Najít Sky

Najít Sky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145353/bmid_najit-sky-POy-145353.jpg 4 262 78

Benedict série

1. díl

Patnáctiletá Sky Brightová je na první pohled typická Angličanka, která se právě spolu s nevlastními rodiči přestěhovala do Colorada. Wrikenridge zase vypadá jako typický americký zapadákov, kde místní zběsile fandí svým sportovním týmům a střední školu ovládají roztleskávačky. Zed Benedict je pro každého problémový floutek, který hřeší na svůj vzhled a talent. Jenže první dojem může klamat. Sky si jako malá prožila peklo a brzy odhalí, že Zed má tajemství, které dělá ze sněhem zapadlého městečka Wrikenridge zatraceně horké a nebezpečné místo. A to i tehdy, když v sobě objevíte netušené mimosmyslové schopnosti. A tak se Sky ocitá nejen ve víru první lásky, ale především uprostřed střetu dvou mocných klanů, z nichž jeden se neštítí únosů, vražd ani ovládání cizích myslí.... Sky a Zed budou muset sáhnout až na dno svých sil, pokud chtějí přežít, dodělat školu a aspoň trochu ošidit ruletu v padouchově hotelu v Las Vegas!... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Plejáda

Finding Sky , 2010

Njzy
28.01.2016 1 z 5

Naprosto děsní kniha pro malé naivní devítileté dívenky. Ani jsem ji nedočetla vážně se to nedá vydržet!

Terinka14
26.01.2016 5 z 5

Podle mého názoru dobrá kniha. Není to nic světoborného, ale jako oddechovka od některých knih, nad kterými člověk musí velmi přemýšlet, je to úžasné. Atmosféra mě do sebe vtáhla a nechala jsem se unášet pohodovostí Zedovi rodiny. Doporučuji.

Eloorka
13.01.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Měla pomalejší rozjezd, ale pak jsem se do toho tak začetla, že se stala dvoudenní záležitostí :) Doporučuji :) !

Krisseliss
12.11.2015 3 z 5

Příběh byl fajn, ale ze začátku jsem se do ní nemohla začíst. Co mi vadilo nejvíce, byly chyby - jak už bylo zmíněno.

PetraBery
08.11.2015 4 z 5

A mě se to líbilo, ano, je to čtení spíše pro dívky, ale i tak mě to bavilo. Sky mi byla moc sympatická, odkrývání jejích schopností i to jak čelila své "jinakosti" bylo popsáno dobře. Co mi hodně vadilo byly gramatické chyby, za které nemůže autorka. Příběh jako takový je příjemná oddechovka, naštěstí celkem ukončená, protože další díly asi u nás vydány nebudou... Škoda.

Katee
29.10.2015 2 z 5

Samotný příběh byl pěkný a zajímavý, rozhodně se četl skvěle :) Ale mám k této knize jednu velikou výhradu, a to jsou chyby. Nebylo snad jediné stránky, kde by nechyběly nebo nepřebývaly čárky ve větách, primitivní slova jako "mi" místo "my" jsou zde úplně normální. Vážně nepochopím, jak se může něco takového vydat. Někdy byl taky znát nedomyšlený překlad z angličtiny do češtiny - různé výrazy a spojení, která by běžný Čech nepoužil. A nakonec mi vadilo neskutečně časté používání OK, které se vyskytovalo snad v každém rozhovoru. Nemám ráda zkratky v knížkách a už vůbec ne tak moc používané.
Takže nápad dobrý, ale z jazykového hlediska totální propadák. A to u knih celkem vadí, že :)

