puberťáci).
Omlouvám se za SPOILER !
Nepochopila jsem chování hrdinky na konci knihy. Chodí s Deanem, ale i tak se schází a líbá s Tylerem ! (budu se asi opakovat, ale - ach ty puberťáci) :D
Během jednoho večera a jednoho rána přečteno - velmi čtivá a pěkná knížka :)

Perry
31.07.2017 5 z 5

Čekala jsem takovou tu normální oddechovku, kdy se "ona" zamiluje do "něj" a i když je to špatný, tak to nějak zvládneme. Ale zase tak jednoduchý tento příběh není, je tam špetka čehosi, která mě popravdě zaujala a naprosto pohltila. :) A to nemluvím o Rachael, já tu holku mám prostě ráda :D

paja0903
28.07.2017 odpad!

Opět něco co mi hlava nebere...kniha pro mě neměla hlavu ani patu...žádná postava mi nepřirostla k srdci a moje oči padaly únavou a já si přála knihu mít za sebou. Jediná Věc, která se mi na knize (tedy jestli se to dá říci, že je to kniha a titul Bestseller si zaslouží) je LA a tak jak si myslím, že to tam chodí - takže v tomhle jsem autorce věřila každé slovo. Propagace této knihy je geniální, že? Stačí Wattpad a je s tebe novodobí spisovatel ze vším všudy...chudáci ostatní spisovatele, kteří museli bojovat aby svoje dílo dostali na pulty . V 21 století stačí Wattpad a smlouva na knihu je na světě (viz Anna Todd, E.L. James či další...), možná kdyby kniha prošla stejnou cestou jakou si musí projít každý spisovatel knihu bych hodnotila 5 hvězdičkami ale tímto způsobem mě pořád pálí oči únavou a další dvě knihy číst nebudu....Navíc myslím, že slečna Estelle Maskame nepřišla s ničím novým...a ono to možná už s ničím novým přijít nejde....

anuleper
27.07.2017 5 z 5

Absolutně jsem si knihu zamilovala. Měla jsem ji přečtenou za jeden den :D a těším se na další díly

Jen1215
25.07.2017 5 z 5

Uzasna knizka. Ackoliv nejsem ve veku teenageru , tak se mi to dobre cetlo. Clovek se odreaguje a pak je to jak droga dokud neprectete uplne. Akorat nechapu proc ceskym prekladatelum tak dlouho trva prelozit dalsi dva dily?

mmmisulka.r
25.07.2017 4 z 5

Takové novodobé Beverly Hills?? Celkem zajímavý příběh, ale počítejte s tím, že místní zlatá mládež vám bude lézt na nervy. Normální holka proniká do světa lehkomyslných dítek z LA. Vztah s otcem je na houby a tak se poflakuje s novými rádoby kamarády. No a co čert nechtěl, zamiluje se do svého nevlastního bratra (mnoo, nedivím se jí :-D ) Drogy, sex a alkohol... a to vrchovatě, ale i tak mě to celkem bavilo. Na léto docela fajn knížka. Řekla bych, že pro mladší čtenáře, ale nejsem si jistá, jestli je v knize ten správný příklad hodných a zodpovědných teenagerů...

MarKy95
23.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha, četla se velmi rychle. Konec mě naštval, už se těším na další díl. :) Doporučuji. :))

Samira
19.07.2017 4 z 5

Povedená obálka a sama propagace knihy láká na fenomén a jednu z nejúspěšnějších young adult knih poslední doby. Kniha mne bavila to ano, ale zatím jsem jí tak docela nepropadla. Důvodů může být více - první - s hrdiny se seznamujeme v poměrně nízkém věku, hrdince je 16 let, někdy jsem musím říci doslova kroutila hlavou a říkala si to všechno nemůže být jen věkem.
Za druhé - nepravděpodobností jednání hrdinů. Místy byli opravdu nepřirozeně napsaní, lépe to nedovedu vyjádřit.
Za třetí - konec, který prostě naštve. Je však je přípravou na díl následují a hlavně na obrovský skok v čase.
Časový skok musím na sérii pochválit a opravdu mě velmi zajímá, kam se naši hrdinové za dva roky posunou, nevylučuji, že příště fenoménu podlehnu, protože potenciál příběh i postavy jednoznačně mají!

Kalilinka
18.07.2017 4 z 5

Skvělý příběh, ale zdál se mi poněkud zdlouhavý rozjezd děje. Moc se těším na pokračování.

Lucyyy
15.07.2017 5 z 5

Tato kniha byla skvělá,rychle se četla. Vůbec jsem nebyla zklamaná a už se moc těším na další díl ♥

bookwoman
14.07.2017 5 z 5

Skvělá,úžasná,rychle se četla.Přestože byly nějaké pasáže předvídatelné,knížka mě bavila.Musím říct,že mě trochu zaskočil vztah Tylera a (jeho nevlastní sestry) Eden.Teď už jenom počkat na další díly. ❤

Mishak
14.07.2017 2 z 5

Časem se přenesete přes to, že Eden ráda zkoumá lidi a vyslýchá je, i když je vám to hodně proti srsti a že s ubíhajícími stránkami ztrácí své kouzlo. Pochopíte nakonec i Tylera. Ale tahle kniha pro mě rozhodně nebude jednou z těch lepších, je mi líto...

Anett2000
14.07.2017 5 z 5

Super oddychová knížka na léto. Rozhodně doporučuji.

Monyčí
11.07.2017 4 z 5

Sice příběhově nic převratného, ale milá letní oddechovka to nepotřebuje. Už se těším na další díl, protože konec...ááá.

Kayla
10.07.2017 5 z 5

Perfektní oddechovka. Ale ten konec... ten mě naštval. Už chci další díl.

ElisB
09.07.2017 5 z 5

Skvělá knížka NATO ze jsem spis na fanatazy tak tohle je fakt skvělí!!!❤️❤️