Bouře

Bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500621/bmid_boure-yq4-500621.png 4 288 288

August Strindberg série

Nad poklidnou vesničkou se stahují mračna. První díl atmosférické detektivní série. Stockholmský finančník August Strindberg se rozhodl pověsit kariéru na hřebík a otevřít si vetešnictví. Jenže s jeho příjezdem do ospalé pobřežní vesničky jako by tu veškerá idyla skončila – za bouřlivé noci zmizí oblíbená místní učitelka. Policie v čele se sympatickou Marií Martinssonovou bezvýsledně prohledává okolí a atmosféra mezi starousedlíky houstne. Co se vlastně přihodilo? A proč v Augustovi roste přesvědčení, že klíč k vyřešení záhady má v rukou právě on?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Stormvakt , 2020

manteca8619
24.10.2022 3 z 5

Severskou krimi literaturu jsem si oblíbila před rokem a tak jsem byla opravdu zvědavá na tuhle novou detektivní sérii. Děj vás zavede do malé rybářské vesnice ve Švédsku, kam se zrovna přistěhoval finančník August. Rozhodl se že začne novou etapu svého života a koupil bývalý pohřební ústav s vidinou otevření vlastního starožitnictví.
V ten samý čas záhadně zmizí místní učitelka Agnes. Je vyhlášeno pátrání, které vede María a její kolega Ray-Ray.
S postupujícím pátráním poznáte ostudy a tajemství místních obyvatel a na povrch začnou vyplouvat i informace o 30let staré vraždě, která se ve městě stala.

Každá kapitola je vždy psaná z pohledu jedné z postav. Kniha jako taková se četla dobře, ale osobně jsem se těšila na nějaké větší drama na které jsem u severských autorů zvyklá. Rozhodně nečekejte přívaly krve a horu mrtvol. I tak věřím, že si kniha najde své čtenáře a určitě si přečtu i další díl série.

KnihománieN
15.10.2022 4 z 5

Skutečnost, že bychom měli zkoušet nové věci a dávat druhé šance, mě přivedla právě k této knize. S detektivním žánrem nejsem příliš velká kamarádka, díky mým dosavadním zkušenostem. Po přečtení této knihy ale mohu říct, že detektivky mají něco do sebe a pro mě se jedná o plnohodnotný knižní žánr.
Autorka Kristina knihou Bouře započala detektivní sérii, doufám tedy, že se dočkáme i překladu dalších dílu. Zde se setkáváme se sympatickou vyšetřovatelskou dvojicí - Maria a Ray-Ray, s novým přistěhovalcem ze Stockholmu, Augustem Strindbergem, a okrajově se seznámíme také s Agnes - obětí, a její rodinou. Podstatnou roli hraje i několik obyvatel z okolí švédského městečka Kungshamnu, kteří ve výsledku mají vcelku výrazný vliv na vývoj vyšetřování.
Jako velmi kladnou neobvyklost a oživení celé knihy beru rozepsanou dějovou linku u všech postav. Běžné bývá, že se autor soustřeďuje právě na vyšetřování případu, vraždy, krádeže...čehokoli, v lepším případě se i dozvíme něco ze soukromí oběti. Tady jsme ale mohli nahlédnout pod jakousi masku pro veřejnost, do životů vyšetřovatelů, svědků, propletených rodinných vztahů, odhalit mnoho tajemství. Taková příležitost není příliš častá a já jí velmi oceňuji jelikož tím byla kniha velmi jedinečná a a bylo to téma které nám obsáhlo podstatnou část knihy. Atmosféra vyšetřování se hned naředila právě něčím obyčejným a to byl základ pro příjemně čtení.
Vzhledem k tloušťce knihy je popisovaný každý krok, každý den po dni, a to velmi podrobně. Nezalekněte se však toho, určitě vás to nebude nudit. Ba naopak budete zoufalí, jelikož zaručeně neodhalíte viníka, já ho také neodhalila, jedná se totiž o typ knihy, která vás často udržuje ve lži.

Běhání mrazu po zádech, neustálá podezřívavost, jelikož už nevíte komu věřit, a napětí, které se vás bude držet až do poslední stránky - to zažijete právě s knihou Bouře.

3,5/5⭐

Anží
12.10.2022 4 z 5

V malém švédském městečku zmizela místní učitelka a všichni ji hledají. Zároveň se do města stěhuje finančník August Strindberg, který si myslí, že dokáže pomoct s vyřešením záhady.

