Černočerné srdce

Černočerné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527725/bmid_cernocerne-srdce-65701a1fd45e5.jpg 4 530 137

Když do detektivní­ kanceláře vpadne rozrušená Edie Ledwellová, Robin Ellacottová neví, co si o nečekané návštěvě myslet. Spoluautorku animovaného seriálu Černočerné srdce prý neustále pronásleduje internetový uživatel s přezdívkou Anomie. Robin usoudí, že jí nemůže nijak pomoct, a vše pustí z hlavy. Za pár týdnů však přijde šok - mladou ženu totiž kdosi zavraždil na hřbitově Highgate, kde se celý seriál odehrává. Robin a Cormoran Strike se pouštějí do pátrání a brzy objeví zcela nové podoby zla. "Mimořádně zdařilý současný kriminální román, který poukazuje na mnohé negativní aspekty sociálních médií a on-line. Zároveň se autorka dobře vypořádala s problémem, kterým si sama musela projít." čtenář z Goodreads "Varovný příběh o vlivu virtuálního světa na životy skutečných lidí." Guardian... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

The Ink Black Heart , 2022

myrna0868
19.04.2024

Když vidím všechna ta pětihvězdičková hodnocení přede mnou, mam pocit, že jsem četla úplně jinou knihu :-))
Vůbec nevím jak bych měla hodnotit ,tak to neudělám. Čtenářská výzva splněna :-)

JaneSour
18.04.2024 5 z 5

Trochu jsem se bala, ze kdyz ma kniha pres 1100 stran, ze bude chvilema nudna. Opak byl ale pravdou. Kniha byla perfektne napsana. Coz je u teto spisovatelky standard. :)
Tesim se na dalsi dil a vsem knihu moc doporucuji. :))

Mlsnákočka
18.04.2024 5 z 5

Právě jsem dočetla a říkám: “Vynikající! Přečetla jsem všechny díly této série a nikdy jsem nebyla zklamaná. Nevadí mi ani počet stran, naopak se v tom popisování rochním a všechno si dokážu detailně představit. Zprvu jsem byla trochu zděšena pročítáním chatů z Drekovy hry, ale bez nich by to zkrátka nešlo. To byl opravdu geniální nápad. Teď mě mrzí, že příběh skončil. Strike a Robin mně budou chybět. Moc jim fandím a už teď se nemohu dočkat pokračování.

Nello
18.04.2024 5 z 5

Ta teda umí psát! Je pak ale problém najít na čtení další knihu, všechny ostatní se mi teď zdají fádní Má někdo nějaké doporučení co číst? Děkuji

martisek21
15.04.2024 5 z 5

Další perfektní detektivka, Rowlingová je PANÍ SPISOVATELKA, od knížky se nedalo odtrhnout! Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

Market-k-a
15.04.2024 5 z 5

Strávit čas s Robin a Cormoranem je vždycky příjemné a ta obsáhlost už k tomu zkrátka patří :)

marieke
14.04.2024 5 z 5

Další napínavý díl od kterého se nedalo odtrhnout. Bude mi líto až série skončí. Sice na takový počet stran (zajímalo by mě, kolik bude mít takovým tempem poslední díl :-D) trošku unáhlený konec, přivítala bych lepší vysvětlení a vztah - nevztah mezi hlavními hrdiny by už taky chtěl nějak dořešit, začíná to být únavné, ale přesto dávám plný počet a těším se na další. P.S.: Ten seriál, o kterém kniha byla, bych si skvěle dokázala představit jako animák Tima Burtona :-)

Afrodedek
13.04.2024

Za mě velmi, velmi dlouhé s naprosto zbytečně rozvleklými situacemi ohledně vztahu dvou hlavních hrdinů. Tohle jsme už prostě četli v každém předchozím dílu a pokud se nemýlím, tak má jít o detektivku a ne romantický román.
Neskutečně mnoho jmen dalších postav, kdy má postava občanské jméno, jméno ve hře a někdy i další odlišné na Twitteru, takže dost zmatek.
Ze začátku jsem se fakt nemohl začíst, ale posledních 30% mě bavilo hodně.
Určitě stojí za to si knížku přečíst, ale k nejlepšímu dílu série bych ji rozhodně neřadil.

mil
12.04.2024 4 z 5

Jako mohlo to být kratší, ale detektivka dobrá. Bylo zvláštní se pročítat všemi těmi tweety. Moc jsem fandila Cormoranovi a Robin jako detektivům i jako lidem.

