Bez srdce

Bez srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336003/bmid_bez-srdce-FPp-336003.jpg 4 552 175

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Heartless , 2016

Narissa
06.06.2017 5 z 5

Ještě se mi nestalo, abych se na knihu tak strašně těšila a zároveň se jí bála (vážně nemám ráda špatné konce). Řekla bych, že knize hodně dodává na dramatičnosti právě to, že čtenář ví, že skončí zle. Dobře jednoduše dopadnout nemůže, že...
Kromě krásného příběhu, který je napsán tak, že jsem nakonec neuronila ani jednu slzu, za což jsem vděčná, oceňuji vyprávěcí styl. Vážně čtivý a promakaný. Není podbízivý a triviální, jak je dnes běžné. Ale prostě dokonalý.
V tomhle případě je mi dokonce i líto, že neznám Alenku tak dobře, jak bych ráda. Ne proto, že bych jí nečetla, ale proto, že nejsem anglické dítě a nejsou mi vlastní všechna jejich říkadla a rozpočítávadla atd.
Za mě je Bez srdce vážně skvělá kniha a jsem i ráda, že autorka nepodlehla dnešní módě a nerozložila příběh do více dílů. Takhle je krásně dynamický a plynulý. A skvělý!

Veeria
03.06.2017 3 z 5

Dle mého kvalit Měsíčních kronik tato kniha nedosahuje, leč i v tomto případě se jedná o velmi čtivý příběh, Marissa v sobě nezapře um a talent. Příběh sám o sobě zaujme především příznivce Alenky.

Roxik
02.06.2017 2 z 5

Miluji všechny knihy, které autorka napsala, ale u téhle nevím co si myslet. Příběh nebyl úplne špatný i když jsem si říkala proč číst knihu u které stejně vím konec. Nebýt Šprýma a Kloboučníka asi bych ani knihu nedočetla, neustále jsem se musela nutit do čtení a oslovilo mě asi až posledních 90 stran, postava Catherine mi přišla hrozně hloupá a naivní, ale vlastně mi jí bylo nakonec i líto. Nicméně bylo přínosné si předčíst tuto knihu přesto, že to nebyl úplně můj šálek kávy , protože mě zajímalo co vlastně vedlo srdcovou královnu k její bezcitnosti a krutosti. Myslím si, že autorka má velký potenciál a tohle bylo na ní trochu slabé.

mmmisulka.r
01.06.2017 3 z 5

Objevila jsem svoje hranice ve světe fantasy literatury. Chápu, je to pro mladší generaci čtenářů, ale o to nejde. Alenka v říši divů a teď i Srdcová královna jsou právě za tou mou hranicí. M.M. psát umí, ale tentokrát mě nedostala a vůbec neoslovila.
Nevím, co jsem si představovala, když jsem si knihu vybírala, protože mě nebaví ani Alenka, dokonce ani filmové zpracování. Takže moje hodnocení berte s rezervou.
Kniha mě jednoduše nebavila, přišlo mi to vleklé, trápila jsem a kniha mě jakž takž chytla až na posledních 90 stránkách.
Ovšem, konečně pohádka s nešťastným koncem ;-)

JanaDor
29.05.2017 3 z 5

Autorka je skvělá vypravěčka a příběh krásně rozvinula s pestrostí k postavám a jejich vlastnostem.
O kouzla a čáry v příběhu není nouze. Podíváme se do země, kde je všechno možné. Pro čtenáře, kteří milují Alenku v říši divů je tento příběh skoro povinností. Pro ty, co mají rádi dobře napsané a správně ulítlé pohádkové fantasy s temným podtónem k nevyhnutelnému osudovému konci, je kniha dobrá volba na nevšední čtenářský zážitek.
Moje smůla, že nemám ráda Alenku v říši divů, takže mě moc příběh nebavil, což je můj problém....

Ewik
23.05.2017 3 z 5

Alenka od Carolla se mi líbí. Alenku Tima Burtona miluju, ale toto bylo jedno velké překvapení. Z počátku mi byla Catherine a mnohé další postavy krajně nesympatické až protivné. Celé to působilo jako hodně naivní pohádka s předvídatelným koncem o splněných snech a lásce k pečivu. S příchodem tajemného Šprýma a jeho společníka Havrana se začal příběh dostávat do obrátek a nabral úplně nový směr. Tahle tajemná okouzlující postava slibovala vzrušení, nebezpečí a hlubokou lásku. Zamíchal osudy jako kartami a zlomil nejedno srdce. Nebýt této dvojice asi bych Catherine proklela.
Dlouho jsem jí vyčítala její rozhodnutí, slabost a až naivní hloupost. Pořád jen mlela o pečivu, nedokázala se postavit za žádné své rozhodnutí a její ufňukanost byla otravná. Když konečně musela nést zodpovědnost za své vlastní činy, tak už bylo pozdě plakat a vinit všechny kolem sebe.
Avšak pestrost celého světa za Zrcadlem mě přitáhla a do posledního slova nepustila. Celá kniha byla jako kaleidoskop barev a vůní i s těmi nejtemnějšími odstíny. Navíc jsem byla ohromně nadšená narážkami na "Havrana" od E.A. Poea, kterého miluji.

kalinkacz
20.05.2017 4 z 5

Konečně jsem si přečetla něco od této vyhlášené a všemi opěvované autorky.. No, bylo to dobré, ale ne skvělé.. Druhá polovina byla brilantní, plná zvratů a akce... To se ale nedá říct o půlce první... Tam se pořád opakovalo to samé, takže by to kde komu mohlo přijít trošku nudné, jakmile se ale do příběhu dostanete, tak vás bude určitě bavit!

