Císařský oheň

Císařský oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234863/bmid_cisarsky-ohen-v2e-234863.jpg 4 246 73

Cesta sněžných ptáků série

< 2. díl

Uplynulo dlouhých devět let a hrdinové knihy Cesta sněžných ptáků se opět setkávají. Píše se rok 1081 a ctižádost byzantského císaře je bezmezná. Hodlá získat „ohnivou směs“ Východu, zázračný vybuchující prášek, který údajně mají na druhém konci světa v Číně. A tak se Vallon s přáteli vydává po Hedvábné stezce... Robert Lyndon dokázal to, co se podaří málokdy: pokračování historické ságy je opět strhující. Hlavní postavy prošly proměnou a přibyly k nim další; především záhadný mladík Lucas, který má své osobní důvody, proč se k Vallonovi připojit. Atmosféra děje vtáhne čtenáře do tehdejšího světa, vylíčeného s úžasnou barvitostí.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Imperial Fire , 2014

Herodes
16.07.2015 5 z 5

Dobrodružství pokračuje...závěr trošilinku rozvleklý, ale aspoň mi kniha déle vydržela.

Maff
09.07.2015 3 z 5

Čtivě napsané dílo, vypravěčský talent autora pracuje naplno a čtenáře do děje vtáhne, což se však ukazuje Pyrrhovým vítězstvím. Čtenář, který se začte do děje, zjišťuje, že po přečtení několika stran se posunul v čase o několik hodin, ale po přečtení další stránky najednou poposkočí řádově o měsíce, přičemž mu není jasné, proč k takovému skoku došlo. Nepřehledně působí i skoky z místa na místo a to čtenář ani nesmí přemýšlet, jestli takové posuny by v daném čase a podmínkách byly možné. Tady musím souhlasit s některými předchozími kritickými komentáři. Ale vše je vyváženo vlastním příběhem a jak uvedeno v první větě komentáře, paradoxně i přes uvedené výtky, čtivostí díla. Závěr - toto dílo působí jako snaha vyždímat co nejvíce z povedeného prvního dílu, přesto má svou kvalitu, za přečtení stojí a pobaví.

buschka
26.06.2015 4 z 5

Nejprve mi trvalo se pořádně začíst, ale potom se příběh tak "rozjel", že jsem knihu přečetla během pár dní. Poutavý příběh, kde hlavním hrdinům držíte pěsti, aby svůj nelehký úkol zvládli.

Mark
25.06.2015 5 z 5

Četl jsem nejprve tuhle knihu, ale ihned mě chytla a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Určitě si musím přečíst i díl první.

Galadwen
22.06.2015 5 z 5

Tato kniha není tak zajímavá jako první díl, nicméně i tak je velmi vysoko nad většinou produkce, co jsem v poslední době četla. Autorovi bych trochu vytkla příliš náhlý a nepochopitelný konec, nadto prvoplánovitě připravený pro další pokračování.

miskamsk
11.06.2015

Bohužel. Pro mě zklamání. A to jsem tak dlouho čekal... Cesta sněžných ptáků byl opravdu velký příběh, pokračování je už slabší. Některé části sledujeme minutu po minutě, někdy celé týdny přeskakují, někdy se neorientuji, kudy vlastně putují, občas už člověk čeká a hádá kdo další z oblíbených postav umře, protože ví, že někdo už je na řadě. Konec tak moc otevřený, že člověku je jasné, že když se kniha bude dobře prodávat, tak další díl přijde.

Dajka07
09.06.2015 5 z 5

Opět skvělý příběh. Autor nezklamal. Přečteno jedním dechem...
Jen ten konec mohl autor o pár stránek protáhnout, už kvůli těm dvěma momentům na konci...

bondula
08.06.2015 3 z 5

Ako bola Cesta snežných vtákov autentická a pomerne realistická, tak je Císařský oheň nevierohodný a plný očividných nezmyslov. Ale nevadí, príbeh je pútavý, hrdinovia odvážni, cesta nebezpečná. Čím je expedícia bližšie k cieľu, tým je dej viac a viac pritiahnutý za vlasy. No a koniec už úplne stráca štavu a topí sa v záplave sladkých nezmyslov. Škoda.

Ranuncul
21.05.2015 3 z 5

Váhám,jestli mám dát tři nebo čtyři hvězdičky.Kniha je dobře napsaná,ale nelíbila se mi tolik jako první díl.Ten byl opravu super,už jen pro to,kde se odehrával.
A ten konec.Jasně otevřené pro další dobrodružství.

mpb1913
28.04.2015 4 z 5

U Cesty sněžných ptáků někdo napsal, že se jedná o červenou knihovnu pro chlapy a já s ním souhlasím. Postavy jsou jasně vyprofilované a mi víme kdo je ten hodnej, kdo ten zlej. Kompletní sestavička z jedničky doplněná o Lucase, se vydává na nekonečnou cestu do Číny. Až na Waylandovu odbočku do Tibetu je děj našlapaný akcí a nenudí. Jen ten závěrečný pokus o doják se moc nepovedl a na mě to byl až příliš otevřený konec. Sem fakt chtěl vědět jestli na něj Caitlin počkala nebo mu ji někdo zbouchnul.

PetraBery
27.04.2015 5 z 5

Skvělý výpravný příběh, volné pokračování předchozí knihy... Na postavách je vidět změna, která se s nimi za posledních devět let stala. Kniha se čte jedním dechem a konec... No, osobně bych si ho představila jinak. Ale jako celek nádhera!

evasamankova
10.04.2015 5 z 5

Stejně dobré jako Cesta sněžných ptáků. Děj plný nástrah, zrady, napětí, akce, malých a velkých bitev... Lyndon opět potvrdil jak moc strhujícím vypravěčem je. Téměř 500 stran a nikde žádná výrazně hluchá místa. Co by jiným autorům stačilo na trilogii vměstnal Lyndon znovu to jedné knihy - jednoho velkého příběhu.
Jen tu poslední stranu si mohl odříct...
Výborné, nad hodnocením nemusím váhat ani chvilku.
Recenze:

Ivetaa