Polibek bez duše

Polibek bez duše
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485637/bmid_polibek-bez-duse-rGo-485637.jpg 4 684 684

Dark Elements série

Jediný polibek může zabít. Layla touží vést normální život teenagera. Chce trávit čas ve škole s kamarády a chodit na rande. Je ale jiná než ostatní a její celoživotní láska, adoptivní bratr Zayne, s ní jedná jako s malou sestřičkou. Zayne je součástí klanu Strážců, kteří byli shůry pověřeni lovem démonů a obranou lidstva. Layla je napůl Strážce, napůl démon a je obdařena výjimečnými schopnostmi. Její polibek má navíc smrtící účinky na každého, kdo má duši. Na scénu vstupuje Roth, výřečný a sebevědomý démon, který Laylu vyvádí z míry, protože zná její nejhlubší tajemství. Roth je šarmantní, pohledný a sexy. Pro Laylu je proto čím dál obtížnější držet si ho od těla a nevěřit jeho slovům, která do jejího života vnášejí pochyby. Démoni navíc nemají duši… Layla stojí před obtížnou volbou, která se jí může stát osudnou. Starosti s polibkem jdou stranou ve chvíli, kdy se na obzoru začne rýsovat povstání démonů, které může narušit rovnováhu života na Zemi. A Layla ví, že musí udělat vše pro to, aby povstání zabránila, a to i za cenu oběti a zrady vlastní rodiny. První díl série Dark Elements.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

White Hot Kiss , 2014

Slůník
23.08.2022 4 z 5

Závěrečná scéna z pohledu Rotha možná trochu příliš sladká, ale celkový koncept Strážci x démoni a záhadní Alfy - ráda se v dalším dílu dovím víc.

Arlienen
22.08.2022 3 z 5

Na knihu jsem byla vážně moc zvědavá, protože jsem od autorky četla knihu Z krve a popela a tato kniha nasadila laťku vysoko. Bohužel jsem knihu měla rozečtenou několik dní a vlastně jsem neměla čas číst, proto jsem se nemohla vžít do děje. Kniha je čtivá, napětí také nechybí. Líbí se mi originální nápad se Strážci a démony.
Určitě si přečtu pokračování :-)

PetraKysova
21.08.2022 3 z 5

No musím povedať že ma veľmi nadchol svet a nadprirodzeno aké autorka vytvorila. Stražcovia ako chrliče brilantné. Démoni z pekla super. Škoda že to nebolo trošku viac prepracované ale tak nevadí. Nie som cielovka tejto knihy preto musím dať iba 3 hviezdičky. Musim vyzdvihnúť Rotha. Ten bol skvelý. Ale inak bolo na knihe tak vela vecí čo ma štvali. Musím povedať že miestami to bolo dosť predvídateľné. Ale čo ma najviac štvalo bola hlavná hrdinka. Jedná sa o záchranu sveta a ona rieši že ju Roth pobozkal ?? Akože naozaj ?
Nuž je to predsa len young adult knižka a cielovka ma trošku menej rokov než ja.
Ale keď si odmyslím tuto skutočnosť musim povedať že som si knihu aj celkom užívala. Čiže ak chcete oddychovku určite po knihe siahnite.

vlkove
07.08.2022 5 z 5

Hezká klasická YA fantasy o Strážcích a Démonech. Určitě ve svém žánru se jedná o nadprůměrnou knihu.
Kniha je křížencem Svůdné trilogie a série Město z kostí. Doporučuji.

