Bouře

Bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500621/bmid_boure-yq4-500621.png 4 288 288

August Strindberg série

Nad poklidnou vesničkou se stahují mračna. První díl atmosférické detektivní série. Stockholmský finančník August Strindberg se rozhodl pověsit kariéru na hřebík a otevřít si vetešnictví. Jenže s jeho příjezdem do ospalé pobřežní vesničky jako by tu veškerá idyla skončila – za bouřlivé noci zmizí oblíbená místní učitelka. Policie v čele se sympatickou Marií Martinssonovou bezvýsledně prohledává okolí a atmosféra mezi starousedlíky houstne. Co se vlastně přihodilo? A proč v Augustovi roste přesvědčení, že klíč k vyřešení záhady má v rukou právě on?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Stormvakt , 2020

olga8832
29.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Moc mě bavila postava Augusta Strinberga a taky policejní vyšetřovatelka je skvělá, i když nechápu, že dokáže i taková osoba nechat se týrat, ale o tom je celé domácí násilí... Byl to moc pěkně spletitý příběh, kde se nitky dobře spojily, i když všechno jsme se nedozvěděli. Nebylo to úplně TOP, ale moc ráda si dám další díly.

alzbeta4340
27.12.2022 5 z 5

Nebylo to nijak drastické, přesto ale napínavé. Zajímavá byla postava ústředního hrdiny - Augusta Strinberga, budoucího starožitníka, který se nechtě přimotal do vyšetřování tohoto případu nezvěstné učitelky. Ten má určitě potenciál uplatnit se i v dalších plánovaných dílech.
Kniha se mi velmi dobře četla. Děj ubíhal plynule a konec byl dobře a logicky zakončený. Detektivka jak má být.

gordon13
23.12.2022 5 z 5

Autorka je pro mne sázka na jistotu kvalitního čtení...a tak je to i u této knihy,
začátku nové série. Jsem potěšena, že postavy, které jsou mi skutečně velmi
příjemné, budu potkávat i v budoucnu.
Bouře byla poklidné, lehce napínavé počteníčko a skvěle se četla.

Kami33
17.12.2022 5 z 5

Knížka je poměrně obsáhlá, ale při čtení vám to vůbec nepřijde. Děj příjemně ubíhá a než se člověk naděje, je tu rozuzlení. Byla jsem spokojená a určitě si přečtu další knihy autorky.

Mona-Lisa
15.12.2022 5 z 5

Detektivka severské autorky se skvělými vyšetřovateli i zápletkou k tomu.
Bavilo mě prostředí, tempo i pomalé vyšetřování.
Krásně zapojíš mozek při řešení případu a ještě jsi svědkem domácího násilí.
Za to, jak jsem si zanadávala aspoň dvě hvězdy přirážím :-D
Je tu odlehlá severská vesnička a autorka pracuje s prostředím i postavami ve stylu Petera Maye. A toho ja mám neskutečně ráda. Jeho sérii Skála jsem zatím četla a miluju ji!
Každopádně přemýšlím, co bych vytkla a nic mě nenapadá. Hlavně oceňuji, že vyústění bylo za mě logické a hlavně na to člověk mohl přijít sám v průběhu.
Pět hvězd a doporučuji.

ddkk
15.12.2022 5 z 5

Bouře je taková příjemná změna mezi krvavými skandinávskými thrillery.
Zdá se mi to nebo ne? Někteří severští autoři jako by začínali nabírat méně drsný směr ... že by zaznamenali únavu svých čtenářů z věčně opilých a vůbec problematických hrdinů a začali se vracet ke klasičtějším detektivkám? Všichni určitě ne a ani já bych nechtěla přijít o příšerného Harryho Holea, podivnou Miu Krugerovou nebo nepředvídatelného Sebastina Bergmana ... No, uvidíme...

