Cesta k radosti a vnitřnímu klidu: Co je důležité pro spokojené soužití

Cesta k radosti a vnitřnímu klidu: Co je důležité pro spokojené soužití https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509717/bmid_cesta-k-radosti-a-vnitrnimu-klidu-c-y8T-509717.jpg 5 4 2

Lidé se v posledních desetiletích zajímají především o svou svobodu a naplnění vlastních potřeb. Nechtějí se omezovat a starat o ostatní. Vede to k odcizení, k nenávistným projevům na sociálních sítích, na ulicích i v každodenní komunikaci mezi lidmi. Přesto touha být součástí společenství nezmizela. Projevuje se to obzvlášť během krize, jak jsme si mohli všimnout po rozšíření koronaviru. Najednou se objevila nová pospolitost a solidarita s lidmi, které pandemie zasáhla. Anselm Grün v této knížce ukazuje cestu k harmonickému soužití, v němž je zároveň plně respektována svoboda jednotlivce a rozmanitost zde není překážkou, nýbrž vzájemným obohacením.... celý text

Pentlička
18.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Autor vychází ze zásad sv. Benedikta z Nursie. Je neuvěřitelné, kolik moudra se vešlo do tak útlé knížky. Určitě by stálo za to přečíst si i Benediktovu Řeholi, je to lákavé. Tady mi to vyznívá, jakoby na světě mohli být všichni lidé dobří, navzájem si odpouštět a žít v míru. Přijde mi to zidealizované, ale zároveň je tu kladen důraz na přijmutí reality a odmítání idealizace. Spojuje se mi to dohromady v kruh: idelaizace - zklamání - realita - odpuštění - přijímání druhých lidí, jací jsou - splynutí s veškerým pozemským lidským i přírodním společenstvím - idealizace - realita.... Ono to tak trochu v životě je.

Musvar
23.01.2023 5 z 5

Pěkná, praktická knížka s návody, jak podle benediktinských zásad a víry řešit osobní a komunikační problémy. Užitečné čtení – vyzkoušejte sami :)