Císařský oheň

Císařský oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234863/bmid_cisarsky-ohen-v2e-234863.jpg 4 246 73

Cesta sněžných ptáků série

< 2. díl

Uplynulo dlouhých devět let a hrdinové knihy Cesta sněžných ptáků se opět setkávají. Píše se rok 1081 a ctižádost byzantského císaře je bezmezná. Hodlá získat „ohnivou směs“ Východu, zázračný vybuchující prášek, který údajně mají na druhém konci světa v Číně. A tak se Vallon s přáteli vydává po Hedvábné stezce... Robert Lyndon dokázal to, co se podaří málokdy: pokračování historické ságy je opět strhující. Hlavní postavy prošly proměnou a přibyly k nim další; především záhadný mladík Lucas, který má své osobní důvody, proč se k Vallonovi připojit. Atmosféra děje vtáhne čtenáře do tehdejšího světa, vylíčeného s úžasnou barvitostí.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Imperial Fire , 2014

petrulka
22.10.2016 5 z 5

Ach...nádhera...Po delší době příběh,od kterého se nelze odtrhnout a pojmu-li nějaké ty faktické nesrovnalosti, knize nechybí vůbec nic. Posledních pár stran mě rozsekalo na kousky. Ale...tohle není konec, že ne?!?

lazarus
17.07.2016 4 z 5

V dalším dobrodružství panu autorovi drobátko haprují letopočty a přibylo více logických kopanců, ale i přesto jde o hezky vyprávěný příběh jenž se čte jedním dechem. Snad jen na konci mého výtisku chybí několik kapitol. Předpokládám, že jde o ojedinělou chybku v jiných se nevyskytující :)
Jinak by totiž R.Lyndon touto dobou zřejmě sepisoval Vallonovu Odysseu.
Jo, a oceňuji tímto autory komentářů přede mnou, zvláště ty jimž není trapné vyžvanit důležité dějové zvraty v komentářích nám, kteří se na čtení teprve chystáme.

woodward
16.07.2016 5 z 5

Druhý díl je stejně skvělý jako první. Nádherný dobrodružný příběh o velkém putování. A opět se ukazuje jak důležitá, zvlášť u historických románů, je autorova erudice, trpělivost a pečlivost v detailech. Kdoví, třeba se za pár let dočkáme i vyprávění o velké plavbě na západ.

asam
20.05.2016 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Určitě doporučuji,

akdar72
30.04.2016 5 z 5

Souhlasím s Jap, kniha je opět skvělá. Napětí, láska, trápení, touha, nenávist....

Jap
04.04.2016 5 z 5

Dobrodružství pokračuje. Nenechte se zmást komentáři, že kniha je slabší než první díl, protože tomu tak není. Mrzí mě některé starší komentáře uživatelů databáze, které naznačují osudy našich hrdinů. Jinak doufam, že se dočkáme dalších románů od pana spisovatele.

Saman82
20.02.2016 5 z 5

Oproti prvnímu dílu slabší. Ale to je spíš dík vyjímečné kvalitě toho prvního, než slabostí této knihy. A nezbývá než doporučit, jelikož je to stále napínavé čtení. Jediné co bych vyloženě vytknul je otevřený konec.

Bezantina
31.01.2016 2 z 5

Za sebe musím říct, že mne kniha zklamala.. Příběh působil neuceleným dojmem, děj stylem "hned jsme tady a hned jsme tam".. Postava Zulajky zcela zbytečná, zato ostatní ženy našich hrdinů zcela zapomenuté.. A konec byl úplné zklamání - otevřený, jakoby měl pokračovat dalším dějem...?? Celkově na mě kniha působila dojmem, že autor potřeboval asi nahrabat peníze..

orinka3
14.01.2016 5 z 5

Bez váhání dávám opět nejvyšší počet bodů. Kniha zaujme od začátku. Autor se neopakuje, situace jsou nové a ke starým známým hrdinům přibývají další. Zásadní je přítomnost Vallonova syna, jejich komplikovaný vzájemný vztah. No, a ta Zulajka, ta tam teda pro mě být nemusela, ta mi byla vysloveně proti srsti a přála jsem jí rychlý konec.:) Líčení strastiplného cestování plného nástrah, dobrodružství a situačních zvratů je právě to, co čtenářovu pozornost spolehlivě drží. Hrdinové prvního dílu knihy ve druhém už nejsou mladicky splašení - prostě jim přibylo pár let, a na jejich jednání je to znát. Mně se moc líbilo to, že se spisovatel nesnažil vykreslit postavy příliš kladně. Chybovat je lidské, a proto nešustí papírem. Závěr je otevřený a přála bych si, abych si po čase mohla přečíst ještě další knihu - jak to bylo v Japonsku:)

