Deník tramvajačky

Deník tramvajačky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513028/denik-tramvajacky5oPDWG-YWa-.jpg 2 43 43

Už odmala se chtěla stát tramvajačkou nebo prezidentkou. A protože se jí dětský sen splnil ve velkém stylu, stala se Karolína Hubková rovnou hvězdou pražského dopravního podniku. Jak vidí svět z kabiny řidičky tramvaje? Proč opustila svět modelingu a vybrala si profesi, která bývá vnímána jako tradičně mužská? Co má ráda na retro tramvajích? Odlehčené vyprávění nejen z pražských tramvajových kolejí vás rozesměje a ukáže, že život umí být navzdory všem svým nečekaným zatáčkám nádherná jízda.... celý text

PosPol
13.05.2023 4 z 5

"Žena a stroj je čarokrásné propojení. Sílu doplňuje křehkost a něha".

Víte, co je to budník, zrychlovač, FOŘT či odistancování? Víte, čím je zláštní tramvajová linka 23? To se dozvíte v knize Deník tramvajačky. Stejně jako to, proč ma Karolína doma místo židlí z Ikea vyřazené sedačky z tramvají.

Deník obsahuje útržkovité záznamy za poslední 4 roky života Karolíny, která miluje tramvaje a svoji práci tramvajačky. Jednoduché, přesto poutavé čtení o (ne)všedních dnech plných radostí, ale i starostí a problémů. Vše proloženo dobovými fotografiemi a k tomu ladícími kresbami. Projedete se tramvajemi od těch nejstarších,dřevěných a laděných do secesního stylu, až po nejnovější Škodu 15 t.

Kromě jiného, si přečtete, jak tato sympatická blondýnka musela bojovat s předsudky (protože hezká ženská to někam dotáhne jen přes postel, že?), či s nenávistí a urážkami (nejen) na svém Instagramovém profilu. Proč má někdo potřebu nadávat jí do namyšlených krav mi hlava nebere....

Příběh mě provázel dnešní odpoledne, knihu jsem čapla na Světě knih jen podle obálky, co mně padla do oka a jsem moc ráda, že jsem si přečetla příběh ženy, která pro sebe čtyřlístek neutrhne, protože je vděčná a spokojená s tím, co má, ale utrhne jej pro kamaráda. Příběh ženy, která se nestydí mluvit o tabu jako jsou panické ataky a dalších útrapách v osobním životě. To cením, dávám 4/5 a doporučuji.

"Život nabízí tolik možností, keré se musí prožít, a ač se to zdá být sebevíc nereálné, zázraky se dějí".

SSTknihy
10.05.2023 3 z 5

K Tramvajačce jsem se dostala víceméně náhodou. Karolínu jsem neznala a její příspěvky na sítích nikdy nečetla. Možná i proto mi chvíli trvalo, než jsem se do jejího deníku začetla a zorientovala se v tramvajácké terminologii. Postupně si mě ale získala svou upřímností a optimismem, přestože její život často nebyl jen procházka růžovou zahradou. Zvlášť v druhé polovině knihy vás pustí do svého soukromí trochu víc a vy jí nejen držíte palce, ale při čtení se začnete usmívat stejně, jako ona na své cestující.
Díky Tramvajačce už teď vím, že v Praze jezdí hned několik druhů tramvají a některé z nich jsou vážně unikátní kousky.
Kniha je navíc moc pěkně graficky zpracovaná a nadšenci do tramvají a kolejových vozidel si mohou s klidem připsat ještě jednu hvězdu :-)

životopisy, biografie humor tramvaje ze života řidiči z povolání

Autorovy knížky

2023  48%Deník tramvajačky