Polibek bez duše

Polibek bez duše
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485637/bmid_polibek-bez-duse-rGo-485637.jpg 4 684 684

Dark Elements série

Jediný polibek může zabít. Layla touží vést normální život teenagera. Chce trávit čas ve škole s kamarády a chodit na rande. Je ale jiná než ostatní a její celoživotní láska, adoptivní bratr Zayne, s ní jedná jako s malou sestřičkou. Zayne je součástí klanu Strážců, kteří byli shůry pověřeni lovem démonů a obranou lidstva. Layla je napůl Strážce, napůl démon a je obdařena výjimečnými schopnostmi. Její polibek má navíc smrtící účinky na každého, kdo má duši. Na scénu vstupuje Roth, výřečný a sebevědomý démon, který Laylu vyvádí z míry, protože zná její nejhlubší tajemství. Roth je šarmantní, pohledný a sexy. Pro Laylu je proto čím dál obtížnější držet si ho od těla a nevěřit jeho slovům, která do jejího života vnášejí pochyby. Démoni navíc nemají duši… Layla stojí před obtížnou volbou, která se jí může stát osudnou. Starosti s polibkem jdou stranou ve chvíli, kdy se na obzoru začne rýsovat povstání démonů, které může narušit rovnováhu života na Zemi. A Layla ví, že musí udělat vše pro to, aby povstání zabránila, a to i za cenu oběti a zrady vlastní rodiny. První díl série Dark Elements.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

White Hot Kiss , 2014

Nelly
04.07.2022 4 z 5

Trošku slabší čtyři hvězdy - jsou hlavně za čtivost a námět, ale místy mi to přišlo hloupoučké a spíše pro mladší čtenářky (které se nebojí démonů). Třeba bude další díl vyzrálejší. - Jinak ke komentáři Shaxx musím podotknout, že vztah Strážců a démonů (jejich povědomí a existence v lidském světě) v knize vysvětlen je, čtenáři jistě postačí jednoduché shrnutí ke konci knihy.

Shaxx
04.07.2022 2 z 5

Uff, kde začít :)
Tohle byl totální výstup z mé komfortní zóny. Jednak žánrem a jednak také tím, že jsem knihu četla v rámci společného čtení, což pro mě byla nová zkušenost - na rozdíl od knihy pozitivní.

Zajímalo by mě, jestli tohle mělo nějaké beta čtenáře nebo kohokoliv, kdo by poskytoval zpětnou vazbu. Někdo, kdo by autorce řekl: ,,Haló? Vždyť tohle všechno je děravé jak cedník". A ono je. Snažit se zorientovat ve světě Polibku je jako nabírat tím cedníkem vodu z oceánu. Logika je upozaděná, není tu pro ni místo. Místo tady zabírá uragán nadržených teenagerských hormonů, přemíra hustých hlášek, plná hrst klišé a někde na konci se v poloze plodu choulí zápletka a chatrně vystavěné prostředí.

Občas mi přijde, že někteří autoři používají nějaký náhodný generátor knižních klišé. Tady to vyhrálo (pozor, může být malinký spoiler) : nejsem jako ostatní holky, milostný trojúhelník, kde bad boy má příhodně tmavé vlasy, hodný kluk má světlé vlasy a přehnaně ochranitelský komplex vůči hlavní hrdince, nechybí ani chosen one téma...

Některé věty jsou... no posuďte sami: ,,Mám chuť oholit si vrchní vrstvu kůže, když jsi u mě takhle blízko." nebo ,,Plochy a prohlubně na jeho břiše vypadaly, jako by nebyly z tohoto světa".

Překlad se občas snažil být kreativní. Z oslovení Layla-bug udělali Lalinku (eh), slovní spojení naprdlózní nálada je taky diskutabilní...

Nejslabší z toho všeho bylo hlavně velmi špatně a nelogicky vystavené prostředí - stručně:
Lidstvo ví o existenci Strážců (mají lidskou podobu a mohou se změnit v kamenné gargoyly).
Lidstvo neví o existenci démonů. To se před nimi tají.
Nicméně Strážci chrání lidstvo před démony. Z hlediska veřejnosti a utajení tedy chrání lidstvo před čím? Lidstvo má údajně dle politiky Stráčžů věřit v Nebe a peklo, aniž by vidělo přímý důkaz. Což už samotná přiznaná existence Strážců znemožňuje.

Hlavní hrdinka je samozřejmě ve věku, kdy hormony pracují na 1000%, takže je asi pochopitelné, že nedokáže přestat myslet se sexuálním podtextem, ať už předmět zájmu dělá cokoliv. I kdyby si čistil špínu na nehty, Layla by zatajila dech a už byla v představách někde jinde. A ono je to po čase už dost otravné.

Kniha má dobré celkové hodnocení a já chápu, že v určitém věku, s málo přečtenými knihami na toto téma na kontě, se to bude líbit. Mně to přivodilo skoro krizi středního věku, kdy jsem si uvědomila, že jsem na tohle prostě už stará :D Polibek nepřináší do žánru nic nového, nijak nevybočuje a hlavně - je pro mě knihou, která není zapamatovatelná a lehce se ztratí v moři podobných.

