Bavorský případ

Bavorský případ https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428568/bmid_bavorsky-pripad-Gij-428568.jpg 2 24 12

Mladý naivní detektiv se navzdory svému nešťastnému příjmení snaží v Praze třicátých let minulého století provozovat seriózní kancelář soukromého detektiva, ne vždy ale úspěšně. Do nového případu bavorského barona tak vkládá velké naděje pro své zviditelnění. To ale ještě zdaleka netuší, že celý případ je propleten s novou silou nastupující v Německu, totiž nacistickou NSDAP. Vyšetřování rozhodně nebude snadné a nezkušený detektiv i se svou kanceláří vstupuje do velmi nebezpečného prostředí, kde lidský život rychle ztrácí svou hodnotu.... celý text

simca9342
25.05.2023 2 z 5

Detektivka za dob války to je něco pro mě.
Spletla jsem se :) Na knihu jsem původně neměla v plánu psát žádné hodnocení a už vůbec ne negativní, ale proč to autor nezkrátil hlavně ten začátek? Jak vidím dole v komentářích, nejsem sama..
Děj, kdy se v letech války řeší nejdříve podvod pak něco horšího a vše zůstává na soukromém detektivovi s příjmením, při kterém cukají čtenářům koutky úst byl fajn. A to ještě hodnotím dobře

Aghatte
11.02.2023 1 z 5

Knihu jsem pořídila za 5 korun, jako nová, to mě mělo varovat.
Krásná obálka a nakl. Brána + lákavá anotace. Tím klady končí.
Možná, kdybych byla na pustém ostrově, kde neni ke čtení nic jiného, tak bych ji zvládla, takhle jsem unuděna k smrti a nechápu, zda Herman měl být parodií na Deník pana Nuly, nebo prostě jen jouda.

Knihomolka506
25.01.2023 3 z 5

Dvě hvězdy dolů za nepovedený a trochu zdlouhavý začátek, ale pak jsem se nemohla odtrhnout!
Mladý vyšetřovatel " nehrdina" , který zatím nechce být jmenovaný si otevírá soukromou detektivní kancelář. Na jeho jeho příjmení s poněkud vtipným významem dojde později.
S naléhavou prosbou neodkladného vyřešení rodinného dramatu přijde za soukromým detektivem německý baron, který evidentně neumí česky žbleptnout ani slovo :) Díky otci a jeho přístupu tak mladý detektiv Herman Trapný nepociťuje žádné nedostatky v jazyce, který ovládá. Jak zjistil z výpovědi německého příslušníka, jde o vydírání manželkou dopisem, ve kterém tvrdí, že je baronovo příjemní zcela určitě spojeno s příjmením muže, který je zapojený v nacistické machinaci a jedné z tehdejších stran NSDAP. Tehdejších v dnešní době, ale tenhle příběh se odehrává v době války r.1936, takže nicnetušící detektiv se zamotává do éry, ve které lidé ztrácí svou identitu...

Domanovak
09.11.2022 2 z 5

Žádný zázrak, ale přečíst se to dá. Občas pokus o humor více či méně povedený. Reálie ze staré Prahy samozřejmě neumím zhodnotit, ale určitě se alespoň trochu skutečnosti přibližují.

bábuška
15.05.2022 3 z 5

Pro zklidnění jsem sáhla po knize, o které jsem byla přesvědčena, že si u ní odpočinu. Tak se i stalo. Jako by se to podobalo detektivce (vzhledem k tomu, že hlavní osobou byl detektiv), ale spíš to byl příběh humoristický, poněvadž detektiv nosil trochu posměšné příjmení - Trapný. Nakonec jsem usoudila, že příběh nebyl odpočinkový, spíše nudný, pouze autorka vykreslila náklonnost ke staré Praze.

Ella_85
06.04.2022 3 z 5

240 stranek. Prislo mi, ze autorka pise v podobnem stylu jako je Jirotkuv Saturnin. Knizka neurazi, ale ani nenadchne.
Mam ji prectenou, neco se z toho da zapamatovat, ale cist znovu uz ji nebudu.

Simona Jedličk
21.02.2022 4 z 5

Pro všechny milovníky černobílých filmů pro pamětníky. Přesně tam se totiž ocitnete na stránkách této knihy, což umocňuje i jazyk, kterým je kniha napsaná. Čiší z ní rovněž láska ku Praze. Smekám před paní spisovatelkou, která tuto knihu napsala téměř v devadesáti letech. Byl to příjemný zážitek ocitnout se ve třicátých prvorepublikových letech. Děkuji.

Bmisarova
25.10.2021 1 z 5

Lepší parodie na detektivku. Celou dobu jsem přemýšlela, co si mám myslet o hlavním hrdinovi, jehož vlastnosti v celé knize nebyly ani pořádně v kreslený. Knize naprosto chybí pořádná zápletka a autorce ne nepodařilo vtáhnou čtenáře do děje.

Forrest
11.10.2021

Totální pitomost. Škoda peněz i času

konicekbily
11.09.2021 2 z 5

Na doporučení (nikoliv z naší databáze, ale od sousedky) jsem narychlo šáhl v knihovně po této knížce, ale vůbec se mi to nelíbilo. Nepůjčujte si ji a nečtěte!

bagel
03.11.2020 3 z 5

Průměrná kniha, nejzajímavější byla atmosféra meziválečné Prahy.

Dany58
10.10.2020 1 z 5

Již nikdy více. Nezáživná knížka, detektivky mám ráda, ale tohle se nedalo číst.

Eva Bešťáková
česká, 1932 - 2021