vincek1
14.01.2016 5 z 5

Dočteno v rekordním čase, až si člověk řekne proč četl tak rychle a raději si neužíval. Knihy tohoto autora se asi nedají číst pomalu. Po přečtení je hlava plná dojmů a trvá dost dlouho se jich zbavit a načerpat nové. Souhlasím s komentářem ataka, konec se zdál ukvapený a jestli jen proto, aby mohl příběh pokračovat, tak je to jen dobře. Ještě jedna věc, jako kluk jsem četl knihu o cestě Marco Pola do Číny, nepamatuji se název, ani autora, ale teď se mi příběhy M.Pola opět vynořily z paměti. Podobně poutavě vyprávěný příběh, který zaujme snad každého čtenáře. Těším se na další knihy p. Lyndona.

Atak
10.01.2016

Velice zdařilé pokračování, jen jsem čekal jiný konec tento je moc rychlý, což nechává autorovi prostor na příští pokračování.

trape
02.01.2016 4 z 5

Moc jsem se těšila jsem se na druhý díl ale trochu zklamání. Cesta se mi líbila mnohem víc.

Samarka
10.11.2015 5 z 5

Opět výborně napsaná kniha, kterou si určitě v budoucnu znovu ráda přečtu. Jako vždy spousta zvratů, napětí, romantiky, nebezpečí, dobrodružství. Vše co má pro mne kniha mít. Mimochodem, nevíte zda bude pokračování? :)

Reňa
03.11.2015

První díl byl lepší!!!!

ritz
03.11.2015 5 z 5

Skvělá, napínavá knížka, ale první díl byl podle mě lepší, asi proto, že to bylo poprvé...

cori
30.10.2015 3 z 5

Vallon opět vyráží na "nesplnitelnou" misi, tentokrát na Východ. Druhý díl je nápodobou dílu prvního: putování plné překážek, skupina zákeřných Vikingů, nechtěná společnice osvobozená z otroctví, odhalování tajemství spojené s počátky křesťanství. Měla jsem místy pocit, že autor vykrádá sám sebe. Oproti prvnímu dílu mi chyběly rovnocenné ženské hrdinky - cikánka a konkubína se moc neprojevovaly. Velmi mě zklamala postava Waylanda, tedy co s ním autor provedl. Byl to úplně jiný člověk, i zdůvodnění jeho náhlého a správně načasovaného příjezdu do Konstantinopole neznělo moc věrohodně. Autor ho vrátil do děje jen proto, aby se měl kdo vydat do Tibetu. Cesta sněžných ptáků byla napínavější, propracovanější, postavy víc živější a víc jsem se o ně bála

peedbook
05.10.2015 4 z 5

Dobrodružstvo pokračuje ... skvelá kniha ...

hanap
03.10.2015 5 z 5

Skvělé pokračování Sněžných ptáků , jen doufám , že autor nás s hlavními hrdiny doprovodí do Japonska , protože se nabízí další pokračování .

KellyH
18.09.2015 4 z 5

Opět výborný příběh, leč první díl byl přece jen o chlup lepší, snad i proto, že v této knize byli hrdinové podobně dlouhou cestou zocelení a v té první tkvělo kouzlo takové naivity či neznalosti. Nevím, ale o hvězdičku nižším hodnocením rozhodně nemíním říct, že by se mi to nelíbilo, naopak.

Jen jsem dost ráda, že jsem si odvykla před četbou číst komentáře k dané knize, neboť informaci od čtenářky Ivany bych rozhodně nechtěla vědět předem. Ten konec tak byl sice šok a rozlítostnil mě, ale to je na tom čtení právě to fajn. :)

lampernaqui
28.08.2015 4 z 5

Stejně příjemné čtení jako u první knihy. Ani jsem neměl problém vzpomenout si na postavy z předchozího dílu, což mi vždycky dělá problémy. Hlavní hrdinové se znovu vydávají na dalekou cestu, tentokrát ne za sněžnými ptáky, ale s cílem získat jakýmkoliv způsobem tajemství zápalné čínské směsi. Valon, Wayland a další znovu na pochodu přes všechny možné překážky, podrazy a rodinná tajemství.