KnizniStvanice
03.07.2022 5 z 5

Tohle POTŘEBUJETE! Naprostá úžasnost a čtivost level milion.

AniDi
03.07.2022 5 z 5

Naprosto nezklamala, stálo za to počkat až vyjde jako ebook. Bezvadná kniha, čtivá, naprosto zbožňuji takové dějové zvraty. Zamilovala jsem si jak hlavní hrdinku tak tým .... Nechci nic prozrazovat, po přečtení pochopíte :) Po dlouhé době jsem se při čtení opravdu bavila!

Arinda
30.06.2022 5 z 5

Naprostá pecka! Velice čtivá kniha se super postavami, dlouho mě takhle něco nepohltilo. Nemůžu se dočkat dalšího dílu! :)

Bryel
30.06.2022 4 z 5

Už nejsem úplně cílovka, přesto mě čtivý a poutavý začátek příběhu Layly a Rotha úplně dostal. Bylo to svižné, vtipné a takové milé urban fantasy. Jsem zvědavá na pokračování, rozhodně je co rozvíjet.. :-)

zuzikis
28.06.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem si prostě musela koupit, už jen proto, že tuto autorku miluju. A zklamaná jsem rozhodně nebyla :-) sice asi už nejsem cílovka, ale její styl mi vyhovuje a knihu nejde přestat číst :-) vždy mě pak mrzí, že za dva dny jí mám přečtenou, ale když u této autorky si nemůžu pomoct :D těším se na další knihy z této série!!!! A musím potvrdit, že se mi knihla líbila o chlup více než Království těla a ohně (více komentář u této knihy)

AnnaBa
27.06.2022 5 z 5

Moc se mi to líbilo a četlo líp, než Z krve a popela. Kde je další díl?
Team Roth!

Ketfl
27.06.2022 5 z 5

Zase jsem začala číst novou sérii, aniž bych si počkala na pokračování a jsem akorát na sebe brutálně naštvaná. Protože proč to dělám? Zase musím čekat na další díl, i když bych nejradši četla hned dál, abych věděla, jak se příběh bude vyvíjet. Ale není mi pomoci, tak co se dá dělat, že jo. Každopádně bylo to fakt skvělé, neskutečně mě to bavilo, knihu jsem si užila od začátku do konce. Autorka píše neskutečně čtivě, hlavní postavy jsem si oblíbila. Takový ty rádoby milostný trojúhelníky, ty jsou něco na mě, když kolikrát oba hrdinové jsou bratelní, ale každopádně pro mě jednoho Rotha, prosím. :-D No, nic. Teď budu už jen doufat, aby se další díl objevil co nejdříve.

martina.tim
25.06.2022 5 z 5

Sice už mi není 15, ale i tak mě knížka nadchla a pevně doufám, že brzy vyjdou i další dva díly.

Nikidree
18.06.2022 4 z 5

Série Z krve a popela mě naprosto nadchla. I proto jsem se rozhodla pustit do další knihy od autorky. Jenže nějak nevím, jak knihu ohodnotit. Sedí mi styl psaní, líbí se mi postavy, prostředí i pojetí nadpřirozených bytostí. Taky se mi líbí pojetí celé knihy, to jak příběh pěkně plyne, stále se něco děje a ten konec! Ten byl skvělý.
Přesto nemám po dočtení pocit typu "Wow tohle byla jízda". Ale přeci jen pozitiva převažují a tak ty 4* dám. Je to opravdu dobrá a hlavně velmi čtivá kniha. Už se moc těším na další díly. Jsem zvědavá, co autorka Layle přichystá.

sebemi
13.06.2022 4 z 5

Miluju styl autorky čím dál víc,je to čtivé,je to vtipné, pořád se něco děje, hlavní hrdinové peckovní,v podstatě nemám výhrady.

evineckY
12.06.2022 5 z 5

Nemůžu se dočkat dalšího dílu, protože to je další bomba od J.L. Almentrout !!!
Její svět Démonů , Strážců, kdo nebo co je dobro a zlo a určitě na řadu přijde i
Lilith a to bude určitě jízda ! Doporučuji :-)

Kukicka
10.06.2022 4 z 5

Chtela jsem dat hvezdicky tri, ale pak jsem si uvedomila, ze v ramci sveho zanru, coz je vlastne deti a mladez, je to skvele. Ma to pribeh, nadprirozeno, pekne hlavni hrdiny, zacatek lasky, stipka erotiky, takze, ze to pro me nebylo uplne to prave orechove je chyba meho veku a ne autorky, kterou mam moc rada. Druhy dil si prectu

Onceuponthetime
09.06.2022 4 z 5

Tak není to FBA, ale je to super. Démoni, ti druzí, kteří nejsou andělé ale chrliči (divné, já vím). Sexy chlápci na každém rohu, sexy hlavní hrdinka. Já nevím jak vy, ale já moc víc k životu nepotřebuju :)
Rozhodně si přečtěte pokud máte rádi autorku, což já mám (hehe).

katasokolov
05.06.2022 5 z 5

Příběhem jsem opět unešena a neskutečně se těším na jeho pokračování!