Adinlea
11.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Kde zacit? Knihu jsem si s, respektem k jeji obsahlosti, schovavala na dobu, kdy budu mit vice casu. A vyplatilo se to - precetla jsem tu bestii na jeden zatah a byla jsem totalne vtazena do deje, zdalo se mi o postavach, analyzovala jsem jednotlive dialogy :) proste jsem byla jako reklama na dokonaleho ctenare!

A muj dojem? Absolutni pecka! Rowling s kazdou knihou posouva nejen hranici sveho psani, ale i muj cteci rekord :-)

Nevadila mi spletitost chatu z Drekovy hry, dalo se v tom orientovat, postav bylo tak akorat, aby clovek behem prvnich kapitol nedokazal tipnout vraha.

6 hvezdicek z 5 :-)

Hanyma
10.04.2024 5 z 5

Za mě pecka! Bála jsem se, že vzhledem k počtu stránek to bude zdlouhavé a námět nezáživný, ale byla jsem velice překvapená, jak jsem se rychle začetla a námět mě neskutečně bavil. A pak ti dva ... po dočtení mi nějak nešlo se s nimi rozloučit, tak jsem si musela pustit i seriál.
Těším se na další díl!!!

berila
09.04.2024 3 z 5

Už v komentářích u předchozích dílů jsem napsala svůj názor na autorku, co se týče psaní detektivek. Přes 1000 stránek je opravdu moc, spíše než detektivka je to román s detektivní zápletkou. Spousta jmen, obsáhlé diskuze na twitteru, ve kterých se dalo špatně orientovat. Nemělo to spád, jaký bych si u detektivky představovala. V podstatě čtu sérii kvůli oběma hlavním protagonistům, a tady mi to autorka zase zkomplikovala, takže chtěnechtě musím čekat na další díl.

marra82
09.04.2024 5 z 5

No tak lidi, přece nehodnotíme knihu podle toho že je "dlouhá". Ve skutečosti je kratší (a zdaleka ne tak hutná jako Neklidná krev), kvůli všem těm chatům. A možná právě obavy v rozsahu stály za tím, že v knize nejsou všechny ty pracně popisovaný detaily, které předchozím dvěma dílům dávaly další rozměr. A zkracování může být i za tím, že příběh se nakonec tak ponáhlu zhoupne do rozuzlení. Taky trochu ubylo situačního humoru (žádný "ohlušující pšouk" apod.) A je fakt, že hned na začátku jsem snad vůbec poprvé nad textem Rowlingové kroutil hlavou a říkal si- myslí tohle vážně.? Pro to všechno pro mě trochu problematický díl, avšak s bezpočtem nádherných okamžiků. Přečtu znovu, ve větším klidu, seženu audio (které nečte Rímský- další, možná, bonus).. každopádně doporučuji :)

Vevericka.eva
09.04.2024 4 z 5

Tak prvních 200 stran jsem se nemohla začíst. Kdyby to byl jiný autor, už bych to vzdala. Ty neustálé zprávy z chatů mě děsně nebavily, moc postav, chaos. Pak se to zlomilo, postupně jsem se zorientovala, i když tahák se jmény, kdo je kdy by se i tak hodil. Dále to bylo napínavé, čtivé, neodtrhnutelné, prostě Rowlingová.

