Širé pláně 1.

Širé pláně 1. https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16538/bmid_sire-plane-1-y19-16538.jpg 5 128 11

Děti země série

Ve čtvrtém díle vzrušující ságy z prehistorické doby pokračuje dobrodružné putování Ajly a jejího přítele Jondalara.Jejich láska prošla tvrdou zkouškou,než se rozhodli spolu žít a odejít do Jondalarova domova,země Zelandonců.Putují v opačném směru stejnou cestou,kterou před léty prošel Jondalar se svým bratrem Thonolanem,od moře Beran údolím Matky řek,od jejího širokého ústí až k prameni, a čeká je překročení velkého ledovce.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Plainsn of Passage , 1991

hanzmb
31.10.2021 4 z 5

A šli a šli a potkali tato zvířata a viděli tyto rostliny. Bohužel 2/3 knihy je spíše nezáživná nuda. Ve které jsou pasáže ve stylu historické romance najednou příjemným oživením. Naštěstí poslední třetina to polije živou vodou a najednou jste zpátky na úrovni 1.dílu této série.

Mabie
28.08.2017 3 z 5

Zatím nejslabší z přečtených dílů.

kej7my
12.06.2017 4 z 5

právě jsem dočetla. Kniha se mi líbila. I když, zážitek o trochu menší, než z předešlých dílů. Nejspíš proto, že se v knížce neudálo tolik věcí, jako v předešlých. Je tu hodně popis prostředí. Jen krátce setkání s jinými lidmi. Rozhodně ale nechci říct, že by Širé pláně nestály za přečtení! Každý, kdo chce vědět, jak to s Ajlou dopadne, musí projít i jejím putováním k Zelandoncům. Jinak by kus příběhu chyběl ;) jdu se vrhnout na recenzi a číst dál.

hankapimi
27.05.2017 3 z 5

Širé pláně 1 a 2 je takový prehistorický cestopis s různými zážitky, odbočkami a společenskými návštěvami. Hodně stránek je věnováno rostlinám, bylinám, stromům, okolnímu prostředí, vodstvu Matky řek, ptákům i ostatní zvěři, která se putováním Ajly a Jondalara různě měnila..
Údolí plavých koní a U lovců mamutů mě bavilo více.

helstyn
07.02.2016

Další popis Ajlina života, tentokrát trochu víc cestopisný, ale přesto zajímavý.

adulik23
06.01.2015 3 z 5

Táto časť sa mi páčila menej ako doterajšie, nebavilo ma to nezáživné putovanie krajinou, baviť ma to začalo až príchodom ku Saramudonom... záver opäť napínavý, idem rovno na ďalší diel :)

Jandy5
04.07.2013

skoro celou ságu mám přečtenou asi 3x :) už mi jen chybí širé pláně 1, nemohu ji nikde sehnat. Nevíte o někom kdo by ji chtěl prodat? děkuji za info Email jandyska@centrum.cz

haWranka
22.02.2013 4 z 5

Pro mě malinko slabší zážitek, protože zatímco předchozí knihy se odehrávaly v docela velkém časovém rozmezí a vždycky se tam tedy dělo hodně, tady mi tak nějak připadalo, že je děj až moc zdlouhavý... Tím ale rozhodně nechci říct, že jde o špatnou knihu!

kattyV
16.02.2013 4 z 5

Širé pláně se mi líbily trochu méně, než ostatní části série. Možná proto, že si potřebuji k postavám knihy vytvořit nějaký vztah. A tady mne štvalo, že pokaždé, když jsem si zvykla na nějakou skupinu, kterou Ajla s Jonadalarem navštíví, sebrali se a putovali zase dále.

balu
11.10.2012

Kdo četl v dětstvi Štorchovy Lovci mamutu jistě si příjde na sve Perfektní sága z pravěku lidstva .někdy při čteni si říkam že to asi tak nějak bylo.vřele doporučuji.

lajcma
20.02.2012 5 z 5

Už jsem asi trapná, ale musím pokračovat - nádhernééé...

Jean Marie Auel
americká, 1936