Černá lilie

Černá lilie https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533285/bmid_cerna-lilie-65e19ef0c012c.jpg 4 173 173

Oldřich z Chlumu řeší vraždy na hradě Valdek. Oldřich z Chlumu se svými pomocníky řeší vraždy na hradě Valdek. Podezřelých je mnoho, protože na hradě se právě koná rodinná slavnost. Jaké tajemství skrývá vzácná tapiserie? Oblíbený autor historických knih i detektivek z českého středověku opět přivádí na scénu Oldřicha z Chlumu s jeho pomocníky panošem Otou a velitelem Divišem. Tentokrát řeší případ smrti paní Sibyly, sestřenice urozeného a vlivného Oldřicha Zajíce na jeho hradě Valdeku. Než zjistí, zda Sibylina smrt byla vraždou, nebo nešťastnou náhodou, dojde k další vraždě. Podezřelých je mnoho, protože na hradě se právě koná rodinná slavnost. Otázek, které si Oldřich z Chlumu klade, je řada, proč se mu ale zdá, že klíčem k řešení je tapiserie, na níž je zobrazena zahrada s nádhernými květy, mezi nimiž vynikají lilie, z nichž jen jedna je černá?... celý text

Myllan
27.06.2023 2 z 5

Za mě nejslabší z této řady, chvílemi jsem tápal, kdo je kdo :(

Trochu mi to připomíná Cimrmanův Vichr z hor:
Tomáš: "Ale v tom případě jsem tě obelhal, tatínku.
Otec: "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.
Tomáš: "A maminka?"
Otec: "To je babička z otcovy strany.

kolacky
26.06.2023 4 z 5

Není z nejlepších, ale ani z nejslabších. Zápletka zapletená, Oldřich z Chlumu zabodoval, Diviš s Otou nakonec taky. A padouch byl za padoucha od první chvíle, co se v ději objevil... :-)

mala49
26.06.2023 2 z 5

Pocity smíšené, přiznávám, že jsem se v těch jménech a vůbec v zápletce poněkud topila. A to se mi v knížkách málokdy stane. Trošku mi to připadá jako vaření z vody. Navíc mi to připomíná jakousi nepropracovanost, podobně jako u Lucemburské epopeje. Ta byla pro mě taky trochu zklamáním.

Víťa57
25.06.2023

Mám je všechny a tento je asi opravdu jeden z nejslabších. Diviš je opět za zbrklého popletu. Oldřich se tahá za vousy a Ota má opět vztah se sklepnící. Děj trochu zmatený a hodně předvídatelný. Příště už asi nekoupím.

Madelisi
25.06.2023 4 z 5

Nejnovější případ Oldřicha z Chlumu má na začátku novinku - seznam postav. Zjevně pan Vondruška čte recenze, u předchozího Anděla smrti bylo až moc komentářů, že postavy splývají.
Tento problém tu není, vždy jsem věděla, kdo je kdo. Příběh je klasický, Oldřich a spol. řeší případ, který má kořeny ve dvacet let starých událostech. Vše je popsané skvěle, linka napětí nikdy nepoklesla.
Sice Oldřich najednou opět všechno věděl, ale zde uznávám, že náznaky stop jsou patrné.

Moc jsem si tento případ užila.

ivoiro
25.06.2023 5 z 5

Můj oblíbený autor mě opět uspokojil touto příjemnou oddechovkou.

Planin
24.06.2023 2 z 5

Rekl bych, ze je to nejslabší co jsem od autora cetl

tittanie
16.06.2023

Oceňuju, že se autor snaží držet tuhle sérii při životě, ale dle mého už je to jenom ždímání suchého hadru.
Dále musím ocenit, že v tomto díle nebyl Ota děvkař, Diviš blbec a Oldřich se netahal za fousy, což mi v předchozích asi pěti dílech šíleně lezlo na nervy.
Musím říct, že jsem se snažila číst pozorně, ale ty jména na mě byly moc, stejně tak erbovní zvířata a barvy rodů. Vím jak to dopadlo, ale asi jsem nepochopila pohnutky vraha.

oxo
13.06.2023 2 z 5

Aby se v tom prase vyznalo. Zmatený příběh s hromadou mrtvol, nadbytkem rytířů a podivnými vztahy. Nepochopil jsem co se vlastně komu přihodilo ani když na konci přišlo rozuzlení celé té patálie. Možná proto, že mi kniha přišla dost nezáživná. Asi už budu číst jen jednoduchý rodokapsy...