Cesta do Tongaye

Cesta do Tongaye https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227044/bmid_cesta-do-tongaye-0Vi-227044.jpg 5 5 2

Na malé ploše novely je vylíčen osud staré flašinetářky na její cestě chilskou pouští do poutního místa Tongay. Jazykově vytříbené dílo západoněmecké autorky zachycuje prostředí, život a myšlení chudých lidí se sociálním akcentem, zdůrazněným flašinetářčiným vnitřním dramatem – putováním za holou existencí.

Literatura světová Novely
Vydáno: , Vyšehrad

Der Weg nach Tongay , 1970

Kopretina
03.03.2018 5 z 5

Při výběru knihy do letošní čtenářské výzvy bodu 2 - kniha od autora ze stejného kraje sahám po knize paní Gudrun, jelikož bydlela ani ne 10 km ode mě. Jednu knihu jsem již od ní četla a velmi ráda jsem sáhla i po druhé. Nemám moc představivosti a nelítají mi obrazy v hlavě při četbě, tentokrát ale to s touto knihou šlo a já viděla kaňon, cestu osvícenou měsícem, vulkán, její nahé tělo, na kterém nese nemocného psa, kostel osvícený mnoha svíčkami. Celý popis i příběh jsou krásné, trochu mě mrzí bolestný konec, za něj bych půl bodu strhla, ale i tak dávám pět hvězd, protože vím, že na tuto knihu jen tak nezapomenu.

MichelleS
03.11.2016 4 z 5

Cesta pouští, cesta životem stejně plná strádání. Úchvatná scéna v nočním kostele.