Bouře připomíná nedávno vydanou detektivku Smrt přichází na prohlídku. Dokonce se odehrává v podobném prostředí. Pro mne je ale Bouře líp napsaná, má větší spád a je napínavější...Líbila se mi a těším se na pokračování.

alnahu
08.12.2022 3 z 5

Nová krimi série ze švédské poklidné vesničky Kungshamm.Poklid se změní,když náhle místní učitelka Agnes opustí rodinu a záhadně zmizí a to je počátek tohoto ponurého příběhu.Místní policie pod vedením Marie Martinssonové a Ray-Rayem ihned zahájí pátrání.V průběhu vyšetřování se seznámíme se všemi obyvateli vesnice a až skoro na konci se dozvíme proč Agnes opustila manžela.Kniha se četla dobře ,ale za mě je příběh zdlouhavý,ale určitě si najde své čtenáře.

zazvorka
02.12.2022 5 z 5

Bouře ve mně žádné bouřlivé emoce nevyvolala. To ale vůbec nevadí, protože se postarala o poklidnou spokojenost. Zdá se, že se rýsuje další série, na jejíž přírůstky se budu těšit. Sympatické postavy, zajímavá zápletka i prostředí. Není to dechberoucí četba, ale tím lépe, dříve zapomenu a mohu si ji užít znovu.

Evule *
01.12.2022 4 z 5

Čtivé a napínavé, některé vztahy jsem odhalila celkem brzy, přesto byla kniha napínavá a konec poněkud překvapivý. Pokud bude další příběh Augusta, sem s ním.

astra3
27.11.2022 4 z 5

Zajímavé, čtivé. August sympaťák. Mohlo to být kratší.

lexikon_tf
24.11.2022 5 z 5

Tohle bylo skvělé! Jako milovnice všeho severského jsem si i zde velmi přišla na své. A že je kniha Bouře prvním dílem nové série? Hurá!

Úspěšný finančník ze Stockholmu August Strindberg se rozhodne zanechat dosavadního života ve velkoměstě a přestěhuje se do vesničky, kde si hodlá, v budově bývalé pohřební služby, otevřít vetešnictví.

Vesnička je jistě malebná, když zrovna neprší, nefouká vítr nebo nezuří bouře, což je zde bohužel poměrně častý jev. A při jedné takové bouři, náhodou zrovna v den Augustova příjezdu, se ztratí místní učitelka.

Začíná rozsáhlé pátrání, při němž poznáváme i sympatickou vyšetřovatelku Marii Martinsson a s probíhajícím pátráním houstne i atmosféra ve vesničce.
August se chtě nechtě do vyšetřování zaplétá - a jak to bylo dál, to už si musíte přečíst, protože tohle vážně stojí za to!

Velmi se mi líbilo prostředí vykreslené v knize, i navzdory nepěknému tamnímu počasí jsem si moc přála vesničku vidět a setkat se tam se sympaťákem Augustem i paní vyšetřovatelkou Marií. Navíc příběh nabízí zajímavou zápletku a obejde se i bez krvavých výjevů, což ponurost a mrazivost příběhu krásně umocňuje.

Moc doporučuji nejen milovníkům detektivek, já jsem nadšená a těším se na další díly!

Modrina
24.11.2022 4 z 5

Pěkně rozehrané, děj člověka vcucne, protože se snaží chytat několik zajíců najednou. :) Jen občas malinko kostrbaté. Každopádně na další příběh vetešníka se slavným jménem a ostatními se moc těším. :)

plamínek21
22.11.2022 5 z 5

Poklidná, po úvodní bouři tiše a pomalu plynoucí detektivka. Perfektně řemeslně napsaná, jak už jsme ostatně u autorky zvyklí.
Vyšetřovatelka Maria a "vetešník" August jsou fajn a už teď se těším na jejich další příběh.
Do podzimních plýskanic skvělá volba.

Didi15
21.11.2022 5 z 5

Četlo se velmi rychle a příjemně . Vypadá to na další super krimi sérii. Prostředí naprosto parádní a i když vraha a celkový děj rozuzlíte celkem brzo , dle mého, tak ani tak to neubírá knize na kráse. Uvidíme ,co další díl.

Lehrerin
18.11.2022 5 z 5

Mně se to moc líbilo. Detektivka přesně podle mého gusta. Ospalé švédské městečko, sousedské a rodiné vztahy, sympatičtí hrdinové na straně spravedlnosti a Agge? Škoda, že bydlí tak daleko (-:
Za mě naprostá spokojenost, těším se na další knihu a jen doufám, že autorka "seversky" nepřitvrdí.

iška
13.11.2022 4 z 5

Na novou krimi sérii této autorky jsem se opravdu hodně těšila a mé očekávání nebylo ani z mála zklamáním. Pochmurnost severu, spousta náznaků, starých tajemství - prostě perfektní čtení, zvlášť pro mlhavé listopadové dny. S hlavními aktéry jsme se seznámili a já už se teď těším na další setkání.