Knihy_nad_zlato
02.08.2022 3 z 5

U téhle knížky mi přišlo, jako bych ji už někdy četla. Což je blbost, jenže jsem četla pár knih, kterým se Polibek bez duše prostě docela dost podobal. Nejvíc se to podle mě podobá sérii Svůdné zlo, ale má to i špetku Pádu a Nástrojů smrti.
Přestože mi tenhle příběh přišel ohranej a předvídatelnej, stejně se mi líbil. Mám ráda tuhle tématiku nebe a peklo/andělé a démoni. Vždycky mě zajímá, jak přesně to autor pojme.
Postavy mi taky přišly jak podle šablony. Hodná naivní holka s vymytým mozkem jednou stranou. Týpek z té druhé strany, samozřejmě bad boy (kterej se změní kvůli ní?). No prostě postavy, jaký tu už byly spoustukrát. Ale musím uznat, že Roth (a možná i Bambi) byl hlavním tahounem celé knížky.
Jejich vztah, jejich city, jsem jim tak docela nevěřila, ale užívala jsem si ty jejich dialogy, ty opravdu stály za to.
Děj mi přišel šíleně předvídatelný. Jako by byl opsaný z jiné knihy, jakou jsem už četla a jen trochu upravený aby nebylo poznat, že už tu tohle prostě bylo.
A prostředí? Jak z Rudá jako Rubín. Víc k tomu asi nemám co říct.
Jako takhle, mě se to vlastně docela líbilo. Čtení jsem si užila a oddechla jsem si u toho. Jenže to dle mého nebylo asi v ničem originální. Jestli se někdy pustím do pokračování to se teprve uvidí.

Kalokaghatia
27.07.2022 5 z 5

S Maasovou se to srovnávat nedá. Její postavy jsou vyspělejší a fantasy světy propracovanější. Ale od této autorky mám ráda sérii Lux, a tato kniha se jí stylem dost podobá. Hlavní hrdinové jsou puberťáci, se kterými mlátí hormony, ale jsou to vesměs sympaťáci. Jiskření mezi nimi je roztomilé. Akce tam je, svět strážců a démonů docela zajímavý a jednoho Rotha i s jeho tetováními chci prosím domů.

miskaseverliska
26.07.2022 5 z 5

Jsem uchvácená.. Slzy, smích i vztek se mi při čtení téhle knihy projevily.. Měla jsem přečteno za 2 odpoledne. Musí vyjít druhý díl v češtině ale když jsem koukala jak dlouho trvalo přeložit první díl, tak si moc velké naděje nedávám.. Za mě zaslouženě 5/5⭐️

Janík511
22.07.2022 5 z 5

I tato série je velmi dobrá a budu čekat další díl.

jitka_dankova
22.07.2022 5 z 5

Příběh o lásce, který se odehrává v dnešní době, akorát okořeněný o paranormální prvky. S velkou vervou jsem se pustila do tohoto světa plného démonů, pekelných stvoření a bojovníků za dobro. Vím, že knihy J. L. Armentrout bývají zaměřené zásadně na romantické linky hlavních hrdinů, milostné trojúhelníky a vztahy, sex a vše kolem toho. No a svět vystavěný okolo obvykle krapet pokulhává. Nicméně tady ne. Tady mi přišlo, že je v knize i to pověstné "něco navíc". Líbil se mi svět, který vytahuje na světlo všechny ty mýty ohledně první ženy biblického Adama, vzniku démonů, pekla, všechny zajímavé mýty a myšlenky o lidských duších, o tom, co se v pekle děje a tak. Ráda balancuji mezi tím, co je dobré a zlé a co je považováno na dobro a zlo. A spousta věcí je leckdy jinak, než se zdá. Ostatně tento svět mne pohltil i v seriálu Lucifer a tak jsem byla nadšená, že si můžu o nějakých démonech a stinné stránce biblických textů přečíst i tady, byť samozřejmě odlehčeně a jinak.
Samozřejmě jsem nevydržela a musela se nakouknout i do toho, co se bude dít v dalších dvou dílech (ano, v angličtině už dávno vyšly) a líbilo se mi, na co jsem nahlédla. Budu schopná tuto sérii číst, líbí se mi, jak je vystavěná, je podle mého gusta a neskonale se těším, až vyjdou další díly v češtině. A ano, budou tam i bolestnější části a určité ztráty, ale to je v sériích autorky typické, že nepíše až příliš odlehčeně, ale dovolí si i náročnější zvraty a nechá postavy prožít nějakou tu bolest. Jsem ráda, že jsem do prvního dílu pustila. Pokud vás oslovila kniha "Z krve a popela" a nebo série Lux od této autorky, budete nadšení i z této knihy.

marie2577
16.07.2022 5 z 5

Originalne napsane ,prekvapilo, potesilo, vtahlo hned do deje.. s usmevem na tvari doufam v dalsi dil.