rumova_kulicka
09.04.2024 4 z 5

Musím říct, že i přes to neuvěřitelné množství stran jsem se nenudila, nicméně tak o 200 bych to asi zkrátila. Na této sérii se mi líbí, že v ní oba hlavní hrdinové dělají opravdu detektivní práci, že máme možnost ponořit se do jejich přemýšlení, analyzování a nejsme o nic ochuzeni. V knihách jiných autorů se často setkávám s tím, že furt nic, nic a pak někoho osvítí a máme vraha. Tak to se tady opravdu neděje. I když tentokrát jsem vraha tipovala už hodně brzy a překvapivě dobře.
Co mi trochu vadilo byly ty nekonečně výpisy z twitteru, ani jsem se nesnažila zorientovat, kdo to píše a koho označuje a odpovídá mu. To bych nad tím seděla ještě za měsíc. Postav tady bylo skutečně hodně, ale tak nějak se v tom zorientovat dalo.
Téma je poplatné dnešní době, je to skvěle napsáno, ale není mi příliš blízké a navíc mi to trochu připomínalo knihu Hloubka nenávisti od S.J. Bolton. Ale to ničemu nevadí.
Celkově ale tentokrát dávám jen 4*. Částečně i za ten vztah Robin a Cormorana. Nejsme ve školce, tak už nám to, autorko, naservírujte :-D

helenkan
08.04.2024 5 z 5

Zase bomba čtení. Stále vymýšlet nové téma a ještě tak dokonale propracované. Smekám před autorkou. Postav tam bylo poměrně dost a ještě ty jejich internetové přezdívky. Pro mě trochu oříšek se v nich vyznat, ale časem to šlo. Až do konce jsem netušila kdo je vrah. Kdy už si konečně Cormoran a Robin přiznají,že se mají rádi. Ach jo.:-)

LadaLil
08.04.2024 5 z 5

Jako velká milovnice detektivek vždycky ocením spád, zápletku a hlavně když alespoň do poloviny nevím, kdo je pachatel. Tohle vše nový Cormoran Strike v Černocerném srdci splňuje. Fascinuje mě, že autorka nesnižuje úroveň ani když už by mohla. Celému světu ukázala, že umí vytvořit postavy, příběhy, ba celé světy. To v tomhle případě není třeba, ale hloubka porozumění komunity a dovedností, které obsáhla v této detektivce, mě fascinuje. Mé absolutní doporučení a hlubokosklon.

postrach
08.04.2024 4 z 5

Počet stran je šílený.Neškodilo by ubrat.Autorka je dost ukacaná.Nešetří slovy.Spíš román.Málo napětí.Ty Chaty mě štvaly.Konec super....Filmové zpracování bude asi lepší.

Liss93
07.04.2024 4 z 5

Mrzí mě, že nemůžu dát knize plný počet hvězd, protože sérii mám ráda, čtení mě i přes stále se zvyšující počet stran baví. Ale v této knize bylo těch much, které mi čtení kazily přece jen o něco víc. První je velké množství postav, které je ještě umocněno internetovými uživateli. Někteří z nich se shodují s reálnými postavami, jenže než si je všechny pospojujete, tak se zasekáváte na jménech, která si hned nedokážete zařadit. Druhým problémem je konec a vysvětlení zápletky. Nechci tu spoilerovat, ale osoba, která byla označena jako Anomie, na to neseděla. Některé věci mohly odpovídat, ale stále zůstalo mnoho nezodpovězeno. Konec byl velmi uspěchaný a působilo to, že Anomie byl odhalen náhodou. Třetím bylo formátování. Asi se to nedalo udělat lépe, ale v několika zároveň probíhajících internetových konverzacích se špatně čte. A čtvrtým a bohužel stěžejním je vztah mezi Strikem a Robin. Už šestou knihu kolem sebe našlapují a nic z toho. Jsou jen dvě řešení, ale ani jedno z nich není ideální. No, uvidíme co předvede Galbraith aka J.K., ale možná méně stran nebude úplně na škodu.

lisell
04.04.2024 5 z 5

Absolutní bomba jako vždy. Miluju, jakým způsobem dokáže J.K. vyprávět. Její knížky se čtou úplně samy a je jedno, pohybujete-li se po chodbách Bradavic s Harrym, Ronem a Hermionou nebo v ulicích Londýna s Robin a Cormoranem. Tento příběh navíc popisuje realitu sociálních sítí, kdy se za klávesnicí může v dnešní době schovávat kdokoli a síla slova nezná hranic, hlavně v negativní rovině.