Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla

Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149764/bmid_dedictvi-aneb-jak-helena-ke-stesti--1rh-149764.jpg 4 287 95

Helena je ve všech směrech průměrná americká žena v domácnosti a její život je jen nuda, bída, šeď, prostě opruz. Mládí zmizelo nenávratně v dál, povinnosti hospodyňky ji ani v nejmenším neuspokojují a s manželem už roky nic není, ten suchopárný právník dávno vyměnil sex za golf. Matka žijící v domově důchodců je senilní a většinou si Helenu plete se svou vlastní sestrou. Děcka si na maminku vzpomenou, jenom když potřebují peníze, a čím jsou starší, tím jich potřebují víc. A když tak Helena vidí ty příšerné týpky, se kterými se její dcery tahají, začíná uvažovat o tom, že si pořídí kulovnici. Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a mnohdy nečekané. Všechno se změní v okamžiku, kdy Helena zdědí po zesnulé tetičce Maddy zpustlý domek kdesi v Zapadákově a musí ho jet připravit k prodeji. Velice záhy s pocitem lehkého překvapení zjistí, že její milovaná rodinka jí jaksi vůbec nechybí a že se život dá strávit i jinak než jen vařením a poklízením. Při třídění starých krámů v domě navíc objeví záhadné dokumenty, ze kterých vyplývá, že v její rodině není zdaleka všechno tak, jak to na první pohled vypadá. A když se k tomu ještě přichomýtne jeden opravdu pohledný profesor angličtiny, který zřejmě není vůči Heleniným půvabům tak docela imunní, život začíná nabírat jiný, mnohem víc vzrušující a daleko zajímavější směr. Teď by se ještě šikly nějaké penízky, aby se Helena mohla postavit zcela úplně na vlastní nohy…... celý text

Literatura světová Humor Pro ženy
Vydáno: , Jota

Helen of Pepper Pike , 2012

Neri
01.01.2014 5 z 5

Líbilo se mi to a dokonce moc. Okouzlil mě naprostý nadhled a přesně ten druh humoru a ironické nadsázky, kterou s přibývajícími lety zásadním způsobem oceňuji. Navrch trochu záhad, tajemného pátrání ve vlastní minulosti, láska v mnoha podobách....vtipná, svižná kniha, kterou nadšeně doporučuji k přečtení.

hlina
01.01.2014 5 z 5

Kniha mě naprosto nadchla. Skvělý humor, nadhled, zajímavá zápletka.

amysa
31.12.2013 5 z 5

Knížka mě velmi mile překvapila a nemohla jsem se od ní odtrhnout, i když přiznávám, že zpočátku jsem byla spíš lehce vyděšená, jaká je ta ženština vulgární a prostě mi to tak nějak nesedělo a vadilo.... Vydržela jsem a odměnou mi byl nakonec tak milý, vtipný, hezký a silný příběh, který má dokonce i napínavé a vcelku překvapivé rozuzlení! Zkrátka knížka má vše, co já osobně čtu nejraději a mohu doporučit všem, kdo čte podobný žánr, Helenin příběh stojí za přečtení!!!

Alca007
21.11.2013 5 z 5

vtipná, čtivá, poutavá
byla jsem hrozně zvědavá jak to dopadne :-)

bookcase
25.10.2013 5 z 5

Knížka mědostala do kolen. Perfektní humor, někdy cynický a hořký. Hlavní hrdince bych teda nehádala blížící se šedesátku ani náhodou. Doporučuju. Adrian Mole v sukni.

jethro.tull
12.09.2013 4 z 5

Název knihy „Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla“ (v originále Helen of Pepper Pike) zní úplně šíleně až odpudivě a autoři obálky k tomuto názvu ještě přidali výkřik „Od autora Mládí v hajzlu“. Tím potencionálnímu čtenáři dávají najevo, že kniha je od TOHO autora, a zároveň, že tato kniha není zas taková pecka, když potřebuje takovéto upozornění.
Navzdory tomu všemu jsem se docela bavil. Kniha je nejen jemně vtipná, ale obsahuje i náznak detektivní zápletky, takže je i jemně napínavá.
Příjemná odpočinková četba - 80 %.

magnolia
07.09.2013 5 z 5

To bylo počtení, jsem nadšená. Hrdinka sice starší než já, což mi vůbec nevadilo, protože je opravdu vtipná a její (vlastně)deník je plný přesných postřehů i upřímně přiznaných chyb. Je to trošku drsnější, ale ne víc,než skutečný život - manželství po letech, děsná matka, děti, které taky nejsou dokonalé... od začátku jsem jí fandila a nemohla jsem přestat se čtením - a romantika je tam nakonec taky, tak akorát (taky bych jednou chtěla zdědit domek:)

anibeni
03.08.2013 5 z 5

Mě se kniha opravdu hodně líbila, možná proto, že jsem od ní absolutně nic nečekala, tak hodně překvapila... Původně jsem chtěla jen něco lehčího oddychovějšího a nakonec jsem každou volnou chvilku strávila s knihou...

doubax
16.07.2013 3 z 5

Když jsem viděla na pultech novou a pro mě neznámou knihu C.D. Payna, asi jsem se příliš těšila...Neviditelný se mi líbil o hodně víc, tohle je fajn, pohodovka, co se skvěle čte, v tomhle Payne nezklamal - pořád se tam něco děje, nasmějete se :)

luciefeix
16.07.2013 5 z 5

super kniha ktera vas chytne a lamete si az do konce hlavu kdo to asi je a jak to zkonči :)

renataab
08.05.2013 2 z 5

Kniha se dobře četla, ale neřadím ji mezi mé srdeční knihy. Očekávala jsem od ní víc, to byla asi chyba.

červ.hruška
21.04.2013 4 z 5

Líbila, pobavila, příjemná oddychovka, určitě stojí za přečtení.

lisc
19.03.2013

Četla se mi dobře, i když přímo nadšená z ní nejsem. Oceňuji ironii při popisu pocitů starší ženy, pro mne, která spadám do popisované věkové kategirie, občas brutálně skutečnou. Nelituji, že jsem si tuto e-knihu koupila.

Silvina
12.03.2013 4 z 5

Jako reset mozku skutečně vynikající - to mohu potvrdit :-D

DriftBooks
19.02.2013 4 z 5

C. D. Payne dokáže být sžíravý a opravdu vtipný. Jeho styl je lehký, nekonfliktní a velmi čtivý. Příběhem proplouváte a v žádném odstavci se zbytečně nenudíte. Ačkoliv je to odpočinková humoristická literatura, rozhodně neurazí ani čtenáře, kteří se považují za takzvaně „náročné“. Prostě si to dají mezi Dostojevského Idiotem a Odysseem Jamese Joyce jako příjemný reset mozku.

Vzhledem k tomu, že autorovo mládí už je skutečně „v hajzlu“ (* 1949), tak dosti drobných nuancí ocení zejména starší čtenáři, protože dokonale pochopí „brutálně upřímný“ kontext.... více viz. má recenze.

humor rodina tajemství dědictví nový začátek humoristické romány

C. D. Payne
americká, 1949