Damonka18
15.07.2022 5 z 5

Naprostá bomba. Dlouho jsem se zdráhala knihu otevřít, protože se mně námět moc nezamlouval, ale jako vždy si mě získala. Stejně tak i Roth.
Pokud máte rádi knihu Z krve a popela tak si knihu rozhodně přečtěte, nebudete zklamaní.
Děj byl zajímavý, ani chvilku nudný. Vtipné přestřelky mezi hlavními hrdinami. Perfektně napsané. Snad se brzo dočkáme dalšího dílu.

Majuš333
13.07.2022 5 z 5

Kto je zloduch? Strážca alebo démon?

Polibek bez duše je dychberúce fantasy, ktoré stojí za to si prečítať. Jenn proste nikdy nesklame :)

„Hádej, co jsem se včera dozvěděl.“
„Že počet hodin strávených hraním videoher je přímo úměrný počtu let, kdy budeš pořád panic?“ zeptala se.
„Ha ha ha. Ne. Víte, že Mel Blanc – to byl chlápek, co namluvil Bugse Bunnyho – měl alergii na mrkev?“
Civěly jsme na něj.
Tváře mu zčervenaly. „Je to fakt a je to taky neuvěřitelná ironie. Bugs Bunny přece pořád pobíhá s mrkví v ruce.“
„Ty jsi neutuchající zdroj náhodných informací,“ zašeptala Stacey v předstíraném úžasu. „Kde si je ukládáš?“
Sam si projel rukou vlasy. „V mozku. Myslím, že bys ho měla mít taky.“

knihomolkajanca
11.07.2022 3 z 5

Patříte mezi fanoušky Z krve a popela? Pak nemusíte přemýšlet a rovnou si knihu přečtěte. Jsem si jistá, že se vám bude líbit. A pro ty z vás, co jste s Jennifer L. Armentroud ještě neměli tu čest, se teď trochu rozepíšu. Hned na úvod musím říct, že se neřadím mezi fanoušky série Z krve a popela. To, co mi v ní ale chybělo, se tady rozhodla autorka dohnat.

Upozorňuji, že tohle je young adultovka jak vyšitá. Přestože tento žánr čtu poměrně často, chvíli mi trvalo, než jsem se naladila na tu správnou vlnu a zhruba první třetinu jsem si nebyla úplně jistá, zda to bude čtení pro mě. Hlavní hrdinové jsou opravdu ukázkoví puberťáci, čemuž odpovídá jejich myšlení i dialogy. Pak jsem se s nimi ale sžila a začala si knihu užívat.

Roth je typický příklad atraktivního bad boye, a co vám budu povídat, kdyby mi bylo znovu náct, asi by mi u čtení ukápla slina. Je pořádně přidrzlý a po ruce má vždy nějakou sarkastickou poznámku, která člověka pobaví. Pak tady máme neméně přitažlivého Zayna. Věřte, že ti dva dohromady dokážou mladé holce spolehlivě zamotat hlavu.

Příběh má spád a mám dojem, že autorce menší rozsah svědčí spíš než dlouhé bichle, protože jsem neměla pocit hluchých míst. Hlavní hrdinka Layla je trochu praštěná a občas jsem s ní nesouhlasila. Ale ruku na srdce, kdo z nás jako teenager neudělal pár zbrklých, a ne úplně moudrých rozhodnutí?
Vše se točí okolo Strážců a Démonů. Člověk by si na první dobrou řekl, že asi bude jasné, kdo je ten zlý a kdo ten dobrý. Nic ale není černobílé. Do jejich světa zatím jen lehce nahlédnete, ale i tak se tu mihne pár zajímavých příšerek a nechybí ani pořádné drama na závěr.

Nejvíce fanoušků si Polibek bez duše zřejmě najde hlavně mezi mladšími čtenáři. Pokud se na něj ale dokážete správně naladit, má co nabídnout i starším knihomolům. Alespoň já jsem toho důkazem, protože první díl mě přesvědčil, abych v sérii pokračovala.

