Najít Sky

Najít Sky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145353/bmid_najit-sky-POy-145353.jpg 4 262 78

Benedict série

1. díl

Patnáctiletá Sky Brightová je na první pohled typická Angličanka, která se právě spolu s nevlastními rodiči přestěhovala do Colorada. Wrikenridge zase vypadá jako typický americký zapadákov, kde místní zběsile fandí svým sportovním týmům a střední školu ovládají roztleskávačky. Zed Benedict je pro každého problémový floutek, který hřeší na svůj vzhled a talent. Jenže první dojem může klamat. Sky si jako malá prožila peklo a brzy odhalí, že Zed má tajemství, které dělá ze sněhem zapadlého městečka Wrikenridge zatraceně horké a nebezpečné místo. A to i tehdy, když v sobě objevíte netušené mimosmyslové schopnosti. A tak se Sky ocitá nejen ve víru první lásky, ale především uprostřed střetu dvou mocných klanů, z nichž jeden se neštítí únosů, vražd ani ovládání cizích myslí.... Sky a Zed budou muset sáhnout až na dno svých sil, pokud chtějí přežít, dodělat školu a aspoň trochu ošidit ruletu v padouchově hotelu v Las Vegas!... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Plejáda

Finding Sky , 2010

TheB
03.12.2014 4 z 5

No, tak kniha se mi četla fakt skvěle, to jo. Jen jsem se celou dobu nemohla ubránit pocitu, že kniha je nějak moc podobná Stmívání. Občas jsem si říkala, že ho autorka snad použila jako předlohu.

No nic, kniha se mi líbila i tak. Líbil se mi styl psaní, možná si od autorky přečtu ještě něco dalšího.

Ke konci už mi kniha přišla ale trochu zdlouhavá. Přišlo mi, že knihy normálně prostě pomalu plynou a na konci knihy je obvykle takovej ten "boom", prostě něco velkýho co se stane. Jenže tady mi přišlo, že v knize byl takovej "boom" hned dvakrát. No, nevim, asi jsem divná, možná bych spíš měla být ráda, že jsem se u knihy nenudila, že? :D

Každopádně, kniha fakt stojí za přečtení :)

warca
01.12.2014 3 z 5

Zase jedna krásná knížka, jenomže...
Už to byla několikátá kniha na téma holky se zvlášťními schopnosti, jež se zamiluje do kluka, který je stejný jako ona. Bylo to opravdu moc hezky napsané a čtivé, ale 3* dávám za to, že to už nebylo moc originální.

Gabetka
17.11.2014 3 z 5

Začátek rozvleklejší s častým opakování různých situací, ale zejména poslední třetina byla opravdu napínavá. Měla jsem problémy se začíst kvůli těžkopádné češtině, chyběla tomu ta poutavá plynulost. I díky obrovskému množství gramatických chyb, překlepů a jiných příšerností předpokládám, že to jde na vrub spíše překladateli a českému nakladatelství, než samotné autorce, která naopak vymyslela zajímavý příběh a postavy. Hlavně schopnosti Sky mě zaujaly a zajímá mě, jak je v dalších dílech dokáže využít.

Monicay
13.10.2014 3 z 5

Zase jsem narazila na young adult knihu, která se mi líbila. Příběh samotný byl poutavý, čtivý, přečetla jsem knihu za jedno příjemné sobotní dopoledne. I když se mi v některých chvílích zdálo, že jsou zápletky příliš jednoduché a málo propracované, četlo se to dobře. Celkem velkou výtku mám ale ke gramatickým chybám, na které jsem při četbě narazila, a také k překladu. Byly tam chvíle, kdy jsem měla pocit, že to přeložil google překladač - např. zvláštní slovní spojení - vylívá modřina; se po něm vrhnu; obličej byl ztvrdlý koncentrací; na teplo naváděná střela; nedáš mi slyšení?; lámání lidí podle mého; Gator se nepříjemně zašil; utekla mu slza; flákla jsem ho do žeber; ždímala jsem si ruce. Myslím, že kniha by si zasloužila v tomhle ohledu lepší péči.

kleria
28.09.2014 3 z 5

Moc pěkná knížka, která se mi vážně líbila. Hodnotím jí ale jako takový průměr, protože přeci jen už jsem četla lepší knihy. Ze začátku jsem byla trochu zmatená a úplně jsem se do knihy nemohla vžít, ale poté už se to četlo samo a kniha byla vážně super a měla originální námět. V průběhu četby jsem zjistila, že má kniha pokračování, které se u nás zatím bohužel neplánuje vydat :/, je to myslím škoda, ale skončilo to celkem uzavřeně takže to půjde nějak přežít :)). Pokud hledáte nějakou zajímavou knihu, myslím že by tato mohla být dobrá volba ;) :)).