JeduvKnize
02.11.2022 5 z 5

Start nové krimi série s Augusten Strindbergem. Jméno sice evokuje slavného švédského spisovatele, v podání Ohlssonové ale jde o stockholmského finančníka, který se po několika zvratech v osobním životě odstěhuje do malé pobřežní vesnice. V bývalém pohřebním ústavu si chce otevřít bazar, jezdí po okolí na kole nebo v pohřebním autě přebarveném na žlutou, pronajme si dům s divokou minulostí (o níž nejdříve nic netuší), začne chodit do knižního klubu. To vše v době, kdy se za bouře ztratí místní učitelka Agnes, zdá se, že by se historie mohla opakovat. Vyšetřování vede místní policistka Maria Martinssonová.
Ohlssonová vytvořila zajímavou a neotřelou ústřední dvojici, vyvarovala se klišé, která se teď v detektivkách/thrillerech pravidelně objevují (žádná závilost na alkoholu nebo něčemu podobnému!). August i Maria mají velmi výrazné osobní linky, aniž by to ale narušovalo vyšetřovaní. Děj vyprávěný v přítomnosti se prolíná s deníkovými zápisky zmizelé Agnes. Hodně toho tušíte, ale i tak se Ohlssonové podařilo vytvořit tísnivou atmosféru, sem tam přihodila falešnou stopu, obracela jsem jednu stranku za druhou. Závěr potěšil, dobře poskládané všechny dílky.
Zajímavý start nové série.
Přeložila Vendula Nováková.

Mandlevest
02.11.2022 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se neskutečně těšila a musela ji mít hned, jak vyšla. Já jsem totiž možná až nekritická fanynka knih Kristiny Ohlsson. Její již ukončenou sérii s Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem jsem si nesmírně užívala a každý díl se mi zdál lepší a lepší, ale respektovala jsem, že autorka, která si opravdu pohraje i s životními příběhy svých hrdinů stejně jako s detektivní zápletkou, již nechtěla "nastavovat kaši" a sérii výtečným románem Potopa avizovaně ukončila. Ale třeba, někdy ? nesměle doufám:-). O to větší byla zvědavost jak pojme novou sérii, zda nebudu zklamaná. A musím říct, že mě se příběh líbil moc a těžko jsem od něj odcházela. Já jsem asi vděčná cílovka těchto ponurejších, pomalejších, psychologicky výborně propracovaných příběhů. Nová hlavní dvojice August a Marie mě potěšila, zatím si zvykám, ale jejich příběh se zcela jistě bude rozvíjet a já chci být určitě při tom. Samotná zápletka není nijak zvlášť originální a závěr není nijak šokující, přesto je to výtečné, napínavé čtení, ve které jsem doufala a jsem ráda, že se má očekávání naplnila. Vše korunuje opravdu překrásná obálka. Tak snad už jen přání, aby se další, již napsaný, příběh brzy vydal i u nás.

Kizuizi
31.10.2022 4 z 5

Bouře je naprosto skvělá kniha, která se do těchto podzimních dní náramně hodí. Má velmi příjemný styl vyprávění, který je doplněn mrazivou atmosférou skrývaných tajemství, ale také několika vážnými tématy, jako je například domácí násilí, nebo nevěra. Nechybí ani sympatické postavy, a myslím si, že Augusta si každý čtenář velmi rychle oblíbí.

Příběh je ponurý, jak se od severských knih dá očekávat, ale vše je to tak akorát. Stejně tak tu čtenář najde i velmi málo krvavých scén, a tak se do knihy mohou s radostí začíst i ti, kteří mají rádi poklidnější detektivní série.

flaquitta
24.10.2022 4 z 5

První díl detektivní série "August Strindberg" řeší záhadu zmizení oblíbené učitelky Agnes. August je bývalý finančník, který se rozhodl zavřít dveře za starým životem ve Stockholmu a začít znovu. Rozhodne si proto koupit dům v malé obci a otevřít si bazar se styrými věcmi v bývalém pohřebním ústavu. Učitelka Agnes zmizí právě v den, kdy se August do městečka přistěhovává a August cítí, že je do tohoto případu nějak zapleten. Vyšetřování se ujímá Maria a její tým. Atmosféra knihy je temná, ponurá. Ačkoli je kniha delší, postupně se odkrývá nejedno tajemství. Maria a August postupně zjistí, kam a proč Agnes zmizela a odhalí také tajemství z minulosti. Ponurost, kterou známe ze severních detektivek, najdeme i v této knize, celý děj je obestřen mlhou, ponurem, sychravem.