Polibek bez duše

Polibek bez duše https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485637/bmid_polibek-bez-duse-rGo-485637.jpg 4 676 676

Dark Elements série

Jediný polibek může zabít. Layla touží vést normální život teenagera. Chce trávit čas ve škole s kamarády a chodit na rande. Je ale jiná než ostatní a její celoživotní láska, adoptivní bratr Zayne, s ní jedná jako s malou sestřičkou. Zayne je součástí klanu Strážců, kteří byli shůry pověřeni lovem démonů a obranou lidstva. Layla je napůl Strážce, napůl démon a je obdařena výjimečnými schopnostmi. Její polibek má navíc smrtící účinky na každého, kdo má duši. Na scénu vstupuje Roth, výřečný a sebevědomý démon, který Laylu vyvádí z míry, protože zná její nejhlubší tajemství. Roth je šarmantní, pohledný a sexy. Pro Laylu je proto čím dál obtížnější držet si ho od těla a nevěřit jeho slovům, která do jejího života vnášejí pochyby. Démoni navíc nemají duši… Layla stojí před obtížnou volbou, která se jí může stát osudnou. Starosti s polibkem jdou stranou ve chvíli, kdy se na obzoru začne rýsovat povstání démonů, které může narušit rovnováhu života na Zemi. A Layla ví, že musí udělat vše pro to, aby povstání zabránila, a to i za cenu oběti a zrady vlastní rodiny. První díl série Dark Elements.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

White Hot Kiss , 2014

DreamerX9
13.05.2022 4 z 5

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY

Tohle byla příjemná oddechovka a ačkoliv téma andele a demoni není nějak zvlášť originální autorka ho dokázala zpracovat po svém a vymyslela spoustu nového. Co mě osobně na knize nejvíc bavilo byl ten humor! To bylo co kapitola to jedna skvělá hláška za druhou. Zároveň musím ocenit že Layla nebyla žádná naivní fňukna jako Poppy v druhé sérii ale správně praštěná puberťačka ale be tím otravným způsobem. Reid byl zas jako Hawke ale sedl mi tu jeho charakter mnohem víc protože to nebylo tolik přitazené za vlasy. Jediné co bych vytkla je několik scén které je asi třeba brát s rezervou. U knihy je třeba počítat s tím že je to ze střední školy a tak chování postav odpovídá věku. Také mnoho podobnosti s knihou z Krve a Popela a konec připomínal prohnile království a pár scének i nástroje smrti. Ale přesto mě kniha bavila a rozhodně budu kvůli spoustě otevřeným věcem v sérii pokračovat

"Co se to proboha stalo? Vždyť jsem jenom chtěla zpracovat Na západní frontě klid a ne málem spolknout duši,skoro se nechat zabít, potkat svého prvního vyššího démona a sledovat jak se kérka mění v anakondu. A ztratit telefon"

"Lidé potřebují věřit v nebe aniž by věděli, že peklo opravdu existuje"

CdC
09.05.2022 5 z 5

Musím se přiznat, že normálně YA literaturu moc nečtu, protože se pak obvykle od knihy neumím odlepit. A to se mi stalo i u této. Příběh má parádní start, hned vás vtáhne do děje, akční scény se střídají s romantikou a napětím, takže člověk snad na každém konci kapitoly prostě musí pokračovat dál. Je to taková „red urban fantasy“, červená knihovna s nadpřirozenem, co se odehrává ve městě, ale není to nijak přeslazené, spíš hodně vtipně napsané. Všechny tři hlavní postavy jsou v něčem zvláštní, což vychází z toho, kým ve skutečnosti jsou, Layla má svůj ostrovtip, který mě bavil, Zayne na mě působil trochu suchopárně a Roth… no, stačí, aby se objevil a příběh dostává větší šťávu. Do toho ta krásná existenciální rozervanost, když je vám sedmnáct a chcete se konečně s někým sblížit, ale jaksi to nejde, tedy pokud nemáte v plánu svou drahou polovičku přizabít (nebo hůř). Sice žádný Sartre, ale skvělý nápad to rozhodně je.

Co v mých očích ale knihu sráželo, byl místy velmi slabý překlad. Některé pasáže se četly samy, ale pak tam byla opravdu velká spousta kostrbatých vět, nebo vět, kterým jsem sice rozuměla, ale česky prostě nebyly. Vždyť my si „neodsouváme“ vlasy z obličeje, ale „odhrnujeme“, a někdy jsem se až rozesmála, například u spojení „mohutně osvalená ruka“ (hádám ruka samý sval a šlacha), nebo když už nevím komu „svetr objímal hrudník“, takže mu asi narostly ručičky (takže raději obepínal), a i když vím, že všechny tři postavy nejsou lidi, tak přece jen to, že mají „mezeru mezi hlavou a ramenem“, no nevím, anatomicky by na tom snad měli být jako my, ne? V jednu chvíli jsem kvůli tomu chtěla dát knize o hvězdičku míň, ale pak jsem si to rozmyslela, protože autorka za to nemůže, a i přes kopu míst, kdy jsem protáčela panenky, mě stejně příběh strhnul, takže to znamená, že je opravdu dobře napsaný.

