Bavorský případ přehled

Bavorský případ https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428568/bmid_bavorsky-pripad-Gij-428568.jpg 2 25 25

Mladý naivní detektiv se navzdory svému nešťastnému příjmení snaží v Praze třicátých let minulého století provozovat seriózní kancelář soukromého detektiva, ne vždy ale úspěšně. Do nového případu bavorského barona tak vkládá velké naděje pro své zviditelnění. To ale ještě zdaleka netuší, že celý případ je propleten s novou silou nastupující v Německu, totiž nacistickou NSDAP. Vyšetřování rozhodně nebude snadné a nezkušený detektiv i se svou kanceláří vstupuje do velmi nebezpečného prostředí, kde lidský život rychle ztrácí svou hodnotu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bavorský případ. Přihlašte se a napište ho.

simca9342
25.05.2023 2 z 5

Detektivka za dob války to je něco pro mě.
Spletla jsem se :) Na knihu jsem původně neměla v plánu psát žádné hodnocení a už vůbec ne negativní, ale proč to autor nezkrátil hlavně ten začátek? Jak vidím dole v komentářích, nejsem sama..
Děj, kdy se v letech války řeší nejdříve podvod pak něco horšího a vše zůstává na soukromém detektivovi s příjmením, při kterém cukají čtenářům koutky úst byl fajn. A to ještě hodnotím dobře

Aghatte
11.02.2023 1 z 5

Knihu jsem pořídila za 5 korun, jako nová, to mě mělo varovat.
Krásná obálka a nakl. Brána + lákavá anotace. Tím klady končí.
Možná, kdybych byla na pustém ostrově, kde neni ke čtení nic jiného, tak bych ji zvládla, takhle jsem unuděna k smrti a nechápu, zda Herman měl být parodií na Deník pana Nuly, nebo prostě jen jouda.

Knihomolka506
25.01.2023 3 z 5

Dvě hvězdy dolů za nepovedený a trochu zdlouhavý začátek, ale pak jsem se nemohla odtrhnout!
Mladý vyšetřovatel " nehrdina" , který zatím nechce být jmenovaný si otevírá soukromou detektivní kancelář. Na jeho jeho příjmení s poněkud vtipným významem dojde později.
S naléhavou prosbou neodkladného vyřešení rodinného dramatu přijde za soukromým detektivem německý baron, který evidentně neumí česky žbleptnout ani slovo :) Díky otci a jeho přístupu tak mladý detektiv Herman Trapný nepociťuje žádné nedostatky v jazyce, který ovládá. Jak zjistil z výpovědi německého příslušníka, jde o vydírání manželkou dopisem, ve kterém tvrdí, že je baronovo příjemní zcela určitě spojeno s příjmením muže, který je zapojený v nacistické machinaci a jedné z tehdejších stran NSDAP. Tehdejších v dnešní době, ale tenhle příběh se odehrává v době války r.1936, takže nicnetušící detektiv se zamotává do éry, ve které lidé ztrácí svou identitu...

Knižní novinky (7. týden)

08.02.2020

Kniha Bavorský případ v seznamech