Ostrov přeludů

Ostrov přeludů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2295/ostrov-preludu-2295.jpg 4 194 8

Deltora II série

Král Lief se svými společníky pátrá po další části bájné Pirranské píšťaly, která jediná může zničit Pána stínů. Zatímco se jejich drazí, kteří zůstali v Del, snaží přežít v houstnoucí síti pomluv, nedůvěry a zrádců, společníci míří dál k tajuplnému ostrovu Auronů. Dostali varování, že tam na ně číhají různá hrozná nebezpečí. Ale jsou věci, na které se zkrátka nelze připravit.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The isle of illusion , 2002

Luigi1
19.04.2024 4 z 5

Mělo to docela spád

marketa3815
31.03.2024 4 z 5

Četla naše devítiletá dcera, první série prý byla lepší, autorce podle ní dochází nápady, ale i tak to stačí na 4*.

Abukšákul
26.09.2021 5 z 5

Napínavá série, stejně kvalitní jako ta první. Zhltli jsme všechny tři díly a teď nám už zbývá sehnat poslední sérii =) Všem vřele doporučujeme

any333
11.03.2018 5 z 5

Vážně oceňuji, že autorka i po těch devíti předchozích dílech stále nalézá nové zápletky a snaží se to obměňovat, aby se to netočilo ve stále stejném vzorci. Nebo to alespoň předpokládám, protože tahle dvojka se od jedničky docela dost lišila. A taky jsem si ji víc užila.
Líbí se mi ty dvě hlavní linky, jen mě rozčiluje, když se na jedné stane něco zásadního a autorka tam hodí druhou. Taky tam byl zajímavý souboj s těmi housenkami a myšlenka toho, jak může iluze všechno obrátit naruby. Teď jsem jen zvědavá, jak chce autorka do knihy se stejným množstvím stránek nacpat pořážku Pána Stínů a hledání posledního kusu píšťaly. Osobně se na to ale moc těším.

Suou
10.02.2018 4 z 5

Dalo by sa povedať, že tento diel je výnimočný. Asi po prvý krát tu nemuseli bojovať s nejakým bossom. :D Tým pádom to dostalo zas niečo nové do seba.

Lalina3
25.02.2017 5 z 5

Zase se to perfektně rozjelo! Opět super díl. ;)

Cryptkeeper
07.09.2015 4 z 5

Druhý díl ze druhé řady je stejně plný napětí,jako i první.
Spousta intrik,překvapení a především houstnoucí atmosféra,které by se dala snad krájet..
Parádní četba;)

Saruman
30.11.-0001 3 z 5

Tak tohle je poněkud rozporuplný díl. Roddaová naprosto odbočila od svého původního stylu a naservírovala nám trochu jiný styl. Sice se hůře čte, ale zato by se dal lépe zpracovat třeba pro případné filmové zpracování Deltory.

Emily Rodda (p)
australská, 1948