Vitnerová
16.10.2015 4 z 5

Hezká kniha, která se četla jedním dechem. :-) Ráda se jednou vrátím a znovu přečtu. :-)

stolbice
15.10.2015 4 z 5

Přečteno za jeden den, co víc k tomu dodat :-)

helnov1
04.10.2015

Knihu jsem si půjčila z knihovny už asi před půl rokem. Začala jsem číst, ale skončila jsem hned na první straně. Vrátila jsem knihu zpět do knihovny, protože mě nijak nenadchla. Před třemi dny jsem si Najít Sky půjčila znovu a dnes jsem za to strašně moc ráda. Vůbec nechápu ty, co knihu kritizují a oni asi nechápou mě. Kniha mi přišla naprosto úžasná. Musím sice souhlasit s jedním z předchozích komentářů a to s tím, že se v knize až příliš často objevovalo OK. To je jediné, co bych této knize vytkla. Jinak jsem knihou velmi nadšená.
Už od prvního zmínění "rebelů" a toho "hispánce" jsem věděla, že bude jedna z důležitých postav knihy. Musím ale říct, že se Zed na začátku moc nepředvedl. Přišel mi trochu potrhlý, když pořád uháněl Sky, že je jeho "spřízněná duše" :D. Později jsem se do něj ale zamilovala. Když jsem musela od knihy odejít, pořád jsem přemýšlela, jak to asi bude dál. Dost mě naštvala rodina Daniela Kellyho. Kdyby bylo na mě, rovnou bych je zastřelila. :D
No, kniha byla opravdu úžasná. Jsem moc ráda, že jsem si jí přečetla. :)

Naty123
27.09.2015 4 z 5

Přiznám se, že knížku jsem si kupovala kvůli obálce, ale také i kvůli anotaci, protože jsem byla zvědavá.
Knížku jsem měla přečtenou za 3 dny a hrozně mě pohltila! Když jsem byla ve škole, tak jsem pořád musela myslet, jak to bude dál. Strašně je mi líto, že zatím nejdou žádný další díly a ani se u nás nejspíš nebudou překládat.
Ale aspoň, že to skončila jakž takž ukončeně. No rozhodně teda doporučuji si knížku přečíst! Je to bomba. :)

Arianne
12.09.2015 2 z 5

Stálo mě to hodně, ale dočetla jsem to. Bylo to divné. Některé scény rozvleklé a natáhnuté, jiné zase zbytečně osekané. Kde se vzala, tu se vzala veliká spalující láska, jako lusknutím prstu - na to už jsem asi moc stará, ale vůbec mi to nedávalo smysl. A proč musí mít lidi se zvláštními schopnostmi tak divný pojmenování? Ale s vysvětlením těchto schoností a světa lidí, kteří jimi disponují, se nikdo moc neobtěžoval.
Stmívání mám ráda (i když se za to trochu stydím), ale bylo na něm pěkný, že bylo jen jedno. A tenhle příběh neměl ani hlavu ani patu.
K tomu ty příšerný hrubky, vypadlé slabiky a kolikrát i celá slova. V takovém stavu pustit knihu do oběhu je ostuda.

Aléda
16.08.2015 4 z 5

No nebylo to špatný, ale že by to byla nějaká sláva, to teda ne. Souhlasím s předchozími komentáři s mizerným překladem, asi jsem začala být alergická na slovo OK. Sakra vždyť všichni pořád jenom: Jsem OK. Všechno je OK. Budeš OK? Točila se mi z toho hlava. Ale jinak se mi to líbilo. Vidění do budoucnosti, telepatie...skvělé téma. 4*

Andy0892
17.07.2015 3 z 5

Klasická teen kniha s trochou nadpřirozena. Myslím, že Stmívání mělo velkou výhodu díky zfilmování, stylu psaní a tím, že to bylo najednou něco úplně jiného (alespoň pro mě). Takže každá další kniha bude srovnávaná právě s Twilight ságou. Proto upustím od porovnávání těchto dvou knih, Najít Sky je nenáročné čtení, až na několik podivných nemoderních výrazů a chyb v překladu se čte dobře. Rozhodně z toho nebudete mít noční můry :-)

- zajímavé (trochu ohrané) téma
- krásný obal knihy
- Příběh je ukončen, nemusíte tedy čekat na další díl.

sisi koblizc!
26.06.2015 4 z 5

To co mi na celé knize vadilo nejvíc byl překlad. Některé výrazy byli jako z jiného století.
Příběh mě začal bavit až se v něm začalo mluvit o Savatech. Do té doby mi to připadalo jako klasická romantická knížka "Holka si o sobě myslí že není pěkná. Začne se jí líbit nějakej průšvihář. On se o ni pak taky začne zajímat." Bum je z toho něco na sepsání.
Vím že spousta lidí Najít Sky přirovnává ke Stmívání, ale já to moc posoudit nemůžu, protože jsem Stmívání nečetla a viděla jsem asi jen půlku prvního dílu, jelikož mě to nebavilo.