Hodnocení: 70%

Za recenzní výtisk moc děkuji Knihy Dobrovský.

sona2716
11.07.2022 5 z 5

Úžasná kniha,chtělo by to pokračování

Lucijáš276
10.07.2022 5 z 5

Tak tohle bylo jedním slovem víc jak úžasný! Za mě zatím nejlepší fantasy kniha, jakou jsem kdy četla! Opravdu bomba sama o sobě! Kniha mě bavila hned od první stránky a opravdu jsem měla co dělat, abych knihu odložila. A teď něco k samotným postavám. Nejdříve jsem si zamilovala Zayna, ale samozřejmě ne na dlouho. Po příchodu Rotha s jeho Bambi bylo vše jinak. Sama jsem se do jeho postavy zamilovala během vteřiny. Chvílemi mi to připomínalo postavy z Upířích deníků - Stefan/Damon. Vždycky, když tam byla nějaká scéna s Rothem, tak jsem postavám hrozně fandila. Úplně jsem u toho pomalu umírala s tím, aby to pokračovalo byť jen na chviličku. Kniha byla předvídatelná v určitých pasážích, ale i tak jsem si jí moc užila. Strašně moc se těším na další díl! 5* (obálka je nádherná)

Karciina
10.07.2022 3 z 5

Od autorky jsem zatím četla jen sérii Z krve a popela, tady mě ake námět zaujal, tak jsem ji řekla proč ne. Cílová skupina už asi úplně nejsem, stejně mě ale tenhle žánr pořád baví. Jedná se o čtivé urban fantasy, kde se ale autorka nevyhne několika klišé. Hlavní hrdinka asi nesedne každému, ale hlavní "záporák a jeho mazlíček Bambi" je prostě super a chcete je oba domů. Myslím že Team Zayne bude asi málokdo. V dějí a logice jsou občas mezery + pomalejší rozjezd, ale konec vám to vynahradí, ten je prostě skvělý. Na pokračování jsem ale dost zvědavá, doufám, že bude brzy. Celkově knížku doporučuji.

Knihoholka.
09.07.2022 5 z 5

Od knihy jsem moc neočekávala, ale slupla jsem jí za dva dny. Neskutečně čtivá i když lehčí četba. Konec jsem čekala, ale stejně mě to dostalo a už kňučim, aby byl další díl.

MichaelaJan
07.07.2022 5 z 5

Už jsem delší dobu, za hranicí cílové skupiny, ale ! Já tuhle autorku proste miluju ! Jsem fanoušek z Krve a popela, dlouho jsem tuhle knihu odkladala, protože jsem se bála, že nebude zas tam dobra a zkazím si názor na autorku. Tohle se ale nekonalo. Od začátku jsem příběh hltala, jako závislák. Opravdu je fakt, že něco občas nedávalo smysl, co se týče prostředí a okolností týkající se strážců, ale zas tak mi to nevadilo. Layla byla prostě jakákoliv jiná puberťačka. Roth ? Kdyby tady fungovali emoji, označím jeho jméno srdíčky, naprosto ho zbožňuji! Autorka ty mužské hrdiny proste umí, jako miluju prince Casteela tak jsem se zamilovala i do Rotha ! Pokud se vám líbilo Z krve a popela, tohle budete zbožňovat! Jsem tým Roth ! Zayna tady beru jako vedlejší postavu. Což samozřejmě není, ale nějak mu nedokážu odpustit, že pokud Laylu opravdu miluje, nejde si za tím.

Micandy
05.07.2022 5 z 5

V knihovně se mi tahle kniha náhodou dostala do ruky a váhala jsem, jestli si ji mám vůbec půjčit. Nakonec zvítězila moje zvědavost a musím říct, že jsem ji zhltla za dva dny. Začíná se mi čím dál víc líbit žánr fantasy a nějak je to návykové. Takže se vrhnu na její další knihy.
Příjemné čtení , pokud nechcete nic náročného.

literarniposuk
04.07.2022 4 z 5

Pomalejší rozjezd hravě vykompenzovala druhá polovina knihy, ale konec! No ještě, že to má plánované pokračování a je to právě ta kniha u které se notně těším jak to dopadne … nebo to ,především tedy, potřebuji.
Ano je to YA a ano hlavní hrdinka je otrávený puberťák, ale časem jí to odpustíte :-)
Do té doby ale budete hltat ostatní postavy, ať už ze strany strážců, či démonů.
Kniha, mimo jiné, dává i podklady k zamyšlení se nad otázkami dobra a zla.
Sečteno a podtrženo, autorka prostě umí a kdo umí ten píše!