Chlapec stále nezvěstný

Chlapec stále nezvěstný https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6312/chlapec-stale-nezvestny-6312.jpg 4 55 14

Patnáctiletý Dominick se ničím neliší od ostatních dospívajících kluků – s kamarády si rád popovídá o autech, ale hlavně touží konečně objevit zapovězený svět erotiky a sexu. Zamiluje se do otcovy tajné milenky Edie. Když ale Dominickův otec zjistí, že Edie s ním čeká dítě, opustí ji. Dominick se rozhodne, že se o Edii a o svou nevlastní sestru postará sám...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

Boy Still Missing , 2001

Radimka
24.06.2023 5 z 5

Po patnácti letech přečteno znovu a teď mi to přišlo jako ještě větší mazec. Fatální absurdita náhod, pocit nenapravitelné viny malýho kluka a sračkovitost hlavních viníků. Pecka!

ZUZANA-123
12.09.2021 5 z 5

Tahle kniha byla napínavá až do samèho konce.

osuška
08.08.2021 5 z 5

Napínavý, ponurý příběh dospívajícího chlapce. Autor v knize vyjadřuje spoustu zajímavých myšlenek. Druhá kniha od tohoto autora, co jsem četla, obě nenápadné, přesto skvělé.

aydam
05.06.2021 4 z 5

Svéráznému Dominikovi budete jistě po celou dobu držet palce.
Příběh o lidech z okraje společnosti. O tom, že čestnější může být prostitutka, než-li policista.

"Máma a Marnie vždycky vyprávěly, že člověk někdy přemýšlí srdcem a někdy hlavou. A často to jde proti sobě. Ale ani jedna z nich se nikdy nezmínila o duši."

Kepida
04.04.2021 5 z 5

Knížka si mě vybrala v antikvariátu. Neznala jsem autora, nevěděla o ní nic..Jsem moc ráda, že mě zasáhla nejen tím pádem z police. A jednu myšlenku z ní mám pořád v hlavě, s různou intenzitou se vrací. Ještě se mi to u žádné knížky nestalo.

Roubas
12.09.2019 4 z 5

Stejně jako u předchozích dvou románů, které jsem od pana Searlese četl i tady je hlavní výhodou neotřelá hlavní postava, které je obyčejná, se všemi strachy a naivitou (zde hlavně z důvodu mládí), která si ale čtenáře získá naprosto bez problémů i přes velké množství kotrmelců, chybných rozhodnutí jen z čistého šlechetného, čistého, ale bezpochyby naivního záměru. Výborně pracuje se zločinem jako s kulisou a ne hlavním motivem. Jediné s čím mám problém je spoiler na zadní straně obálky. Za to bych vzal možná kladívko na prstíčky.

verka5083
25.01.2019 5 z 5

Velmi napínavá kniha , která je velmi čtivá a dost zajímavá. V životě by mě nenapadlo,že by se něco takového mohlo stát ve skutečném reálu. Nemohla jsem knihu dát z ruky, musela jsem vědít,jak celý příběh dopadne.

Pepina19
16.01.2019 5 z 5

Velice čtivé, poutavý příběh a sympatický Dominik, který to nemá vůbec jednoduché a i když dělá "špatné" věci, nepřijdou vám vůbec špatné !

Chytuš
04.12.2018 4 z 5

Takové příběhy mám ráda. Nečernobílé. O vině. Taky trochu o trestu. O chybách, kterých se dopouštíme. O tom, jak jim čelit. O lásce. O osudových ženách - o matce, o první sexuální bohyni pro patnáctiletého kluka, i o první skutečné, hluboké lásce. O životě. A taky trochu o osudu.
"Myslím, že existuje něco jako osud. Věci, kterým nerozumíme. Dávají nám určité šance. Kdoví, co se za nimi skrývá?"
Po úplném dočtení oceňuji skvělý název celé knížky. Je to takový dvoj až trojsmysl, nezvěstný chlapec dvakrát zmíněný v knize, kdy tato skutečnost má význam pro děj (o tom tu teď nebudu spoilerovat). Pro mě je ale nejsilnější třetí význam - přerod chlapce v muže. Na konci knihy už Dominik prostě není tím chlapcem, kterým býval... Velmi, velmi dobré, skvěle napsané. John Searles zkrátka umí.

magnolia
23.07.2018 4 z 5

Druhá přečtená kniha od autora, vydaná před více lety a odehrávající se v 70.letech. Zase jinak dramatický příběh s dospívajícím chlapeckým hrdinou, zmítaným pocity viny a touhou po pomstě, a také (především) po fungující rodině, lásce, pochopení... Autor si libuje v ponuré zimní atmosféře amerických maloměst (na čas i v NY), a také v náznacích a znameních, které hrdina vyhledává a hledá v nich řešení svojí situace. A někdy je i nachází. Je to smutné, tragické, ale s hrdinou jsem soucítila, i když po jeho prvotních chybách, jsem málem knihu odložila. Je to citlivě napsaný, dramatický a psychologický příběh. Kniha by si zasloužila nové vydání.

misa8153
16.01.2018 3 z 5

Prvních zhruba 70 stran mě moc nebavilo a přemyslela jsem, jestli knihu doctu. Nakonec jsem četla dal a příběh začal být zajímavý a já knihu dočetla pak už velmi rychle, protože jsem byla zvědavá na další vývoj.

trudoš
18.05.2017 4 z 5

Mám rád romány o dospívání, o to víc, když se jedná o hrdiny z nuzných sociálních poměrů, s nějakou tou dysfunkcí v rodině. Přidá-li se k tomu chlapecká naivita stran milostného poblouznění a thrillerový leitmotiv odpovědnosti za špatná rozhodnutí, má mě autor na lopatě stejně jako roztleskávačka, co přijde s návrhem hry na doktora.
Pravdou je, že na to, jak hutné téma si vzal John Searles na paškál, zdaleka jej nevytěžil úplně do dna. Mohla z toho být perfektně temná záležitost, která by rozebrala nejednoho uštěpačného cynika. Nicméně i přes pozlátko líbivého mainstreamu se mu podařilo odvyprávět strhující příběh o hrátkách osudu a krutostech života. Sympatický je pak dvousetstránkový rozsah, který se soustředí na ústřední zápletku a všechno ostatní nechává na čtenářově fantazii.
Nepříliš povedená je bohužel redakční práce (nebo překlad, záleží, co si vyberete), protože interpretovat pozdrav „Hey“ jako „Hej“, nebo poutač „Hot girls“ jako „Horká děvčata“, není úplně známka košer práce.

Kabi
07.04.2014 3 z 5

Zajímavý příběh, od kterého se budete těžko odtrhávat.

asam
30.11.-0001 5 z 5

Než začnete číst, dejte své rodině a známým vědět, že si berete volno, protože se od knihy nebudete moci odtrhnout, radila prvním čtenářům americká kritika.
Já s tím plně souhlasím a vřele doporučuji.