Marthas
05.06.2015 3 z 5

Jediné dvě věci, které mi na této knize vadily, jsou již zmiňovaný mizerný překlad ( z jiné knihy této spisovatelky vím, že umí psát mnohem plynuleji a ne tak kostrbatě) a to, že asi nebude pokračování. Ale pokud by ho vydala Plejáda anebo Brána, stejně by to bylo divné. Vím, že obě vydavatelsví mají s překlady problém, osobní zkušenost s jejich knihami, kterých jsem už pár sežvýkala...:(
Takže nejlepší řešení by bylo, kdyby první díl vyšel po třetí a ve vydavatelství, které si dá na překladu více záležet (pokud takové ještě existuje, jelikož úroveň překladů, aspoň se mi zdá, má spíše klesající tendenci). To bych si knihu třeba i koupila, a pokud by pak vydalo i další díly,tak i ty, bohužel vím, že si jen maluji vzdušné zámky, nechte mě snít:(

LilianaFalcon
20.04.2015 3 z 5

S tím přirovnáváním ke Stmívání mají všichni samozřejmě pravdu.
Ale co tu knihu doopravdy zazdilo? Překlad.
Žádná holka neříká: držíc, dívajíce...
A používat: "Díky tobě jsem se málem utopila,..." Díky?! To jako vážně? Za zaměňování díky a kvůli nám trhali na gymplu hlavy.

Lenka.Vílka
03.04.2015 4 z 5

Na zacatku jsem se trochu nudila. Kdyz ale padla otazka: tak kdy ses mi chystala rict, ze jsi savant, zacala byt kniha zajimava a neco se konecne delo. Na me az moc dlouhy uvod plny trapnosti, ktere jsou v kazde knize s podobnym tematem o pubertacich. Jinak by to nefungovalo, nova holka a divny kluk. Kdyby byla kniha hrozne napsana, asi bych se k te otazce ani nedostala. Zbytek knihy byl ale dobry a cteni me vazne bavilo. Dalsimu dilu se rozhodne nebranim. I kdyby to znamelo, ze nebudu cist ve svem rodnem jazyce...
Ps: uz po par strankach Stealing Phoenix jsem nadsena :)

Adyrosie
25.03.2015 5 z 5

Super kniha, čtivá a vtipná. Trochu mě ale zklamal konec. Byl takový mdlý. Ale celkově skvělé :)
A nemůžu tady z toho:
"Pořád čekám na ten růstový spurt, co mi Sally slibuje od té doby, co mi bylo čtrnáct."
"Tvoje výška je perfektní. Já jsem z rodiny obrů: bonsai je příjemná změna."

vlkove
13.03.2015 3 z 5

Kniha je dobrá ale není to jedna z těch knih při jejichž dočtení zvolám wow, chci další díl.
Obálka je pěkná, hlavní postavy příjemné. Sky jsem někdy docela litovala, neměla to lehké.
Ale nějak mi nesedl styl autorky nebo její překlad ale občas jsem se ztrácela v ději a musela se vracet abych pochopila oč jde. :)
Dávám 3 hvězdy. :)

Samira
08.02.2015 5 z 5

Skvělá knížka, která si mě rychle získala. Velmi originální nový svět Savantů, který bych ráda zkoumala dál a dál, z nových a nových pohledů, jen nevím jestli se mi to poštěstí, protože na další díl to zatím nevypadá. Získal si mě nejen Zed, ale i celá jeho rodina, kterou jen nerada opouštím. Zápletka byla temná, ale výborně zpracovaná. Sky jsem její váhání nerozuměla, ale jinak celkově doporučuji!

nadpřirozené schopnosti

Joss Stirling (p)