Představte si, že stojíte na molu a koukáte na bouřlivé moře. Vidíte jeho vlny, které narážejí na skály a rozbíjí se o kameny. Ale vy to celé klidně pozorujete a zajímá vás, co se bude dít dál. Právě takto bych popsala knihu Bouře. Vy jste ten divák, pozorovatel, a před vámi se odehrává bouře.

První díl detektivní série Kristiny Ohlssonové je za mě ideální na pomalé a pochmurné dny a večery, kdy chcete utéct od hektické každodennosti.

elenagabi
10.10.2022 4 z 5

Kniha celkem šla, ale žádná Topka jen jsem čekala víc přírodních jevů, když psali atmosférická detektivní série....

Dela111
05.10.2022 4 z 5

U Bouře jsem měla občas pocit, že čtu román, přestože detektivní zápletka nechybí. Jde o styl jakým je kniha napsaná, pomalé tempo, žádné divoké zvraty a spíše románové zpracování. Líbilo se mi venkovské prostředí, ve kterém se příběh odehrává, popisy okolí i postupné odhalování vztahů mezi místními lidmi.

Hlavní postavy není těžké si oblíbit. August, po kterém je nová série pojmenována, je sympaťák každým coulem. Má stejné jméno jako jeden známý švédský spisovatel, ale na neustálé narážky lidí je zvyklý a bere je s nadhledem. Policistka Maria, řešící závažný problém i v soukromí, působí příjemně a lidsky. Je pravděpodobné, že si tito hlavní hrdinové v dalších dílech k sobě vybudují bližší vztah.

Kniha je vhodná pro čtenáře, kteří ocení detektivku bez krvavých scén a nepotřebují svižné tempo děje. Trochu může zklamat čtenáře, kteří mají načteno více detektivek a čekají od příběhu něco originálního nebo hodně překvapivé rozuzlení. Něčemu podobnému dávám většinou přednost i já, přesto přečtení nelituji, naopak je fajn si občas přečíst klidnější detektivku. Celkově je to zdařilý první díl nové série.

Book_adam_73
05.10.2022 5 z 5

Toto bylo mé první seznámení s autorkou, a jsem nadšený!! Obecně detektivky nečtu, ale rozhodl jsem vystoupit z mé čtecí zóny. Za reading copy moc děkuju albatrosmedia za zaslání v rámci spolupráce.

Kniha se mi četla velice dobře, a i když má kniha skoro 500 stránek, měl jsem ji přečtenou za skoro týden. Postavy se mi zdály realistické, situace taky a atmosféra celé knihy mě vtáhla do děje a dlouho nepustila.

Detektivní linka byla napínavá, lehká romantika tam také byla a ten konec byl šokující.

Za mě má kniha vše, co by měla mít a já moc doporučuji:)

Jane2016
04.10.2022 2 z 5

Na tuhle knihu, kdy jsme se my čtenáři mohli seznámit s novou detektivní sérií, jsem se neskutečně moc těšila. Mám moc ráda, když se vžívám do nového vyšetřování, nových postav a prostředí.

Šlo o moje první setkání s autorkou a nemůžu lhát, jsem zklamaná, v ději jsem se hned od začátku ztrácela a moc jsem nevěděla, co se děje. Do čtení jsem se musela převážně nutit a nijak zvlášť jsem si knihu bohužel neužila a mrzí mě to.

Myslím si, že zrovna tohle je jedna z knih, které musíte číst v určitém rozpoložení a nesedne vždy. Možná se k ní někdy v budoucnu ještě někdy vrátím a budu z ní nadšená. Určitě by to nebylo poprvé ani naposled. Takhle mě potrápil například Kundera se Směšnými láskami, nebo Boris Vian a jeho Pěna dní, a samozřejmě spousta dalších.
Po pár letech jsem tu samou knihu zkusila přečíst znovu a byla jsem nadšená.

Tudíž nevěším hlavu! A knihu si plánuju znovu přečíst za nějaký ten pátek!

Takže bohužel prozatím kniha Bouře ode mě nezískává zrovna valné hodnocení, ale věřím, že si svoje čtenáře najde a budou z ní nadšení!

Ivuska.09
03.10.2022 4 z 5

Ačkoli autorka už pár knih napsala, Bouře je první, do které jsem se pustila i já. A byla to skvělá jízda! Myslím, že se příběh bude líbit všem milovníkům detektivek, kteří mají rádi příběhy zaměřené na samotné vyšetřování. Žádné krvavé scény, nic nechutného. Jen lehké mrazení, protože budete přemýšlet, kdo byl pachatelem. Zkrátka všeho akorát a výsledek povedený.