Najít Sky

Najít Sky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145353/bmid_najit-sky-POy-145353.jpg 4 262 78

Benedict série

1. díl

Patnáctiletá Sky Brightová je na první pohled typická Angličanka, která se právě spolu s nevlastními rodiči přestěhovala do Colorada. Wrikenridge zase vypadá jako typický americký zapadákov, kde místní zběsile fandí svým sportovním týmům a střední školu ovládají roztleskávačky. Zed Benedict je pro každého problémový floutek, který hřeší na svůj vzhled a talent. Jenže první dojem může klamat. Sky si jako malá prožila peklo a brzy odhalí, že Zed má tajemství, které dělá ze sněhem zapadlého městečka Wrikenridge zatraceně horké a nebezpečné místo. A to i tehdy, když v sobě objevíte netušené mimosmyslové schopnosti. A tak se Sky ocitá nejen ve víru první lásky, ale především uprostřed střetu dvou mocných klanů, z nichž jeden se neštítí únosů, vražd ani ovládání cizích myslí.... Sky a Zed budou muset sáhnout až na dno svých sil, pokud chtějí přežít, dodělat školu a aspoň trochu ošidit ruletu v padouchově hotelu v Las Vegas!... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Plejáda

Finding Sky , 2010

šneki
27.12.2017 4 z 5

Po druhém přečtení strhávám na 4*, což je ještě stále trochu lepší, než se mi to zdálo právě při tomto druhém čtení. Co se mi na Najít Sky líbilo nejvíce, bylo prostředí hor v zimě, jinak samotný příběh rozhodně není tak strhující, jak se mi zdál před x lety.

Agarika
20.11.2017 5 z 5

Škoda, že nevyly další díly. Jo, děj sice dlouho byl takový... o ničem, ale přesto se mi kniha líbila. Byla dobře napsaná a ten nápad byl velice originální.

dragonkarol
16.10.2017

doufám, že někdo přeloží ostatní díly

Sabishej
20.08.2017 5 z 5

Moc Krásná knížka. :)
Malinko mi to připomínalo Stmívání - ale to je pouhý odhad. Všechny postavy jsem si zamilovala a některé scény byly úžasné.
Škoda, že další díly už nejspíš v CZ nevyjdou. :( Přesto moc doporučuji :D

domino1701
20.08.2017 5 z 5

Velice dobré! :) Líbil se mi originální nápad se Savanty a jejich schopnostmi :).

Leena
13.07.2017 4 z 5

Příběh byl vcelku zajímavý, překlad a chyby pominu, dávám 4:-)

nadenka13
12.06.2017

snad někdo přeloží další díly

nadenka13
12.06.2017

nádherná kniha doporučuji skvělá zápletka

maxihrosik
10.04.2017

Knížka se, podle mne, nedá spravedlivě ohodnotit, je úplně znehodnocená neuvěřitelně bídným překladem a gramatikou. Škoda.

Tofinka
26.03.2017 5 z 5

Super knížka, zajímavé téma příběhu...
Téma knížky mě velice zaujalo a příjemně překvapilo. Ještě jsem se s takovým tématem (telepatie, schopnost vidět auru... - schopnosti savantů) v knize nesetkala, a tak pro mě bylo o to zajímavější...
Postavy mi byly sympatické snad všechny...
Rozhodovala jsem se, jestli dát knize 4* nebo 5*. Nakonec jsem se rozhodla pro kompromis... 4,5*, ale protože takové hodnocení dát nejde, tak dávám 5*, samozřejmě :D....

soltera
26.03.2017 5 z 5

Mala som to šťastie, že som prečítala 5 dielov série Benedicts. Je to úžasná fantasy séria. Autorka opisuje natoľko autenticky mentálne schopnosti Savantov, ich pocity a predstavy pri mentálnej práci, že človeka napadne, že musí byť jednou z nich. Páčila sa mi neskutočná obetavosť celého klanu ľudí, ktorí mali nepredstaviteľné mentálne schopnosti, pomocou ktorých mohli zabraňovať zneužitiu rovnakých schopností k páchaniu zla. Samozrejme všetci z klanu Benedictových sú sami o sebe úžasní a napriek svojim schopnostiam preferujú nenápadnosť, dobro, obetavosť, spriaznenosť, lásku a vľúdnosť, ktorých je v dnešnom svete tak zúfalo málo.Páčilo sa mi, že hoci v každom diele bola hlboká láska spriaznených duší dokázala to autorka popísať s vášňou a napätím aj bez lacných erotických fantázií.
Nechápem, ako je možné vydať prvý diel takejto svetovo uznávanej série a ostatné diely už nevydať.
Čo sa týka prekladu je to skutočná hanba, lebo som čítala amatérske preklady, ktoré sú na oveľa profesionálnejšej úrovni.
Táto séria podľa mňa nepatrí do kategórie Pre deti a mládež ani medzi Dievčenské romány.

knihomol103
24.03.2017

Kniha byla úžasná, doufám v pokračování s hromadou OK.

vterinka
23.01.2017 4 z 5

Příběh není špatný, ale začátek mě moc nenadchl, takže mi kniha ležela půl roku netknutě v poličce. Nejvíc mi vadily odpovědi "ok", jak kdyby neexistovalo jiné slovo souhlasu. Moc velké napětí ani zápletka tam nebyla. Řekla bych, že je to spíše čtení pro teenagery.

