Bohemia

Bohemia https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418744/bmid_bohemia-QzT-418744.jpg 3 205 70

Začíná nové milénium a nadějný český režisér Ivan se srdcem floutka, rodinou na krku a hlavou v oblacích sní o tom natočit film v Hollywoodu. Náhoda mu přihraje do cesty o pár let starší britskou producentku, a protože si padnou do oka, začíná jeho sen dostávat reálné obrysy. Stačí překonat manželčin nesouhlas a pár nečekaných kulturních rozdílů a může dobýt celý svět. Anebo se v něm ztratit.... celý text

Anna27
16.12.2020 3 z 5

Podle komentářů jsem čekala nějakou úplnou katastrofu. Já už teda četla i horší příběhy. Styl psaní mi přišel lepší než zmiňovaná Vieweghova tvorba. Měla jsem jako audioknihu, kterou namluvil svým příjemným hlasem Kryštof Hádek, což si myslím byla skvělá volba. Není to sice nijak obohacující kniha, ale odpad to taky není. Možná lidé čekali od autora kvůli jeho jménu absolutní bestseller, ale já nečekala nic, takže zklamaná nejsem. Konec bych trošku doladila, ale jinak takový průměr. Co by mě teda ještě zajímalo je, jestli pan Svěrák čerpal při psaní z vlastních zkušeností.

triatlet
05.12.2020 1 z 5

Podtitul románu Bohemia zní Nikdy nenatočený film. Příběh zachycující život českého režiséra působí povrchně i jazykově nepřesvědčivě. Čtenář si může připadat zmatený jako postavy, které nejsou moc sympatické. Za zmínku stojí popis skotské přírody.

shootingstar
04.10.2020 2 z 5

Kdyby to byl kámošův deník, kterej mi dal přečíst, asi bych řekla: "Píšeš docela čtivě, nechceš něco napsat? Ale ne něco, co by se točilo jenom kolem tvýho schlíplýho pinďoura, to už píše Viewegh." Ale tak jo, dobře, nemůže bejt každej Dickens, chápu. Jediný, co mě opravdu zamrzelo, byla ta hrubka v mě/mně. Teda Honzíku!

freejazz
30.09.2020 1 z 5

zobral som to do ruky, že Honza Svěrák.
extrémna nuda, ako keď sedíte na Podunajskej nížine alebo na dolnom Zemplíne, pozeráte sa a oko sa nemá čoho zachytiť. pozeráte sa, až vás to unaví. a zatúžite po horách. alebo aspoň po kopčekoch. nemusíte po nich práve loziť, stačí ich vidieť.
meno nič neznamená. už som tento rok odložil viac nedočítaných kníh, táto asi bola najslabšia.
neodporúčam čítať, radšej si pozrite nejaký dobrý film - trebárs aj od Honzu S.

kamca4151
28.09.2020 1 z 5

Kniha ktera nema dej. Nic zavratneho se nedeje, porad cekate nejaky zvrat, ktery neprisel. Ivanovo nevery jsem nepochopila. Vylet do Skotska Ameriky i jinam taky ne. Proste to nemelo zadny duvod a vysvetleni. Skoda, skoda

Nočnípták
06.09.2020 2 z 5

Tahle kniha pro mne byla zklamáním. Dočetla jsem do konce, ale byla to ztráta času. Snad jsem si myslela, že děj přece jen nabere jiný směr, než stále se opakující nevěry. Nenabral. Prostě tahle kniha není jako Kuky se vrací. Ten se autorovi povedl. Aspoň mně se líbil.

jprst
13.08.2020 2 z 5

Jako oddechovka se to dalo strávit, i když jsem to dočetl spíše vzhledem k autorovi, ale není to nic, k čemu bych se někdy vrátil. Chápal jsem to jako pokus autora prosadit se i na literárním poli, což se ale spíše nepovedlo.

čef
01.08.2020 4 z 5

Snažil jsem se, snažil, ale stejně jsem si nepochutnal. Už dávno mne totiž přestaly bavit rozdíly mezi naší a anglosaskou kulturou a rodinné problémy promiskuitního režiséra mne také nebraly. Erotické scénky již byly o trochu lepší, ale již jsem četl hromadu lépe vybarvených, dráždivých a umělecky působivých popisů této atraktivní činnosti. Nikoho nechci odrazovat, život z prostředí natáčení filmových pecek je jistě přitažlivý sám o sobě a zde to napsal světoznámý režisér, který je zde doma a tak je z tohoto pohledu tato kniha jistě pro mnohé více než zábavná.

twigxi
27.07.2020 2 z 5

(SPOILER) Poslechnuto jako audiokniha. Nadherne nacteno Krystofem Hadkem (ten by si za prednes zaslouzil plny pocet hvezd), ale pribeh samotny me uz tak moc nenadchl. Nemam rada neustale omilane tema nevery. V soucasnych ceskych filmech jsem to videla tisickrat na vsechny mozne zpusoby a fascinuje me, jak se tam nakonec vzdycky vsichni tvari, ze je to vlastne v poradku, ze si jen manzelka musi zvyknout a byt jeste rada, ze se za ni manzel vzdycky nakonec vrati.