Skvělý fantasy svět s ještě lepšími postavami. Najdeme zde i romantickou linku, která je pro autorčiny knihy velmi typická, ale tady je mnohem umírněnější a víc duševní nežli fyzická.

Místy mi to trochu připomínalo A Wicked Trilogy. Je to taková pekelná pohádka pojednávající o dobru a zlu a odvěkém boji démonů a strážců. Hlavní hrdinka obviously nezapadá ani do jedné kategorie a sama sebe popisuje jako takovou “mulu”, která je někde na pomezí. Nechybí tady ani milostný trojúhelník, který jím ale není v klasickém pojetí. Vtipné dialogy jsou střídány akčnějšími scénami a celé to dohromady pěkně zapadá. Středoškolské drama a poznávání opačného pohlaví střídá zase snaha zachránit svět a uniknout ďábelskému rituálu, který by rozpoutal peklo na zemi.

Roth i se svým mnohým tetováním je boží a ještě má moc dobrý hudební vkus ! :)

“Byl jsem ztracen ve chvíli, kdy jsem tě poznal.”

Chválím taky moc pěknou podtitulkovou scénu…

kristy.books
04.06.2022

Pokiaľ sa vám páčila séria Lux verím, že sa vám bude páčiť aj séria Dark Elements. Opäť to bol vtipný, rozkošný romantický príbeh, v ktorom nechýba aj nejaká tá akcia.

Layla je napoly strážca, napoly démon. Na svoje detstvo si nespomína, nevie, kto sú jej rodičia. V 7 rokoch si ju osvojil jeden strážca a od vtedy s nimi žije. Má zvláštnu schopnosť, dokáže vidieť dušu a označiť démonov, čím pomáha strážcom. Tajne je zamilovaná do svojho "nevlastného brata" Zayna, ktorý ju však stále vníma ako malé dievčatko.

Layla sa postupne dozvedá nové informácie o svojej minulosti a svojich schopnostiach a zisťuje, že strážcovia, ktorých považovala za svoju rodinu, jej mnohé veci zatajili.

Zrazu sa v jej živote objaví vyšší démon Roth, ktorý jej prevráti život hore nohami. Najskôr ho vníma ako nebezpečenstvo, no postupne sa ukáže, že je v ľudskom svete z úplne iného dôvodu.

Roth bol skvelý, šarmantný, vtipný, starostlivý... jednoducho sa ho nedá nezamilovať. Medzi ním a Laylou to od začiatku iskrilo, Roth ju neustále podpichoval alebo častoval dvojzmyslami a sexuálnymi narážkami. Dobre som sa na tom bavila.

Dá sa povedať, že sme tu malý menší ľúbostný trojuholník. Zayne bol tiež sympaťák, ale jeho vzťahu s Laylou bránilo viacero záležitostí. Občas mi bolo Layly ľúto, síce od začiatku vedela, že u Zayna nemá šancu, no aj tak ju bolelo, keď ho videla v spoločnosti iných dievčat.

Akčná linka bola tiež zaujímavá - Layla si jednak musela dávať pozor na niektorých strážcov, ktorí sa jej chceli kvôli jej dvojitému pôvodu zbaviť, jednak na démonov, ktorý sa ju snažili zabiť. Spoločne s Rothom hľadali aj jednu knihu, ktorá by im poskytla dôležité informácie.

Koniec bol...poviem to tak, že nutne potrebujem druhý diel.

Marry123
30.05.2022 4 z 5

Čtecí krize je blbá věc, ale tahle jednohubka na jeden den byla dobrá, a minimálně trochu mě z té krize vytáhla. Určitě jsem zvědavá jestli nás čeká nějaké pokračování, protože ten konec mě docela tahal za srdce... Layly mi bylo docela líto a co si budeme Roth je fakt sympaťák :) a Bambi jak by smet :D

Turante
26.05.2022 4 z 5

Opět úžasný příběh ze světa lidí, kde jsou také démoni a strážci, kteří hlídají rovnováhu dobra a zla. Svět tu sice není úplně originální, ale příběh vás vtáhne a nepustí. Autorka prostě psát umí a už se moc těším na pokračování!

ydnac
14.05.2022 4 z 5

DÉMONICKÉ :-)
Roth je démon.
Zayne je strážce - loví a zabijí démony.
Layla je středoškolačka, ale také napůl démon, napůl strážce.
Od dětství byla vychovávána v domě strážců, ale po jejích 17. narozeninách se hodně věcí změnilo.
Démoni se ji snaží zabít...
Strážci před ní něco tají...
UŽ ABY BYL DALŠÍ DÍL :-)