Nejene
16.05.2017 5 z 5

Každý kdo někdy alespoň slyšel o Alence v říši divů a přečetl si anotaci musel vědět že tohle neskončí dobře. A já to samozřejmě věděla. Ale to nezabránilo tomu aby ve mě celou dobu nevrtal červíček pochybností a neříkal „Co když......“

Taky jsem nikdy neměla pocit že díky knihám mám vysoké nároky na kluky. Ale teď jdu upéct nějaké makronky a najít si svého Šprýma....... :D

jaspis
14.05.2017 4 z 5

Úžasné! Nejdříve jsem byla v pokušení knihu odložit a napsat kritiku, kterou by si nikdo za rámeček nedal. Ale když jsem se nad dějem a knihou, které Bez srdce "předchází," pořádně zamyslela, zjistila jsem, že jsem narazila na dost dobré počtení. První polovina pohádka a ve druhé ponaučení. Jak moc nás ovlivní vlastní rozhodnutí a jak se postavíme k následkům?
Pro mě hodně dobré čtení.

FlakeWhite
13.05.2017 3 z 5

Od autorky měsíčních kronik jsem čekala trochu víc, než jen přeslazenou romanťárnu. Začátek byl na mě až moc zdlouhaví.
Na druhou stranu postavu tajemného Šprýma jsem si velmi oblíbila.

violet1313
09.05.2017 5 z 5

Meyerová je opět v akci a těší se, až bude moc opět lámat srdce,...nebo je dokonce krást.

Recenze: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/rise-divu-bez-alenky-7949

Andy0892
04.05.2017 5 z 5

Možná bych se na to měla taky vyspat - jak to radí slečna níže, ale byla jsem knihou tak uchvácená, že bych to asi nevydržela.

Po Měsíčních kronikách jsem čekala jakou další "pohádku" si vezme do parády. Alenka nepatří mezi mé oblíbené, přesto tohle bylo geniální a styl autorčina psaní prostě miluju. Škoda jen toho konce, stále jsem doufala v nemožné...
Přála jsem si vrátit čas a nechat Catherine rozhodnout jinak, ale jak už to tak i v životě bývá, každé rozhodnutí nás někam zavede a nikdy nám nedovolí vrátit se na začátek.

Pinklady
04.05.2017 5 z 5

Když jsem po pár hodinách knihu dočetla, říkala jsem si: „Co? Proč? Jak? To nemyslí vážně! Ksakru, myslí! Proč to ta ženská napsala takhle? Je normální? Jsem já normální, když to tak hrotím?“ Chtěla jsem knihu zadupat do země a dát jí fakt špatné hodnocení, ale říkala jsem si, že se na to raději vyspím :D A ano, chtělo se to vyspat. Kniha je totiž naprosto dokonalá. To, že nekončí tak, jak jsem chtěla, neznamená, že končí špatně! Končí naprosto dokonale. Celý příběh jsem přečetla během pár hodin. Moje srdce plesalo, plakalo a krvácelo a zase plakalo a plesalo. Příběh je zasazen do naprosto dokonalého světa. Autorka si krásně pohrála s detaily, o postavách a jejich charakterech ani mluvit nebudu, protože nemám co vytknout. Knihu doporučuji na 100%. Už se těším, až se vrhnu na další autorčiny knihy. Tuto knihu musím ji mít ve své knihovně a určitě se k ní brzy vrátím, protože…protože svět potřebuje takhle skvělé knihy!

Laura Krivdova
02.05.2017 5 z 5

Autorčin styl psaní miluju stejně jako rettelingy. Jelikož je to příběh o mladé Srdcové královně a tudíž jakýsi prequel k Alence v říši divů, každý uhodne, jak to asi skončí. Musíte zkrátka počítat s tím, že tato kniha vám vyrve srdce z těla, rozdupe ho, hodí do skartovačky a zbytky pohodí v lese. U této knížky jsem si málem vybrečela oči a rozhodně u ní nechala kus duše a to znamená, že byla sakra dobrá.

ZuKo
01.05.2017 3 z 5

Asi to je tím, že jsem nepochopila skoro až do konce, která pohádka byla předlohou. Knížku jsem dočetla do konce ale nijak mě neuchvátila. Možná, je to tím, že ani kniha, která byla předlohou mě moc nezaujala. Čekala jsem podobnou oddechovku jako byla série Měsíční kroniky.