ADE138
21.07.2020 3 z 5

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Kryštofem Hádkem. Dramatizace se mi líbila, i hlas KH, ale kniha samotná už moc ne.

Danago
20.07.2020 3 z 5

Jako audiokniha se to poslouchat dalo. Docela jsem se i v některých místech zasmála, ale konec knížky, jak se natáčel film mě už boužel moc nebavil. Myslím, ale že film by z toho byl dobrý.
Společenský román, o muži, který se hledá v pracovním i osobním životě. Chtěl by se stát světovým režisérem, ale není to tak jednoduché ani s dobrou producentkou , scénářem a talentem....

Amazonka72
19.06.2020 2 z 5

Slabé, slabé... Plytký příběh, u něhož jsem si říkala, jak moc je dobře, že se z něj nestal film. Film by byl fiasco, příběh “o ničem”. Kniha má tu výhodu, že představivost čtenářů mnohdy i nezajímavý příběh může vylepšit.
Ale na druhou stranu to byla celkem zajímavá sonda do života Scénáristy, který se snaží proniknout do velkého světa filmu. A tady narazí, protože specifika našeho českého filmového průmyslu jsou úplně jiná, než toho světového. A málokdo má tak ostré lokty a buldočí povahu, aby do tohoto světa pronikl.
Dokonce i popis života na Skotském venkově v přepychově zařízené vile s množství personálem, vyznívá pro malého českého tvůrce rozpačitě. Tolik se snažíme držet tempo, ale cíl nám stále uniká. A opravdu je tato cesta tou správnou? Není lepší zůstat sami sebou a nesnažil se být někým jiným?
Tak tohle jsou pocity a otázky, které se mi při četbě honily hlavou.
Ale jinak oddychovka na jeden deštivý víkend.

pavels36
29.05.2020 4 z 5

Příjemné čtení. Docela odreagování a netřeba v tomto příběhu hledat nějaký hlubší smysl. Je v tom humor, děj, zápletka, rozuzlení i trochu sexu. Je vidět, že jablko nepadlo daleko od stromu. Přeci jen pan Zdeněk Svěrák je jiná liga,ale to chce čas :)

xxtom
08.05.2020 3 z 5

Příběh českého režiséra, kterému se naskytla možnost točit film s cizí produkcí. Více než o točení filmu je kniha ale o vztazích. Dej příjemně ubíhá a knížka se hezky čte.

gladya
30.04.2020 5 z 5

Dávám 5*, možná abych trochu zvedla hodnocení. Jistě, není to "velká literatura". ale copak někdo čekal Dostojevského? Je to příjemná oddechovka. Ale dotýká se docela zajímavých věcí, vztahů, kulturních rozdílů, národní povahy. Ovšem čtenář musí počítat s tím, že je to nadsázka a že autor občas přehání. Je to zajímavý počin a vůbec to není hloupé. A nevadí, že s některými explicitně nebo podprahově vyjádřenými názory autora nesouhlasím,

yaja8823
12.04.2020 1 z 5

Celkem dobře popsané povahy postav, ale už né tak český národ....takové moc obecné.... Děj nic moc.

MagdalénaD
10.04.2020 4 z 5

Váhám, zda ohodnotit 3 nebo 4 hvězdičkami...
Upřímně, ta kniha nebyla špatná a co ji nelze upřít - už dlouho mě tak nepotěšilo vykreslení charakteru. Trochu mě mrzela ta snaha o zobecnění na celý český národ, ale hlavní postava sama o sobě měla duši a to se mi líbilo.
Oproti tomu dějová linka byla dost slabá, resp. taková "ani ryba ani rak". Nepotřebuji strhující zápletku, aby mě kniha bavila, ale pak očekávám něco, co tomu dodá hloubku. A to mi tady maličko chybělo. Vnímala jsem, že je tam jakási snaha o příběh a strhující zápletky (sex, 11. září, smrt, ...), ale nějak mě to nedokázalo pohltit.

Leona96
31.03.2020 1 z 5

nereálné

Kerberos
30.03.2020 4 z 5

V knize je mnoho humorných postřehů umocněných přednesem Kryštofa Hádka.Konec knihy,který popisuje natáčení filmu už mě moc nebavil.

chaera
27.03.2020

Nedočteno, dostala jsem se do 1/3 a knihu odložila. I přesto, že anotace zněla slibně, mě příběh vůbec nezaujal a já se po většinu času musela do čtení nutit. Postavy byly nesympatické a ploché a zvlášť Ivan byl tak protivná postava, že jsem si ke knize zkrátka nedokázala najít cestu. Druhou šanci už tomuto kousku nedám, jednou mi to bohatě stačilo.