Ailee
25.09.2016 4 z 5

Kniha byla určitě zajímavá. Četla se plynule a děj příjemně ubíhal, aniž by byl přeplácaný klišé, a romantické scény příjemně střídly ty akční. Nedoporučuji číst, těm, kteří jsou alergičtí na chyby a překlepy, protože těch jsem si všimla i já, a to je většinou nevnímám. Mrzí mě, že u nás nevyšly další díly. Určitě bych sérii dočetla. Děj naštěstí končí uzavřeně, takže absence pokračování není nikterak rvoucí.

K.Lara
11.08.2016

Nikdy mě nenapadlo, že mě budou dvě písmena tak iritovat. Vážně. Vždyť tam není stránka, na který by nebylo OK. A na některých to je i víckrát!!! Bohové! Spaste mě. Už to slovo (jestli to vůbec slovo je) nikdy nepoužiji. Ale kniha byla čtivá :)

anibeni
10.08.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila... Sice měl překlad plno zbytečných chyb, ale dalo se přes to přenést a děj si užívat..

verulik196
10.08.2016 4 z 5

Super kniha. Určitě se najdou lepší, ale špatná rozhodně nebyla. Takové pohodové čtení, u kterého nemusíte moc přemýšlet. Začátek byl trochu zdlouhavější, ale pak jsem se začetla a za dva dny jsem to měla dočtené.
Jen mi to trochu připomínalo Twilight ságu, Saul mi hrozně připomínal Carlisla.
Ale celkově musím říct, že se mi ta kniha líbila.

Jass
24.06.2016 4 z 5

Hodnotit tuhle knihu pro mě není zrovna lehké, hlavně proto, že se mi vážně líbila. Četla se úplně sama - doporučuji jako oddechové čtení, za jeden večer jsem měla dočteno. Zároveň se ale v knize vyskytovalo dost nedokonalostí, už třeba jenom postava Zeda prošla dost prapodivným vývojem. A taky nechápu, jak by jeden člověk mohl být dobrý v tolika věcech - chápu, že to souvisí s tím savanstvím, ale stejně... Každopádně, byl Zed super, zato Sky mi dost lezla na nervy. Na jednu stranu chápu, že mu nechtěla věřit, ale stejně mě to rozčilovalo... I když musím říct, že ani ona neměla na Sally se Simonem, byly to dobří rodiče, ale dát někomu zaracha, protože se ho někdo pokusil zabít (a spousta dalších podobných případů...)?
Překladatelka by zasloužil cihlou do hlavy, snad by se jí tam pak trochu rozsvítilo, některé věty nedávaly smysl, protože byly příliš doslovně přeložené, dost z nich jsem si musela přečíst třikrát, abych pochopila o co tam jde.
Ale stejně se mi to prostě hrozně líbilo, nápad byl skvělý a tahle autorka patří mezi mé oblíbené - škoda, že toho není přeloženého víc :(

CrazyDuck15
17.06.2016 5 z 5

Nelze jinak, než si knihu zamilovat.
Děj je příjemný, čtivý, posunuje se rychle a není v něm nouze ani o humor či napětí. Již po přečtení prvních dvou kapitol mi bylo jasné, že se zařadí hodně vysoko v mém TOP 10 žebříčku.
Celá věc se Savanty, Skyinou minulostí a nadpřirozeně mocnými padouchy mě neskutečně rychle vtáhla do děje, že si ani nedokážete představit, jak nerada jsem otáčela poslední stranu.
Co bylo drobnou, ale ve výsledku celkem zanedbatelnou nepříjemností, byly chyby v překladu, ale to není autorčina vina.
Byla jsem nehorázně zklamána po zjištění, že u nás ještě nevyšly ostatní knihy z trilogie a tak jsem neváhala napsat samotné autorce. Navíc už se chystám poslat dopis i nakladatelství Brána - snad mi to k něčemu bude.
Knihu jednoduše miluji. Škoda, že nemohu žít v Benedictovic světě.

kirjava
05.04.2016 5 z 5

Kniha se mi vcelku zamlouvala - až na ty zmíněné chyby a kvalitu překladu. Začíná sice jako Stmívání (až jsem se lekla), ale dál je to fajn. Co na ní oceňuji jsou dvě hlavní věci - humor (místy je až nečekaně vtipná, jen nevím, jestli záměrně) a fakt že žádný z hrdinů není upír, vlkodlak, víla anebo cokoliv podobného nadpřirozeného, ale jsou to lidé, i když "nadaní".
V 37 nepatřím mezi cílovou skupinu, ale myslím, že mezi knížkami na dobrou noc bude mít své místo. Docela by mě zajímalo, jak je to dál, ale anglicky nemluvím ani nečtu, takže - smůla.

nadpřirozené schopnosti

Joss Stirling (p)