Výtky co jsem četla na anglických webech, že je Layla až moc dokonalá a nevinná oproti ostatním ženským postavám, které jsou vyobrazené jako rajdy, moc nesdílím, ona ta Layla přece taky není žádné neviňátko, a to z ní dělá dost uvěřitelnou a pro mě opravdovou postavu. Jinak kdo třeba vládne angličtinou a nemůže vydržet, jak to bude dál, tak na netu je druhý díl online zdarma, já jsem teda neodolala, ale spoilovat nebudu :-)

Za mě tedy byla kniha docela jízda a jsem jen ráda, že mě ještě čekají další dva díly.

zaandulee
08.05.2022 5 z 5

Po delší době jsem našla knihu, která se zařadila mezi mé nejoblíbenější, a budu se těšit na každý další díl!!!!

Anotací mě jednoznačně kniha zaujala, myslela jsem si, že bude super a autorka nezklamala. Četla jsem od ní i Z krve a popela, což je také skvělá kniha (série), ale Polibek bez duše se mi líbil více.

Hlavní hrdinka byla sympatická, sedla mi. Co se týče dalších postav, tak asi není záhadou, komu fandím v milostném trojúhelníku, protože patřím k většině. R Zajímavý nápad s chrliči, líbilo se mi, jak se hlavní hrdinka snaží přijít na to, kam patří.

Na knize by se toho dalo určitě vyzvednout hodně, ale teď si na více nevzpomenu. Kniha se prostě četla jedním dechem, byla poutavě napsaná, děj pěkně ubíhal, romantika perfektní. Dokonce jsem si dost na konci pobrečela, což se mi už delší dobu u knihy nestalo. :´( Nemám co vytknout, jedině, že si musíme počkat nějakou dobu na pokračování. :D

Knihu tedy určitě doporučuji, je úžasná! Už se těším na zbytek série.

MaláKnihomolka
06.05.2022 5 z 5

„Lidé s nejčistšími dušemi jsou schopni nevýslovného zla. Nikdo není dokonalý, ať už je na jakékoli straně bariéry.”

„Byl jsem ztracen ve chvíli, kdy jsem tě poznal.”

Tahle kniha byla jízda od začátku až do konce. Po dlouhé době fantasy propojená s romantikou, která mě chytla a už nepustila. Mít na knihu víc času, přečetla bych ji tak za 2 dny. Věřte mi, tohle budete neradi odkládat. Za mě tam nebylo žádné hluché místo, pořád se něco dělo, což mě právě bez přestání nutilo číst dál. Myslím, že pokud stejně jako já, máte rádi knihy typu Krutý princ, Holubice a had, Shadowhunters apod., prostě fantasy s romantickou linkou, pak byste Polibek bez duše neměli minout. Pro mě originální nápad s chrliči, nic takového jsem ještě nečetla.
Hlavní postavy mi byli sympatické, navíc je na každém komu v tomhle trojúhelníku bude fandit, já už nejspíš favorita mám, ale to vám tu nebudu prozrazovat, ať se máte na co těšit.
Každopádně nutně potřebuju druhý díl, takže doufám, že bude co nejdřív. Prosím, nenechávejte mě čekat na něj třeba rok, já chci informace. Skončilo to totiž v tom nejlepším. To vždycky nevím jestli u autorek obdivovat, že vás navnadí na další díl a drží v napětí, nebo zda je za to proklínat.
Navíc se mi líbilo že Roth nebyl typický záporák. Za to další plus pro autorku. Jestli jsem si však někoho zamilovala, pak to byla Bambi (to jméno miluju, zvlášť pro takového tvora), to bylo takový zlatíčko, heh. ️
Příběh o boji s démony, hledání sebe samé, první zamilovanosti a všem okolo toho (je to opravdu YA, erotiky se prakticky nedočkáte, jen malilinko).

5/5 ⭐️ doporučuji

romca4180
26.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak jo, myslím, že s klidným svědomím můžu říct, že potřebuji další díl.. Tahle ženská umí ukončit knihu tak, že pro další prostě musíte sáhnout i když nejste cílovka..

Líbilo se mi, jak propojila náš svět s nadpřirozenem (řekla bych, že tu byla malá (velká) inspirace ze Supernatural - seriál miluju, takže proč ne :-))..

Čekala jsem, že Roth kuje nějakou levárnu (no protože prostě záporák), ale pomalu si začínám zvykat na to, že u téhle autorky to prostě neodhadnu a na konci jednoduše valím oči :-D (a pokud nesedím, tak bych si i z toho sedla).. A jsem za to fakt ráda, protože jsem si ho neskonale oblíbila a Bambi taky (to je prostě srdíčko)..

Zayne mi přišel, že neví co chce (fakt by se měl nad sebou zamyslet)..

A Layla? Ta se snaží zjistit kam patří a nakonec je z toho úplná bomba ;-), která, jak doufám, bude pokračovat..

Snad druhý díl bude stejně super, jako první.