Dantovo Inferno - Prolog: Mágův sen

Dantovo Inferno - Prolog: Mágův sen https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/7538/dantovo-inferno-prolog-maguv-sen-7538.jpg 3 4 4

Tomu, kdo pátrá po smyslu věcí, se v hlubině vnitřního pozorování zjevuje Strážce prahu, který dotyčnému otevře trhlinu do vícedimenzionálních realit vlastní psýchy. Společně proniknou do duchovního vnitřního světa, nejstaršího cíle lidstva, aby se tam setkali s temnými archetypy. Tento comix byl jiskrou, která zažehla myšlenku na obrázkové zpracování celé cesty peklem (hrdinova putování ke kolektivním praobrazům Dantova inferna, jež jsou uzamčeny v duši). Akronův rituální text myšlenkově vychází z Baphometa, na němž spolupracoval s H. R. Gigerem. Původně byl napsán pro magické divadelní představeníčarodějného kroužku Baphomae na obou tradičních slavnostech - Filipojakubské noci a Halloweenu. Toto přepracované druhé vydání obsahuje historii vzniku comixové řady.Doplněny byly také rozhovory a biografie autorů.... celý text

Komiksy Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Spiral Energy

Prolog: Der Traum des Magiers , 2002

asakz
25.12.2020 4 z 5

Počítám, že nízké hodnocení zde ani tak neodráží nízkou kvalitu díla jako spíš pokrytí nevhodného čtenářského segmentu. Tedy: nejedná se ani o komiksové převyprávění klasického Dantova díla, ani o dobrodružnou horror-fantasy, není to ani pohádka pro jednodušší vyznavače satanismu. Spíše tu máme komiksově zpracovanou cestu do temných stránek lidské duše s referencemi na hlubinnou psychologii a vyzrálejší formu okultismu. Maně mi vyvstává na mysli Jungova Červená kniha, ačkoliv se zde jedná o pouhý prolog v miniaturním rozsahu 36ti stran (zbytek náplně sešitu tvoří dokreslující texty - rozhovor a historie vzniku - a 2 krátké parodující komiksy). Musím však připustit, že velkou část předkládaných myšlenek jsem prostě nepochopil a vkrádala se mi do mysli otázka, zdali náhodou nejde o zdánlivě hlubokomyslné promluvy, které jsou ve skutečnosti žvásty, jimž nerozuměli ani autoři samotní. Nezdá se mi to však pravděpodobné a i na základě doplňujících textů věřím, že kreslíř i scénárista skutečně pracují se stínovou stránkou své psýché a toto je poměrně zajímavý produkt jejich úsilí.

PAVEL z BRNA
23.11.2016 4 z 5

Tak toto je nádherné zasvěcení do tajemství lidské duše, kosmu a smyslu života. Je to dílo pro duchovně hledající, kteří mají už načteno pár kilo duchovní literatury a pak je čtení úchvatný spirituální zážitek. Stále znovu a znovu se k němu vracím a už se těším na další díly. Mám jen obavy, že tento 12 dílný komiksový epos nebude celý publikován do češtiny pro nedostatek zájemců. A to je škoda ale chápu, že pro komiksové čtenáře je to dílo příliš složité a duchovní
hledači nečtou komiksy, jako to bylo do nedávna i se mou, než jsem si přečetl Akronovo Dantovo inferno a propadl fascinaci duchovním komiksem.

gan112
30.04.2015 odpad!

čožééé? Nerozumel som ani slovo.

Carl Friedrich Frey
švýcarská, 1948 - 2017