Linu
16.09.2014 5 z 5

No to je prostě bomba!! Je to skvělá kniha! U téhle knihy se rozhodně nudit nebudete!

Ivy
30.08.2014 5 z 5

Jediné, co mě na téhle knize mrzí, je to, že už není vydané pokračování. Jinak je to nádherná kniha. Spisovatelce se podařilo vymyslet originální Savanty a celá ta věc se spřízněnou duší. Áh, já proste CHCI a CHCI pokračování :D.

Tak se mi dostalo odpovědi od nakladatelství a zatím další díly neplánuji vydat :(

(K)Belík
01.08.2014 5 z 5

Wau... krásná knížka... bylo to zase něco nového...jiného...kéž by bylo nějaké pokračování. No... bylo tam dost dávky lásky a nadpřirozena, nelituji času stráveného nad touto knihou... ;-) :-) rozhodně doporučuju holky... ;-)

Laurel
12.05.2014 5 z 5

Super knížka! Strašně se mi líbil vztah mezi Sky a Zedem! Taky bych takovýho kluka brala :3 Zed byl roztomilí, a to, jak se ke Sky choval, bylo prostě dokonalý! Rozhodně to byl originální nápad u kterého jsem se nemálo smála ;)

009Ivana
08.05.2014 3 z 5

No tak přiznejme si to. Rozhodně to není ta nejlepší kniha co jsem kdy četla , ale má přece jenom něco do sebe. Začátek nic moc ale když se začtete nemůžete se odtrhnout. Prostředek i konec se mi líbil a když máte čas a máte rádi příjemné postavy tak do toho.

Maragad
28.04.2014 3 z 5

Začátek knihy mě utvrdil v tom, že to bude takové to klišé, kdy obyčejná průměrná holka okouzlí nejhezčího kluka na škole. Ovšem jaké bylo mé překvapení přibližně v polovině knihy, když na řadu přišla akčnější část děje? V tu chvíli u mě kniha stoupla hned o další hvězdičku, protože to nebylo už jen o té romantické lince, ale objevilo se zde i napětí a vy jste u toho prožívali emoce jako na houpačce.

JaneHope
23.03.2014 4 z 5

Dneska jsem tuhle knížku začala číst a musím říct, že jsem se od ní nemohla odtrhnout :) Jsem už kus za polovinou a kdybych četla i za umělého světla, už bych jí měla dočtenou :D
Nejspíš to není žádný extra úžasný příběh, ale je psaný čtivě a Sky je milá holka. A Zed? Hm... taky bych ho brala. A všema deseti!

Domulenka
13.03.2014 5 z 5

páni,teda zezačatku sem myslela že to bude boj se začist,ale pak me to vtahlo a nepustilo :-)moc pekne psane-sem se chvilama dosti nasmála tim jak Sky přemýšlí a to špičkování mezi nimi wouuu :-)

bara8686
07.02.2014 5 z 5

zase trochu jiný soudek fantasy,ale velmi povedené,akorát ten konec byl trochu moc hektický,každopádně takového Zeda bych taky brala :-)

muchomurka
26.12.2013 4 z 5

Prvních 50 stran byla strašná nuda. Ale nerada nechávám nedočtené knihy, tak jsem četla dál. Příběh se naštěstí zlepšil a mě to začalo bavit. Místy vtipné hlášky (To prodělal transplantaci charakteru? apod.) děj oživovaly. Co jsem však nečekala, to byly zvraty v knížce, které z unylého příběhu udělaly i napínavou zálažitost. Zcela mi vyhovovalo na začátku plynulé ubíhání děje, a pak již zmíněné zvraty. Je pravda, že bych Sky občas nejradši kopla, když se chovala jako idiot, ale na příběhu to nijak neubralo. Jsem zvědavá na další knihy.

Calzedonka
11.12.2013 2 z 5

Bohužel, při čtení mě příběh nijak neoslovil. Nedokázal ze mě vydolovat žádnout emoci. Tam, kde se autorka snažila o napětí, jsem žádné necítila a když byla hlavní hrdinka v ohrožení, tak mi to bylo vlastně jedno. Jediné co dokázala bylo, že mě občas rozesmála. Některé sceny tam byly vážně roztomilé, ale to je asi tak všechno.

Kayla
08.12.2013 5 z 5

Kniha je čtivá a musím říct, že jsem byla na této knížce závislá. Zamilovala jsem do Zeda a jeho rodiny. Jen je velká škoda že knížka má jen 240 stran. Jinak nemám knížce co vytknout. Je prostě dokonalá.

janey88
12.10.2013 5 z 5

Zase trochu jiná fantasy. Moc se mi to líbilo a těším se na další díl, kde určitě najde jiný z bratrů Benedictových svoji spřízněnou duši. :)

nadpřirozené schopnosti

Joss Stirling (p)