Bůh v renaultu

Bůh v renaultu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342395/mid_buh-v-renaultu-FJi-342395.jpg 3 142 43

Čtvrtá povídková knížka nejúspěšnějšího českého spisovatele přináší směs pocitů a nálad, jejichž spojnicí je empatie. Mistr silné, mnohdy překvapivé pointy tentokrát nechává svou osvědčenou zbraň často oněmělou. Vzdává se toho, co je bezpečně efektní, ve prospěch toho, co je nebezpečně pravdivé. Hrdinové vieweghovsky svěžích povídek prožívají naše pocity, touhy a strachy — a nabízejí katarzi, která každý takový akt nevyhnutelně doprovází.... celý text

Dimas
18.05.2017 4 z 5

Mám pro autora slabost! Chtěla bych se "jen" bavit, ale autobiograficky psal vždy a co my víme, jak s námi život zatočí?
Sochař na smrtelné posteli má pět hvězd.

Panda11
13.05.2017 4 z 5

V dnešní době, kdy moc z nás nechce uvažovat o skutečných problémech života, ale knihu si kupujeme proto, že se chceme bavit, chceme číst jeden napínavý příběh plný zvratů, bude mít s příznivci této knihy pan Viewegh možná problém. Sama jsem nejdříve na knihu dokonce nadávala. Začátek pro mě nic moc (právě proto, že jsem od ní očekávala vlastně něco jiného). Od povídky číslo 4 se to začalo zlepšovat. V podstatě, takový život je: nemůžeme říct svým dlouhodobým kamarádům vše, bojujeme s fámou, řešíme smrt, rozchod, svůj původ, bývalé partnery čekáme, zda nás ještě něco překvapí, zda nás ještě něco dalšího (nebo ještě vůbec něco) vzruší. Po dvou dnech od přečtení, kdy jsem jí dovolila, aby ve mě dozněla, ji musím hodnotit kladně. Je to povídková kniha. Ty asi nebývají tak úspěšné jako romány. Přesto si myslím, že když budete číst pozorně, možná knihu pochopíte a třeba i v nějakém příběhu najdete maličkou podobnost s Vaším životem. Zvlášť starší čtenáři. Nesouhlasím s komentářem, že Viewegh neumí napsat dobru knihu, ani že by nedokázal napsat knihu, jako byly Báječné léta pod psa. Myslím si, že takhle to prostě napsat chtěl, protože to takhle cítí. Důležité je, aby čtenář nečekal od knihy to, co v ní není.

hrabe.ruprecht
12.05.2017 odpad!

Autor napsal Báječná léta pod psa a teď z toho žije. Tahle kniha je změtí slov bez ladu a skladu. Asi bylo potřeba nakladatelství dodat určitý počet normostran, což koneckonců v první povídce i přiznává.
Postihl mě infarkt a při hospitalizaci Jsem požádal ženu, aby mi přinesla do špitálu nějakou knížku. Přinesla mi tohle. Opravdu jsem nikdy nic víc slaboduchého nečetl. Nedočetl jsem. Bylo pro mě přínosnější hledět do stropu, než se zabývat takovouto sr...ou.
Knihy do popelnice neházím a nechat ji v knihovně na kardiologii, jsem si netroufl, aby se nějakému pacientovi nepřitížilo. Tak teď nevím, kam s ní. Na podložení kývající se skříně je hrubá, jako zátěž při lepení zase lehká.