Asterix a velká zámořská plavba

Asterix a velká zámořská plavba https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7664/bmid_asterix-a-velka-zamorska-plavba-KYV-7664.jpg 4 115 6

Asterixova dobrodružství série

Jak všichni vědí, Alfabetixovy ryby možná slují zárukou kvality (neb jsou dováženy až z Lutécie), rozhodně však nebývají nejčerstvější. Protože je ale čerstvá ryba nutnou přísadou čarovného nápoje, nezbývá Asterixovi a Obelixovi nic jiného, než sednout do rybářské bárky a vydat se na lov ryb. Na moři je však zastihne silná bouře, která jejich malou lodičku odvleče až ke břehům Severní Ameriky.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

La Grande Traversée , 1975

Gordonlord
09.07.2021 3 z 5

Možná nejzábavnější okamžik byl, když Asterix s Obelixem připluli do Ameriky a zabili a sežrali každé zvíře, které jim vstoupilo do cesty. Vůbec veškeré tyto ozvěny dnes nekorektního humoru, které se v této sérii objevují, mne vždy potěší.

Jinak některé nekonečně se opakující running joky už začínají být nudné a úmorné. Ale chápu, že před třiceti lety bylo cool číst nekonečně pořád o tom, jak dva nabušení hrdinové každého zmydlí a všichni jsou z nich na větvi.

Ale tady je to všechno pořád ještě docela milé, jen zápletka bude asi hodně zapomenutelná. Jinak mi stále přijde všechno vcelku na svém místě.

yaoiyuri
01.04.2021 3 z 5

Na Asterixe celkem slabota (zhruba stejně jako Normané) - nemastné, neslané, plné ostudně nevyužitého potenciálu Ameriky a indiánů. Ústřední dvojice je chodící ekologická katastrofa, které sežere, na co přijde, a chudáci piráti. Jediná vtipná věc byla debata kolem kolem ryb a jazyk / jména Vikingů.

Kuža007
19.11.2018 4 z 5

Docela dobrý Asterix, ale předešlé díly byly lepší.

Atlantis
02.08.2018 3 z 5

Filmové zpracování tohoto dílu nemám rád, a tak jsem byl zvědavý, jak moc je film odlišný od předlohy. Nepřekvapilo ani to, že poměrně značně, ale spíše mě zaskočila absence zábavnějších pasáží a celkově mi tento díl přišel, že až příliš tlačí na pilu.

fajka
25.07.2017 5 z 5

Hezká kniha, viděla jsem i film. Bylo to dobré a zase vtipné! Nevím co mám dodat.

Disease
15.09.2016 3 z 5

Slabší kousek, s hudryhudry se zas tak moc legrace neužije. Zachraňuje to jen Skansen a jeho parta.

Severní Amerika Asterix

Autoři knihy

René Goscinny
francouzská, 1926 - 1977
Albert Uderzo
francouzská, 1927 - 2020

Kniha Asterix a velká zámořská plavba je v